Język niemiecki - od czego zacząć?

02 marca 2018 14:05 / 5 osobom podoba się ten post
hawana

No tak, sluchacze uniwersytetu moga nie wiedziec, ze trzeba zaczac od slowek(z rodzajnikami ), wiec dodam, ze warto je zapisywac( wielka litera jesli to rzeczowniki).
A tak na marginesie, to kto zrobil tego byka w tytule watku?
Przymiotniki utworzone od nazw wlasnych piszemy mala litera, taka jest zasada w jezyku polskim.
Stanowczo za dlugo (mam na mysli tyle zapisanych stron) to funkcjonuje.
Wracajac do tematu, to powtarzac za lektorem albo spiewac z artysta( klip w wersji karaoke) tez nie zaszkodzi:)

Hawano, już dawno zbierałam się w sobie, żeby zwrócić uwagę na ten błąd, ale w tzw. międzyczasie straciłam chęć i ochotę.
Może zadęcie jest, ale, niestety, często podstawowych umiejętności brakuje ;).
02 marca 2018 16:25 / 4 osobom podoba się ten post
salazar

Hawano, już dawno zbierałam się w sobie, żeby zwrócić uwagę na ten błąd, ale w tzw. międzyczasie straciłam chęć i ochotę.
Może zadęcie jest, ale, niestety, często podstawowych umiejętności brakuje ;).

Oczywiscie, zadecia nie brakuje. 
Pierwszy wpis jest z 2011 roku, czyli blad istnieje 7 lat i jeszcze nikt nie wpadl na to, zeby go poprawic.
To o czyms swiadczy.
My, zwykli uzytkownicy mamy prawo popelniac bledy, bo pochodzimy z roznych srodowisk a szkole podstawowa mamy dawno za soba. Poza tym to normalne, ze z czasem sie zapomina  pewnych rzeczy, ale uwazam, ze brak korekty( w tytulach, ktore pojawiaja sie na sciance) ze strony moderatora dziala na szkode portalu.
04 marca 2018 21:26 / 3 osobom podoba się ten post
Pamietam, ze nauke niemieckiego zaczelam od lekcji Aterimy i bardzo mi pomogly.Potem szalalam po Buusu,darmowych lekcjach w necie.Teraz tylko przerabiam w miare mozliwosci Niemiecki w 10minut albo dla odprezenia angielsko-niemiecki Memrise,fajne,bo mozna powtarzac do woli. Ale nic nie zastapi rozmowy z rodowitym Niemcem. Do dzis wspominam lekcje z moim ostatnim podopiecznym, super inteligentny i oczytany-ale wczoraj dowiedzialam sie,ze razem z zona sa w Altenheime, zal...
05 marca 2018 20:19 / 2 osobom podoba się ten post
Kruszynka64

Pamietam, ze nauke niemieckiego zaczelam od lekcji Aterimy i bardzo mi pomogly.Potem szalalam po Buusu,darmowych lekcjach w necie.Teraz tylko przerabiam w miare mozliwosci Niemiecki w 10minut albo dla odprezenia angielsko-niemiecki Memrise,fajne,bo mozna powtarzac do woli. Ale nic nie zastapi rozmowy z rodowitym Niemcem. Do dzis wspominam lekcje z moim ostatnim podopiecznym, super inteligentny i oczytany-ale wczoraj dowiedzialam sie,ze razem z zona sa w Altenheime, zal...

Ja mam podobne doswiadczenie z niemieckim.
18 lipca 2018 13:45
Ja zaczynałam od odmian czasowników, np haben, sein, machen, kochen. To pozwoliło mi się przestawić powoli na ten język, zrozumieć go. Ważne są też przedstawienia się, powitania, pożegnania. Mi mózg przestawił się na niemiecki po takich podstawach. Pomógł mi też kurs, jedna z firm pracy dla opiekunek udostepniała. Do tej pory dodaje kursy w konkretne dniw tygodniu, na prawdę super mi się uczyło z tym
18 lipca 2018 13:46
https://www.youtube.com/watch?v=p4l7a7mhdEU o, to to od czego zaczynałam. Bardzo mi pomogło, aż potem szukałam takich kursów z angielskiego i hiszpańskiego, wiec polecam
16 sierpnia 2018 08:20

dla mnie niemiecki początkowo czarną magią był ale moja agencja (usunięte) robiła kurs i trochę liznęłam języka. Nakupowałam słowniczków, rozmówek tam było jak wypowiadać dane słowa i jakoś sobie poradziłam

