Wygrany proces - gratulacje!

20 marca 2015 09:57 / 1 osobie podoba się ten post
Beata73

W Polsacie kilka dni temu też był własnie ten program o Agacie  
  A jesli chodzi o karte EKUZ -to fakt ,ona jest wydawana bezpłatnie ale na podstawie opłacanych składek ubezpieczeniowych, a wiec firma opłacała twoje ubezpieczenie.

Ale nie 500 euro!!!!!Tyle mu powiedzieli!!!!Skłądki miałam od 200zł.......Po codziennych telefonach dostałam umowę i potem PIT,zmiennika olali i nic nie dostał.....a firma niemiecka......tylko przedstawicielstwo w PL.Nie tylko nasze kantuję i rodziny i nas jak widac.
20 marca 2015 09:59 / 4 osobom podoba się ten post
Nie miałabym nic przeciwko temu aby ktoś uczłowieczył tę naszą wredną robotę ;-))) Co to znaczy, że ktoś tam przelicza co możemy kupić za zarobione w DE cz CH pieniądze ?? Taka praca i płaca powinna być odpowiednia do rynku, na którym się te prace podejmuje. A agencji mi nie zal, tak samo jak agencjom nie jest żal nas. Niech ich trzepią.
20 marca 2015 10:01 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

 polskiej TV był przedwczoraj chyba reportaż o niej-mama mi przez telefon raportowała.W kazdym razie o b.podobnej sytuacji.Tez uwazam ,że nie powinno się potulnie cicho siedzieć.Cos robic trzeba,żeby to co wyprawiaja agencje wyłaziło na swiatło dzienne.
W poprzednim mcu pracy  miałam taka sytuację-syn PDP mnie pyta ile kosztuje w PL ta karta ubezpieczeniowa /EKUZ/-mówie mu ,ze nic sie nie płaci za nia ,wydaja za darmo,a on oczy wywalił bo mu agencja powiedziała,ze płaci za moje ubezpiecznie.......no i sie wydało....Wiec w sumie chyba lepiej ,zeby i rodzinom oczy sie otworzyły za co płaca za duzo ,nieuczciwie .Moze to skłoni niektóre do zawiera umów bezposrednio z nami ,bez posrednictwa agencji.Bo dla nas czy to w CH czy w D to jest obecnie chyba najkorzystniejsza forma zatrudnienia.

najkorzystniejsza forma zatrudnienia dla nas jest zatrudnienie na niemieckiej umowie z niemiecka firma.Dodam tylko solidna niemiecka firma a nie firma "krzak" ktorych tez w Niemczech nie brakuje.Masz wtedy zapewnione odprowadzanie skladek w pelnym zakresie,wszystkie swiadczenia socjalne.Mozesz rowniez zapisac sie do zwiazkow zawodowych,co bedzie cie chronilo w jakims tam stopniu od zwolnienia. I nie musisz sie martwic o zlecenia.
20 marca 2015 10:08
kasia63

Ale nie 500 euro!!!!!Tyle mu powiedzieli!!!!Skłądki miałam od 200zł.......Po codziennych telefonach dostałam umowę i potem PIT,zmiennika olali i nic nie dostał.....a firma niemiecka......tylko przedstawicielstwo w PL.Nie tylko nasze kantuję i rodziny i nas jak widac.

oj,jej...
to firma skandalicznie sie zachowuje.
Jak to nigdy nie wiadomo do jakiej Firmy sie trafi.
20 marca 2015 11:11 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

najkorzystniejsza forma zatrudnienia dla nas jest zatrudnienie na niemieckiej umowie z niemiecka firma.Dodam tylko solidna niemiecka firma a nie firma "krzak" ktorych tez w Niemczech nie brakuje.Masz wtedy zapewnione odprowadzanie skladek w pelnym zakresie,wszystkie swiadczenia socjalne.Mozesz rowniez zapisac sie do zwiazkow zawodowych,co bedzie cie chronilo w jakims tam stopniu od zwolnienia. I nie musisz sie martwic o zlecenia.

Niby tak,ale to wciąż posrednictwo jest i częśc tej kasy co do nas by mogła trafiąc trafia do agencji....Zdecydowanie bym wolałą zatrudnienie przez rodzinę.Pracowałam juz tak ,na polskiej działalnosci i sobie chwaliłam i kto wie czy mimo dużego ZUS nie wróce do tego.
20 marca 2015 11:54 / 3 osobom podoba się ten post
Beata73

....tylko,zeby złozyć pozew  do sądu to trzeba miec podstawe prawna !

Złożyć można zawsze na zasadzie: pokaż mi czlowieka, a znajdę Ci paragraf.
20 marca 2015 12:30 / 1 osobie podoba się ten post
Mirka Dz

Złożyć można zawsze na zasadzie: pokaż mi czlowieka, a znajdę Ci paragraf. :-)

ha,ha...co racja to racja !
Masz racje !....a kto ma racje ten stawia kolacje
                     (z kolacją to żarcik)
20 marca 2015 15:52 / 4 osobom podoba się ten post
Beata73

Amelka,a skąd ty masz takie informacje,ze Agata spaliła za sobą mosty?
Z tego co wiem to Agata ma w Szwajcarri dużo zwolennikow i miała kilka propozycji pracy,
Ona juz znalazla prace.Nie sądze ,żeby to wydarzenie zaważyło negatywnie na jej pracy w Szwajcarii.

