Nieprzyjemny zapach stóp

19 kwietnia 2015 20:50
ok,dziękuję :) jutro pójdę do apteki, a macie jakiś magiczny sposób na odsmrodzenie butów? bo jakoś nie mam teraz kasy na nowe :)
19 kwietnia 2015 20:56
nianta

ok,dziękuję :) jutro pójdę do apteki, a macie jakiś magiczny sposób na odsmrodzenie butów? bo jakoś nie mam teraz kasy na nowe :)

Są jakieś dezodoranty do obuwia?? Może pomogą??
 
Takie coś znalazłam a że ja nie przepisuje to zapodaje linka:  http://kobieta.onet.pl/moda/jak-usunac-przykry-zapach-z-butow-10-niezawodnych-sposobow/bmlqn
19 kwietnia 2015 20:57
MeryKy

Są jakieś dezodoranty do obuwia?? Może pomogą??
 
Takie coś znalazłam a że ja nie przepisuje to zapodaje linka:  http://kobieta.onet.pl/moda/jak-usunac-przykry-zapach-z-butow-10-niezawodnych-sposobow/bmlqn

oj nie wiem, dezodorantów próbowałam wcześniej, ale efekt był gorszy niż przed :D
19 kwietnia 2015 20:59
nianta

ok,dziękuję :) jutro pójdę do apteki, a macie jakiś magiczny sposób na odsmrodzenie butów? bo jakoś nie mam teraz kasy na nowe :)

Zależy z jakiego materiału są.
Jeśli można, to wypierz je i wysusz np.na balkonie,żeby porządnie przewietrzaly.
19 kwietnia 2015 21:00
basiaim

Zależy z jakiego materiału są.
Jeśli można, to wypierz je i wysusz np.na balkonie,żeby porządnie przewietrzaly.

obawiam się,że mogę je wyciągnąć w kawałkach :D
19 kwietnia 2015 21:01
nianta

oj nie wiem, dezodorantów próbowałam wcześniej, ale efekt był gorszy niż przed :D

To może z jakiegoś smierdzącego materiału zakupiłaś buty? Jak kiedyś sobie kupiłam wygodne cichobiegi to po jednym dniu musiałam wyrzucić bo śmierdziały chińczyzną aż sie na wymioty zbierało :D
19 kwietnia 2015 21:03
nianta

ok,dziękuję :) jutro pójdę do apteki, a macie jakiś magiczny sposób na odsmrodzenie butów? bo jakoś nie mam teraz kasy na nowe :)

Jako Clotrimazolum też kupisz bez problemu.
19 kwietnia 2015 21:10
MeryKy

To może z jakiegoś smierdzącego materiału zakupiłaś buty? Jak kiedyś sobie kupiłam wygodne cichobiegi to po jednym dniu musiałam wyrzucić bo śmierdziały chińczyzną aż sie na wymioty zbierało :D

No to z tych rzeczy co do tego linka podałaś, nie próbowałam tylko węgla drzewnego i moczenia w olejkach... nie no chińszczyzną nie walą... to zawsze jest ten sam smród, niezależnie od obuwia.
19 kwietnia 2015 21:10 / 1 osobie podoba się ten post
nianta

tak normalne,że się pocą...ale! nienormalnym jest, że gdy ściągam buty, to całe mieszkanie trzeba wietrzyć, a buty wystawiać za okno, w moim przypadku chyba nie ma znaczenia czy skóra czy nie. Ostatnio kupiłam sobię piękne buty na wyprzedaży(bo za normalną cenę, sorry, ale nie:P) tylko dwa dni miałam spokój, a buty na dzień dobry spsikałam sholem, a stopy moczyłam w jakimś specyfiku z apteki...
Natomiast intensywność spada, jak wracam z pracy z De,nie do końca co prawda, ale jestem w stanie ściągnąć buty a muchy nie padają...

kiedys stosowano taki prosty sposob
do wody dodac sode oczyszczona i kilka kropli wody utlenionej
19 kwietnia 2015 21:17 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

kiedys stosowano taki prosty sposob
do wody dodac sode oczyszczona i kilka kropli wody utlenionej

I to do buta, żeby bańki puściło??? :)))
19 kwietnia 2015 21:23
MeryKy

I to do buta, żeby bańki puściło??? :)))

wystarczy aby to co w bucie banki puszcza wyjac z niego i umyc hihihi
Czyli micha woda i moczenie stop
19 kwietnia 2015 21:52
A czy na grzybicę paznokci ta maść też pomoże ?
19 kwietnia 2015 22:37 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

kiedys stosowano taki prosty sposob
do wody dodac sode oczyszczona i kilka kropli wody utlenionej

Dokladnie... ja ta mieszanke uzywam pod pachy i dziala.
19 kwietnia 2015 22:52
śmierdzący temacik :D
19 kwietnia 2015 23:30 / 3 osobom podoba się ten post
Może to i skuteczne środki,te o których piszecie.Ja polecam inny.
W aptece(niestety raczej w polskiej-więc należy poczekać do powrotu do domu)należy zakupić formalinę.Nie wszędzie chcą sprzedać-ale trzeba poszukać przyjaznej lub zaprzyjaźnionej apteki.
Czysta formalina,stężona-miska z woda i w zależności od potrzeb-wlac ok 20 kropli formaliny.(jak trzeba,bo mocno capi-więcej-do 30).Pomoczyć stopy tak z 15 minut.1000% gwarancji,że zapach odejdzie bezpowrotnie.Przy okazji zabija grzyby.
Buty należy też potraktować formaliną-posmarować pędzelkiem,albo skropi albo coś nasączyć i wsadzić do buta.But szczelnie zawiązać w foliowy worek na 24 godziny.Potem należy następne 24 godz. but wietrzyć.
I po kopocie.
Można też u lekarza dermatologa dostać receptę na gotowy roztwór z formaliny.Też skuteczne-ale droższe(jeśli nie uda się w aptece kupić czystej formaliny.
Minusem tej metody jest to,że po zabiegu może się złuszczać skóra-ale to nie trwa długo i mija.
Powyższą metodę wypraktykowałam na sobie-skutecznie.Zapach mija na zawsze.Polecam.