Uważaj na nieuczciwych pośredników!

19 lutego 2019 08:57 / 1 osobie podoba się ten post
Kilka dni temu rozmawiałam z byłą zmienniczką. Powiedziała, że koordynatorka wysłała jej profil do rodziny (miała tu nie wracać, ale teraz by chciała). Dziś, przy okazji wymiany okna rozmawiam z zięciem i pytam, czy coś wie o kolejnej opiekunce. On, że nic. Tu już parę razy były takie problemy komunikacyjne. Niemiecka koordynatorka obsługuje dwie polskie firmy. Poprzednio w firmie mi powiedziano, że jest już akceptacja następnej zmienniczki, już ustalano busy. I trzy dni później przychodzi ta koordynatorka i z teczki wyjmuje profil opiekunki do akceptacji... Moja zmienniczka powiedziała, że w firmie uważają, że te rodzina zwleka ze wszystkim do ostatniej chwili. Z rozmów z nimi, i takich wydarzeń, jak przedstawienie opiekunki rodzinie już po ich rzekomej akceptacji wychodzi mi, że to nie tu problem.
Zięć mówił, że jak był problem z opiekunką, to koordynatorka kazała dzwonić do firmy do Polski. Wychodzi mi, że to chyba ona tu coś kiepsko działa, choć pewności nie mam.
Wniosek- o wszystko pytać, dzwonić, przypominać. Wtedy jest tak, jak ma być. Zgłosiłam swoje potrzeby odnośnie terminów- wyjazdu i przyjazdu- kilka dni różnicy raptem, nie tak, jak u znajomej, gdzie stała opiekunka chce pracować 6 tygodni na 2 w domu. Zobaczę, czy będzie to wzięte pod uwagę....
20 lutego 2019 08:30
Ja ostatnio pracowałam jako opiekunka z Firmą Seniorenhilfe Schlegel - podaję adres tej Firmy
Osnabrucker Weg 11, 32-051 Herford. Właśam wołać pieniędzy i umowycicielką jest Ilka Schlegel i jej mąż.
Podaję również ich stronę www.seniorenhilfe-scglegel.de
Uważajcie proszę to oszuści, dość że okłamują Niemieckie rodziny , że my Polki pracujemy u nich
legalnie , kasują rodziny po 3000 Euro na miesiąc, to nam opiekunką proponują pracę na czarno - bez umowy
za 1500 Euro na miesiąc. Wypłaty mają być co 2 tygodnie
Ja pracowałam przez tą firmę w miejscowości Lippinghausen Am. Hang 5, 32-120 Hiddenhausen , pracowałam 16 dni, nie otrzymałam żadnego wynagrodzenia i jak zaczęłam wołać pieniędzy oraz umowy to zostałam siłą przez Pośredniczkę i jej
męża wyrzucona z domu mojej Podopiecznej.
Wywieżli mnie do miasteczka Bunde około 6 km od miejsca pracy, zostawili mnie rano o godzinie 8.00 przed Pensjonatem bez pieniędzy, zabrali mi telefon i uszkodzili kartę Sim żebym nie mogła się nigdzie dodzwonić.
Pesjonat pod którym mnie zostawili był zamknięty więc poszłam szukać pomocy.
Obok znajdował się serwis BMW - tam spotkałam Polaków i Niemców którzy mi pomogli.
Byłam roztrzęsiona i bez środków.
Dzięki nim wróciłam jakoś do Polski, ale przestrzegam wszystkie Opiekunki przed tą Firmą oszustów.
P.s.
Wiem że szukają już następnej ofiary na moje miejsce.
Widziałam ogłoszenie na stronie my.polacy
 
Ostrzegam i pozdrawiam.
20 lutego 2019 08:35
IWA60

Ja ostatnio pracowałam jako opiekunka z Firmą Seniorenhilfe Schlegel - podaję adres tej Firmy
Osnabrucker Weg 11, 32-051 Herford. Właśam wołać pieniędzy i umowycicielką jest Ilka Schlegel i jej mąż.
Podaję również ich stronę www.seniorenhilfe-scglegel.de
Uważajcie proszę to oszuści, dość że okłamują Niemieckie rodziny , że my Polki pracujemy u nich
legalnie , kasują rodziny po 3000 Euro na miesiąc, to nam opiekunką proponują pracę na czarno - bez umowy
za 1500 Euro na miesiąc. Wypłaty mają być co 2 tygodnie
Ja pracowałam przez tą firmę w miejscowości Lippinghausen Am. Hang 5, 32-120 Hiddenhausen , pracowałam 16 dni, nie otrzymałam żadnego wynagrodzenia i jak zaczęłam wołać pieniędzy oraz umowy to zostałam siłą przez Pośredniczkę i jej
męża wyrzucona z domu mojej Podopiecznej.
Wywieżli mnie do miasteczka Bunde około 6 km od miejsca pracy, zostawili mnie rano o godzinie 8.00 przed Pensjonatem bez pieniędzy, zabrali mi telefon i uszkodzili kartę Sim żebym nie mogła się nigdzie dodzwonić.
Pesjonat pod którym mnie zostawili był zamknięty więc poszłam szukać pomocy.
Obok znajdował się serwis BMW - tam spotkałam Polaków i Niemców którzy mi pomogli.
Byłam roztrzęsiona i bez środków.
Dzięki nim wróciłam jakoś do Polski, ale przestrzegam wszystkie Opiekunki przed tą Firmą oszustów.
P.s.
Wiem że szukają już następnej ofiary na moje miejsce.
Widziałam ogłoszenie na stronie my.polacy
 
Ostrzegam i pozdrawiam.

