Mam problem

01 sierpnia 2016 14:44 / 2 osobom podoba się ten post
darekr

No dzięki Tina bardzo.
Router kupie w PL i jej wyślę,
A jeśli chodzi o karty SIM tylko internet - bez telefonu,
To najbardziej opłaca się te w Aldi?
Ile ona mniej więcej kosztuje i ile jest na niej internetu?

Niech Marta najpierw sprawdzi jaka sieć ma zasięg w jej okolicy-Ty też możesz prawdzić wbijając w googla nazwę jej miejscowości i słowo-mobilnetzabdeckung Deutschland. Jeśli sam niemieckiego nie rozumiesz, zrób zrzut ekranu, zapisz w jpg i wyślij Marcie na telefon w formie mmsa.Różnie bywa z ilością GB na karcie. Karta musi być do neta, GB oferują od 3 do 7 miesięcznie- rozpiętość cenowa różna, ale tak średnio od 15-25 eur. To wszystko jest oznaczone na pakiecie startowym, to Marta i tak się połapie, ale najważniejsze,  żeby miała zasięg. Albo napisz, gdzie Marta jest to znajdę i sobie ściągniesz.
01 sierpnia 2016 15:46 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Są routery, ale może i przejściówka jest z mini USB, na USB, zaraz poszukam.  Więc tak-są przejściówki, niech szuka czegoś takiego-wtedy sobie z tego może modem aldikowski odpalić  http://images.google.de/imgres?imgurl=http://tanie-kupowanie.com/pol_pl_ADAPTER-ZENSKI-USB-MINI-USB--935_2.jpg&imgrefurl=http://tanie-kupowanie.com/product-pol-935-ADAPTER-ZENSKI-USB-MINI-USB-.html&h=600&w=600&tbnid=QGS5Mfb7Rc9LYM:&tbnh=95&tbnw=95&docid=uK7t_yfRbBEfkM&usg=__9aiJmrZN7Am65NrDckAKEYFDcgY=&sa=X&ved=0ahUKEwid2L--lKDOAhWKshQKHevAAHQQ9QEIHjAA       ,albo niech szuka takiego routera, on ma wbudowany modem, tylko kartę sim wkłada, łączy się przez wifi z tabletem i już   http://allegro.pl/nowy-router-modem-huawei-e5331-aero2-fvat-gw12-m-i6373371051.html

Wstyd sie przyznac ,ale to co napisalas ,to dla mnie czarna magia.Tu gdzie  jestem jest stały internet i dobrze,bo jak by nie bylo ,to sama nic bym nie zmontowala P ochwalam twoja wiedzę odnośnie Internetu ,komputerów   i nie tylko.
01 sierpnia 2016 15:54 / 4 osobom podoba się ten post
ivetta

Wstyd sie przyznac ,ale to co napisalas ,to dla mnie czarna magia.Tu gdzie  jestem jest stały internet i dobrze,bo jak by nie bylo ,to sama nic bym nie zmontowala P ochwalam twoja wiedzę odnośnie Internetu ,komputerów   i nie tylko.

Dzięki Ivetta :) Mam jakąś pobieżną wiedzę techniczną ,nowości mnie kręcą, rozwiązania też, dlatego może traktuję zagłebiania się w takie problemy, tak jak inni np.krzyżówki :) To nie jest nic trudnego, tak naprawdę. Najważniejsze, to się nie bać i nie zniechęcać się, jak coś się nie udaje. Tak Andrea nasza postępuje i bardzo dobrze jej idzie :)
01 sierpnia 2016 16:10 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Są routery, ale może i przejściówka jest z mini USB, na USB, zaraz poszukam.  Więc tak-są przejściówki, niech szuka czegoś takiego-wtedy sobie z tego może modem aldikowski odpalić  http://images.google.de/imgres?imgurl=http://tanie-kupowanie.com/pol_pl_ADAPTER-ZENSKI-USB-MINI-USB--935_2.jpg&imgrefurl=http://tanie-kupowanie.com/product-pol-935-ADAPTER-ZENSKI-USB-MINI-USB-.html&h=600&w=600&tbnid=QGS5Mfb7Rc9LYM:&tbnh=95&tbnw=95&docid=uK7t_yfRbBEfkM&usg=__9aiJmrZN7Am65NrDckAKEYFDcgY=&sa=X&ved=0ahUKEwid2L--lKDOAhWKshQKHevAAHQQ9QEIHjAA       ,albo niech szuka takiego routera, on ma wbudowany modem, tylko kartę sim wkłada, łączy się przez wifi z tabletem i już   http://allegro.pl/nowy-router-modem-huawei-e5331-aero2-fvat-gw12-m-i6373371051.html

