Pożegnajki #2

02 listopada 2018 06:53 / 2 osobom podoba się ten post
ewita

Już chyba w domu jesteś!!!:flaga Polski:Pięknego urlopu!!!:szampan::odpoczynek_kominek:Do następnego!!!:buziaki2:

Tak, jestemw domku, ale już został mi tylko tydzień. Niedługo znowu wracam na krótki "turnus", tym razem do Hamburga.
13 listopada 2018 17:10 / 6 osobom podoba się ten post
Wszystko co miało być, jest zrobione. Jeszcze kolacja i czekamy na zmienniczkę- ma być po 19. Ja jadę jutro po południu, ale pewnie komputera nie włączę. To dziękuję za towarzystwo, pogaduchy i do następnego razu!
Jeszcze dziś tu będę wpadać, ale już się żegnam, bo może być tak, że wyłączę się nagle. Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się
13 listopada 2018 18:23 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Tak, jestemw domku, ale już został mi tylko tydzień. Niedługo znowu wracam na krótki "turnus", tym razem do Hamburga.

Kod juz znasz?
13 listopada 2018 18:49 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Wszystko co miało być, jest zrobione. Jeszcze kolacja i czekamy na zmienniczkę- ma być po 19. Ja jadę jutro po południu, ale pewnie komputera nie włączę. To dziękuję za towarzystwo, pogaduchy i do następnego razu!
Jeszcze dziś tu będę wpadać, ale już się żegnam, bo może być tak, że wyłączę się nagle. Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się

Zazdroszczę troszkę  
Ale i na mnie przyjdzie czas . 
Atmosfera nieciekawa senior obrazony babcia praktycznie nie kontaktuje. Nie wiem czy będę miała do czego wracać po nowym roku . 
Bezpiecznej szybkiej drogi do domu 
13 listopada 2018 22:25
Oskar

Kod juz znasz?

Tak, jestem na Blankenese - 22587
14 listopada 2018 09:19
Blankenese tam jest przepieknie zazdroszcze... ja jestem pod 20144 !
14 listopada 2018 10:51
Malgi

Tak, jestem na Blankenese - 22587

Pewnie daleko ode mnie ja 21039
14 listopada 2018 19:34
Oskar

Pewnie daleko ode mnie ja 21039

Tak, ponad 50 km
 
16 listopada 2018 17:06 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Wszystko co miało być, jest zrobione. Jeszcze kolacja i czekamy na zmienniczkę- ma być po 19. Ja jadę jutro po południu, ale pewnie komputera nie włączę. To dziękuję za towarzystwo, pogaduchy i do następnego razu!
Jeszcze dziś tu będę wpadać, ale już się żegnam, bo może być tak, że wyłączę się nagle. Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się

Czytałam, że dojechałaś bezpiecznie. Spokojnego urlopu.
18 listopada 2018 11:31 / 2 osobom podoba się ten post
ela.p

Czytałam, że dojechałaś bezpiecznie. Spokojnego urlopu. :przytula:

Dzięki. Jest supier. Zmienniczka miała problemy i dzwoniła parę razy- przyjechała bez języka. I to ją stresowało i powodowało chyba nakręcanie się problemów z babcią- ale już chyba ok. Nie dzwonię do niej. Wie, że jak coś może mnie zapytać, skoro się nie odzywa, to chyba ok., choć po dwóch dniach chciała wracać. I to jest też głos do dyskusji o wyjeździe bez języka- mnie to nie stresowało, radziłam sobie. Ale jak ktoś bardziej nerwowy, to moze lepiej jakiś kurs przejść, żeby pewniej sie poczuć.
18 listopada 2018 11:35 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dzięki. Jest supier. Zmienniczka miała problemy i dzwoniła parę razy- przyjechała bez języka. I to ją stresowało i powodowało chyba nakręcanie się problemów z babcią- ale już chyba ok. Nie dzwonię do niej. Wie, że jak coś może mnie zapytać, skoro się nie odzywa, to chyba ok., choć po dwóch dniach chciała wracać. I to jest też głos do dyskusji o wyjeździe bez języka- mnie to nie stresowało, radziłam sobie. Ale jak ktoś bardziej nerwowy, to moze lepiej jakiś kurs przejść, żeby pewniej sie poczuć.

I ciekawa jestem czy Ty z językiem a ona bez jaka dostała stawkę? Bo jeśli taka sama to agencje kłamią. A z drugiej strony dziwię się, że jadą osoby bez języka. Podstawowe zwroty trzeba znać. Nawet głupie "dzień dobry" czy to, że trzeba pdp dać komunikat, że teraz zostanie sam bo idziemy do sklepu. Nie wyobrażam sobie nic nie mówić a tym bardziej nie rozumieć. 
18 listopada 2018 12:01 / 1 osobie podoba się ten post
Dla mnie co najmniej dziwne . Mój niemiecki nie jest idealny uczę się sama i czasem zapomnę słowa albo źle powiem zdanie ale całkiem ani słowa to nie jest normalne . Ale dopóki firmy dają na to przyzwolenie tak długo to będzie trwać.
18 listopada 2018 19:09 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

I ciekawa jestem czy Ty z językiem a ona bez jaka dostała stawkę? Bo jeśli taka sama to agencje kłamią. A z drugiej strony dziwię się, że jadą osoby bez języka. Podstawowe zwroty trzeba znać. Nawet głupie "dzień dobry" czy to, że trzeba pdp dać komunikat, że teraz zostanie sam bo idziemy do sklepu. Nie wyobrażam sobie nic nie mówić a tym bardziej nie rozumieć. :bezradny:

Ona się uczyła podstawowych zwrotów, ale stres ją zjadał. Ja przed wyjazdem umawiałam się z siostrą przyjaciółki, która w opiece pracowała, żeby rozmawiać- jakkolwiek, ale chciałam się nie bać ust otworzyć. I to pomogło. Stawkę ma mniejszą ode mnie.
 
07 grudnia 2018 21:28 / 6 osobom podoba się ten post
Znowu żegnam się z forumowiczami. Jutro raniutko, jak tylko zmienniczka dojedzie - wsiadam w mojego Roverka i ruszam w stronę wschodzącego słońca.
W przyszłym roku zaczynam od 4 stycznia w okolicach Bielefeldu.
07 grudnia 2018 21:51 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Znowu żegnam się z forumowiczami. Jutro raniutko, jak tylko zmienniczka dojedzie - wsiadam w mojego Roverka i ruszam w stronę wschodzącego słońca.:flaga Polski:
W przyszłym roku zaczynam od 4 stycznia w okolicach Bielefeldu.

Bezpiecznego powrotu do domku,a na urlopie dużo spokoju i radości