Kuchnia Niemiecka - przepisy

11 września 2014 16:02 / 2 osobom podoba się ten post
Dziewczyny, jak mi tylko "mój" odblokuje kompa, to wam pokażę moje zbiory. Bo teraz na lapku piszę, a z niego, coś mi nie chcą się zdjęcia wklejać. Bo my ostatnio, to tylko "sportowo" zbieramy. Wszystkie grzyby mam już nazbierane - suszone prawdziwki i podgrzybki. Zamarynowane: rydze, maślaczki i malutkie podrzybaski. Mam też zamrożonych od ch...a - kurek! No i co drugi dzień - a to gzybki z jajkiem, a to rydze na masełku, a to grzybowa.( "Sportowo", to znaczy, że dla znajomych, rodziny) bo my już kupki walimy grzybowe!
11 września 2014 18:34
Pipeta,Na tej grzybowej diecie macie chyba megawątroby. Moja strajkuje, jak tylko byle pieczarki poczuje. Lubię leśne grzyby, ale moja Leber już mniej.
11 września 2014 19:59
Pipeta, toż te grzyby piękne tak, że wyglądają jak plastikowe )
08 listopada 2014 20:32 / 2 osobom podoba się ten post
Przepis na skubańca. 0,5kg mąki,1kostka masła rozpuścić,3łyżeczki proszku,5 żółtek,zagnieść te składniki i podzielić na 3 części.Jedną częścią wylepić blaszke na to 1słoik dżemu i wiśnie z kompotu na to dajemy drugą czesc ciasta ale najpierw dodajemy do tego ciasta 2 łyżki kakao.Nastepnie na ta brazowe ciasto dodajemy orzechy,rodzynki i ubita piane z białek ze szklanka cukru .Na ta piane pokruszyć trzecia czesc ciasta pieczemy 40minuy 180stopni.Po wystygnięciu zrobić polewe,Pół kostki masła 4 łyżki cukru 2łyżki kakao 2 łyżki wody zagotować polewac gorącą polewą .Smacznego.
08 listopada 2014 20:41 / 1 osobie podoba się ten post
brydzia

Przepis na skubańca. 0,5kg mąki,1kostka masła rozpuścić,3łyżeczki proszku,5 żółtek,zagnieść te składniki i podzielić na 3 części.Jedną częścią wylepić blaszke na to 1słoik dżemu i wiśnie z kompotu na to dajemy drugą czesc ciasta ale najpierw dodajemy do tego ciasta 2 łyżki kakao.Nastepnie na ta brazowe ciasto dodajemy orzechy,rodzynki i ubita piane z białek ze szklanka cukru .Na ta piane pokruszyć trzecia czesc ciasta pieczemy 40minuy 180stopni.Po wystygnięciu zrobić polewe,Pół kostki masła 4 łyżki cukru 2łyżki kakao 2 łyżki wody zagotować polewac gorącą polewą .Smacznego.

Też dziękuję za ten przepis, bo ciekawa byłam, jak "skubaniutka" to robisz?
08 listopada 2014 20:48 / 3 osobom podoba się ten post
brydzia

Przepis na skubańca. 0,5kg mąki,1kostka masła rozpuścić,3łyżeczki proszku,5 żółtek,zagnieść te składniki i podzielić na 3 części.Jedną częścią wylepić blaszke na to 1słoik dżemu i wiśnie z kompotu na to dajemy drugą czesc ciasta ale najpierw dodajemy do tego ciasta 2 łyżki kakao.Nastepnie na ta brazowe ciasto dodajemy orzechy,rodzynki i ubita piane z białek ze szklanka cukru .Na ta piane pokruszyć trzecia czesc ciasta pieczemy 40minuy 180stopni.Po wystygnięciu zrobić polewe,Pół kostki masła 4 łyżki cukru 2łyżki kakao 2 łyżki wody zagotować polewac gorącą polewą .Smacznego.

dziekuje,sprobuje go zrobic za tydzien ,kurcze kobieta jestem a nie mam talentu do pieczenia ciast,ale nie rezygnuje i ciagle wznawiam proby-;;-;-;-;-
08 listopada 2014 21:10 / 2 osobom podoba się ten post
reanata

dziekuje,sprobuje go zrobic za tydzien ,kurcze kobieta jestem a nie mam talentu do pieczenia ciast,ale nie rezygnuje i ciagle wznawiam proby-;;-;-;-;-

Ja znam to ciasto pod niesmaczna nazwa plesniak. Tyle,ze ja ścieram ciasta na tarce.
 
Dasz radę, nie jest takie trudne a naprawdę smaczne.
08 listopada 2014 21:17 / 1 osobie podoba się ten post
brydzia

Przepis na skubańca. 0,5kg mąki,1kostka masła rozpuścić,3łyżeczki proszku,5 żółtek,zagnieść te składniki i podzielić na 3 części.Jedną częścią wylepić blaszke na to 1słoik dżemu i wiśnie z kompotu na to dajemy drugą czesc ciasta ale najpierw dodajemy do tego ciasta 2 łyżki kakao.Nastepnie na ta brazowe ciasto dodajemy orzechy,rodzynki i ubita piane z białek ze szklanka cukru .Na ta piane pokruszyć trzecia czesc ciasta pieczemy 40minuy 180stopni.Po wystygnięciu zrobić polewe,Pół kostki masła 4 łyżki cukru 2łyżki kakao 2 łyżki wody zagotować polewac gorącą polewą .Smacznego.

