Odleżyny – zapobieganie i leczenie

03 stycznia 2015 18:44 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Edi, z wywiadu wiem, ze pacjent nie jest transferowany, powiedziano mi nawet, ze jest to w jego przypadku nie wskazane. Obracanie tak, jak najbardziej. Pdp na moją prosbe po naszej "konferencji" na skype chce miec luftmaterac, licze ze do mojego przyjazdu juz bedzie. Teraz mam problem innego rodzaju hahaha, ciuchy, robie renament w szafie!!!

A myślałaś o flamenco ??  Ja tam Cię widzę jak wywijasz przepasana "gdzieś tam" chustą a w łapkach masz kastaniety ;-)))  Kurde zazdraszczam Ci. Ale nie pacjenta, tych kastanietów ;-)))))))))))
 
 
04 stycznia 2015 09:58 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

A myślałaś o flamenco ??  Ja tam Cię widzę jak wywijasz przepasana "gdzieś tam" chustą a w łapkach masz kastaniety ;-)))  Kurde zazdraszczam Ci. Ale nie pacjenta, tych kastanietów ;-)))))))))))
 
 

Myszo, lece do Andaluzji, stolicy flamenco, hahahaha! Jak czas pozwoli to sie przepasam i tańcowac będę. Im bliżej do wyjazdu tym wiekszego mam stracha, czy nie porywam sie z motyka na ..... . Teraz dociera do mnie ze to daleko troche, DE za miedzą.... no ale sama zdecydowałam, zjem jaja ala"corrida.
04 stycznia 2015 10:33 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Myszo, lece do Andaluzji, stolicy flamenco, hahahaha! Jak czas pozwoli to sie przepasam i tańcowac będę. Im bliżej do wyjazdu tym wiekszego mam stracha, czy nie porywam sie z motyka na ..... . Teraz dociera do mnie ze to daleko troche, DE za miedzą.... no ale sama zdecydowałam, zjem jaja ala"corrida.

Masz rację, skoro decyzja zapadła to zamknij oczy i niech się dzieje co chce ;-))))  Ty lubisz wyzwania i nie lubisz się nudzić. Fakt, DE bliżej i jak by co, to szybciej można do domciu. Ale Hiszpania to inni ludzie, inna kultura i inna mentalność. Zostań więc przy tych jajach ala'corrida. Mam nadzieję i tego Ci życzę, że będą smakowały - znaczy sie podobałć się. 
Załóż proszę bloga bo może być bardzo ciekawie u Ciebie. Bardzo chętnie poczytam Twoje spostrzeżenia i takie tam inne. A odnośnie trudności to wiesz, że nasze fachury chętnie Ci pomogą. Ja mogę tylko na duchu wesprzeć, bo brakuje mi wiedzy fachowej jaką mają nasze piguły ;-)))  Dobrze, że je tutaj mamy. 
 
Pozdrowionka pigułki kochane !!!!
04 stycznia 2015 10:54 / 3 osobom podoba się ten post
margolcia

Myszo, lece do Andaluzji, stolicy flamenco, hahahaha! Jak czas pozwoli to sie przepasam i tańcowac będę. Im bliżej do wyjazdu tym wiekszego mam stracha, czy nie porywam sie z motyka na ..... . Teraz dociera do mnie ze to daleko troche, DE za miedzą.... no ale sama zdecydowałam, zjem jaja ala"corrida.

Leć,przecieraj szlaki:)Tam nas jeszcze nie było:)Powodzenia
04 stycznia 2015 14:02 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Myszo, lece do Andaluzji, stolicy flamenco, hahahaha! Jak czas pozwoli to sie przepasam i tańcowac będę. Im bliżej do wyjazdu tym wiekszego mam stracha, czy nie porywam sie z motyka na ..... . Teraz dociera do mnie ze to daleko troche, DE za miedzą.... no ale sama zdecydowałam, zjem jaja ala"corrida.

