Wygrany proces - gratulacje!

19 marca 2015 08:51 / 1 osobie podoba się ten post

Maszeruj do regulaminu! Oraz do ustawy o ochronie danych osobowych! Moderator

19 marca 2015 09:17 / 3 osobom podoba się ten post
O matko, calego fejsa tu wrzucilas...
Zgadzam sie z Emilia i Aniak. To co Aniak napisala wysluchalam wczoraj od Cuda. Nazwiska Göbelsa nie uzyl,ale reszta sie zgadzala prawie co do joty. Mydlenie oczu, nic wiecej.
19 marca 2015 09:58 / 2 osobom podoba się ten post
moncherie

O matko, calego fejsa tu wrzucilas...
Zgadzam sie z Emilia i Aniak. To co Aniak napisala wysluchalam wczoraj od Cuda. Nazwiska Göbelsa nie uzyl,ale reszta sie zgadzala prawie co do joty. Mydlenie oczu, nic wiecej.

Niestety.Smutne, ale prawdziwe.
19 marca 2015 12:55 / 6 osobom podoba się ten post
Aniak

Odnosząc się do wpisu Orima , w 100 % zgadzam sie , ze wszystkie te nagłośnione / wg mnie specjalnie / sprawy dotyczące opiekunek w Niemczech i ich praw to element rewelacyjnej propagandy uprawianej przez rząd niemiecki . Ma to pokazać , że państwo niemieckie jest oczywiście bardzo przyjazne dla obcokrajowców , dba o ich interesy itd . Taka codzienna pożywka propagandy przyjaznego państwa dla Niemców . Niemiec nie psioczy wtedy , że jakaś tam Polka wygrała proces - Niemiec myśli : jakie to moje Państwo jest praworządne i dobre dla obcych . A rzeczywistość skrzeczy : bo dlaczego to przyjazne państwo wyłączyło Haushalthilfe z płacy minimalnej ? Ano dlatego , iż wiadomo , że staruszków w Niemczech przybywa , heim drogi a ktoś nimi opiekować się musi . Kto ? Niemki ????? za leniwe na to wiec potrzebne są np Polki . A przecież najwyżej 0,1 % Polek ma prawo wykonywać pracę jako Altenpflege to reszta gdyby im zagwarantować płacę minimalną doprowadziłoby do tego , ze rodziny niemieckie nie stać by było na 24 godzinna opiekę nad seniorami ,opiekę musiałyby przejąc Heimy a tutaj już państwo niemieckie nie wydoliłoby z dopłatami . Musi być więc raz na jakiś czas pokazowa propaganda w mediach , bo i Niemieszki potrzebują dawki zachwytu dla swojego "sprawiedliwego " państwa a i "obce " opiekunki zachłysną się nadzieją , że zaczyna coś się zmieniać i tą nadzieją będą sobie dalej zaklejać oczy i nie podejmować żadnych kroków np w celu utworzenia swojego ZZ - bo przecież jest nadzieja , że niemiecki ZZ nam pomoże . Historycy mówią , że Goebels był mistrzem propagandy za czasów III Rzeszy . Śmiem twierdzić , że że wobec tej grupy osób , która teraz tworzy niemiecka propagandę , był on ledwo początkującym czeladnikiem .

Zgadzam się z Tobą i z Orimem. Spraw na pewno bylo więcej i to że jakaś Agata, o ile dane tej osoby nie zostały zmienione, wygrała sprawę to nic nie zmienia. Ma działanie propagandowe co najwyżej. 
Zacytuję jeszcze post Emilii:
 
"Amelka, zadaj sobie pytanie, co pomysla rodziny, pacjenci, gdy przeczytaja w umowie iz praca jest w granicach 40-42, czy 35 godzin w tygodniu? Ja mysle, ze moze nastapic strach "a jak opiekunka zaskarzy?", a kogo zaskarzy? Agencje? Agencja powie, ze przeciez nie musiala (mamy polskie sadownictwo - mogla przestrzegac umowy). Ja o tym aspekcie mysle !"
 
