Jaki jadlospis dla Niemieckiej rodziny

24 maja 2015 13:04
Kochane ,prosze napiszcie mi co jadaja Niemcy , jakie zupy , 2 dania. Dziadek moj mieszka z synem,ale jak mi ten syn wczoraj ugotowal twarde szparagi i ziemniaki, to do dzis to czuje. Postanowilam sie nie meczyc i ja dzis zrobilam obiad, ziemniaczki z wody,pulpeciki w sosie i kalafior, tak wcinali,az Herman poczerwienial, a dziadek Kurt,dokladke pokazywal. Jestem 2 raz w opiece, w 1 pracy, byla przewaznie ,zupa pomidorowa, ryba , i te ich steki,zawsze mi wychodza twarde, a i zupa jarzynowa. Co mozna im jeszcze gotowac
24 maja 2015 13:09 / 2 osobom podoba się ten post
Basiu,
może tutaj wyczytasz coś dla siebie, już mamy taki topik

http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/190
24 maja 2015 13:10 / 3 osobom podoba się ten post
barbara66

Kochane ,prosze napiszcie mi co jadaja Niemcy , jakie zupy , 2 dania. Dziadek moj mieszka z synem,ale jak mi ten syn wczoraj ugotowal twarde szparagi i ziemniaki, to do dzis to czuje. Postanowilam sie nie meczyc i ja dzis zrobilam obiad, ziemniaczki z wody,pulpeciki w sosie i kalafior, tak wcinali,az Herman poczerwienial, a dziadek Kurt,dokladke pokazywal. Jestem 2 raz w opiece, w 1 pracy, byla przewaznie ,zupa pomidorowa, ryba , i te ich steki,zawsze mi wychodza twarde, a i zupa jarzynowa. Co mozna im jeszcze gotowac

Juz mamy tu topik o gotowaniu.Wiele w nim przepisow.Postaraj sie go odszukac na forum.
PS.
Niemcy jedza wszystko
24 maja 2015 13:11 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Juz mamy tu topik o gotowaniu.Wiele w nim przepisow.Postaraj sie go odszukac na forum.
PS.
Niemcy jedza wszystko

Własnie.
24 maja 2015 13:11
Dziekuje slicznie i pozdrawiam cieplutko  napewno poczytam
24 maja 2015 13:14 / 1 osobie podoba się ten post
barbara66

Dziekuje slicznie i pozdrawiam cieplutko :-) napewno poczytam

Basia masz juz topik na głównej.A jak co nie wiesz to pytaj zawsze ktos Ci doradzi.Bo tak trzeba
24 maja 2015 18:08
barbara66

Dziekuje slicznie i pozdrawiam cieplutko :-) napewno poczytam

Basia gotuj jak potrafisz ,co lubisz i tyle .A reszta wyjdzie w trakcie pobytu.W większości gotujemy nasze specjały i to co lubi PDP .Byle smacznie i zdrowo.Smacznego gotowania życzę .
24 maja 2015 18:34 / 1 osobie podoba się ten post
barbara66

Dziekuje slicznie i pozdrawiam cieplutko :-) napewno poczytam

Basiu lubia ogólnie to co my gotujemy ,ale maja tez swoje upodobania np. sałatka ziemniaczana na zimno i parówki na gorąco do tego,2 to szpinak ,ziemniory i jajko sadzone,3-wołowe roladki i czerwona kapusta,4-sledz i ziemniaki w mundurkach,najlepiej podpytac PDP albo rodzinke,haha
24 maja 2015 21:21
Z ta cyerwona kapusta tez mialam przygode w 1 pracy, ja im podalam na zimno, a oni jedza na cieplo, dopiero jak dziewczyny do nie przyszly to mi powiedzialy.Albo ta kielbasa w plasterkach do zupy, musialam na sile zjesc , choc pozniej robilam kapusniak i juz lepiej pasowala
13 czerwca 2015 23:36
Basiu ja robie czerwona kapuste inaczej,ale zaczelam tu prace w marcu i okazalo sie ze moja pdp na jesien porobila sporo zapasow.min.czerwona kapuste.Ogolnie smaczna ale ja modyfikuje :dodaje jablko,cebule ,troche pieprzu,soli ,cytryny i podaje na zimno,bardzo smakuje
13 czerwca 2015 23:41
Barbara48

Basiu ja robie czerwona kapuste inaczej,ale zaczelam tu prace w marcu i okazalo sie ze moja pdp na jesien porobila sporo zapasow.min.czerwona kapuste.Ogolnie smaczna ale ja modyfikuje :dodaje jablko,cebule ,troche pieprzu,soli ,cytryny i podaje na zimno,bardzo smakuje

tu w niemczech kapuste robia ze smalcem,dlatego musze zmieniac  przepis bo dla mnie jest zbyt tlusta w  smaku
14 czerwca 2015 19:01 / 3 osobom podoba się ten post
barbara66

Kochane ,prosze napiszcie mi co jadaja Niemcy , jakie zupy , 2 dania. Dziadek moj mieszka z synem,ale jak mi ten syn wczoraj ugotowal twarde szparagi i ziemniaki, to do dzis to czuje. Postanowilam sie nie meczyc i ja dzis zrobilam obiad, ziemniaczki z wody,pulpeciki w sosie i kalafior, tak wcinali,az Herman poczerwienial, a dziadek Kurt,dokladke pokazywal. Jestem 2 raz w opiece, w 1 pracy, byla przewaznie ,zupa pomidorowa, ryba , i te ich steki,zawsze mi wychodza twarde, a i zupa jarzynowa. Co mozna im jeszcze gotowac