Margolcia nie pisz tylko,że posłuchałaś mojej rady i podjełaś taką decyzję.Zeby zagłuszyć swoje sumienie obiecuję Ci uroczyście i publicznie,jeżeli wyrazisz taka wole zapraszam Cie do współpracy.Szukam kogoś - dziewczyna z ktora sie zmieniałam zrezygnowała z przyczyn osobistych- odeszła z opiekuństwa.Stella tak jak wielokrotnie opisyałam jest superancka kasa też.Nie jest to praca na czarno* więc smiało moge na forum napisać.Zastanów się przemyśl i daj mi znać.Nie bedą z Tobą ustalała tego w zaciszu skypa czy meila bo tak nie potrafie.Myślę,że Moderator nie usunie wpisu, gdyż to nie jest pierwszy na forum o podobnej treści z takiej formy korzystało już wiele opiekunek. (niektore na czarno).Na orkiestre powitalna nie licz ale na szczerość i miłe przywitanie możesz liczyć.
 
Zeby utrzymać sie w temacie to napisze: wydaje mi sie,że pdp chorzy na parkinsona nie odczuwaja tak silnie bólu przy odleżynach zaobserwowałam to wielokrotnie.A moze mnie sie tylko tak wydaje? bo nawet przy głębokich ranach nie szukaja wygodnej pozycji,ktora zmniejsza ból a wręcz przeciwnie wiercą sie urażając te miejsca.
04 stycznia 2015 14:16 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Margolcia nie pisz tylko,że posłuchałaś mojej rady i podjełaś taką decyzję.Zeby zagłuszyć swoje sumienie obiecuję Ci uroczyście i publicznie,jeżeli wyrazisz taka wole zapraszam Cie do współpracy.Szukam kogoś - dziewczyna z ktora sie zmieniałam zrezygnowała z przyczyn osobistych- odeszła z opiekuństwa.Stella tak jak wielokrotnie opisyałam jest superancka kasa też.Nie jest to praca na czarno* więc smiało moge na forum napisać.Zastanów się przemyśl i daj mi znać.Nie bedą z Tobą ustalała tego w zaciszu skypa czy meila bo tak nie potrafie.Myślę,że Moderator nie usunie wpisu, gdyż to nie jest pierwszy na forum o podobnej treści z takiej formy korzystało już wiele opiekunek. (niektore na czarno).Na orkiestre powitalna nie licz ale na szczerość i miłe przywitanie możesz liczyć.
 
Zeby utrzymać sie w temacie to napisze: wydaje mi sie,że pdp chorzy na parkinsona nie odczuwaja tak silnie bólu przy odleżynach zaobserwowałam to wielokrotnie.A moze mnie sie tylko tak wydaje? bo nawet przy głębokich ranach nie szukaja wygodnej pozycji,ktora zmniejsza ból a wręcz przeciwnie wiercą sie urażając te miejsca.

Ponieważ, zwłaszcza przy zaawansowanej chorobie Parkinsona może zostać obniżony próg bólowy, w wyniku procesów degeneracyjnych jakie choroba Parkinsona powoduje.Ale nie u wszystkich chorych to występuje.Często chorobie Parkinsona towarzyszy ból, czy to mięśniowo-szkieletowy, czy tzw. dystoniczny spowodowany zaburzeniem ruchu,a powodujący przykurcze mięśni.
04 stycznia 2015 14:21 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Ponieważ, zwłaszcza przy zaawansowanej chorobie Parkinsona może zostać obniżony próg bólowy, w wyniku procesów degeneracyjnych jakie choroba Parkinsona powoduje.Ale nie u wszystkich chorych to występuje.Często chorobie Parkinsona towarzyszy ból, czy to mięśniowo-szkieletowy, czy tzw. dystoniczny spowodowany zaburzeniem ruchu,a powodujący przykurcze mięśni.

