Kuchnia Niemiecka - przepisy

05 grudnia 2011 12:42
Benita ta salatka zastępuje ziemniaki i dodajesz do niej coś na ciepło-ryba ,pierś z kurczaka itp.Trzymaj się
05 grudnia 2011 18:38
Kartofel salat po bawarsku.Ziemniaki gotowane w mundurkach,jajka na twardo,ogórki konserwowe.Nie dawałam cebuli bo moja babcia nie lubi.Kostka magii rozpuszczona w ciepłej wodzie +musztarda+ocet+olej .Wszytko pokrojone w kostkę i wymieszane z przyprawami.I to raczej było rzadkie .A tak w ogóle to używają bardzo dużo octu.A i mam przepis na qvark knedel.500 gram qvarku 3 szklanki bułki tartej ,4 całe jajka ,100gcukru +cukier waniliowy.wszystko wymieszać odstawić na godzinę.Stopić bułkę tarta z masłem do polania knedli.Do tego owoce z kompotu {węgierki ze słoika podgotowane z cukrem waniliowym}.Po godzinie formować kulki jak na mielone i gotować na wrzącej wodzie z 10 minut,Pychota
05 grudnia 2011 18:47
Fludramo to też danie bawarskie.Gotuje ziemniaki potem je tłukę .Jak wystygna posypuję mąką i robię małe kluski lub zacierki.Biorę blachę smaruję masłem rzucam kluseczki na blachę i zapiekam w piekarniku na złoto- brązowy kolor.Do tego mięso z gotowaną kapustą kiszoną.Smacznego
05 grudnia 2011 18:57
No to ja wypróbuję ten przepis na qvark knedel brzmi smakowicie.
05 grudnia 2011 19:07
Dziewczyny, jesteście istną kopalnią wiedzy. Dziękuję bardzo, jak nie wiem co i proszę o jeszcze. Ja tu trzeci dzień. Dziś kopytka z sosem i kiełbaskami bawrskimi. Euforii nie było. Pozatym włanie się dowiedziałam, że jak nie ma zupy, to nie jest Mittag. Łola Boga.

Trzymajcie się ciepło i nie zapomnijcie tu wpadć, bez Was byłoby o wiele ciężej..
05 grudnia 2011 19:16
Pyszne są też knedle do mięsa z sosem.Kupuję gotowe knedel teig halb+halb tj.ziemniaki gotowane + ziemniaki surowe do tego jajko całe ,bułkę kroję ,obrzynam ,cieniutko ,sól .Wszystko mieszam formuję knedle i gotuję powoli z pół godziny.Babcia moja uwielbia.A i z tego samego ciasta robie raibadocze czyli nasze placki ziemniaczane.Albo 4 bułki kroje w kostkę ,potem polewam szklanką mleka wymieszaną z 2,3 jajkami +cukier waniliowy cukier.4 jabłka trę na tarce tak grubiej.Wysmarowaną forme masłem przekładam bułkami i jabłkami zapiekam w piekarniku.smacznego
05 grudnia 2011 19:17
Wtajcie dziewczyny ! Te Wasze przepisy to bomba! Czekam na wiecej !A moze jakies latwe ciasto ?Pozdrawiam
05 grudnia 2011 19:38
TERESA - dzęki, waśnie takie "gotowe" knedle w pudełeczku znalazłam w spiżarce. Nie wiedziałam, co ; to takiego. Dziękuję.

GOSH:_ja o pieczeniu ciast mogę zapomnieć - moja Bbcia ma cukrzycę i cukru nie tyka
05 grudnia 2011 21:42
Dziewczyny,bardzo smaczna i pożywna jest zupa berlińska.Robię to często w domu i jest prosta w zrobieniu.Ziemniaki,marchewkę kroimy w plasterki.Paprykę ,cebulę w paski.Wszystko(oddzielnie)podsmażamy na patelni chwilkę żeby złapało koloru.Wrzucamy do garnka,zalewamy wodą,dodajemy kostkę rosołową ,sol,paprykę mieloną(ma być dość ostre)i gotujemy.Na patelni podsmażamy wędzony boczek i po koniec gotowania dodajemy do zupy.Uwierzcie,że jest pyszna!
06 grudnia 2011 06:29
Sernik z mandarynkami!

Ciasto: 3szklanki mąki,4łyżki cukru,1margaryna,5żółtek,2łyżeczki proszku do pieczenia.

Ser: 1kg sera śmietankowego,pół szklanki cukru,pół margaryny,cukier waniliowy,budyń śmietankowy lub waniliowy i kilka mandarynek mogą być z puszki.

Piana: białka z 5 jajek szklanka cukru.

Z podanych składników zagnieść ciasto podzielić na 2 nierówne części .Większą wyłożyć na blachę mniejszą wstawić do zamrażarki. Następnie utrzeć margarynę z cukrem i cukrem waniliowym,dodać ser i budyń i jeszcze chwilę ucierać. Masę serową wyłożyć na ciasto na ser ułożyć cąstki mandarynek. Ubić pianę z białek i cukru i wyłożyć na ser z mandarynkami. Na wierzch zetrzeć na tarce warzywnej ciasto z zamrażarki. Piec około 55 minut w 180stopni. Jeżeli używam cukru pudru to daję trochę mniej bo wychodzi za słodke,ciasto zawsze się udaje.

Smacznego!
06 grudnia 2011 11:51
Helen - tyś chyba moja pokrewna dusza, zawsze się wstrzelisz w to, co mi w duszy gra. Na jutro obiad mam, ale w czwartek wypróbuję Twoją zupę berlińską - i oczywiście pochwalę się, jak wyszło. Lubię Cię.
06 grudnia 2011 12:27
Jak się cieszę, że założyłam ten temat! Jest dla nas wszystkich jak widzę potrzebny:) Czuję się bezpieczniej dzięki temu Forum i Wam Kochane! Miłego dnia.
06 grudnia 2011 19:02
ciekawe przepisy,napewno wyprobuje i ja tez sie dolacze bo jeszcze nikt tu nie podal potrawy z kalarepy i tak kalarepe kroimy w kostke i gotujemy w malej ilosci wody do miekosci, na patelni podsmazamy drobno pokrojona cebule i dodajemy mieso mielone(ok pol paczki) i smazymy polem laczymy z ugotowana kalarepa przprawiamy do smaku na koncu zageszczamy maka Ja to podaje z ziemiakami
07 grudnia 2011 14:54
Witam!

Ja dziś zrobiłam potrawę z kalarepy podaną przez "dulex" i bardzo mi smakowała i babci też.Polecam bo smaczna i mało roboty.

Pozdrawiam!
07 grudnia 2011 15:24
Aska said:
No to ja wypróbuję ten przepis na qvark knedel brzmi smakowicie.

Quark jest to wilgotny, biały ser sprzedawany w pojemniczkach. Jest najpopularniejszym serem w Niemczech i stanowi połowę produkcji wszystkich serów w Nemczech..  qvark to jest ser?