Kuchnia Niemiecka - przepisy

01 grudnia 2011 18:06

Kochani, szukam informacji o kuchni niemieckiej i smacznych a nieskompikowanych przepisów.. i doszłam do wniosku, że może stworzymy tu sobie książkę kucharską:) nie wiem jak dla innych ale dla mnie to była by ogromna pomoc.. gotowanie raczej nie jest moją najmocniejszą stroną.. chociaz rodzina przeżyła ;))) nie można gotowac tego co w domu myślę.. bo to dieta dla seniora i w innym kraju.. napiszcie wszytsko o gotowaniu.. dzięki!

01 grudnia 2011 18:13

Misia! Przeczytałam na Twoim profilu, że Twoją pasją jest gotowanie.. uff jestem uratowana;))
Kocham to Forum!!


Gosh! Ty także lubisz gotować :) Kto jeszcze?

01 grudnia 2011 19:57
ja tez eksperymentuje, trafilam do osoby ktora je nalesnki z dodatkiem smazonych ziemniakow,lub linsen zupe z puddingem czekoladowym.A myslalam ze mie juz nic nie zaskoczy!
01 grudnia 2011 20:13
moja podopieczna na szczęście je typowe potrawy z tego co wiem.. ale jakie? tego nie wiem.. jak mi powie coś po niemiecku to i tak tego nie zrozumiem.. więc wolę się nie pytać przynajmniej na początku tylko gotować;) ale co będzie odpowiednie dla starszej pani?
01 grudnia 2011 20:25
gosh masz rzeczywiście wybredną podopieczną bo o takich potrawach to nigdy nie słyszałam mimo że jestem po technikum gastronomicznym.
01 grudnia 2011 20:39
potrawy sa znane tylko sposob ich laczenia szokujacy!Ale coz to nastepne doswiadczenie.
01 grudnia 2011 20:52
Pani jest po wylewie.. ma dobry apetyt.. je lekko strawne posiłki.. jeden pomysł mam np pulpeciki;) ale co dalej?!
01 grudnia 2011 21:24
Jesteś słodka;)
02 grudnia 2011 06:33
Myślę że to dobry pomysł sama z tego skorzystam i czasem też napiszę jakiś przepis.
02 grudnia 2011 11:05

mniam:) czy dobrze rozumiem, że warzywa mają być np pokrojone w nie za dużą kostkę i surowe? tzn warzywa surowe wymieszac z ryżem i włożyć do papryki czy mają być też ugotowane jak ryż;)
zanim wyjadę [14.12] wypróbuję przepisy w domu.. a to będzie zdziwko;) Dziękuję Andrea!

02 grudnia 2011 13:30
andrea said:
moga byc surowe, bo i tak bedzisz je piekla w piekarniku.zamist warzyw mozesz zmieszc ryz z mielonym miesem,tylko mieso przesmaz wczesniej i dopraw.

acha, dzieki!

02 grudnia 2011 14:22
we wszystkich miejscach gdzie pracowałam bardzo lubieli placki ziemniaczane mielone robiłam też piersi z kurczaka w sosie cos jak u nas pomysł na oni jedzą też proste żeczy typowo po niemiecku jak ziemniaki gotowane lub smożone+parówka+kapusta kiszona gotowana wszystko zależy od tego co np babcia może jeść nieraz prosta dla nas potrawa a babcia się cieszy jak byś niewiem co zrobiła ja sie przekonałan jużo tym pracuje jako opiekunka 8 lat
02 grudnia 2011 14:42
Dziękuje Paluina!

Piszcie.. piszcie kochane.. każde spostrzeżenie to dla mnie cenna wskazówka..
02 grudnia 2011 16:30
A ja jutro robię quark z ziemniakami do serka zcieram na tarce do warzyw cebulę i ogórek konserwowy dodaję śmietany i przyprawiam pieprzem i solą do smaku,podaję z ugotowanymi ziemniakami,czasem podpiekam ziemniaki w piekarniku i babcia bardzo to lubi.
02 grudnia 2011 17:20
własnie starsze osoby lubią ich kuchnie oni jedzą takie żeczy też często robiłam ziemniaki gtowane+śledż w smietanie gotowy z pojemnika