Kuchnia Niemiecka - przepisy

23 lipca 2019 22:29 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Moich:zawstydzony::smiech3:

Nie Twoich tych łonych 
25 lipca 2019 08:26 / 1 osobie podoba się ten post
25 lipca 2019 08:26
Na jutro lepiej?
25 lipca 2019 08:26
Na jutro lepiej?
25 lipca 2019 11:58 / 1 osobie podoba się ten post
Podrzućcie przepis na jakieś dobre ciacho
25 lipca 2019 13:36 / 4 osobom podoba się ten post
mariakoc

Podrzućcie przepis na jakieś dobre ciacho

Jak Niemka upiecze babkę marmurkową albo cytrynową, to pochwałom nie ma końca, że taka zdolna 
Chociaż znam takie,które potrafią i chętnie pieką. Od jednej z nich nauczyłam się robić szybki, duży na całą blachę z piekarnika Mandel kuchen,smaczny,aczkolwiek słodki, ale robi się błyskawicznie ,błyskawiczne również  pyszne ciasto czekoladowe (blitzschnele schokoladekuchen ,chyba się zwie po ichniemu,a w mojej rodzinie latem króluje kruche ciasto z malinami i lekka budyniową pianką. Często maliny zastępujemy borówką amerykańską.Pychota!
Szkoda, że nie umiem wklejać, ale wszystkie te przepisy znajdziesz w internecie .Gdyby ktoś chciał wypróbować, a nie znalazł, to jak będę miała chwilę, napiszę "recepty",najwcześniej późnym wieczorkiem 
Narobiłam apetytu?
No to do pracy,pewnie w nocy, jak upał zmaleje 
25 lipca 2019 14:56 / 2 osobom podoba się ten post
Sama myśl o pieczeniu ciasta doprowadza mnie do omdlenia . Receptę na cebulowe ciasto napiszę jak się ochłodzi i cebula będzie po złotówce 
25 lipca 2019 16:02 / 2 osobom podoba się ten post
A to od Gusi dla Was
25 lipca 2019 16:03 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jak Niemka upiecze babkę marmurkową albo cytrynową, to pochwałom nie ma końca, że taka zdolna :-(
Chociaż znam takie,które potrafią i chętnie pieką. Od jednej z nich nauczyłam się robić szybki, duży na całą blachę z piekarnika Mandel kuchen,smaczny,aczkolwiek słodki, ale robi się błyskawicznie ,błyskawiczne również  pyszne ciasto czekoladowe (blitzschnele schokoladekuchen ,chyba się zwie po ichniemu:-),a w mojej rodzinie latem króluje kruche ciasto z malinami i lekka budyniową pianką. Często maliny zastępujemy borówką amerykańską.Pychota!
Szkoda, że nie umiem wklejać, ale wszystkie te przepisy znajdziesz w internecie .Gdyby ktoś chciał wypróbować, a nie znalazł, to jak będę miała chwilę, napiszę "recepty",najwcześniej późnym wieczorkiem :-)
Narobiłam apetytu?
No to do pracy,pewnie w nocy, jak upał zmaleje :-)

Wkleiłam 
25 lipca 2019 17:33 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jak Niemka upiecze babkę marmurkową albo cytrynową, to pochwałom nie ma końca, że taka zdolna :-(
Chociaż znam takie,które potrafią i chętnie pieką. Od jednej z nich nauczyłam się robić szybki, duży na całą blachę z piekarnika Mandel kuchen,smaczny,aczkolwiek słodki, ale robi się błyskawicznie ,błyskawiczne również  pyszne ciasto czekoladowe (blitzschnele schokoladekuchen ,chyba się zwie po ichniemu:-),a w mojej rodzinie latem króluje kruche ciasto z malinami i lekka budyniową pianką. Często maliny zastępujemy borówką amerykańską.Pychota!
Szkoda, że nie umiem wklejać, ale wszystkie te przepisy znajdziesz w internecie .Gdyby ktoś chciał wypróbować, a nie znalazł, to jak będę miała chwilę, napiszę "recepty",najwcześniej późnym wieczorkiem :-)
Narobiłam apetytu?
No to do pracy,pewnie w nocy, jak upał zmaleje :-)

Kiedyś dostałam przepis na sznapskuchen. Mam w domu napisane pismem odręcznym przez pdp. Nie piekłam jeszcze, ale nie wiem czy to nie jest przepis a'la "Rysio snajper ", bo Pdp była już trochę dementywna...
25 lipca 2019 18:33 / 5 osobom podoba się ten post
Zupa łososiowy cukiniowa z dodatkami czeka na jutro curry zastąpiłam bazylią i tymiankiem smaczna posypie lekko wędzonym łososiem i grzanki do tego . Piekłam się dzisiaj na ryneczku po te rybne cuda .
29 lipca 2019 15:07 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Zupa łososiowy cukiniowa z dodatkami czeka na jutro:-) curry zastąpiłam bazylią i tymiankiem:gotowanie: smaczna posypie lekko wędzonym łososiem i grzanki do tego . Piekłam się dzisiaj na ryneczku po te rybne cuda .

Mniam, musiało być pyszne 
04 grudnia 2019 18:50 / 1 osobie podoba się ten post
08 lutego 2022 11:39 / 2 osobom podoba się ten post
08 lutego 2022 12:03 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

https://www.chefkoch.de/
 

Zerknęłam i zobaczyłam przepis na sałatkę z roszponki i belugi, czyli czarnej soczewicy. Robiłam i nadal robię czasami. Tym,którzy lubią soczewicę, beluga na pewno przypadnie do gustu. 
Czarna soczewica jest rzadko spożywana a szkoda. Smakuje wyraziście, orzechowo,zachowuje kształt podczas gotowania. Świetna  do sałatek. Moją ulubioną sałatką jest ta z kanału Agnieszki Mielczarek "Jedz inaczej ". Trzeba tylko,jak na 2 osoby,to nawet trzykrotnie zmniejszyć składniki, bo wychodzi jej bardzo dużo, a sos do niej to juz rewelacja. Ugotowana beluga, sama, bez dodatków, może trochę oliwy i np świeża mięta czy kolendra to już danie samo w sobie albo zamiennik kaszy jako dodatek do innych dań. 
Warto spróbować.