Jeszcze dziś napiszę do Temat dla Uwagi, możesz zgłosić też i wystąpić anonimowo.Ja zbieram materiały.Podaj ich do Zollamtu po 1
20 lutego 2019 09:01
Szybko wróciłam do Polski bo Polak pracujący w Serwisie w Bunde powiedział mi że mogłabym to zgłosić na Policję Niemiecką , ale muszę mieć tłumacza i że sprawa trafi do Sądu, a ja nie miałam środków ani na hotel ani na wyżywienie.
Bardzo bym chciała żeby ci oszuści ponieśli jakąś karę , bo o odzyskaniu pieniędzy to już chyba mogę zapomnieć.
Potrzebuję pomocy !!!!
20 lutego 2019 09:23 / 1 osobie podoba się ten post
IWA60

Szybko wróciłam do Polski bo Polak pracujący w Serwisie w Bunde powiedział mi że mogłabym to zgłosić na Policję Niemiecką , ale muszę mieć tłumacza i że sprawa trafi do Sądu, a ja nie miałam środków ani na hotel ani na wyżywienie.
Bardzo bym chciała żeby ci oszuści ponieśli jakąś karę , bo o odzyskaniu pieniędzy to już chyba mogę zapomnieć.
Potrzebuję pomocy !!!!

Zgłosiłam się podając inne d.jest tam pytanie o krewnych w de.(co już świadczy że "badają" teren pod kolejna ofiare).Znaczyłoby to że rodziny też kombinują i płacą tylko firmie.Normalnie to nie wierzę żeby tak pozwolili wyrzucić?! Potem jak już będzie "daleko" umówiony termin zgłosze na Po.i +podatkowej i do Stern Tv(tu) w pl.do Uwagi. Narobimy "koło piora".Nie martw siePorozsylam tez do urzędów tego miasta info.A więc tam tez będą spaleni.
 
20 lutego 2019 09:41
Dziękuję ci kochana że masz dobre serce i zainteresowałaś się moją sprawą.
Nie wiedziałam do kogo się z tym udać.
Możemy się jakoś skontaktować, może podasz mi swojego imaila to ci wszystko opowiem ze szczegółami ,
ja tam przeżyłam horror !!!!!!
20 lutego 2019 09:44
IWA60

Dziękuję ci kochana że masz dobre serce i zainteresowałaś się moją sprawą.
Nie wiedziałam do kogo się z tym udać.
Możemy się jakoś skontaktować, może podasz mi swojego imaila to ci wszystko opowiem ze szczegółami ,
ja tam przeżyłam horror !!!!!!

Tylko spisz od razu!za 2min! (usunięto ze względów bezpieczeństwa)
20 lutego 2019 09:46 / 1 osobie podoba się ten post

Nie zdążyłam już usunęli.
Spóbuj jeszcze raz .
Czekam

Mail jest usuwany automatycznie, należy wpisać bez znaku [at]

20 lutego 2019 09:49 / 1 osobie podoba się ten post
IWA60

Nie zdążyłam już usunęli.
Spóbuj jeszcze raz .
Czekam

Mail jest usuwany automatycznie, należy wpisać bez znaku [at]

Celina Krzykacz na fc.napisz tam
20 lutego 2019 09:50 / 1 osobie podoba się ten post
IWA60

Nie zdążyłam już usunęli.
Spóbuj jeszcze raz .
Czekam

Mail jest usuwany automatycznie, należy wpisać bez znaku [at]

A to bandaale my nie z 1łapanki
20 lutego 2019 09:51 / 1 osobie podoba się ten post
okej
20 lutego 2019 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
IWA60

Dziękuję ci kochana że masz dobre serce i zainteresowałaś się moją sprawą.
Nie wiedziałam do kogo się z tym udać.
Możemy się jakoś skontaktować, może podasz mi swojego imaila to ci wszystko opowiem ze szczegółami ,
ja tam przeżyłam horror !!!!!!

Firma kogucik " sp...i ucik" też mnie kiedyś oszukano i wiem jak to jest
20 lutego 2019 11:23 / 1 osobie podoba się ten post
Dajcie znać, co wam się udało zrobić. Nie wiedziałabym, jak się zachować w takiej sytuacji. Przecież dziewczyny wyjeżdżają bez umowy, ta dochodzi już w DE (tak miała koleżanka, która na takie nagłe zlecenie wyjeżdżała, ale było wszystko w porządku).
20 lutego 2019 11:54
Elka moja córka napisała do ciebie na facebuku i czekam na odpowiedż od ciebie IWA60
20 lutego 2019 14:51
IWA60

Elka moja córka napisała do ciebie na facebuku i czekam na odpowiedż od ciebie IWA60

Nie otrzymałam, ale na Messeng.jeszcze raz?