Język polski z Salazar

13 marca 2015 20:05 / 2 osobom podoba się ten post
kasiachodziez

Szczerze przyznam że mi przeszkadza nie pisanie polskich liter,tzn.omijanie ł,ś,ć,ź,ż,ó,ą,ę,ń nie rozumiem w czym problem? nawet Rej pisał "Polacy nie gęsi swój język mają"....

Mialam Cie cytowac a przez pomylke dalam Ci plusa ..... Kasiu , bardzo dobrze , ze zwracasz uwage na " omijania " , bardzo fajny watek zalozyla Salazar , ale nawet nie wiem jak dobrze , bezblednie bedziemy pisac to i tak jestesmy opiekunkami . Pisze we wlasnym imieniu , nikogo nie chce urazic , czy to takie wazne , ze ktos pisze z bledami ? .......ja wiem jedno : wazne , ze bezblednie Pusiny tylek podcieram .......Niestety pisze bez ogonkow , kreseczek i innych diablow , ale temat fajny , bede zagladac ....
13 marca 2015 20:10 / 7 osobom podoba się ten post
No Arabrab - czy opiekunka nie może pisać bezbłędnie? Albo, czy musi pisać z błędami, bo i tak jest opiekunką? Albo, czy nie musi chociaż starać się pisać poprawnie, bo tą opiekunką jest?
Nie powiem, że mnie błędy jakoś bardzo rażą, ale je jednak widzę. Czasami każdemu się zdarzy, ale jak tak ktoś nagminnie, to się zastanawiam, dlaczego nie włączy sobie funkcji podkreślania i poprawiania błędów.
13 marca 2015 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

No Arabrab - czy opiekunka nie może pisać bezbłędnie? Albo, czy musi pisać z błędami, bo i tak jest opiekunką? Albo, czy nie musi chociaż starać się pisać poprawnie, bo tą opiekunką jest?
Nie powiem, że mnie błędy jakoś bardzo rażą, ale je jednak widzę. Czasami każdemu się zdarzy, ale jak tak ktoś nagminnie, to się zastanawiam, dlaczego nie włączy sobie funkcji podkreślania i poprawiania błędów.

Ja tez widze ! Sama sie lapie na tym , ze sie zastanawiam , czy dobrze , czy zle napisalam . Jakos dzisiaj mam minorowy nastroj , nic mi sie nie chce - nawet dyskutowac . A co tam ! Opiekunka moze pisac bezblednie , ale nie musi , bo moze ma jakis powod , ze byki wali , nie zna zasad ortografii , pisze szybko bez zastanowienia , moze pisze na " poniemieckiej klawiaturze " na pozyczonym laptopie i nie chce nic przy nim majstrowac , bo technicznie ulomna jest ???...... A tam ! piszcie , piszcie ja poczytam ))))
13 marca 2015 20:24
Literówki zdarzają się każdemu. Mnie czasem niektóre klawisze nie wskakują. Ogonki mi nie chcą wchodzić, bo alt mam juz tak wyrobiony,że muszę sekundę dłużej przytrzymać, a mi sie nie chce, jak piszę szybko.
No, teraz powciskałam.
13 marca 2015 20:32 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Ja tez widze ! Sama sie lapie na tym , ze sie zastanawiam , czy dobrze , czy zle napisalam . Jakos dzisiaj mam minorowy nastroj , nic mi sie nie chce - nawet dyskutowac . A co tam ! Opiekunka moze pisac bezblednie , ale nie musi , bo moze ma jakis powod , ze byki wali , nie zna zasad ortografii , pisze szybko bez zastanowienia , moze pisze na " poniemieckiej klawiaturze " na pozyczonym laptopie i nie chce nic przy nim majstrowac , bo technicznie ulomna jest ???...... A tam ! piszcie , piszcie ja poczytam :-)))))

To się cieszę, że oczy jeszcze dobra droga koleżanko:)
No nie musi pisać bezbłędnie, pewnie. Dlatego nie potępiam, nie poprawiam, palcami nie wytykam, a i niech pierwszy rzuci kamieniem, kto bez grzechu jest:)
Tylko po prostu nie zgadzam się ze zdaniem, że skoro jest opiekunką, to po co jej tam pisać poprawnie. No zawsze to miło:)
 
13 marca 2015 21:16 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Mialam Cie cytowac a przez pomylke dalam Ci plusa :-)..... Kasiu , bardzo dobrze , ze zwracasz uwage na " omijania " , bardzo fajny watek zalozyla Salazar , ale nawet nie wiem jak dobrze , bezblednie bedziemy pisac to i tak jestesmy opiekunkami . Pisze we wlasnym imieniu , nikogo nie chce urazic , czy to takie wazne , ze ktos pisze z bledami ? .......ja wiem jedno : wazne , ze bezblednie Pusiny tylek podcieram :-).......Niestety pisze bez ogonkow , kreseczek i innych diablow , ale temat fajny , bede zagladac ....