Też się zgadzam, od nowego roku czytam bzdury o płacy minimalnej aż miło. Niemcy zrobili ustawe - bubla i teraz każda ze stron w branży opieki musi kombinować żeby przetrwać - taka prawda. Dostosowanie się do tej ustawy w jej dosłownym znaczeniu zaszkodziłoby wszystkim: rodzinom - bo nikogo nie byłoby stać na opiekuna, czy opiekunke; nam - bo nie mielibyśmy pracy i pośrednikom - bo też by upadli. 
19 marca 2015 13:47 / 4 osobom podoba się ten post
Co by nie było i jak by nie brzmiało, uważam że czasami dobre jest małe zamieszanie. Zobaczymy w którą stronę to pójdzie. Nie uprawiajmy czarnowidztwa.
19 marca 2015 16:20 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Co by nie było i jak by nie brzmiało, uważam że czasami dobre jest małe zamieszanie. Zobaczymy w którą stronę to pójdzie. Nie uprawiajmy czarnowidztwa.

Mycha, nie uprawiam niczego, ale jestem tu na miejscu czas juz jakis. Bylam rowniez, kiedy wybuchla akcja strajkowa opiekunek, bylam, jak byla glosna sprawa polskich budowlancow i widze skutki. Po akcji strajkowej padla bardzo dobra agencja tutejsza, ktora brala na siebie pewne hmm, "niuanse" prawne.
Teraz - zobaczymy, jak na razie "zostala jedna agencja "wylaczona", a ile po kontrolach padnie - zobaczymy. Zauwaz, ze od ubieglego roku zmniejszyla sie znacznie ilosc ofert do CH, zwykle bylo sporo na poloniuszu,a teraz? Tylko pielegniarki, albo na umowy szwajcarskie. Ile z nas jest gotowych pojechac na minimum rok? Utrzymywac sie tu samodzielnie? I jeszcze odlozyc na wyslanie do PL ...
Z jednej strony - tak, to jest propaganda, ale bardzo wazna strona, ktora ja widze, czuje - to zwyczajna chec pozbycia sie konkurencji. 
A ten zwiazek zawodowy - duzo szumu, radosc z pojedynczej wygranej sprawy, ma byc ich zreszta wiecej, coz, zobaczymy, co z tego wyniknie. Tu jest troche inna sytuacja, CH dopiero wchodzi w proces starzenia sie spoleczenstwa, ale tutejsze rozne instytucje juz widza w tym "boom", no i kraj zdecydowanie o mniejszej liczbie ludnosci.
Osobiscie nie widze mozliwosci prawnego uregulowania tego balaganu, dalej odczuwam, ze wszystkim jest na reke taka sytuacja, jaka jest. Wazne tylko, zeby nie bylo takich sytuacji, kiedy jest tak ogromna przepasc miedzy tym, co zarabia opiekunka, a tym, co placi rodzina. Ale to i w DE jest na porzadku dziennym, moze nie az tak wysoko, ale jest.
19 marca 2015 17:06 / 6 osobom podoba się ten post
Mycha

Co by nie było i jak by nie brzmiało, uważam że czasami dobre jest małe zamieszanie. Zobaczymy w którą stronę to pójdzie. Nie uprawiajmy czarnowidztwa.

Też myśle,że było to dobre posunięcie,
może wreszcie do niektórych agencji i ludzi dotrze ,
że opiekunki to nie maszyny do roboty....
opiekunka to człowiek,który ma serce i uczucia, odczuwa zmeczenie i radości
a za prace i nadgodziny powinna mieć uczciwie  zapłacone.    
 
