Pozytywne i negatywne aspekty bycia opiekunka

08 grudnia 2016 10:24
ivetta

Tak tu się zgadzam z Tobą .Ja tez mam taki specyficzny zawód i jak wymrze pokolenie ,to zawod zginie ,bo nie ucza juz go,a szkoda .

Jaki? Jaki? :)
08 grudnia 2016 10:42 / 1 osobie podoba się ten post
ivetta

Tak tu się zgadzam z Tobą .Ja tez mam taki specyficzny zawód i jak wymrze pokolenie ,to zawod zginie ,bo nie ucza juz go,a szkoda .

Szewc czy zegarmistrz?
08 grudnia 2016 10:50 / 2 osobom podoba się ten post
Urszula1971

Jaki? Jaki? :)

08 grudnia 2016 11:34 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

Sporo ich jest :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Gin%C4%85ce_zawody  

Np. tester tkanek wyściełających...
08 grudnia 2016 12:11 / 3 osobom podoba się ten post
Misiek

Np. tester tkanek wyściełających...:to nie ja::blee::-)

Organoleptyka jest bardzo subiektywna, więc zawodna, stąd testerzy skazani na wymarcie
08 grudnia 2016 12:26 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Organoleptyka jest bardzo subiektywna, więc zawodna, stąd testerzy skazani na wymarcie:-)

I będziecie skazane na jakies "robociki" na baterie
08 grudnia 2016 12:37 / 1 osobie podoba się ten post
hawana

Organoleptyka jest bardzo subiektywna, więc zawodna, stąd testerzy skazani na wymarcie:-)

Nie zgadzam się.....jeśli jest podaż to jest i popyt......testerzy nie wmrą jak dinozaury.......
08 grudnia 2016 12:40
Misiek

I będziecie skazane na jakies "robociki" na baterie:-(

.....zawsze musi być plan B.......
08 grudnia 2016 13:02 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Szewc czy zegarmistrz?

Stawiam na zawód introligatora:)
08 grudnia 2016 14:41
Knorr

Szewc czy zegarmistrz?

Bednarz, garncarz, dekarz, ceglarz, zecer, zdun, kowal czy ludwisarz?? :D Więcej nie znam i nie pamiętamm :)
09 lutego 2017 11:37
leni

Przyszla mi do glowy taka mysl, czy tak naprawde doceniamy fakt, ze mozemy pracowac jako opiekunki. Praca nielekka a jednak mimo wielu niedogodnosci, trwamy w tym nadal.W moim przypadku , to mozliwosc dalszego byc albo nie byc. Mam prace, pieniadze i dach nad glowa. Wybor, ktory dalo mi zycie, a raczej przymus.

"To, co dajesz z siebie, do ciebie wraca ..."

Zawsze mogło być gorzej... 
09 lutego 2017 12:27 / 6 osobom podoba się ten post
Marcia

"To, co dajesz z siebie, do ciebie wraca ..."

Zawsze mogło być gorzej... 

Pozytywne cechy to kasa, kasa, kasa i jeszcze raz kasa i wszystkie inne dobra, ktore za tym ida. Ja tam sobie lubie tyz przy okazji pozwiedzac miejsca, w ktorych jestem o ile mam czzaas a z tym roznie. Lokalizacje czasami tak dolujace bo trafiamy na koniec swiata, tam gdzie psy d...mi szczekaja. Negatywne to pewnie jak u wszystkich: rozlaka z rodzina, meczace podroze, stres, zmeczenie, poczucie ponizenia bo zawod nie jest wcale taki z wyzszej polki. Ludzie nie oceniaja nas pozytywnie a do tego potrafia przysolic o tym jak to my du...y podcieramy i takie tam. Zazdrosc sasiedzka nie ma czasami granic i mnie to najjbardziej denerwuje, ze ludzie nie potrafia zajac sie swoim zyciem tylko mieszaja w moim a to moja sprawa co robie i gdzie pracuje i na co wydaje. Jest tego wszystkiego tez pozytywny efekt a mianowicie mamy coraz bardziej twardy kregoslup "moralny" ma sie rozumiec i coraz mniej bierzemy do siebie.
09 lutego 2017 12:30
EwaR65

Pozytywne cechy to kasa, kasa, kasa i jeszcze raz kasa i wszystkie inne dobra, ktore za tym ida. Ja tam sobie lubie tyz przy okazji pozwiedzac miejsca, w ktorych jestem o ile mam czzaas a z tym roznie. Lokalizacje czasami tak dolujace bo trafiamy na koniec swiata, tam gdzie psy d...mi szczekaja. Negatywne to pewnie jak u wszystkich: rozlaka z rodzina, meczace podroze, stres, zmeczenie, poczucie ponizenia bo zawod nie jest wcale taki z wyzszej polki. Ludzie nie oceniaja nas pozytywnie a do tego potrafia przysolic o tym jak to my du...y podcieramy i takie tam. Zazdrosc sasiedzka nie ma czasami granic i mnie to najjbardziej denerwuje, ze ludzie nie potrafia zajac sie swoim zyciem tylko mieszaja w moim a to moja sprawa co robie i gdzie pracuje i na co wydaje. Jest tego wszystkiego tez pozytywny efekt a mianowicie mamy coraz bardziej twardy kregoslup "moralny" ma sie rozumiec i coraz mniej bierzemy do siebie.

pomyśl  że kiedyś nas też coś podobnego może spotkać i wtedy na kogoś innego to spadnie...
09 lutego 2017 12:55
EwaR65

Pozytywne cechy to kasa, kasa, kasa i jeszcze raz kasa i wszystkie inne dobra, ktore za tym ida. Ja tam sobie lubie tyz przy okazji pozwiedzac miejsca, w ktorych jestem o ile mam czzaas a z tym roznie. Lokalizacje czasami tak dolujace bo trafiamy na koniec swiata, tam gdzie psy d...mi szczekaja. Negatywne to pewnie jak u wszystkich: rozlaka z rodzina, meczace podroze, stres, zmeczenie, poczucie ponizenia bo zawod nie jest wcale taki z wyzszej polki. Ludzie nie oceniaja nas pozytywnie a do tego potrafia przysolic o tym jak to my du...y podcieramy i takie tam. Zazdrosc sasiedzka nie ma czasami granic i mnie to najjbardziej denerwuje, ze ludzie nie potrafia zajac sie swoim zyciem tylko mieszaja w moim a to moja sprawa co robie i gdzie pracuje i na co wydaje. Jest tego wszystkiego tez pozytywny efekt a mianowicie mamy coraz bardziej twardy kregoslup "moralny" ma sie rozumiec i coraz mniej bierzemy do siebie.

A inni coż niech sobie gadają, jak dzięki temu lepiej się poczują
09 lutego 2017 12:59 / 5 osobom podoba się ten post
Marcia

pomyśl  że kiedyś nas też coś podobnego może spotkać i wtedy na kogoś innego to spadnie...

Tak daleko to w przyszlosc nie wybiegam liczac na to, ze to co daje to i do mnie wroci wiec obaw mam brak. A ty napisz jepiej zamiast mi tu wode lac jakie sa twoje pozytywne i negatywne aspekty bycia opiekunka bom ciekawa. Mnie tam nie przekonuje powolanie i cytaty typu co dajesz to wraca bo ta praca jest za ciezka, by tak wode polewac.