Język niemiecki - od czego zacząć?

26 listopada 2017 08:05 / 1 osobie podoba się ten post
Dziewczyny jak powiedzieć =mój podopieczny= czy = mein Schützling= czy może jakoś inaczej?
26 listopada 2017 08:36 / 4 osobom podoba się ten post
Schuezling jest dobrze, może być tez mein Patient, albo die zu betreuende Person, to tak bardziej oficjalnie.
26 listopada 2017 08:53 / 2 osobom podoba się ten post
nusia2302

Dziewczyny jak powiedzieć =mój podopieczny= czy = mein Schützling= czy może jakoś inaczej?

Fajnie wyglądasz imienniczko...
29 listopada 2017 10:38
Agencje dają materiały do nauki, każda w zasadzie z którą się spotkałam w swojej pracy daje.. i ona są przygotowane już bezpośrednio do pracy, do kontaktu z opiekunką. :) Polecam materiały z mojej agencji, są bardzo przydatne, można je pobrać z ich strony
29 listopada 2017 14:36 / 2 osobom podoba się ten post
W internecie jest dużo materiałów do nauki, dzisiaj każdy może mieć do nich dostęp :) Ale żeby się faktycznie nauczyć języka to trzeba jednak przysiąść, duzo ćwiczeń i pracy, bez tego się nie obędzie. No i praktyka, nie bać się mówić, dopytywać jak już wyjedziemy, to podstawa.
13 grudnia 2017 09:58 / 2 osobom podoba się ten post
Moja mama zawsze mawiała: Ucz się ucz, bo nauka o potęgi klucz :) Ja zaczęłam swoją naukę niemieckiego od nauki czasowników. Ale generalnie na miejscu w Niemczech łatwiej jest się nauczyć niż z Polski. Materiały też są ok, które dają nam firmy, ale są am podstawowe informacje jak się obyć. Na poziomie rozszerzonym raczej nie ma tam informacji. Ja polecam różne grupy na facebooku dla opiekunek osób starszych i tam codziennie kilka słówek wpada. Są to przeróżne słówka, ja już wielu się z stamtąd nauczyłam. Ale przede wszystkim pozytywne nastawienie do nauki języka gwarantuje sukces,. A więc wytrwałość, co wiadomo nie jest proste!
13 grudnia 2017 10:03 / 5 osobom podoba się ten post
Nie wiem czy na miejscu jest łatwiej sie nauczyć.Moim zdaniem w Pl trzeba chociaż jakichś podstaw nabyć.Przyjeżdżając z zerową znajomością języka człowiek może poczuć sie " sparaliżowany" zniechęcony i nauka idzie ciężko.Tak mi się wydaje i tak wynika z moich obserwacji.
Nie z autopsji,bo wyruszyłam na podbój De dość dobrze znając język
13 grudnia 2017 10:15 / 8 osobom podoba się ten post
Marta2

Nie wiem czy na miejscu jest łatwiej sie nauczyć.Moim zdaniem w Pl trzeba chociaż jakichś podstaw nabyć.Przyjeżdżając z zerową znajomością języka człowiek może poczuć sie " sparaliżowany" zniechęcony i nauka idzie ciężko.Tak mi się wydaje i tak wynika z moich obserwacji.
Nie z autopsji,bo wyruszyłam na podbój De :-) dość dobrze znając język

Ja musze mieć coś co mnie zmobilizuje do działania:).W domu ,siedząc nad książką nie bardzo mi się chciało.Mimo,że wiedziałam ,że powinnam.Czyli np. fakt ,że nie mam wyjścia, coś musze się naumieć bo nikt tego za mnie nie zrobi:)I tak było na pierwszym wyjeździe.Musiałam,głównie dla własnej wygody:)Znałam minimalne podstawy i sytuacja wymusiła naukę w praniu:)Ale też ja jestem ciekawska i lubię wiedzieć,no i nie bałam się mówić.Ale oczywiście masz rację,spotkałam osoby tak sparalizowane niemocą,wstydzące się swojej niewiedzy ,że nawet po dobrych kilku latach pracy mówią tragicznie czyli prawie nic:(I wcale nie chcą tego zmieniać.
 
13 grudnia 2017 17:22 / 8 osobom podoba się ten post
Najlepiej zacząć od niemieckiego na youtube. Jeśli ktos wczesniej nie ma podstaw to można znależć taki filmik,w którym gramatykę wytłumaczą jak cudzoziemcowi,czyli głośno i wyrażnie. Bardzo lubię oglądać Gerlica,subskrybuję go i zawsze czegos nowego się dowiem.
15 grudnia 2017 13:59 / 2 osobom podoba się ten post
https://www.youtube.com/watch?v=8COnpyMX9Kw
Najlepiej osłuchać się z językiem. Agencje mają też swoje materiały, specjalnie przygotowane pod pracę jako opiekunka. Mogę wysłać jeśli ktoś potrzebuje.
20 grudnia 2017 12:08
halinka55

https://www.youtube.com/watch?v=8COnpyMX9Kw
Najlepiej osłuchać się z językiem. Agencje mają też swoje materiały, specjalnie przygotowane pod pracę jako opiekunka. Mogę wysłać jeśli ktoś potrzebuje.

ja poproszę na mój adres email :) 
28 grudnia 2017 14:10
ElkaMizerka

ja poproszę na mój adres email :) 

Podaj maila w wiadomości prywatnej.
28 grudnia 2017 14:40 / 3 osobom podoba się ten post
halinka55

Podaj maila w wiadomości prywatnej.

Sorry, nie moglam sie powstrzymac.
28 grudnia 2017 18:33 / 4 osobom podoba się ten post
hawana

:lol2:Sorry, nie moglam sie powstrzymac.

O! Ja tez
28 grudnia 2017 18:44 / 2 osobom podoba się ten post
halinka55

Podaj maila w wiadomości prywatnej.

Jesli można to i do mnie na priv proszę.