Język niemiecki - od czego zacząć?

04 lutego 2016 12:48 / 5 osobom podoba się ten post
Jeśli ktos chce ze mną popisać po niemiecku to zapraszam na Skype.Rozmawiać nie zawsze mam czas ( i ochotę), ale na wiad.odpiszę.Mogę poprawiać błędy,jeśli ktos ma takie życzenie.
04 lutego 2016 16:28 / 2 osobom podoba się ten post
sama korzystam i polecam do nauki słówek

https://fiszkoteka.pl/

niska cena, 99 zł za dostęp roczny do wszystkich aplikacji związanych z nauka niemieckiego

najwiekszym plusem jest mozliwość tworzenia własnych fiszek

04 lutego 2016 17:50
Marta

Jeśli ktos chce ze mną popisać po niemiecku to zapraszam na Skype.Rozmawiać nie zawsze mam czas ( i ochotę:-)), ale na wiad.odpiszę.Mogę poprawiać błędy,jeśli ktos ma takie życzenie.

Ja skorzystałabym z takiej możliwości, ale uprzedzam mój niemiecki jest taki sobie, nie widzę Pani E- maila, mój jest w profilu, proszę podać mi skeyp to dodam go do swoich kontaktów.
04 lutego 2016 18:14
Dorisd

A korzystałyście może z jakiejś szkoły językowej? Do tej pory opiekowałam się seniorami tylko w Polsce, a chętnie wyjechałabym do Niemiec tylko z językiem krucho...

Uczę się .niemieckiego sama. Jeszcze dwa tygodnie temu mój poziom oceniano na podstawowy, w tej chwili komunikatywny. Warto zapisać sie do szkoły językowej żeby zdobyć podstawy niemieckiego. Ale najważniejsza jest motywacja. Jeśli bardzo chcesz - nauczysz się.
04 lutego 2016 18:19
sas-anka

sama korzystam i polecam do nauki słówek

https://fiszkoteka.pl/

niska cena, 99 zł za dostęp roczny do wszystkich aplikacji związanych z nauka niemieckiego

najwiekszym plusem jest mozliwość tworzenia własnych fiszek

b.b. fajna stronka, dzks ))))
04 lutego 2016 18:40
Kiedyś na FB polubiłam tę stronkę i powiem Wam,że lubię tam zaglądać bo jak ktoś już niezle sobie radzi z niemiekim to można się douczać
04 lutego 2016 19:10
Dorisd

A korzystałyście może z jakiejś szkoły językowej? Do tej pory opiekowałam się seniorami tylko w Polsce, a chętnie wyjechałabym do Niemiec tylko z językiem krucho...

http://www.deutschkurs.pl/wymowa.php
04 lutego 2016 19:13
Dorisd

A korzystałyście może z jakiejś szkoły językowej? Do tej pory opiekowałam się seniorami tylko w Polsce, a chętnie wyjechałabym do Niemiec tylko z językiem krucho...

http://www.opiekunki.aterima.pl/niemiecki-dla-opiekunek/7
04 lutego 2016 19:15
Jadwiga3

Uczę się .niemieckiego sama. Jeszcze dwa tygodnie temu mój poziom oceniano na podstawowy, w tej chwili komunikatywny. Warto zapisać sie do szkoły językowej żeby zdobyć podstawy niemieckiego. Ale najważniejsza jest motywacja. Jeśli bardzo chcesz - nauczysz się.

Podziwiam i gratuluję.
04 lutego 2016 19:23 / 1 osobie podoba się ten post
Może za późno to pisze , bo juz pączki zjedzone,  ale dla tych na Bawarii  - pączek to  KRAPFEN.

KRAMPF   to kurcz lub spazm  
04 lutego 2016 20:57
Marta

Jeśli ktos chce ze mną popisać po niemiecku to zapraszam na Skype.Rozmawiać nie zawsze mam czas ( i ochotę:-)), ale na wiad.odpiszę.Mogę poprawiać błędy,jeśli ktos ma takie życzenie.

Fajnie:), ale ja pisac nie umiem( robie błedy), pogadac, to bym pogadała....:):) Ale rozumiem:)
04 lutego 2016 21:32 / 2 osobom podoba się ten post
Jadwiga3

Uczę się .niemieckiego sama. Jeszcze dwa tygodnie temu mój poziom oceniano na podstawowy, w tej chwili komunikatywny. Warto zapisać sie do szkoły językowej żeby zdobyć podstawy niemieckiego. Ale najważniejsza jest motywacja. Jeśli bardzo chcesz - nauczysz się.

Super, ale , ja mam wrażenie,że jest odwrotnie:), czym wiecej sie ucze to tym mniej umiem:( Ja też zaczynałam od nauki w domu- dwa miesiące i wyjazd do De. Dałam rade. Póżniej były kolejne wyjazdy, pdp demencyjni, mówiący dialektem, no, raczej tam niewiele sie nauczyłam. Zapisałam sie na kurs niemieckiego- prowadzony przez doświadzconego lektora(starszy wykłądowca na UWM i pasjonatoa jezyka niemieckiego). Chodze już drugi rok(no,prawie , zaczełam w połowie zajec). Ostatnio byłam zaproszona do grupy wyżej(B1, a właściwie już B2, bo tu "zmiana" jest w połowie roku), ludzie tam byli po wieloletniej nauce jezyka( gimnazjum, szkoła średnia, studia), gdzie mi tam do nich:(, ale nie dałam sie zjeśc:) A co do oceny przez firmy, ja w przeciągu ostatnich paru miesiecy miałam trzy "testy" przeprowadzone przez agencje- dobry z błedami,  duży zasób słów itp., kase niezła....Ale...ja wiem, że mało wiem:(, mój lektor jest innego zdania, no cóz, nie bede sie z nim kłócic, grzeczna jestem:)
06 lutego 2016 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
Witam powiem Wam jak ja uczyłam się języka w De. Zakladam że każda z Was ma spore podstawy więc warto czytać na głos, najlepiej książki w szczególności te dla dzieci bo są napisane prostym jezykiem. Nie należy zastanawiać się nad znaczeniem wszystkich wyrazów tylko przyswajać szyk zdań. Warto skorzystać z kursów deutsch als fremdsprache w VHS ceny zaczynają się od 90 euro za 3 miesiące. Niestety te szkoły są tylko w dużych miastach. Osobiście polecam. Sama ukonczylam 2. Co do testów w agencji to jestem rozczarowana bo był on niewymierny. Miałam wrażenie że osoba która mnie przepytywala mówiła gorzej ode mnie. Jestem w De od 4 tygodni i to jest mój pierwszy wyjazd jako opiekunka.
08 kwietnia 2016 18:02
Podpowiedzcie mi proszę:) Jestem w Bawarii czwarty raz i mam dylemat.W Trier słowo ''nicht''wymawiano tak jak napisane. Tutaj mówią tak jak przy wechseln.Czyli słyszę literę k.Która wymowa jest prawidłowa????
08 kwietnia 2016 18:13
agama

Podpowiedzcie mi proszę:) Jestem w Bawarii czwarty raz i mam dylemat.W Trier słowo ''nicht''wymawiano tak jak napisane. Tutaj mówią tak jak przy wechseln.Czyli słyszę literę k.Która wymowa jest prawidłowa????

Tez jestem na Bawarii ale tu gdzie jestem nie ma takiej wymowy