Kiedyś moja mama piekła-lubiłam to ciasto.
Ja nie mam talentu do wypieków,ale przepis poczytałam i pytanie mam---cukru w tym cieście nie ma--tak ma być,czy to przeoczenie?
Białka z cukrem sie ubija,ale samo ciasto nie musi być słodkie?Przepis sobie zanotowałam w notesie,dlatego pytam.
08 listopada 2014 21:28
Impala

Kiedyś moja mama piekła-lubiłam to ciasto.
Ja nie mam talentu do wypieków,ale przepis poczytałam i pytanie mam---cukru w tym cieście nie ma--tak ma być,czy to przeoczenie?
Białka z cukrem sie ubija,ale samo ciasto nie musi być słodkie?Przepis sobie zanotowałam w notesie,dlatego pytam.

cukier jest w pianie z białek i jest słoik dzemu też słodkie i w polewie wiec jest słodko
08 listopada 2014 22:05 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

Ja znam to ciasto pod niesmaczna nazwa plesniak. Tyle,ze ja ścieram ciasta na tarce.
 
Dasz radę, nie jest takie trudne a naprawdę smaczne.

no a ja się zastanawiałam co to ten skubaniec jest, a pleśniaka, albo kruszona znam, kiedyś tutaj zrobiłam i babcia o dziwo, puściła komplement jeden z niewielu pt. "za takie ciasto w kawiarni trzeba by było dużo zapłacić", a ciasto proste, ja je robię na pamięć :D
09 listopada 2014 07:35 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

dziekuje,sprobuje go zrobic za tydzien ,kurcze kobieta jestem a nie mam talentu do pieczenia ciast,ale nie rezygnuje i ciagle wznawiam proby-;;-;-;-;-

Wpisuje sie do Twojego klubu,mnie tylko karpatka wychodzi i to co trzecia.Ale się staram:))
08 kwietnia 2015 23:53
Witam :)
Szukam dobrego przepisu na smaczne ciasto z rabarbarem. 
Na niedzielę znienacka zapowiedzieli się kuzyni (byliśmy u nich w Niedzielę Wielkanocną).
Wiem, że Harald uwielbia ciasto z rabarbarem. Ja nigdy takiego nie piekłam (serniki, szarlotka, piaskowa, pleśniak itd.... ale rabarbaru nigdy!).
Proszę Was o jakiś pewny/sprawdzony przepis ....mogę sobie wyszukać w necie, ale najczęściej można się naciąć :(
 
Będę wdzięczna za przepisy (z resztą obiadu sobię poradzę).
 
Aha ....wyczytałam z gazetki, że w tym tygodniu w Penny Markt można kupić solidną porcję rabarbaru (750g - za 1,39e)
 
Dzięki
09 kwietnia 2015 06:56 / 1 osobie podoba się ten post
Gabrysia

Witam :)
Szukam dobrego przepisu na smaczne ciasto z rabarbarem. 
Na niedzielę znienacka zapowiedzieli się kuzyni (byliśmy u nich w Niedzielę Wielkanocną).
Wiem, że Harald uwielbia ciasto z rabarbarem. Ja nigdy takiego nie piekłam (serniki, szarlotka, piaskowa, pleśniak itd.... ale rabarbaru nigdy!).
Proszę Was o jakiś pewny/sprawdzony przepis ....mogę sobie wyszukać w necie, ale najczęściej można się naciąć :(
 
Będę wdzięczna za przepisy (z resztą obiadu sobię poradzę).
 
Aha ....wyczytałam z gazetki, że w tym tygodniu w Penny Markt można kupić solidną porcję rabarbaru (750g - za 1,39e)
 
Dzięki

Napisze w wypiekach
24 maja 2015 13:09
Podciągnełam topik z kuchnia niemiecką.A taka ogolna rada - jeśli mogę - gotuj smacznie to będzie dobrze.Z czasem podszkolisz sie w typowych potrawach niemieckich.Powodzenia
23 października 2016 18:03 / 4 osobom podoba się ten post
Aska

Sernik z mandarynkami!

Ciasto: 3szklanki mąki,4łyżki cukru,1margaryna,5żółtek,2łyżeczki proszku do pieczenia.

Ser: 1kg sera śmietankowego,pół szklanki cukru,pół margaryny,cukier waniliowy,budyń śmietankowy lub waniliowy i kilka mandarynek mogą być z puszki.

Piana: białka z 5 jajek szklanka cukru.

Z podanych składników zagnieść ciasto podzielić na 2 nierówne części .Większą wyłożyć na blachę mniejszą wstawić do zamrażarki. Następnie utrzeć margarynę z cukrem i cukrem waniliowym,dodać ser i budyń i jeszcze chwilę ucierać. Masę serową wyłożyć na ciasto na ser ułożyć cąstki mandarynek. Ubić pianę z białek i cukru i wyłożyć na ser z mandarynkami. Na wierzch zetrzeć na tarce warzywnej ciasto z zamrażarki. Piec około 55 minut w 180stopni. Jeżeli używam cukru pudru to daję trochę mniej bo wychodzi za słodke,ciasto zawsze się udaje.

Smacznego!

wczoraj upiekłam, niebo w gębie, do sera dałam masło bo brakło mi margaryny, wszyscy sie zajadali, chciałam zamrozic ale chyba juz nie warto został ostatni kawałek na jutro, acha nie dałam mandarynek tylko same rodzynki :)