To nie rób steków tylko sznycle, też mięso, a na pewno wyjdą miękkie, zwłaszcza jeśli zrobisz je z rozbitej piersi kurczaka. Nie wiem w jakiej części Niemiec jesteś ale to chyba nie ma większego znaczenia bo wszyscy bardzo chętnie jedzą białe sosy. Poza tym najlepiej gotować tak aby się nie narobić czyli smacznie i niedrogo. Tradycyjnym daniem w Dolnej Saksonii są gruszki z fasolką szparagową i boczkiem wędzonym. Do tego ziemniaki.Brzmi dziwnie ale jest to smaczne.Jakby kogoś interesowało to podaję przepis. - 1/2 kg fasolki szparagowej. - 1 opakowanie boczku wędzonego ( chyba ma 30 dkg). - 4 duże gruszk.i - cząber świeży lub suszony. Boczek układamy na dnie garnka, dodajemy fasolkę pozbawioną końcówek i zalewamy wodą. Na wierzch kładziemy gruszki w całości razem ze skórką. Gotujemy aż gruszki będą miękkie. Po ugotowaniu wyciągamy gruszki i boczek, robimy zaklepkę z mąki i wody, zaciągamy tak aby powstał sos. Boczek jest słony więc doprawimy dopiero na końcu solą. To wszystko smaczne, pożywne, tanie, nie trzeba się napracować. Na talerzu układamy po jednej gruszce, fasolkę i ziemniaki. Sosem polewamy ziemniaki, a boczek serwujemy na oddzielnym talerzyku z musztardą. Zapomniałam o natce pietruszki, którą drobno pokrojoną dodajemy na samym końcu do fasolki. Smacznego. Mnie uczy tradycyjnej kuchni niemieckiej moja pdp więc jeszcze trochę a będę ekspertem...hi,hihi.
14 czerwca 2015 19:13
Barbara48

tu w niemczech kapuste robia ze smalcem,dlatego musze zmieniac  przepis bo dla mnie jest zbyt tlusta w  smaku

Nie tylko w Niemczech robią kapustę ze smalcem, w Polsce też, w każdym bądź razie ja tak robiłam w domu i robię. Nie robię kapusty czerwonej na zimno tylko na ciepło ale podjrzewam, że jest to wpływ kuchni niemieckiej (jestem z Poznania).Kapustę czerwoną, którą kupuję gotową w słoiku doprawiam drobno pokrojonym jabłszkiem, smalcem oraz jednym goździkiem. Wszystko gotuję do miękkości, a na koniec dodaję pół lampki, lampkę (zależy jak samkuje) czerwonego wina. Spróbuj, jest naprawdę smaczna. Poza tym smalec jest zdrowy, jest bowiem naturalnym tłuszczem.
14 czerwca 2015 19:31 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Nie tylko w Niemczech robią kapustę ze smalcem, w Polsce też, w każdym bądź razie ja tak robiłam w domu i robię. Nie robię kapusty czerwonej na zimno tylko na ciepło ale podjrzewam, że jest to wpływ kuchni niemieckiej (jestem z Poznania).Kapustę czerwoną, którą kupuję gotową w słoiku doprawiam drobno pokrojonym jabłszkiem, smalcem oraz jednym goździkiem. Wszystko gotuję do miękkości, a na koniec dodaję pół lampki, lampkę (zależy jak samkuje) czerwonego wina. Spróbuj, jest naprawdę smaczna. Poza tym smalec jest zdrowy, jest bowiem naturalnym tłuszczem.

Wlasnie jem tutaj w Niemczech bo pdp zamrozila juz gotowa,ale zeby troche zminimalizowac smak smalcu dodaje wlasnie swoje dodatki.Smalec lubie ale np.z chlebem,do mlodej  kapusty,jajecznicy.Z czasem sie pewnie przyzwyczaje i do tego smaku.Pozdrawiam:)
14 czerwca 2015 19:59 / 3 osobom podoba się ten post
Alina

Nie tylko w Niemczech robią kapustę ze smalcem, w Polsce też, w każdym bądź razie ja tak robiłam w domu i robię. Nie robię kapusty czerwonej na zimno tylko na ciepło ale podjrzewam, że jest to wpływ kuchni niemieckiej (jestem z Poznania).Kapustę czerwoną, którą kupuję gotową w słoiku doprawiam drobno pokrojonym jabłszkiem, smalcem oraz jednym goździkiem. Wszystko gotuję do miękkości, a na koniec dodaję pół lampki, lampkę (zależy jak samkuje) czerwonego wina. Spróbuj, jest naprawdę smaczna. Poza tym smalec jest zdrowy, jest bowiem naturalnym tłuszczem.

Rob dalej kochana taka kapustke , nie jestem poznanianka , ale lubuszanka i uwielbiam czerwona kapuste na smalcu, jasne jest , ze nie dodaje sie nie wiadomo
ile smalcu , ale kapusta generalnie "lubi" tluszcz, czerwona kapuste robie podobnie dodajac jeszcze sok jablkowy i odrobine octu jablkowego.Do tego gozdzik -poezja!!!