Przez pomyłke........arabrab jestem załamana kochałam cię miłością wielka opiekunkową.....a ty piszesz przez pomyłke:(((((((( złamałaś mi serce i to kiedy....     w piątek 13..... "nie kcem ale muszem zjesc jakis dopalacz....czekolado gdzie jestes:))))"
 
13 marca 2015 21:20 / 4 osobom podoba się ten post
kasiachodziez

Przez pomyłke........arabrab jestem załamana kochałam cię miłością wielka opiekunkową.....a ty piszesz przez pomyłke:(((((((( złamałaś mi serce i to kiedy....     w piątek 13..... "nie kcem ale muszem zjesc jakis dopalacz....czekolado gdzie jestes:))))"
 

Teraz " przez omylki " !!!.......a Ty zarazo nie zlamalas mi serca jak walnelas o tych " ogonkach " ??? a wiesz , ze ja jak taka inwalidka teraz jestem , bo bez ogona to jak bez reki ??? ))))
13 marca 2015 21:22
Barbara niepowtarzalna

Teraz " przez omylki " !!!.......a Ty zarazo nie zlamalas mi serca jak walnelas o tych " ogonkach " ??? a wiesz , ze ja jak taka inwalidka teraz jestem , bo bez ogona to jak bez reki ??? :-)))))

Mialas kiedykolwiek ogon:)))
13 marca 2015 21:22 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Teraz " przez omylki " !!!.......a Ty zarazo nie zlamalas mi serca jak walnelas o tych " ogonkach " ??? a wiesz , ze ja jak taka inwalidka teraz jestem , bo bez ogona to jak bez reki ??? :-)))))

A tak w ogóle to czemu PUSIA a nie PÓSIA?Hę???
13 marca 2015 21:24 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Mialas kiedykolwiek ogon:)))

Każdy człowiek ma:):):)Dwa ostatnie kręgi naszego kregosłupa to szczątkowy ogonek-pozostałość po przodkach.hi hi hi:):):):)
13 marca 2015 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

A tak w ogóle to czemu PUSIA a nie PÓSIA?Hę???

Puch , puszysty - Pusia ......jak byk stoi " U " otwarte )))
13 marca 2015 21:27 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Mialas kiedykolwiek ogon:)))

Im blizej do domu tym czesciej o " ogonach " mysle !!!! )))
13 marca 2015 21:27 / 1 osobie podoba się ten post
A jak ten ogonek boli jak się na niego klapnie...ojoj ns rolkach sie tak zalatwilam bolało jak jasny gwint i to chyba ze dwa tygodnie...wiec do d....y z takim ogonkiem Arabrab nie żałuj jesli nie masz
13 marca 2015 21:40
Marta

A jak ten ogonek boli jak się na niego klapnie...ojoj ns rolkach sie tak zalatwilam bolało jak jasny gwint i to chyba ze dwa tygodnie...wiec do d....y z takim ogonkiem Arabrab nie żałuj jesli nie masz

No mnie sie rozchodzi wlasnie o takiego jak w/w )))
13 marca 2015 21:46 / 4 osobom podoba się ten post
salazar

Wielką literą piszemy tylko zaimki osobowe i dzierżawcze w drugiej osobie liczby pojedyncze i mnogiej. Całą resztę piszemy małą literą. Amen :)!

Uwielbiam Cię za tę uwagę :)  Muszę przyznać, że  mnie też to drażni. Nie trawię również, jak ktoś pisze "wziąść" zmiast WZIĄĆ...O brak znaków interpunkcyjnych juz nie wspomnę... Niektóre posty czasami czytam "na głos" bo, niekiedy,  nie rozumiem ich sensu... Moim zdaniem -  jeśli już zabieram głos i wymieniam się uwagami na forum - powinnam starać się pisać poprawnie... Wiem, że niektórzy borykaja się z dyslekcja czy z dysortografią...Ale  99% uczestników naszego Opiekunkowa  posiada przeciez minimum wykształcenie "średnie maturalne", które przeciez do czegos zobowiązuje!  Takie jest moje, prywatne zdanie na ten temat.