Język niemiecki - od czego zacząć?

04 grudnia 2011 13:37

No to dzielmy się.. czego się uczyć na początku? co jest wazne?  a co najważniejsze.. itp

04 grudnia 2011 14:59 / 1 osobie podoba się ten post
od GOSH Jesli masz wykute te dwa czasowniki to zapewne wiesz ze potrzebne one sa do czasu przeszlego,ktorym czesto sie poslugujemy.sein do czasownikow bedacych w ruchu np.fahren,gehen.schwimen,fligen....,haben czas statyczny np.machen ,kochen,putzen...Czasownikow w ruchu jest o wiele mniej dlatego najlepiej nauczyc sie ich na pamiec sa w prawie w kazdym slowniku ,na koncu jest tabelka i przy kazdym z tych czas. mala literka s/sein/To mi pomoglo w nauce jezyka do kom. porozumienia.
04 grudnia 2011 15:00

cd. Tworzymy zdania pytajace; np.ich habe Kinder -mam dzieci,pytamy hast du kinder?-czy ty masz dzieci? zaimek osobowy w zdaniu twierdzacym jest przed czasownikiem ,w pytaniu po czasowniku!Trzeba troche pocwiczyc najlepiej pisemnie.Wazny czasownik do nauczenia mochten-chce ,chcialabym. np.ich mochte spaziren gehen.-chcialabym pojsc na spacer.


Jeśli ich mochte spazieren gehen


to dlaczego w drugiej osobie machen zamiast gejen? czy mozna tak i tak?


np ich mochte spazieren machen?

04 grudnia 2011 15:02
os ASI Ja poradzę żebyś dużo oglądała tv głośno bo to że trochę umiesz to i tak nie zda egzaminu trzeba się osłuchać żeby rozumieć bo łatwiej jest coś powiedzieć niż zrozumieć co do Ciebie mówią wiem to z doświadczenia.
04 grudnia 2011 15:24 / 1 osobie podoba się ten post
ich mochte spaziren gehen

du möchtest eine spazieren gehen - tak mi tłumacz zrobił.. a nie ma być du möchst czy du möcht
04 grudnia 2011 16:16
przetłumaczył ci czas przeszły niedokonany
04 grudnia 2011 16:32 / 1 osobie podoba się ten post
może się komuś przyda odmiana POMAGAĆ.. w nawiasie wymowa..



helfen [helfn] pomagać



ich helfe [helfe]

du hilfst [hilfst]

er/sie/es hilft [hilft]

wir helfen [helfn]

ihr helft [helft]

sie/Sie helfen [helfn]



jak źle to proszę mnie poprawić.. będę wdzięczna za odmianę "möchten"
04 grudnia 2011 16:40 / 1 osobie podoba się ten post

Znalazłam extra stronkę!! wystarczy tylko wpisać czasownik w bezokoliczniku i w sekundzie jest odmiana we wszystkich osobach i czasach!


http://www.jniemiecki.pl/czasowniki.html


już mam "möchten" :)


Jeśli strona sie nie otwiera to trzeba LINK skopiować i wkleić do przeglądarki.. wtedy działa!

04 grudnia 2011 18:11
gosh,jesli juz to du mochtest eine spaziergang machen!Milego wieczoru!
04 grudnia 2011 20:17
radosna said:

cd. Tworzymy zdania pytajace; np.ich habe Kinder -mam dzieci,pytamy hast du kinder?-czy ty masz dzieci? zaimek osobowy w zdaniu twierdzacym jest przed czasownikiem ,w pytaniu po czasowniku!Trzeba troche pocwiczyc najlepiej pisemnie.Wazny czasownik do nauczenia mochten-chce ,chcialabym. np.ich mochte spaziren gehen.-chcialabym pojsc na spacer.


Jeśli ich mochte spazieren gehen


to dlaczego w drugiej osobie machen zamiast gejen? czy mozna tak i tak?


np ich mochte spazieren machen?


sorry.. chciałam zacytować a edytowałam;) ale dowiedziałam się przy okazji, że można edytować nie swoj post!

04 grudnia 2011 23:42
gosh said:
gosh,jesli juz to du mochtest eine spaziergang machen!Milego wieczoru!

hmm.. no ale widze , że jest spazieren machen;) dlatego pytałam..

05 grudnia 2011 17:58
Witajcie dziewczyny!Uparlam sie i docieklam z tym machen.Du mochtest eine Spaziergang machen!Jak najbardziej poprawne poniewaz Spaziergang to jest rzecz.-spacer.,spazieren-spacerowac,czyli wszystko jasne!Spacer mozna zrobic ale spacerowac machen nie! Milego wieczoru ich habe schon frei!
05 grudnia 2011 21:14 / 1 osobie podoba się ten post
Dziewczyny! Dziś dowiedziałam się,że najlepszym sposobem nauki tak ,aby móc się swobodnie dogadać jest uczenie się całych zwrotów z rozmówek.Gramatyka w naszym wypadku jest mniej ważna bo to przyjdzie z czasem .Dużo słuchać niemieckiej mowy aby nauczyć się wyłapywać słowa.Pracuję w szkole i to powiedziała mi nauczycielka niemieckiego.Przecież nam chodzi tylko o to żeby swobodnie się porozumiewać .Ponoć to jest najlepsza metoda.
05 grudnia 2011 21:56 / 1 osobie podoba się ten post
Andrea,popieram.Nie jesteśmy po to aby uczyć Niemców języka ,tylko po to aby pracować i jakoś się dogadać.Jeśli któraś powie -poproszę 7 bułka a nie bułek,to świat się nie zawali.Po co sobie dodawać stresu i tak zapewne będące tam mają go pod dostatkiem.Mnie to jeszcze czeka.
06 grudnia 2011 19:50
http://www.np2.pl/sites/podstrony_strona.php?id=14&typ=14 polecamdo nauki jezyka niemieckiego dla poczatkujacych Zycze powodzenia w nauce Dobrej nocki