Język niemiecki - od czego zacząć?

26 grudnia 2011 16:55
Już wiem. Podzielę się - dotyczy: denken an (myśleć o), tak jak schreiben występuje z dopełnieniem w bierniku.

An wen denkt er? (o kim myśli)

Woran denkt er? ( o czym myśli) np. Die Mutter denkt an den Sohn. -denken an+IV (Akkusativ)

Jeden maleńki kroczek.

27 grudnia 2011 08:24
Wow!Brawo Benita,widze w Tobie poklad zapalu i checi do nauku jez i gramatyka.....! Nie dawno ktos krzyczal "a poco gramatykai tak nas zrozumieja".A tu prosze....Tak trzymaj i pytaj.
27 grudnia 2011 08:27
Widziałabym chętnie innych uczniów, bardziej rozgarniętych niż ja.
27 grudnia 2011 08:46
Nie przesadzaj,ciagnij ten watek bo mysle ze wiekszosc tu zaglada i przy okazji sie uczy.Moze wrzucie cos przez"tlumacza"wtedy ruszy dyskusja!
27 grudnia 2011 12:19
piszcie i tlumaczcie jak prawidlowo sie wymawia - pozdrawiam uczace sie opiekunki
19 lutego 2012 19:48
Witam cię Radosna,mam do Ciebie pytanie ,czy jesteś zadowolona z książki" Blondynka na językach." Kupiłam ją w sezonie ,ale nie miałam czasu się uczyć z niej. Właśnie teraz ją przerabiam jestem na początku nauki z tej książki na str 50 ,Była ci pomocna ta książka w nauce niemieckiego???
19 lutego 2012 20:54
no ja tez czekam na odpowiedz bo chce ja zakupic po powrocie do domu tak ja kazdy chwali pozdrawiam
19 lutego 2012 21:07
Blondynka na językach - według mnie jest dla począkujących. Sama autorka mówi, że nie jest to nauka języka, tylko nauka porozumiewania sie w obcym jezyku. Dla sluchowców - doskonała. Ja do nich nie nleżę. Muszę coś napisać, żeby to zapamiętać. Ale polecam, też z tego korzystam - jako dodatkowy kurs.
19 lutego 2012 21:08
Witam Cię Justa no to spokojnie czekamy na Radosną,Całuski
19 lutego 2012 22:53
Krysiakrysienka said:
Witam cię Radosna,mam do Ciebie pytanie ,czy jesteś zadowolona z książki" Blondynka na językach." Kupiłam ją w sezonie ,ale nie miałam czasu się uczyć z niej. Właśnie teraz ją przerabiam jestem na początku nauki z tej książki na str 50 ,Była ci pomocna ta książka w nauce niemieckiego???

Bardzo fajna ksiazka.Ale rzeczywiscie na poczatek.Ja wlasnie zapamietuje ze sluchu,dlatego duzo ogladam telewizji.Mase wyrazen ,slow wlasnie tak zapamietalam.

19 lutego 2012 23:44
Dziękuję Ci Wiewióreczko za ocenę tej książki ,to jest dla mnie ważna opinia.
20 lutego 2012 07:54
witam czyli warto ja kupic ja z koleji ucze sie jezyka sama wiec pomocne materjaly jak najbardziej i jesli tam sa cale zdania to dla mie bardzo dobrze pozdrawiam
20 lutego 2012 10:09
Zycze wszystkim milej nauki.I jeszcze cos.Jak jakies slowo jest dla mnie trudne do zapamietania,biore kartke i pisze je tak dlugo ,az zapamietam.A przy okazji glosno wymawiam.To naprawde dziala.Czasem pisze na kartce pare slow.klade kartke tam gdzie najczesciej przebywam.i co jakis czas sobie czytam,najlepiej na glos.
20 lutego 2012 11:15
To najlepszy sposob nauki tak sie wlasnie ucze pisze na kartce pare slow (Ja juz przeszlam na zdania) i powtazam do skutku tylko trzeba cwiczyc codziennie zeby pamietac pozdrawiam
20 lutego 2012 12:09 / 1 osobie podoba się ten post
polecam darmowy kurs niemieckiego z internetu o nazwie www.deutschkurse.dw-world, ma różne poziomy, dają wycisk, ale kocham ich, bo każdy moduł zawiera potoczną rozmowę po niemiecku, a ja ze zrozumieniem mam najwięcej problemów i myślę że większość z nas miała lub ma. Pisanie słówek czy zdań na kartce też jest fajne, pomaga pociągnięcie ich kolorowym mazakiem, szybciej włazi do głowy.Mnie najbardziej brakuje znajomości czasowników, a rozdzielne uważam za negatywny wkład Niemców do kultury światowej.