Język niemiecki - od czego zacząć?

15 maja 2016 23:04 / 1 osobie podoba się ten post
Witam. Polecam kurs internetowy: "Metoda Krebsa". Uczę się na niej dopiero miesiąc z kawałkiem, a firma już mnie oceniła na komunikatywna znajomość. Metoda jest oparta na powtarzanie całych zdań, tak jak się uczą dzieci, bez gramatyki i odmian, ale poprawnie.
15 maja 2016 23:14 / 4 osobom podoba się ten post
Paula1978

Witam. Polecam kurs internetowy: "Metoda Krebsa". Uczę się na niej dopiero miesiąc z kawałkiem, a firma już mnie oceniła na komunikatywna znajomość. Metoda jest oparta na powtarzanie całych zdań, tak jak się uczą dzieci, bez gramatyki i odmian, ale poprawnie.

z calym szacunkiem dla Twego zaangazowania i popierania tej metody. Probowalam na poczatku ja stosowac ale w rezultacie wychodzilo na to jakby malpe nauczyc pewnych zachowan. Moim zdaniem nie sprawdza sie to w codziennosci
16 maja 2016 09:00 / 1 osobie podoba się ten post
leni

z calym szacunkiem dla Twego zaangazowania i popierania tej metody. Probowalam na poczatku ja stosowac ale w rezultacie wychodzilo na to jakby malpe nauczyc pewnych zachowan. Moim zdaniem nie sprawdza sie to w codziennosci

Trzeba próbować i dopasować sobie metodę nauki? Swego czasu powtarzałam za Pawlikowską i sa zdania, które mi utkwiły na zawsze 
A po za tym ja muszę ciągle coś zmieniać w tej nauce, bo z czasem to mnie okropnie nudzi 
16 maja 2016 09:05 / 9 osobom podoba się ten post
Nie ma jednej doskonałej metody,liczy sie systematyczność samozaparcie to przede wszystkim
Ale- opanowanie języka w stopniu komunikatywnym zajmuje o wiele więcej czasu niż miesiąc....
Cóż,jak firma chce opiekunkę na sztele wysłać to i po tygodniu wpisze jej w papiery język komunikatywny
16 maja 2016 09:07 / 4 osobom podoba się ten post
zgadza się, ja koleżankę bez żadnej znajomości języka przygotowałam do rozmowy przez telefon i przeszła na komunikatywny :)
16 maja 2016 09:16 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

zgadza się, ja koleżankę bez żadnej znajomości języka przygotowałam do rozmowy przez telefon i przeszła na komunikatywny :)

Ja 3 koleżanki tak przygotowałam. Klepały ładnie odpowiedzi na zadane pytania i się załapały do pracy  
16 maja 2016 09:19 / 1 osobie podoba się ten post
Podobno żeby w 90% zrozumieć Niemca trzeba znać 3000 słów
16 maja 2016 09:51
Marta
16 maja 2016 10:09 / 5 osobom podoba się ten post
MeryKy

Ja 3 koleżanki tak przygotowałam. Klepały ładnie odpowiedzi na zadane pytania i się załapały do pracy  :-)

Załapać sie łatwo,tylko poradzić sobie i wytrwać na szteli bez znajomości języka czasem trudno...
16 maja 2016 10:12
Marta

Załapać sie łatwo,tylko poradzić sobie i wytrwać na szteli bez znajomości języka czasem trudno...

Poradziły sobie i pracują :) I mnie się to też opłaciło 
16 maja 2016 10:13 / 2 osobom podoba się ten post
Marta

Załapać sie łatwo,tylko poradzić sobie i wytrwać na szteli bez znajomości języka czasem trudno...

Dokładnie - jak rodzina wyrozumiała i polubią opiekunkę , która słabo mówi , to dadzą szansę , ale jak są wymagający , to żegnaj .
16 maja 2016 10:13 / 5 osobom podoba się ten post
Malina

Podobno żeby w 90% zrozumieć Niemca trzeba znać 3000 słów

No i rozwaliłaś mój domek z kart ! Jak mogłaś !
Bo ja czytałam, że wystarczy 1000 słów !
Muszę koniecznie policzyć mój zasób. Syn Pdp twierdzi, że przez ostatni rok bardzo zwiększyłam zasób słów. Acha, czyli należy przestać się uczyć, otworzyć umysł - i samo wpada. Opatentuję !
16 maja 2016 10:17 / 3 osobom podoba się ten post
BaskaS

Dokładnie - jak rodzina wyrozumiała i polubią opiekunkę , która słabo mówi , to dadzą szansę , ale jak są wymagający , to żegnaj .

Zależy od miejsca,są takie że obędzie sie bez dobrej znajomości języka a są takie,że bez tego ani rusz.Bylam w miejscach ,gdzie rodzina nie musiałaby odwozić opiekunki ma dworzec,bo sama by zwiała ;-)
16 maja 2016 10:31 / 2 osobom podoba się ten post
A nie przyszło wam do głowy, że w Niemczech można się porozumiewać również w innych językach? Jedna z moich koleżanek trafiła np. na włoską rodzinę a pracowała wcześniej we Włoszech inna po angielsku się porozumiewa. 
Niekoniecznie trzeba mieć najgorsze sztele. i od razu wiać mimo nieznajomości języka.
Ale faktycznie lepsza znajomość niemieckiego to większy wybór lepszych ofert
16 maja 2016 10:41
No owszem zdarza sie w ogłoszeniach ze wymagany język moe być angielski włoski lub inny.Tylko nie rozumiem po co byla potrzebna twoja pomoc MeryKy? Dzwoni koleżanka mówi że włoski zna,dostaje te ofertę.