Kuchnia Niemiecka - przepisy

29 kwietnia 2022 13:13 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Kiedyś dostałam przepis na sznapskuchen. Mam w domu napisane pismem odręcznym przez pdp. Nie piekłam jeszcze, ale nie wiem czy to nie jest przepis a'la "Rysio snajper ", bo Pdp była już trochę dementywna...

"Rysio snajper" 
03 maja 2022 21:15 / 1 osobie podoba się ten post
opiekunkoland

"Rysio snajper" :lol2:

To jeden z bohaterów powieści pod takim też tytułem- Kurta Vonneguta , miał swoje autorskie przepisy-piekł w temperaturze 400 stopni :)
Postac negatywna, choć ksiązka napisana w nutą sarkastycznego humoru, jak w zasadzie każda od tego autora. Jest co czytac. Polecam literaturę. Jest postrzegany jako kontrowersyjny, wprawdzie nie tak jak Markiz de Sade, który również ma swoje czytelniczki  ( nie we mnie), ale nazwanie tego co pisał kontriowersyjnym to duży eufemizm , bo miał  po prostu dobrze nie po kolei :)  Tak , że z czystym sumieniem polecam, i "Rysia Snajpera" i "Śniadanie mistrzów" , "Kocią kołyskę " itp. 
Nie jest to literatura z wyprzedaży do szybkiej konsumpcji , ale mimo to warto się pokusić. 
05 maja 2022 15:08
tina 100%

To jeden z bohaterów powieści pod takim też tytułem- Kurta Vonneguta , miał swoje autorskie przepisy-piekł w temperaturze 400 stopni :)
Postac negatywna, choć ksiązka napisana w nutą sarkastycznego humoru, jak w zasadzie każda od tego autora. Jest co czytac. Polecam literaturę. Jest postrzegany jako kontrowersyjny, wprawdzie nie tak jak Markiz de Sade, który również ma swoje czytelniczki  ( nie we mnie), ale nazwanie tego co pisał kontriowersyjnym to duży eufemizm , bo miał  po prostu dobrze nie po kolei :)  Tak , że z czystym sumieniem polecam, i "Rysia Snajpera" i "Śniadanie mistrzów" , "Kocią kołyskę " itp. 
Nie jest to literatura z wyprzedaży do szybkiej konsumpcji , ale mimo to warto się pokusić. 

Ooo, dziękuję za polecenie. Przyjmuję rękawicę, bo bardzo mnie zaintrygowałaś.
04 kwietnia 2023 16:28
Znalazłem ciekawą stronkę
 
https://kochenmituns.com
30 czerwca 2023 06:42
30 czerwca 2023 12:00 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Akurat znalazłem ciekawy artykuł... 
 
https://www.zlotaproporcja.pl/2018/07/16/kuchnia-bawarska-tradycje-kulinarne-sery/

Ja uwielbiam tam na południu Semmelknoedel z dużą ilością pietruszki
Spróbuj koniecznie u rzeźnika , bo gotówce to fe
30 czerwca 2023 13:12 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja uwielbiam tam na południu Semmelknoedel z dużą ilością pietruszki:chaplin:
Spróbuj koniecznie u rzeźnika , bo gotówce to fe

Właśnie dziś jadłem gotowca, haha. W plastry i na patelnię.Jakoś niespecjalne dla mnie. Być może od rzeźnika jest lepsze
A jemu tradycyjnie w piątek kupiłem obiad i rzeźnika. Dziś Apfelstrudel z sosem waniliowym. Smakowało mu, jak zawsze. Tradycja, bo z żoną zawsze w piątek kupowali tutaj, u tego rzeźnika. 
30 czerwca 2023 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
Nie Leberkäse robiłeś Luke? To akurat czy od rzeźnika, czy gotowiec jest tak samo niezjadliwe.
Bawarczycy mają super tę słodką musztardę. Tę z czerwoną etykietą - odnoszac się do artykułu. Najbardziej porywający  smak z rzeczy tam zaprezentowanych . 
30 czerwca 2023 20:10 / 1 osobie podoba się ten post
Tę żemłę, jak na Śląsku mówią, robilem. Pierwszy raz. Pisało, że albo patelnia, albo ugotować. Jakoś czeski knedlik lepiej mi smakuje 
30 czerwca 2023 20:23 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Tę żemłę, jak na Śląsku mówią, robilem. Pierwszy raz. Pisało, że albo patelnia, albo ugotować. Jakoś czeski knedlik lepiej mi smakuje:-) 

Robiłam czeskie knedliki, pyszne są. Dobre pieczyste do tego i niebo w gębie :) 
Nie kupuję Leberkäse , w CH też jest .