Kuchnia Niemiecka - przepisy

23 maja 2019 13:44 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Protestuje, nawet wśród tubylców są osobniki nie jadające Kartoffelsalat. Im  podajemy sam Kartoffel:gotowanie:

 
23 maja 2019 13:48 / 2 osobom podoba się ten post
Kiedyś przyrządziłem jednocześnie niemiecki Kartoffelsalat i polską sałatkę. Zjedli najpierw swoją a potem spróbowali polskiej. Zaskoczeni byli, że jest smaczna i nie czuć octu
23 maja 2019 15:16 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Kiedyś przyrządziłem jednocześnie niemiecki Kartoffelsalat i polską sałatkę. Zjedli najpierw swoją a potem spróbowali polskiej. Zaskoczeni byli, że jest smaczna i nie czuć octu

Kiedy mieszkałam jeszcze w DE,to jak odwiedzali mnie niemieccy znajomi  prosili zawsze, czy mogłabym zrobić naszą sałatkę jarzynową, albo zwykłe mielone z ziemniakami i do tego buraczki na ciepło. Zawsze chwalili, że moje mielone nie mają nic wspólnego z ich frikadellami, ale też nikt z nich nie robił ich nigdy samodzielnie. 
Podobnie jak nasze gołąbki w sosie pomidorowym czy białym, a ich Kohlrouladen, to dwa różne światy 
23 maja 2019 16:26 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Protestuje, nawet wśród tubylców są osobniki nie jadające Kartoffelsalat. Im  podajemy sam Kartoffel:gotowanie:

Oczywiście- oraz klimatycznie w mundurku 
23 maja 2019 17:12 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ten ich Kartoffelsalat jest okropny:do bani:

Odkąd zaczęłam robić po swojemu, z symboliczną ilością octu jadam z przyjemnością. Jej do tego kupuję to mielone coś, czego nie cierpię + jajko sadzone, sobie tylko jajka i obie zadowolone.
23 maja 2019 17:16 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Odkąd zaczęłam robić po swojemu, z symboliczną ilością octu jadam z przyjemnością. Jej do tego kupuję to mielone coś, czego nie cierpię + jajko sadzone, sobie tylko jajka i obie zadowolone.

To te Leberkäse. Niedobre.
24 maja 2019 00:15 / 2 osobom podoba się ten post
Może będziecie się śmiać, ale ja lubię tę Kartoffelsalat. 
Miałam okazję różnych popróbować, jedne były ok ,inne nie do przełknięcia, a dwa rodzaje polubiłam. 
Najsmaczniejsza okazała się ta najprostsza, z kilkoma tylko składnikami. Nauczyłam się ją robić od jednej z moich tutejszych znajomych. 
Robię ją czasami w Polsce, szczególnie latem do potraw z grilla. Moje dorosłe dzieci, proszą nawet, kiedy są u mnie, czy ja u nich, żebym ją na zrobiła. Ja mogę jeść ją nawet samą .
Nie ma w niej żadnego octu.
 
KARTOFFELSALAT
-ziemniaki,ilość       zależy od tego,ile   chcecie jej zrobić 
-jajka ugotowane na   twardo 
- ogórki konserwowe 
- cebula
majonez,musztarda,śmietana kwaśna,sól i pieprz 
      Ziemniaki ugotowane w mundurkach,ostudzić ,obrać, pokroić w dość grube plasterki,a później na mniejsze części 
Ja najczęściej kroję je na cztery i wtedy w plastry .
Tak samo kroję jajka i ogórki .
Cebulę, zależy jak duża-też najczęściej na cztery i wtedy w plastry,cieńsze niż inne składniki. 
Ilość wszystkiego  zależy od ilości ziemniaków .
Najczęściej jest to u mnie -4 większe ziemniaki, 5 jajek,5-6 ogórków konserwowych, 2 średnie lub 3 małe cebule. 
Mieszam to wszystko w misce, solę i dużo pieprzu dodaję. 
W miseczce mieszam majonez, dodaję śmietanę lub jogurt i musztardę. Ma być konsystencja gęstej śmietany, a ostrość, wg upodobań, reguluję musztardą. 
Zalewam tym sosem sałatkę i mieszam. 
To była moja pierwsza Kartoffelsalat i tę lubię. 
Smakują mi z nią nawet te cienkie ,małe kiełbaski z patelni, takie co to tylko chwilę smażenia potrzebują,
Nűrynbergerwurstchen,tak się chyba nazywają. 
   No,to jest mój niemiecki przepis, umieszczony we właściwym miejscu 
A druga, to taka lekko ciepła, ale to może innym razem 
 
 
 
 
23 lipca 2019 22:14 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Curry Suppe

Składniki:
- świeży łosoś 30 dag
- cukinia 30 dag
- szalotki 12,5 dag
- 400 g Schlagsahne
- 2 kostki bulionowe warzywne
- cytryna
Ponadto: łyżka masła, sól, 2 łyżeczki Curry, łyżeczka Cayenne Pfeffer, trochę Krebs lub Hummer Paste

Rybę suszymy, kroimy na średnie kawałki, zostawiamy.
Cukinię myjemy, suszymy, kroimy w cienkie talarki, solimy, zostawiamy.
Gotujemy bulion w litrze wody.
W garnku rozpuszczamy masło i wrzucamy drobno pokrojone szalotki, do lekkiego zgęstnienia.
Wlewamy wywar, dodajemy śmietanę, przyprawy, wcześniej odłożoną rybę i cukinię, 2 łyżki odciśniętej cytryny. Zagotowujemy i jeszcze kilka minut zostawiamy na wolnym ogniu. Najlepiej spożyć na drugi dzień.Zamiast łososia można użyć inną rybę morską albo wędzonego łososia.
Przed podaniem lekko podgrzać i ewentualnie podoprawiać i podgrzać, żeby na talerzu była gorąca. Do zupy nie stosuje się pieprzu. Każdy może już na talerzu podoprawiać sobie wg uznania.

tylko kostek nie uzywam
23 lipca 2019 22:24 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

:-)tylko kostek nie uzywam:niebo pieklo:

Jakich kostek ???
23 lipca 2019 22:25 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

:-)tylko kostek nie uzywam:niebo pieklo:

To zrób wywar warzywny
23 lipca 2019 22:26 / 2 osobom podoba się ten post
A teraz doczytałam po 22 myślę tylko o .....spaniu 
23 lipca 2019 22:26 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Jakich kostek ???:hihi:

Moich
23 lipca 2019 22:27 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

To zrób wywar warzywny:-)

Znawca szczególnie jajeczny 
23 lipca 2019 22:28 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Znawca :-)szczególnie jajeczny :hihi:


Dobranoc
23 lipca 2019 22:28 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

To zrób wywar warzywny:-)

A jo