Korzystalam z tego routera huawei, sprawdził się, polecam.
01 sierpnia 2016 18:10 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Niech Marta najpierw sprawdzi jaka sieć ma zasięg w jej okolicy-Ty też możesz prawdzić wbijając w googla nazwę jej miejscowości i słowo-mobilnetzabdeckung Deutschland. Jeśli sam niemieckiego nie rozumiesz, zrób zrzut ekranu, zapisz w jpg i wyślij Marcie na telefon w formie mmsa.Różnie bywa z ilością GB na karcie. Karta musi być do neta, GB oferują od 3 do 7 miesięcznie- rozpiętość cenowa różna, ale tak średnio od 15-25 eur. To wszystko jest oznaczone na pakiecie startowym, to Marta i tak się połapie, ale najważniejsze,  żeby miała zasięg. Albo napisz, gdzie Marta jest to znajdę i sobie ściągniesz.

Marta już mi narzeka że,  u niej nie ma Aldi -
- a on anie będzie umiała skonfigurować tego rutera.
Natomiast jest 82024 Tufkirchen,
To jest niecałe 20 km na południe od centrum Monachium.
A tak na wesoło - 
Wczoraj na dworcu daje bagaż Marty kierowcy, żeby wożył do luku bagażowego,
a gość do mnie:
a nie boi się pan jechać do Monachium?
tam teraz takie rzeczy się dzieją.
a ja mu odpowiadam:
Nie - nie boję się, a poza tym to nie ja jadę, tylko moja żona :).
Chociaż chwilę pośmialiś my się, 
bo przed i po tej chwili to moja mina wesoła nie była.
Zresztą jak zawsze jak Marta wyjeżdża.
01 sierpnia 2016 18:56 / 3 osobom podoba się ten post
darekr

Marta już mi narzeka że,  u niej nie ma Aldi -
- a on anie będzie umiała skonfigurować tego rutera.
Natomiast jest 82024 Tufkirchen,
To jest niecałe 20 km na południe od centrum Monachium.
A tak na wesoło - 
Wczoraj na dworcu daje bagaż Marty kierowcy, żeby wożył do luku bagażowego,
a gość do mnie:
a nie boi się pan jechać do Monachium?
tam teraz takie rzeczy się dzieją.
a ja mu odpowiadam:
Nie - nie boję się, a poza tym to nie ja jadę, tylko moja żona :).
Chociaż chwilę pośmialiś my się, 
bo przed i po tej chwili to moja mina wesoła nie była.
Zresztą jak zawsze jak Marta wyjeżdża.

Internet z o2 będzie u niej działać- to się sprawdza podając dokładną lokalizację, ale sprawdziłam, że w całym mieście zasięg z o2 jest równomierny, ale 5 Gb kosztuje 25 eur. Internet z Lidla korzysta z sieci o2, powinien też funkcjonować, chociaż słyszałam na temat lidlowskego neta wiele niepochlebnych opinii, ale może u Marty będzie dobrze, nie wiem ile kosztuje, ale to można w markecie sprawdzić. Pozostaje z takich normalnych cenowo jeszcze Congstar. 5 Gb jest za 20 eur miesięcznie, no i w salonach T-mobile jest dostępny, no i T-mobile jeszcze jest. Na mapie pokazało mi, że Marta ma w okolicy salony T-mobile.
01 sierpnia 2016 19:55 / 3 osobom podoba się ten post
Opiekunka ma tu stacjonarny telefon z własnym numerem w pokoju. Mogę odbierać, mogę dzwonić :)     Do Darka- sprawdziłam, są modemy z mini usb-wbij to w googla-znajdziesz. Jak Marta się boi, że nie będzie mogła routera skonfigurować-kup przejściowkę, albo ona niech na miejscu kupi i do konca USB przejsciówki podłaczy modem z sieci mobilnej, wtedy sterowniki same się zaistalują .To jest prostsze rozwiązanie niż modem bez sieci, bo w tym wypadku, trzeba będzie ściągać z neta sterowniki. Jak się na router zdecyduje-pomogę.
01 sierpnia 2016 20:25 / 3 osobom podoba się ten post
Tak się złożyło po prostu-któraś z nas będzie musiała wymięknąć otworzyć profil i emalią wyslać nr :)