07 sierpnia 2020 16:06
Myślę, że należy zakupić sobie jakieś podręczniki, książki do nauki języka. Nic nie zastąpi rozmów z nauczycielem, więc polecam także jakiś dobry kurs. Dodatkowo w internecie można również znaleźć wiele darmowych zasobów edukacyjnych
08 sierpnia 2020 10:50 / 1 osobie podoba się ten post
Wszystko co piszecie to prawda. Najlepszym jednak sposobem na naukę, moim zdaniem,  jest "żywy język ". Nie bać się rozmawiać, nawet jeśli się ten język kaleczy bardzo na początku. Gadać, gadać i gadać. Wszędzie ,z każdym kto się trafi i na różne tematy. Prosić też o to, żeby nas poprawiali. To naprawdę funkcjonuje i jest bardzo dobrze odbierane. Nie nauczymy się w ten sposób pisać, ale mówić na pewno.  Podręczniki, internet na pewno lepiej do nas trafią i łatwiej przyswoimy sobie wszelkie informacje po takiej "gadającej " wprawce. 
08 sierpnia 2020 11:44 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Wszystko co piszecie to prawda. Najlepszym jednak sposobem na naukę, moim zdaniem,  jest "żywy język ". Nie bać się rozmawiać, nawet jeśli się ten język kaleczy bardzo na początku. Gadać, gadać i gadać. Wszędzie ,z każdym kto się trafi i na różne tematy. Prosić też o to, żeby nas poprawiali. To naprawdę funkcjonuje i jest bardzo dobrze odbierane. Nie nauczymy się w ten sposób pisać, ale mówić na pewno.  Podręczniki, internet na pewno lepiej do nas trafią i łatwiej przyswoimy sobie wszelkie informacje po takiej "gadającej " wprawce. 

Zgadzam się z tym co napisałaś ńie przejmować się mówić jak się potrafi niech poprawiają to sa najlepsze lekcje.Trzeba próbować z każdym zagadać. Ja się dużo nauczyłam od niemieckiej sprzątaczki. Podstawy ogarnąć z książką czy Internetem i do przodu!
08 października 2020 14:07
Czy polecicie mi miejsce, w którym mogłabym nauczyć się fachu opiekunki medycznej? Słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii o szkole Cosinus, ale jestem niezdecydowana i nie wiem co zrobić.Niby przeglądając oferty różnych szkół uznałam, że Cosinus jest najlepszy, ale chciałabym poznać opinie innych.Dodam, że jestem z Chorzowa, czy ktoś tutaj też ma taki problem?
27 kwietnia 2021 05:06 / 2 osobom podoba się ten post

A ja po raz kolejny pytam się,kiedy i czy w ogóle wrócą lekcje niemieckiego z Lektor Beatą?☕????


 


Odpowiedź: Niestety lekcje zostały odwołane. Jeśli coś się zmieni, powiadomimy o tym.

27 kwietnia 2021 07:46 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

A ja po raz kolejny pytam się,kiedy i czy w ogóle wrócą lekcje niemieckiego z Lektor Beatą?☕????


 


Odpowiedź: Niestety lekcje zostały odwołane. Jeśli coś się zmieni, powiadomimy o tym.

Coś mi się widzi, że się zmieniły priorytety  Napisz może do admina-chyba uzyskasz szybciej odpowiedź.
Fajne były te lekcje i pogadanki z Lektor Beatą. I ja czytałam, bo pracując w Szwajcarii używam dialektu, a Hochdeutsch jako bazę trzeba pielęgnować.