Mindestlohn – kilka faktów

10 grudnia 2014 18:40 / 1 osobie podoba się ten post
Andrejko dzięki. Przemyślałam Twoją radę i zaryzykowałam. Opłaciło się bo kasa dodatkowa wpadnie.
10 grudnia 2014 19:28 / 2 osobom podoba się ten post
A ja juz jestem spokojna,choc intuicja moja mnie nigdy prawie niezawodzi haha dostalam info od firmy bo chciałam byc pewniejsza.ja juz warunki te co teraz beda mam dawno:) jeśli chodzi o naszą firmę to już dawno pracujemy na zasadach, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2015 r.
Dotyczy to warunków pracy jak i wynagradzania.
10 grudnia 2014 19:50 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Chyba do wróżki pojdę.:):)

Nie rób tego kochana, to jest zawsze niedobre rozwiązanie:):):)
10 grudnia 2014 19:55 / 5 osobom podoba się ten post
miki76

U ciebie od 250 zł a w mojej firmie od 100 zł !!!! to jest smieszne co oni teraz robia.

No właśnie, kombinują jak tylko się da, aby dla siebie najwięcej zostawić. Przy tych zmianach chcę jeszcze więcej zarobić, bo rodzinom podnieśli bardzo dużo rachunki. Opiekunki są tylko robolami, które mają przynieść zysk dla firm. Smutne, ale prawdziwe.
10 grudnia 2014 20:03
miki76

A ja dostałam info od firmy ze od 1 stycznia zus i podatek na umowie polskiej bedzie odprowadzany od kwoty 100 zł a na umowie niemieckiej od minumum najnizszej krajowej . Dalej nic z tego nie rozumie moze mi ktos to prosciej wytlumaczy?

to co napisalas to ja tez nic nie rozumiem i chyba nikt nie zalapie o co chodzi.To jakas firma "krzak" jak cos takiego podaje do wiadomosci opiekunek
10 grudnia 2014 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

No właśnie, kombinują jak tylko się da, aby dla siebie najwięcej zostawić. Przy tych zmianach chcę jeszcze więcej zarobić, bo rodzinom podnieśli bardzo dużo rachunki. Opiekunki są tylko robolami, które mają przynieść zysk dla firm. Smutne, ale prawdziwe.

Takie zycie ha ha My tez kombinujemy jak tu wiecej zarobic hihi Tak jak kazdy 
10 grudnia 2014 22:05
Zofija

No właśnie, kombinują jak tylko się da, aby dla siebie najwięcej zostawić. Przy tych zmianach chcę jeszcze więcej zarobić, bo rodzinom podnieśli bardzo dużo rachunki. Opiekunki są tylko robolami, które mają przynieść zysk dla firm. Smutne, ale prawdziwe.

Przeczytałam właśnie jak kreatywna jest Twoja agencja i aż się nóż w kieszeni otwiera. Takich kombinacji to ja nie słyszałam,ciekawa jestem co zrobią jak ktoś z pracowników uprzemie doniesie do Finansamtu i kontrol agencji zafunduje. Takich bzdur jak żyje nie słyszałam i aż się prosi o pomstę.
Zosiu,teraz bardzo dużo agencji przeszło na nowe zasady,masz większy wybór ,spokojnie możesz startować do takiej co nie ośmiesza się jakimiś bzdurnymi umowami .
Już raz był na forum napisany list propagandowy przez jakąs tymczasową agencję pracy,namawiający do zakładania działalnosci ,bo inaczej opiekunki bez pracy zostaną....no ale takich wymysłów i kombinacji jak Twoja agencja to nie słyszałam. Powtarzam się,ale wkurzyłam się strasznie. W tym kraju nigdy dobrze nie będzie bo za dużo cwaniactwa jest. 
10 grudnia 2014 22:16
Tak też się przymierzam do zmiany. Chociaż mam dobrą Stellę, to jestem bardzo rozczarowana ofertą tej firmy. Muszę tylko zebrać informacje o innych firmach. Jak coś lepszego znajdę, to podziękuję za taką umowę, z której mam praktycznie zerową składkę do ZUS.
10 grudnia 2014 22:26
Zofija

Tak też się przymierzam do zmiany. Chociaż mam dobrą Stellę, to jestem bardzo rozczarowana ofertą tej firmy. Muszę tylko zebrać informacje o innych firmach. Jak coś lepszego znajdę, to podziękuję za taką umowę, z której mam praktycznie zerową składkę do ZUS.