Tak,tak  masz racje ja pisałam tylko o odczuwaniu bolu przy odlezynach.Masz racje jak zwykle zresztą, poniewaz przy przykurczach mieśni co jest ewidentne u parkonsonowca sprawia ból nawet głebsze oddychanie.Ale informacji nigdy nie za wiele.
04 stycznia 2015 14:42 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Tak,tak  masz racje ja pisałam tylko o odczuwaniu bolu przy odlezynach.Masz racje jak zwykle zresztą, poniewaz przy przykurczach mieśni co jest ewidentne u parkonsonowca sprawia ból nawet głebsze oddychanie.Ale informacji nigdy nie za wiele.

U chorych na Parkinsona, zwłaszcza jak w "bonusie" im się trafi jakaś z chorób otępiennych może wystąpić oprócz obniżenia progu bólowego, zaburzenie w różnicowaniu bólu.Czyli wie, że gdzieś dzwonią, ale nie wie w którym kościele, że tak się kolokwialnie wyrażę.
04 stycznia 2015 14:58 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Margolcia nie pisz tylko,że posłuchałaś mojej rady i podjełaś taką decyzję.Zeby zagłuszyć swoje sumienie obiecuję Ci uroczyście i publicznie,jeżeli wyrazisz taka wole zapraszam Cie do współpracy.Szukam kogoś - dziewczyna z ktora sie zmieniałam zrezygnowała z przyczyn osobistych- odeszła z opiekuństwa.Stella tak jak wielokrotnie opisyałam jest superancka kasa też.Nie jest to praca na czarno* więc smiało moge na forum napisać.Zastanów się przemyśl i daj mi znać.Nie bedą z Tobą ustalała tego w zaciszu skypa czy meila bo tak nie potrafie.Myślę,że Moderator nie usunie wpisu, gdyż to nie jest pierwszy na forum o podobnej treści z takiej formy korzystało już wiele opiekunek. (niektore na czarno).Na orkiestre powitalna nie licz ale na szczerość i miłe przywitanie możesz liczyć.
 
Zeby utrzymać sie w temacie to napisze: wydaje mi sie,że pdp chorzy na parkinsona nie odczuwaja tak silnie bólu przy odleżynach zaobserwowałam to wielokrotnie.A moze mnie sie tylko tak wydaje? bo nawet przy głębokich ranach nie szukaja wygodnej pozycji,ktora zmniejsza ból a wręcz przeciwnie wiercą sie urażając te miejsca.

Odnośnie ostatniego akapitu.
Coś w tym jest bo podobnie reaguja na ból takze pacjenci z zaburzeniami mózgu/z różnych przyczyn/ oraz chorzy psychicznie.Wygląda to tak jakby wcale bólu nie odczuwali.Trzebaby sie kiedyś z ciekawości wgłębić w temat.
04 stycznia 2015 15:04
kasia63

Odnośnie ostatniego akapitu.
Coś w tym jest bo podobnie reaguja na ból takze pacjenci z zaburzeniami mózgu/z różnych przyczyn/ oraz chorzy psychicznie.Wygląda to tak jakby wcale bólu nie odczuwali.Trzebaby sie kiedyś z ciekawości wgłębić w temat.

to moze to.Co prawda nie Parkinson ale.....
 
http://idn.org.pl/sm/JWoy/odlezyny.htm
04 stycznia 2015 15:06 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Odnośnie ostatniego akapitu.
Coś w tym jest bo podobnie reaguja na ból takze pacjenci z zaburzeniami mózgu/z różnych przyczyn/ oraz chorzy psychicznie.Wygląda to tak jakby wcale bólu nie odczuwali.Trzebaby sie kiedyś z ciekawości wgłębić w temat.