Idę położyć moją Prinzessin-dziś trochę narozrabiała, jak jej synowa z psem przyszła. Tu stoi kennel-klatka dla pieseła w zasadzie bezczynnie jak nikt psa nie podrzuca. No to tak ten pieseł chodził, chodził, babcia jeżdziła za nim  wózkiem i go w koncu przydybała, zamknęła drzwiczki od kennel klatki i szlus:)
01 sierpnia 2016 20:58 / 3 osobom podoba się ten post
No no Tina medal za taka wiedze na tematt komputera,internetu i nie tylko ja bym sie zapłakała ,Choc mi sie udało kiedys ze kupiłam w sklepie  stik ze startowka  ale mi wszystko  od razu zrobili zeby działał!!Teraz ciesze sie ze mam stacjonarny!!Dobrze wiedziec w razie czego wiadomo do kogo uderzyc proszac o pomoc
01 sierpnia 2016 21:04 / 2 osobom podoba się ten post
Już odblokowuje profil- będziesz tam widziała moją emalię :)
01 sierpnia 2016 21:30 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Opiekunka ma tu stacjonarny telefon z własnym numerem w pokoju. Mogę odbierać, mogę dzwonić :)     Do Darka- sprawdziłam, są modemy z mini usb-wbij to w googla-znajdziesz. Jak Marta się boi, że nie będzie mogła routera skonfigurować-kup przejściowkę, albo ona niech na miejscu kupi i do konca USB przejsciówki podłaczy modem z sieci mobilnej, wtedy sterowniki same się zaistalują .To jest prostsze rozwiązanie niż modem bez sieci, bo w tym wypadku, trzeba będzie ściągać z neta sterowniki. Jak się na router zdecyduje-pomogę.

Jestem też na "gorącej lini" z synem Marty który studjuje w Poznaniu,
znalazł na jakiejś niemieckiej stronie jeszcze lepszy ruter: TP-Link TL-MR3020 Portable 3G/4G
za 26 Eu. Już mu przelałem pieniądze na konto.
Jutro ruter "wyjdzie" do Marty
Karte SIM będzie musiała tam kupić- jeszcze mam dwa dni, żeby zdecydować jaką.
Marta ma prawie po sąsiedzku koleżankę z Naszego forum, to jej pomoże znaleźć gdzie kupić.
A co do konfiguracji to będziemy się martwić jak już wszystko będzie miała.
Ja z Martą mam połączenia telefoniczne bezpłatne, Marta ma też niemiecką Lycę,
więc na stacjonarne niemieckie też chyba może bezpłatnie dzwonić.
Więc jak będą problemy to koło weekendu z Tiną gorącą linię urucomimy :)
01 sierpnia 2016 21:37 / 1 osobie podoba się ten post
darekr

Jestem też na "gorącej lini" z synem Marty który studjuje w Poznaniu,
znalazł na jakiejś niemieckiej stronie jeszcze lepszy ruter: TP-Link TL-MR3020 Portable 3G/4G
za 26 Eu. Już mu przelałem pieniądze na konto.
Jutro ruter "wyjdzie" do Marty
Karte SIM będzie musiała tam kupić- jeszcze mam dwa dni, żeby zdecydować jaką.
Marta ma prawie po sąsiedzku koleżankę z Naszego forum, to jej pomoże znaleźć gdzie kupić.
A co do konfiguracji to będziemy się martwić jak już wszystko będzie miała.
Ja z Martą mam połączenia telefoniczne bezpłatne, Marta ma też niemiecką Lycę,
więc na stacjonarne niemieckie też chyba może bezpłatnie dzwonić.
Więc jak będą problemy to koło weekendu z Tiną gorącą linię urucomimy :)

Ten router nie ma wbudowanego modemu. Więc bezpośrednio do niego karty sim włożyć nie można. Trzeba tą kartę wlozyc do modemu usb i ten do routera podpiąć. Jest o tyle lepszy, że obługuje szybsze transfery, ale to przy załadowaniu 5 Gb na miesiąc nie ma znaczenia.
01 sierpnia 2016 21:55 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Ten router nie ma wbudowanego modemu. Więc bezpośrednio do niego karty sim włożyć nie można. Trzeba tą kartę wlozyc do modemu usb i ten do routera podpiąć. Jest o tyle lepszy, że obługuje szybsze transfery, ale to przy załadowaniu 5 Gb na miesiąc nie ma znaczenia.

Nie moge sie nadziwic Tina ty jestes skarbnica wiedzy !!O juz ja to bede wiedziała kogo pytac w razie W
01 sierpnia 2016 22:00 / 1 osobie podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Nie moge sie nadziwic Tina ty jestes skarbnica wiedzy !!:yo:O juz ja to bede wiedziała kogo pytac w razie W:brawo1:

Mamuelo, po prostu wrzuciłam w googla nazwe tego routera, spojrzałam w specyfikację techniczną, to tyle :)
01 sierpnia 2016 22:04 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Ten router nie ma wbudowanego modemu. Więc bezpośrednio do niego karty sim włożyć nie można. Trzeba tą kartę wlozyc do modemu usb i ten do routera podpiąć. Jest o tyle lepszy, że obługuje szybsze transfery, ale to przy załadowaniu 5 Gb na miesiąc nie ma znaczenia.

No właśnie, a huawei bez problemu, wkładasz kartę i smigasz. Oczywiście po zarejestrowaniu karty.