Domniemuję, że spalila za sobą mosty, czyli żadna agencja, która zna temat nie zechce jej zatrudnić.
Gdybym ja np.miała swoją firmę, nie chciałabym zatrudniać kogoś, kto może podać mnie do sądu.
Chociaż u mnie nie miałaby ten ktoś podstaw, aby to zrobić.)
Znalazła pracę, ponieważ firmy nie znają wszystkich opiekunek.
Niemniej jednak to bardzo dobra informacja, że znalazła pracę i wybierała spośród propozycji.
Ciekawam tylko czy wielu zwolenników Agata ma wśród dających pracę.
Dla jasności dodam, że ja też jestem zwolennikiem Agaty. Jako pierwsza udodowniła, że pobieranie zbyt wysokiej gaży za pośrednictwo tylko, jest wysoce niesprawiedliwe i naganne, czego dowodem jest precedensowy wyrok sądu.
Mam jedynie nadzieję, że to wyrok pierwszy i nie ostatni w tej sprawie. Albo też i firmy zaprzestaną swojego precederu wyzyskiwania wykonujących pracę na obczyźnie.
 
20 marca 2015 15:54 / 1 osobie podoba się ten post
Mirka Dz

Złożyć można zawsze na zasadzie: pokaż mi czlowieka, a znajdę Ci paragraf. :-)

Żartujesz, albo i nie wiesz, co napisałaś.
20 marca 2015 15:58 / 1 osobie podoba się ten post
Beata73

....tylko,zeby złozyć pozew  do sądu to trzeba miec podstawe prawna !

Tak, masz rację.
20 marca 2015 17:06 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

Domniemuję, że spalila za sobą mosty, czyli żadna agencja, która zna temat nie zechce jej zatrudnić.
Gdybym ja np.miała swoją firmę, nie chciałabym zatrudniać kogoś, kto może podać mnie do sądu.
Chociaż u mnie nie miałaby ten ktoś podstaw, aby to zrobić.:-))
Znalazła pracę, ponieważ firmy nie znają wszystkich opiekunek.
Niemniej jednak to bardzo dobra informacja, że znalazła pracę i wybierała spośród propozycji.
Ciekawam tylko czy wielu zwolenników Agata ma wśród dających pracę.
Dla jasności dodam, że ja też jestem zwolennikiem Agaty. Jako pierwsza udodowniła, że pobieranie zbyt wysokiej gaży za pośrednictwo tylko, jest wysoce niesprawiedliwe i naganne, czego dowodem jest precedensowy wyrok sądu.
Mam jedynie nadzieję, że to wyrok pierwszy i nie ostatni w tej sprawie. Albo też i firmy zaprzestaną swojego precederu wyzyskiwania wykonujących pracę na obczyźnie.
 

To nie jest pierwszy wyrok,w zeszłym roku byla podobna sprawa
i dziewczyna wygrała 12 000 CHF,
jest to jedynie pierwsza sprawa tak nagłośniona.
A 6 kolejnych jest w kolejce....
24 marca 2015 08:54
amelka

Żartujesz, albo i nie wiesz, co napisałaś.

Twierdzisz że nie można założyć sprawy cywilnej z jakiegokolwiek powodu?
24 marca 2015 08:57 / 1 osobie podoba się ten post
Mirka Dz

Twierdzisz że nie można założyć sprawy cywilnej z jakiegokolwiek powodu?

Założyć można,ale jesli pozew nie będzie "podchodził" pod żaden paragraf zostanie odrzucony jako bezzasadny.
24 marca 2015 09:00 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Założyć można,ale jesli pozew nie będzie "podchodził" pod żaden paragraf zostanie odrzucony jako bezzasadny.

Dobry prawnik z wszystkiego zrobi precedens.
24 marca 2015 09:26 / 5 osobom podoba się ten post
"Pochodzimy z Polski, Węgier, Rumunii i Słowacji. Wszyscy jesteśmy Agatą!"  
Powstanie organizacji "Netzwerk Respekt" przy szwajcarskim związku zawodowym VPOD jest czymś wyjątkowym w środowisku migracji zarobkowej. Pomimo, że od lat dziesiątki tysięcy Polek pracują za granicą jako opiekunki starszych i schorowanych, kobiety nie potrafiły się do tej pory zrzeszyć w celu walki o swoje prawa. W szwajcarskiej organizacji jest obecnie 50 Polek, miesięczna składka wynosi 10-17 franków.
Łącznie wyliczono, że kobieta powinna otrzymać wynagrodzenie za 140 godzin pracy tygodniowo. Za każdą godzinę gotowości do pracy kobieta otrzymała połowę normalnego wynagrodzenia.
Sąd zabronił też zatrudniania do tak intensywnej opieki tylko jednej opiekunki. Zwrócono uwagę na prawo opiekunek do prywatności poza miejscem pracy.
 
W międzyczasie Agata J. znalazła nową pracę na lepszych warunkach - nie przez agencję, lecz bezpośrednio u rodziny. Teraz ma wyższe wynagrodzenie i własne mieszkanie. - Na wygranym procesie korzystają także inne Polki, bo po ogłoszeniu wyroku coraz więcej agencji podwyższyło wynagrodzenie i zwraca większą uwagę na warunki pracy kobiet - potwierdza stowarzyszenie opiekunek.
Warto, warto zawsze bronic swoich racji.
Ja postanowiłam zasilić organizację  "Netzwerk Respekt". Im więcej aktywnych opiekunek tym szybciej zauważony zostanie problem.Chę być jedną z nich. Działają dziewczyny i są już efekty.
 
 
http://www.dw.de/polska-opiekunka-wygrywa-proces-w-szwajcarii-mo%C5%BCe-by%C4%87-precedens/a-18335122