Niektórzy to by innego człowieka dla własnych korzyści finansowych ''zaorali''
19 marca 2015 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

Nie, Agata nie placila, pracowala na takich samych warunkach, jak wszyscy na zleceniu. Oczywiscie, ze mozna tak, jak napisalas, mozna i ja o tym wiem. 
Ta agencja ma juz przesr....;.., zreszta nie tylko ta, poleci teraz totalna fala kontroli po wszystkich.
A ja sie nie spieram o to, czy ta agencja byla w porzadku - jasne, ze nie ! Nie przewidzieli takiej sytuacji, poskapili Agacie i teraz bedzie tak zwany efekt domina.
Po strajkach wywolanych przez p. B.D. poszla taka fala i nic dobrego nie przyniosla. Afera z ta agencja, juz mowilam, jest znana tu od dawna. To nie byla zadna z polskich agencji, tylko tutejsza.
 
A co mysla tutejsi, to ja wiem, w gruncie rzeczy maja podobne zdanie, to nie jest wcale powod do radosci, tylko przysporzy klopotow Szwajcarom, nie tym, ktorych stac na placenie horrendalnych kosztow, ale tym calkiem zwyklym.
No i co ja jeszcze mysle:
Jest to jednorazowe zwyciestwo, ktore i tak nie przyniesie jakis ogolnych, prawnych rozwiazan, natomiast nie wiem, ile jeszcze aktywistek jest w stanie utrzymac ow zwiazek ... Nie wyobrazam sobie, zeby jakakolwiek agencja na terenie CH chciala Agate zatrudnic ...

Emilio, tak, to prawda. Agata spalila za soba mosty, ale ja tez nie sadze, zeby jakakolwiek opiekunka, chciala juz w tej agencji pracowac.
Majac swiadomosc tego, ze dla opiekunki wyplacaja " ochlapy", mowiac jezykiem ulicy.
20 marca 2015 09:01 / 1 osobie podoba się ten post
amelka

Emilio, tak, to prawda. Agata spalila za soba mosty, ale ja tez nie sadze, zeby jakakolwiek opiekunka, chciala juz w tej agencji pracowac.
Majac swiadomosc tego, ze dla opiekunki wyplacaja " ochlapy", mowiac jezykiem ulicy.

Amelka,a skąd ty masz takie informacje,ze Agata spaliła za sobą mosty?
Z tego co wiem to Agata ma w Szwajcarri dużo zwolennikow i miała kilka propozycji pracy,
Ona juz znalazla prace.Nie sądze ,żeby to wydarzenie zaważyło negatywnie na jej pracy w Szwajcarii.
20 marca 2015 09:04 / 3 osobom podoba się ten post
Też nie rozumiem o jakie spalenie mostów chodzi? Może o to że teraz wszyscy się będą balia ją zatrudnić, bo może podać do sądu?
20 marca 2015 09:08
Mirka Dz

Też nie rozumiem o jakie spalenie mostów chodzi? Może o to że teraz wszyscy się będą balia ją zatrudnić, bo może podać do sądu?

....tylko,zeby złozyć pozew  do sądu to trzeba miec podstawe prawna !
20 marca 2015 09:18 / 7 osobom podoba się ten post
Uczciwi ludzie chcą mieć kontakt z uczciwymi ludźmi. Często jesteśmy pytane przez rodziny ile nam płaci agencja miesięcznie i kiedy słyszą kwotę są przerażeni. Taka szalona dysproporcja jest wyzyskiem zarówno opiekunki jak i rodziny. I bez znaczenia, czy robotnicy przy dworcu w Zurichu stracili pracę to wygrane procesy są jakąś szansą na uczciwość na rynku pracy.Czy Agata spaliła za sobą mosty. Myślę że nie. Ofert pracy do Szwajcarii jest sporo. I za uczciwe pieniądze. Nie byłam w tym roku w Szwajcarii, ale tylko dlatego, że oferty są na min 3 miesiące. Obecnie nie mogę sobie pozwolić na takie wyjazdy. Zapewniam Was telefon nie milczy, cały czas zapraszają do współpracy.
Popieram takie działania, a siedzenie i straszenie jak to się odbije na naszej pracy i że rodziny będą się bały procesów jest śmieszne. Pracujmy za uczciwe pieniądze, a rodziny niech płacą tyle, aby wszyscy byli zadowoleni. Weryfikacja agencji powinna nastąpić już dawno, bo w państwie prawa łamanie i bronienie swoich racji jest podłością. A wyzyskiwanie najsłabszych tez ma swoja nazwę.
20 marca 2015 09:40 / 7 osobom podoba się ten post
Beata73