To prawda.Można zauważyć, że człowiek np. bardzo pobudzony może bodżców bólowych nie odbierać, a może ich nie rozpoznaje.Przyczyna tkwi gdzieś w OUN, i o ile jeszcze pamiętam, to ma związek z neuroprzekażnikami,ale to tak z grubsza.Temat jest bardziej rozległy i ciekawy:)
04 stycznia 2015 15:10 / 1 osobie podoba się ten post
W ramach studium bylem na sympozium poswieconym leczeniu odlezyn.Wystawialo sie tam wiele firm z wieloma roznymi opatrunkami,srodkami do oczyszczania i leczenia odleżyn.Był rowniez wyklad na temat larwoterapi.Poczytajcie o tym

https://hipokrates2012.wordpress.com/2013/01/13/larwoterapialeczniczy-opatrunek-z-larw/
04 stycznia 2015 17:41 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

W ramach studium bylem na sympozium poswieconym leczeniu odlezyn.Wystawialo sie tam wiele firm z wieloma roznymi opatrunkami,srodkami do oczyszczania i leczenia odleżyn.Był rowniez wyklad na temat larwoterapi.Poczytajcie o tym

https://hipokrates2012.wordpress.com/2013/01/13/larwoterapialeczniczy-opatrunek-z-larw/

To już wyższa szkoła.Po co mi takie informacje z ktorych nie moge skorzystać.Wole czytac to co mi się w pracy przydaje.I co ułatwaia pracę a odlezynami niech się zajmą fachowcy.Ja nie mogę tylko zepsuc tego co oni naprawią,takie moje zadanie przy pdp.
04 stycznia 2015 17:52 / 2 osobom podoba się ten post
kiedys miałem Pdp z odlezynami. na piecie było to dekubitus 3 stopnia natomiast na plecach i posladkach pierwsze stadium. W nocy trzeba było wstawac co 2 godz i zmieniać jej pozycje do spania.Nie byo łatwo, kobieta obłoznie chora, na wózku ok 105 kg wagi. Codziennie przychodziła pielegniarka,która zakładała opatrunki.Nocki zarwane, a odlezyny jak były tak były. W jakims sensie to nocne wstawanie pomogło, PDP leżac tylko i wyłacznie w jednej pozycji cierpi, natomiast zmainy pozycji przynosza ulgę. Taka praca a odlezyny naprawde długo trzeba leczyc i same opatrunki nie pomogą, musi być zmiana pozycji leżenia.
04 stycznia 2015 18:35 / 4 osobom podoba się ten post
robert72

kiedys miałem Pdp z odlezynami. na piecie było to dekubitus 3 stopnia natomiast na plecach i posladkach pierwsze stadium. W nocy trzeba było wstawac co 2 godz i zmieniać jej pozycje do spania.Nie byo łatwo, kobieta obłoznie chora, na wózku ok 105 kg wagi. Codziennie przychodziła pielegniarka,która zakładała opatrunki.Nocki zarwane, a odlezyny jak były tak były. W jakims sensie to nocne wstawanie pomogło, PDP leżac tylko i wyłacznie w jednej pozycji cierpi, natomiast zmainy pozycji przynosza ulgę. Taka praca a odlezyny naprawde długo trzeba leczyc i same opatrunki nie pomogą, musi być zmiana pozycji leżenia.

Są odlezyny na ktore nie ma rady.Nic nie pomoże jedna sie zamyka nastepna sie otwiera.Wazne jest tez dieta o ktorej nie piszemy w tym topiku.Wiele czynników wpływa na powstawanie odlezyn i nie jest to wina ani opiekunki ani rodziny.Często materac też nie pomaga są to rany samoistnie powstające np gdy pdp traci na wadze i  ubywa mięśni.Sa ulubione miejsca a tez sa takie gdzie na ma nacisku a odlezyna sie wytworzy. Tylko zapobieganie  może przynieść pożądany efekt trzeba używac Sudocremu profilaktycznie smarowac miejsce narażone na uciśk,oklepywac delikatnie i utrzymywać w czystosci i suchości.To jest własciwa droga, bo pozniej to już tylko czarna rozpacz i cierpienie.