Nieprzyjemny zapach stóp

20 kwietnia 2015 09:56 / 1 osobie podoba się ten post
Impala

Może to i skuteczne środki,te o których piszecie.Ja polecam inny.
W aptece(niestety raczej w polskiej-więc należy poczekać do powrotu do domu)należy zakupić formalinę.Nie wszędzie chcą sprzedać-ale trzeba poszukać przyjaznej lub zaprzyjaźnionej apteki.
Czysta formalina,stężona-miska z woda i w zależności od potrzeb-wlac ok 20 kropli formaliny.(jak trzeba,bo mocno capi-więcej-do 30).Pomoczyć stopy tak z 15 minut.1000% gwarancji,że zapach odejdzie bezpowrotnie.Przy okazji zabija grzyby.
Buty należy też potraktować formaliną-posmarować pędzelkiem,albo skropi albo coś nasączyć i wsadzić do buta.But szczelnie zawiązać w foliowy worek na 24 godziny.Potem należy następne 24 godz. but wietrzyć.
I po kopocie.
Można też u lekarza dermatologa dostać receptę na gotowy roztwór z formaliny.Też skuteczne-ale droższe(jeśli nie uda się w aptece kupić czystej formaliny.
Minusem tej metody jest to,że po zabiegu może się złuszczać skóra-ale to nie trwa długo i mija.
Powyższą metodę wypraktykowałam na sobie-skutecznie.Zapach mija na zawsze.Polecam.

Zgadzam sie, formalina jest super, tylko trzeba z nia uwazać jest żrąca, ale efekt jest taki ze leczy na 100%, wiem bo moj brachol, murarz-tynkarz-akrobata(kierownik budów) nabawił sie tego smierdzącego dziadostwa. Wziełam sie wtedy za szczegolową lekture medyczna jak mu pomoc sie tego pozbyc i wyczytalam o formalinie, po jednym zabiegu juz byl spokój, zero smrodku ale profilaktycznie zrobil powtórke. 
30 kwietnia 2015 11:55
Zakupiłam Clotrimazol... nakładając go na stopy nie jest źle... ale po chwili tak szczypie i piecze, że mam ochotę odciąć te giry... póki co, nie widzę poprawy ;(
30 kwietnia 2015 12:10 / 3 osobom podoba się ten post
Tym ,którym sie pocą stopy -wciąz mokre i zimne dodatkowo cuchnące,niezaleznie od butów jakie nosicie proponuję pogadać z dr POZ i w pierwszej kolejności zrobić poziom hormonów-tarczycowe i pozostałe.....a dopiero potem leczyc dolegliwośc.
28 maja 2015 21:26 / 1 osobie podoba się ten post
Mam zwyczaj czytania wszelkich ulotek nabyłam tej - chyba - zalety w opiece, poniewaz zawsze czytam ulotki dołączone do lekow.Wczoraj wpadła mi w ręce taka mała ulotka w formie książeczki i wyczytałam w jaki sposób mozna pozbyc sie nieprzyjemnego zapachu z butow i pocenia sie stóp. Ten środek to :
Kaiser Natron.Wielorakie przeznaczenie zaskoczyło mnie bardzo.Od mycia twarzy poprzez zasosowanie do tępienia mrówek  i uzdatniania twardej wody.
Do kazdego przepisu podane sa proporcje.A książeczka nosi tytuł "Kaiser Natron" ABC Fur Kuche,Haus und Reise.
19 czerwca 2015 19:51
mleczko1

Mam zwyczaj czytania wszelkich ulotek nabyłam tej - chyba - zalety w opiece, poniewaz zawsze czytam ulotki dołączone do lekow.Wczoraj wpadła mi w ręce taka mała ulotka w formie książeczki i wyczytałam w jaki sposób mozna pozbyc sie nieprzyjemnego zapachu z butow i pocenia sie stóp. Ten środek to :
Kaiser Natron.Wielorakie przeznaczenie zaskoczyło mnie bardzo.Od mycia twarzy poprzez zasosowanie do tępienia mrówek  i uzdatniania twardej wody.
Do kazdego przepisu podane sa proporcje.A książeczka nosi tytuł "Kaiser Natron" ABC Fur Kuche,Haus und Reise.

Mycie twarzy i tępienie mrówek?O matko.."/>
19 czerwca 2015 20:27 / 1 osobie podoba się ten post
terka8

Mycie twarzy i tępienie mrówek?O matko..:laska2:

Terka, luz, to tylko soda oczyszczona ;).
19 czerwca 2015 20:39
I co, pomogło?
19 czerwca 2015 20:48 / 1 osobie podoba się ten post
A to ciekawe.
Takich właściwości sody oczyszczonej nie znałam. Dzięki za info, przyda się. :)
19 czerwca 2015 20:51
W DM ie widzialam sodę w 1 kg paczkach, czy ona też może być przeznaczona do kąpieli czy to tylko przemysłowa do czyszczenia garów itp?
19 czerwca 2015 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

W DM ie widzialam sodę w 1 kg paczkach, czy ona też może być przeznaczona do kąpieli czy to tylko przemysłowa do czyszczenia garów itp?

Tam , gdzie napisane jest "soda" to tylko do garów i ew. prania. Nie należy jej spożywać. Do kąpieli - nie polecałabym, wniknie w głąb skóry. Lepszy Natron.
19 czerwca 2015 21:07 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Tam , gdzie napisane jest "soda" to tylko do garów i ew. prania. Nie należy jej spożywać. Do kąpieli - nie polecałabym, wniknie w głąb skóry. Lepszy Natron.

Tak, sadzilam ze to tylko do garów? Chyba faktycznie "soda" pisało?
19 czerwca 2015 21:15 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Tak, sadzilam ze to tylko do garów? Chyba faktycznie "soda" pisało?

http://www.wundermittel-natron.info/definition-natron/was-ist-natron.php
20 czerwca 2015 00:00
Lawenda

A to ciekawe.
Takich właściwości sody oczyszczonej nie znałam. Dzięki za info, przyda się. :)

Lawenda - naprawdę nie natknęłaś się na to?
Widzę, że jesteś mocno oblatana w różnych kuracjach medycyny naturalnej....

Jest też kierunek "sodowy". Prekursorem był Dr Tullio Simoncini. J
Wielu innych podjęło ten tem

 
20 czerwca 2015 00:22 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

A to ciekawe.
Takich właściwości sody oczyszczonej nie znałam. Dzięki za info, przyda się. :)

Lawenda - naprawdę nie natknęłaś się na to?
Widzę, że jesteś mocno oblatana w różnych kuracjach medycyny naturalnej....

Jest też kierunek "sodowy". Prekursorem był Dr Tullio Simoncini. 
http://porady.uzdrawianie.org/?p=11

Wielu innych podjęło ten temat (również w książkach).....ja tego nie próbowałam (co najwyżej do płukania jamy ustnej , bo jak zaczęłam sodą myć zęby 
dentyska skrzyczała mnie strasznie - że niszczę sobie i tak słabe szkliwo ....ale powiedziała że jak najbardziej poleca się płukanie - ma dobroczynne i odkażające działanie na dziąsła).

Odnośnie "Kaiser Natron" - to jest nieco inna soda (troszkę inne wiązanie chemiczne) ....ponoć zdrowsza?
http://www.holste.de/index_htm_files/Kaiser-Natron%20ABC_DIN_A4.pdf

do kupienia w drogeriach i aptekach,
np. w Müller ttakie opakowania:
http://www.holste.de/kaisernatron.htm
(250g w proszku, lub 1000 tabletek) kosztują poniżej 2e/op.