Zostań na Stelli (jeśli dobra), a pożegnaj firmę. Nie myslałaś o takim rozwiązaniu ;)?
10 grudnia 2014 22:28 / 1 osobie podoba się ten post
mały drobiazg : ustawa o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych / sorry za prawie masło maslane ale tak urzędasy piszą / wg stanu na 11 grudnia 2014 nie została podpisana jeszcze przez Prezydenta czyli pytanie czy będzie obowiązująca od 1 stycznia 2015 - terminy krótkie a trzeba ją jeszcze przecież opublikować w MP aby byłą ważna . Ale najważniejsze proponowane zmiany to to , że jezeli np u jednego pracodawcy mamy dwie umowy zlecenia to po uprawomocnieniu się ustawy , nie będzie mozliwości płacenia składek od umowy zawartej na 250 zł / umowa na taką kwote niech se będzie ale składki bedą musiały być odprowadzane od najniższej krajowej i nie bedzie też obowiązywała zasada , że składki odprowadza się od tej umowy , która została zawarta wcześniej . Reasumując : dziewczyny które mają płacone skłądki od tej śmiesznej umowy za 250 zł za działalność marketingowo jakąstam uważajcie kiedy w MP ustawa zostanie opublikowana i od tego dnia wasza firma musi !!! opłacać wam składki zus nie od kwoty 250 zł .umowę warto w tej formie podpisać teraz bo plusem jest to , ze te 250 zł bedzie płacone czy jesteś w Polsce czy nie a zarówno pierwsza jak i druga umowa bedzie umową obowiązująca w świetle prawa .
10 grudnia 2014 22:33 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Przeczytałam właśnie jak kreatywna jest Twoja agencja i aż się nóż w kieszeni otwiera. Takich kombinacji to ja nie słyszałam,ciekawa jestem co zrobią jak ktoś z pracowników uprzemie doniesie do Finansamtu i kontrol agencji zafunduje. Takich bzdur jak żyje nie słyszałam i aż się prosi o pomstę.
Zosiu,teraz bardzo dużo agencji przeszło na nowe zasady,masz większy wybór ,spokojnie możesz startować do takiej co nie ośmiesza się jakimiś bzdurnymi umowami .
Już raz był na forum napisany list propagandowy przez jakąs tymczasową agencję pracy,namawiający do zakładania działalnosci ,bo inaczej opiekunki bez pracy zostaną....no ale takich wymysłów i kombinacji jak Twoja agencja to nie słyszałam. Powtarzam się,ale wkurzyłam się strasznie. W tym kraju nigdy dobrze nie będzie bo za dużo cwaniactwa jest. 

cześć Ivanilka :)
daaaawno Cie nie widziałam :P
Zapomnialam jakiego Tobie pana miałam naraić. Co po górach chodzi? Czy po muzeach? ;)
 
Nie tylko agencje opiekunkowe wykorzystują taką lukę prawną - inne branze tak samo. Dlatego dzis prezydent podpisał nowelizację tej ustawy żeby od 2016r. ukrócić owe praktyki.
A w ogóle powiem ze tak jest w p24. 2 umowy.
Nie podpisałam ich.
 
10 grudnia 2014 22:47
salazar

Zostań na Stelli (jeśli dobra), a pożegnaj firmę. Nie myslałaś o takim rozwiązaniu ;)?

No nie wiem, to nie jest zgodne z umową.
10 grudnia 2014 22:50 / 3 osobom podoba się ten post
Zofija

No nie wiem, to nie jest zgodne z umową.

Ja co prawda nie powiem Ci jak to możliwe bo jestem tutaj nowa, ale najmniej przejmowałabym się zgodnością z umową. Pamiętaj że te umowy jakby nie było są również niezgodne z obowiązującym prawem (a przynajmniej na jego "najszarszej" granicy).
10 grudnia 2014 22:52 / 4 osobom podoba się ten post
lena.siedem

cześć Ivanilka :)
daaaawno Cie nie widziałam :P
Zapomnialam jakiego Tobie pana miałam naraić. Co po górach chodzi? Czy po muzeach? ;)
 
Nie tylko agencje opiekunkowe wykorzystują taką lukę prawną - inne branze tak samo. Dlatego dzis prezydent podpisał nowelizację tej ustawy żeby od 2016r. ukrócić owe praktyki.
A w ogóle powiem ze tak jest w p24. 2 umowy.
Nie podpisałam ich.
 

Masakra z tymi kombinacjami. Coś mi ta kobieta z mojej firmy wspomniała, że od 2016r. będzie powrót do obowiązku opłacania składek ZUS od stawki minimalnego wynagrodzenia. No ale przez rok będziemy na straconej pozycji. Kreatywna księgowość, kreatywny biznes........ my też jesteśmy kreatywne i musimy się bronić przed pazernością niektórych firm.
10 grudnia 2014 23:00 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

No nie wiem, to nie jest zgodne z umową.

Zofija, ja się na umowach z firmami nie znam, bo mam umowę z rodziną i miejsce pracy i warunki - marzenie, ale Wstenga ma rację, a jak się Doda włączy, to będziesz miała pełen obraz. 
Piszecie, że umowy są nic nie warte, złodziejskie i nic z nich nie macie, a Ty piszesz, że coś dobrego, co ewentualnie mogłabyś dla siebie zrobić, jest z nią niezgodne.. Jest w tym jakaś logika, czy tylko ja jej nie widzę, czy nie ma żadnej?