Amelka,a skąd ty masz takie informacje,ze Agata spaliła za sobą mosty?
Z tego co wiem to Agata ma w Szwajcarri dużo zwolennikow i miała kilka propozycji pracy,
Ona juz znalazla prace.Nie sądze ,żeby to wydarzenie zaważyło negatywnie na jej pracy w Szwajcarii.

 polskiej TV był przedwczoraj chyba reportaż o niej-mama mi przez telefon raportowała.W kazdym razie o b.podobnej sytuacji.Tez uwazam ,że nie powinno się potulnie cicho siedzieć.Cos robic trzeba,żeby to co wyprawiaja agencje wyłaziło na swiatło dzienne.
W poprzednim mcu pracy  miałam taka sytuację-syn PDP mnie pyta ile kosztuje w PL ta karta ubezpieczeniowa /EKUZ/-mówie mu ,ze nic sie nie płaci za nia ,wydaja za darmo,a on oczy wywalił bo mu agencja powiedziała,ze płaci za moje ubezpiecznie.......no i sie wydało....Wiec w sumie chyba lepiej ,zeby i rodzinom oczy sie otworzyły za co płaca za duzo ,nieuczciwie .Moze to skłoni niektóre do zawiera umów bezposrednio z nami ,bez posrednictwa agencji.Bo dla nas czy to w CH czy w D to jest obecnie chyba najkorzystniejsza forma zatrudnienia.
20 marca 2015 09:51 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

 polskiej TV był przedwczoraj chyba reportaż o niej-mama mi przez telefon raportowała.W kazdym razie o b.podobnej sytuacji.Tez uwazam ,że nie powinno się potulnie cicho siedzieć.Cos robic trzeba,żeby to co wyprawiaja agencje wyłaziło na swiatło dzienne.
W poprzednim mcu pracy  miałam taka sytuację-syn PDP mnie pyta ile kosztuje w PL ta karta ubezpieczeniowa /EKUZ/-mówie mu ,ze nic sie nie płaci za nia ,wydaja za darmo,a on oczy wywalił bo mu agencja powiedziała,ze płaci za moje ubezpiecznie.......no i sie wydało....Wiec w sumie chyba lepiej ,zeby i rodzinom oczy sie otworzyły za co płaca za duzo ,nieuczciwie .Moze to skłoni niektóre do zawiera umów bezposrednio z nami ,bez posrednictwa agencji.Bo dla nas czy to w CH czy w D to jest obecnie chyba najkorzystniejsza forma zatrudnienia.

W Polsacie kilka dni temu też był własnie ten program o Agacie  
  A jesli chodzi o karte EKUZ -to fakt ,ona jest wydawana bezpłatnie ale na podstawie opłacanych składek ubezpieczeniowych, a wiec firma opłacała twoje ubezpieczenie.
20 marca 2015 09:53 / 1 osobie podoba się ten post
Beata73

W Polsacie kilka dni temu też był własnie ten program o Agacie  
  A jesli chodzi o karte EKUZ -to fakt ,ona jest wydawana bezpłatnie ale na podstawie opłacanych składek ubezpieczeniowych, a wiec firma opłacała twoje ubezpieczenie.

Wlaśnie to chciałam napisać :) - byłaś szybsza :))))