Mam problem

01 sierpnia 2016 22:06
tina 100%

Mamuelo, po prostu wrzuciłam w googla nazwe tego routera, spojrzałam w specyfikację techniczną, to tyle :)

Tak ale wiedziałas na ci zwrucic uwage,a ja patrze na wyglad np.ostatnio kupiłam smartfona !ładny zgrabny,ale jak duzo na nim działam to dwa razy musze ładowac  baterie tak szybko siada jak Wi-Fi właczone,ale ucze sie teraz juz wiem jaki chce,a z nowego zrezygnowałam ,przeprosiłam stary!   wiec wiedze jakas trzeba miec!
01 sierpnia 2016 22:07 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Ten router nie ma wbudowanego modemu. Więc bezpośrednio do niego karty sim włożyć nie można. Trzeba tą kartę wlozyc do modemu usb i ten do routera podpiąć. Jest o tyle lepszy, że obługuje szybsze transfery, ale to przy załadowaniu 5 Gb na miesiąc nie ma znaczenia.

01 sierpnia 2016 22:07 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

No właśnie, a huawei bez problemu, wkładasz kartę i smigasz. Oczywiście po zarejestrowaniu karty.

Tak, a do tego, co Darek zakupił, to Marta będzie musiała kupić kartę sim razem z modemem usb-inaczej nie będzie mogła skorzystać z internetu, a taki modem tez około 30 eur kosztuje.
01 sierpnia 2016 22:10 / 1 osobie podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Nie moge sie nadziwic Tina ty jestes skarbnica wiedzy !!:yo:O juz ja to bede wiedziała kogo pytac w razie W:brawo1:

Ja też nie mogę się nadziwić.
Ale tak, modem chyb jednak jest oddzielnie, ale w komplecie
01 sierpnia 2016 22:12 / 2 osobom podoba się ten post
już się pogubiłem, wstawiłem opis z innego,
ale syn Marty twierdzi, że jest modem SIM
01 sierpnia 2016 22:13 / 1 osobie podoba się ten post
darekr

Ja też nie mogę się nadziwić.
Ale tak, modem chyb jednak jest oddzielnie, ale w komplecie

Wazne zeby dobrze działał!!
01 sierpnia 2016 22:14 / 2 osobom podoba się ten post
darekr

tu dokładniejszy skrócony opis:  TP-Link MA260 3G HSPA+ USB-Adapter (HSPA+/UMTS/EDGE/GPRS, bis zu 21Mbit/s Datenübertragsungsrate, USB-2.0-Anschluss, MicroSD-Speicherkartensteckplatz, SIM-Kartensteckplatz).
Michał mówi mi, że można włożyć SIM karte

To jest modem usb, nie router :) Do tego można włozyć sim kartę- to jest zupełnie co innego, niż ten router , którego nazwę podałeś :) Ten jest dobry, nie potrzebuje przejściowki.
01 sierpnia 2016 22:14 / 1 osobie podoba się ten post
darekr

już się pogubiłem, wstawiłem opis z innego,
ale syn Marty twierdzi, że jest modem SIM

Dobrze twierdzi :) Marta tylko będzie musiała ściągnąć sterowniki od operatora i będzie działać.
01 sierpnia 2016 22:20 / 2 osobom podoba się ten post
darekr

Ja też nie mogę się nadziwić.
Ale tak, modem chyb jednak jest oddzielnie, ale w komplecie

Darku to po co komplikować jak mogłeś kupić w Polsce za 100 zł  sprawdzony huawei?
No chyba że Martusia się zna na technice i szybko ogarnie, bo mnie to syn musiał wytłumaczyć jak to działa a miał 1 godzinę bo już wyjeżdżałam. powodzenia życzę:)
01 sierpnia 2016 22:32 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Darku to po co komplikować jak mogłeś kupić w Polsce za 100 zł  sprawdzony huawei?
No chyba że Martusia się zna na technice i szybko ogarnie, bo mnie to syn musiał wytłumaczyć jak to działa a miał 1 godzinę bo już wyjeżdżałam. powodzenia życzę:)

Chyle czoło przed TINA!!!!
Nie godny jestem na Twoje Stopy patrzeć!!!
Na szczęście syn marty jeszcze nie zamówił tego TP-Linka,
Jutro do Marty pujdzie z polski Huawei
01 sierpnia 2016 22:36 / 1 osobie podoba się ten post
Stery do modemu to tak :) Ale chodzi mi o tego Verbindungassistenta od operatora konkretnej sieci, przez którego się ładuje kartę, sprawdza ile zostało. zmienia taryfę. Z poziomu sterownika modemowego tego nie da rady zrobić.
01 sierpnia 2016 22:40 / 2 osobom podoba się ten post
darekr

Chyle czoło przed TINA!!!!
Nie godny jestem na Twoje Stopy patrzeć!!!
Na szczęście syn marty jeszcze nie zamówił tego TP-Linka,
Jutro do Marty pujdzie z polski Huawei

Darek skup się :) Syn Marty znalazł modem z końcowką mini usb, który Marta będzie mogła do tabletu bez problemu podłączyć. Jak kupisz huaweia, to kup pd razu przejściówkę, z normalnego usb, na mini usb-bo inaczej nawet młotekiem tego modemu do portu nie wbije :)
01 sierpnia 2016 22:42 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Stery do modemu to tak :) Ale chodzi mi o tego Verbindungassistenta od operatora konkretnej sieci, przez którego się ładuje kartę, sprawdza ile zostało. zmienia taryfę. Z poziomu sterownika modemowego tego nie da rady zrobić.

Nie wiem wprawdzie o czy piszesz,
ale Tinko szykuj się na czwartek albo piątek wieczór jak z Martą we troje będziemy tego Hueia instalować :))))
Marta już dziś zaliczyła piwko z Naszą Forumową (aktywną) Koleżanką
i bardzo się cieszy z nowych znajomości.
Choć oczywiście żałuje, że te kilka dni w przyszłym tygodniu nie spędzi ze mną i Orimem
01 sierpnia 2016 22:44 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Darek skup się :) Syn Marty znalazł modem z końcowką mini usb, który Marta będzie mogła do tabletu bez problemu podłączyć. Jak kupisz huaweia, to kup pd razu przejściówkę, z normalnego usb, na mini usb-bo inaczej nawet młotekiem tego modemu do portu nie wbije :)

No zaraz, ale huawi to był chyba ruter Wifi
01 sierpnia 2016 22:48 / 5 osobom podoba się ten post
Wy Dziewczyny to tak potraficie w głowie namącić,
że już nie pamiętam czy miałem kupić ruter? modem?
czy zmywarkę?? :)))
ale zmywarkę Marta ma, to może o odkurzacz chodziło :)))