Język polski z Salazar

02 lutego 2016 22:46 / 5 osobom podoba się ten post
salazar

http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;443

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/704179,jan-miodek-nonsensowne-wielkie-litery,id,t.html

Ha!Doczytałam w innym artykule prof..Miodka,że popełniłam błąd-nie "z dużej litery " tylko "dużą literą":):):):)

Człowiek to się całe życie uczy,hi hi hi Zapamiętam to sobie:):):)
03 lutego 2016 06:58 / 11 osobom podoba się ten post
A może by tak osoby zwracające uwagę na poprawną , bezbłędną pisownię napisały petycję do Modiego , żeby każdego , kto dajmy na to w dziesięciu postach walnął byka , czy ortograficznego , stylistycznego , czy gramatycznego wywalać po prostu z forum ?
Aniołeczki moje kochane , coś mi się widzi , że jeśli to forum by jeszcze istniało to jedynie z garstką , garsteczką użytkowników aż w końcu i te osoby by wywiało stąd , bo wiatr hulał by po wątkach niemiłosiernie ......
To napisałam JA - opiekunka ludzi starszych a nie jakaś polonistka .
03 lutego 2016 07:48 / 4 osobom podoba się ten post
Ale mi błędy ortograficzne nie przeszkadzają.Widzę je,ale tak jak napisałaś Basia piszą tu opiekunki.Poprawnej polszczyzny wymagam od dziennikarzy wszelkiej masci i słowa pisanego w gazetach,portalach i innych mediach.Jeśli to są opinię czytelników to Proszę bardzo każdy pisze jak umie.
03 lutego 2016 10:20
ivanilia40

Jak się czyta za dórzo wpisóf na foróm to terz morze się popiepszyć pisownia. Ja jestem wzrokowcem,jak widze takie cuś to sama nie wiem co jest poprawnie ,a co nie.

To też prawda.
03 lutego 2016 11:08 / 4 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Jak się czyta za dórzo wpisóf na foróm to terz morze się popiepszyć pisownia. Ja jestem wzrokowcem,jak widze takie cuś to sama nie wiem co jest poprawnie ,a co nie.

A jak to fkórza :))
03 lutego 2016 11:26 / 2 osobom podoba się ten post
Ja nie spieszę się z wysuwaniem negatywnych opinii(nawet w myślach) o osobach piszących z błędami, bo może to być krzywdzące.
Dyslektycy(często mają przy okazji stwierdzoną dysortografię)są bardzo inteligentni, IQ powyżej przeciętnej, a dysfunkcja jak choroba, nie jest zawiniona.
Powiedzcie mi jednak czy powinnam się obrazić za tekst(skype):
"Mówię Ci pa"....
03 lutego 2016 12:52 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/704179,jan-miodek-nonsensowne-wielkie-litery,id,t.html

Ha!Doczytałam w innym artykule prof..Miodka,że popełniłam błąd-nie "z dużej litery " tylko "dużą literą":):):):)

Człowiek to się całe życie uczy,hi hi hi Zapamiętam to sobie:):):)

Kasiu, bo taki jest cel tego wątku. Jest dla osób, które chcą się jeszcze czegoś nauczyć i chcą pisać poprawnie po polsku niezależnie od tego, jaki zawód wykonują :).
Jeśli ktoś nagminnie i nieświadomie popełnia jakiś błąd, to zapamięta go i następnym razem się zastanowi, a jeśli komuś dobrze jest tak, jak jest, to po prostu wątek omija (żeby broń Boże się czegoś nie nauczyć!) i żyje dalej w błogim samozadowoleniu :).
03 lutego 2016 13:01 / 2 osobom podoba się ten post
Michalinka

:-)

"Dlatego dziw się i nie próbuj zgłębiać.
Są takie rzeczy w niebie i na ziemi,
O których się nie śniło filozofom.

Ale gdzierz tam bym śmiał się dziwić jurz czemókolwiek.
Są takie żeczy na niebie i ziemi, o kturych nie tylko mi się nie śniło, ale o kturych ja nawet nie wiem.
03 lutego 2016 13:03 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

A może by tak osoby zwracające uwagę na poprawną , bezbłędną pisownię napisały petycję do Modiego , żeby każdego , kto dajmy na to w dziesięciu postach walnął byka , czy ortograficznego , stylistycznego , czy gramatycznego wywalać po prostu z forum ?
Aniołeczki moje kochane , coś mi się widzi , że jeśli to forum by jeszcze istniało to jedynie z garstką , garsteczką użytkowników aż w końcu i te osoby by wywiało stąd , bo wiatr hulał by po wątkach niemiłosiernie ......
To napisałam JA - opiekunka ludzi starszych a nie jakaś polonistka .

Jasne, już będzie wywalał z forum wszystkich a sam bezrobotny zostanie lepiej może niech za każdy błąd klapsa daje czy co
03 lutego 2016 13:05
salazar

Kasiu, bo taki jest cel tego wątku. Jest dla osób, które chcą się jeszcze czegoś nauczyć i chcą pisać poprawnie po polsku niezależnie od tego, jaki zawód wykonują :).
Jeśli ktoś nagminnie i nieświadomie popełnia jakiś błąd, to zapamięta go i następnym razem się zastanowi, a jeśli komuś dobrze jest tak, jak jest, to po prostu wątek omija (żeby broń Boże się czegoś nie nauczyć!) i żyje dalej w błogim samozadowoleniu :).



Które chcą się czegoś nauczyć.)))
Chcieć się uczyć, to piękna cecha u ludzi. 
03 lutego 2016 13:15 / 5 osobom podoba się ten post
Ja staram się pisać zawsze poprawnie, ale człowiek ułomny jest. Literówki na klawiaturze to standard. Kiedyś się pisało piórem, dziś się klepie w klawiaturę. Jak się nie zsynchronizuje paluchów, to zamiast "ó" wyjdzie "o", zamiast "ł" wyjdzie "l" i już zamiast "zrobić komuś łaskę", będzie "zrobić komuś laskę".
03 lutego 2016 13:22 / 6 osobom podoba się ten post
Daria01

Ja staram się pisać zawsze poprawnie, ale człowiek ułomny jest. Literówki na klawiaturze to standard. Kiedyś się pisało piórem, dziś się klepie w klawiaturę. Jak się nie zsynchronizuje paluchów, to zamiast "ó" wyjdzie "o", zamiast "ł" wyjdzie "l" i już zamiast "zrobić komuś łaskę", będzie "zrobić komuś laskę".

O to,to...już nas kiedys jedna z koleżanek przywitała "ciepłym członkiem"...zamiast "dzionkeim..
03 lutego 2016 13:41 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

O to,to...już nas kiedys jedna z koleżanek przywitała "ciepłym członkiem"...zamiast "dzionkeim..

Cóż samotność za granicą może poczynić z naszymi psychikami
04 marca 2016 19:54 / 2 osobom podoba się ten post
Uwaga, trudne słowo: bezczelnie :).

Nie "beszczelny" i nie "bezszczelnie" (sic!).
04 marca 2016 19:59 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Uwaga, trudne słowo: bezczelnie :).

Nie "beszczelny" i nie "bezszczelnie" (sic!).

Dla ciebie to  moze tudne , bo taka jestes a dla innych to tylko  słowo .