Mindestlohn – kilka faktów

18 lutego 2015 00:04 / 4 osobom podoba się ten post
Gabrysia

Aniu, to SUPER Stella !!Aż trochę zazdroszczę :)  -to przez agencje? mam nadzieję że w miarę normalnie płatna.
 
Jeszcze o takim podziale pracy nie słyszałam.
Owszem, sama pracowałam kiedyś razem z niemieckimi opiekunkami, ale podział był taki:
-2 niemieckie opiekunki na zmiany od 8.oo do 19.oo,
-od 19.oo do 7.oo (praktycznie do 8.oo-8.3o bo Pflegedienst notorycznie się spóżniał) -ja.
 
Czyli chyba podobnie jak Alinka z numerkami ....tylko, że mój PDP był b.niespokojny i prawie w ogóle nie spał (odsypiał za dnia) - mordęga przez całe noce,już  po 2 tygodniach byłam wykończona. A zapowiadało się tak pięknie: żadnej pracy (prania, sprzątania, gotowania - Niemki również dla mnie gotowały), miałam tylko 1-2, max. 3 razy wstawać w nocy, gdyby PDP zadzwonił. Myślałam, że w ciągu dnia ze 2 godz. dośpię, a reszta wolna. Miasto i okolica przepiękna, planów miałam że hej!
Wytrzymałam 2 mce i chociaż miałam być tam na stałe - zrezygnowałam. Długo po tej Stelli dochodziłam do siebie - całkowicie rozregulowany tryb życia, na okrągło chodziłam niedospana.
Ale musze powiedzieć, że z Niemkami świetnie się zgadzałyśmy - fajne dziewczyny i wcale nie starały się mnie wykorzystywać, rodzina PDP -wręcz odwrotnie.

No racja to taki system jak u mnie ja od 18.00 do 8.00 pracuje , jezeli to mozna praca nazwac , bo moja PDP spi w nocy jak niemowle .
Praktycznie nic ^mnie tu nie interesuje , sprzatam raz w tyg jak dodatkowo siedze z PDP w soboty . Nikt mnie nie wykorzystuje tutaj i mozna sie dobrze dogadac z Pflege . Pflege dla mnie nie gotuja , bo ja dostaje kase na swoje wyzywienie .