Jaki jadlospis dla Niemieckiej rodziny

15 czerwca 2015 17:38
Madonna

kto  kto z POZNANIA?? 

A ja jestem. 
15 czerwca 2015 17:42 / 2 osobom podoba się ten post
Alinka --- pyry z gzikiem --- potrawa mojego dzieciństwa
15 czerwca 2015 17:51 / 1 osobie podoba się ten post
lolowa

Alinka --- pyry z gzikiem --- potrawa mojego dzieciństwa

A moja do dnia dizsiejszego. Uwielbiam i w dodatku mam szczęście bo każda moja babcia niemiecka też.
15 czerwca 2015 18:42 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

A moja do dnia dizsiejszego. Uwielbiam i w dodatku mam szczęście bo każda moja babcia niemiecka też.

moja mama i babcia ---  z pod Poznania --- dokładnie Kicin --- ale najlepiej robiła moja babunia!
15 czerwca 2015 19:57 / 3 osobom podoba się ten post
lolowa

moja mama i babcia ---  z pod Poznania --- dokładnie Kicin --- ale najlepiej robiła moja babunia!

Bo babunie robią wszystko najlepiej, sama jestem babcią to wiem ..... hi,hi,hi.
01 września 2015 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
poczestowano mnie dzis salatka jajeczna,musze sie przyznac ze pierwszy raz jadlam takie cos.Musze sie jutro zapytac co tam bylo,bo jak bym dzis to zrobila chyba bym nie zjadla.Wydawalo mi sie ze to jajka na miekko poszatkowane z odrobina cebuli i wymieszane ,ot cos innego tylko ze nie dla mnie ,lecz podziekowalam pieknie ,wymuszano bym powiedziala ze bardzo smaczne,odpowiedzialam ze ja robie inaczej.
01 września 2015 20:58
lolowa

Alinka --- pyry z gzikiem --- potrawa mojego dzieciństwa

Co to jest gzik??
01 września 2015 21:01 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Co to jest gzik??

to inaczej ser bialy ze szczypiorkiem,cebula .nawet rzodkiewka i ja do tego dodaje smietane .
01 września 2015 21:31 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

to inaczej ser bialy ze szczypiorkiem,cebula .nawet rzodkiewka i ja do tego dodaje smietane .

Tak, bardzo smaczne. Dodaję także do tego pomidory (zamiast rzodkiewki).
01 września 2015 21:35
Alina

A moja do dnia dizsiejszego. Uwielbiam i w dodatku mam szczęście bo każda moja babcia niemiecka też.

I niemieckie dziadki lubią gzik też ))
01 września 2015 21:42 / 3 osobom podoba się ten post
Aaa no musze podłapać troche poznańskiej mowy bo syn w tamtych stronach a może i synowa jakaś wielkopolanka będzie,to bym się dogadać nie umiała
Gzik robię tylko nie wiedziałam że to gzik:)
Dzięki za wyjaśnienia
01 września 2015 21:53 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Co to jest gzik??

No nawet tego nie wiesz ? już Ci tłumaczę : jak kiedyś zobaczysz gdzieś na łące , pastwisku jak krowa na krowę wskakuje to mówią , że się " gzi " .....znaczy się , że jej się do byka chce !.....a perfidny gospodarz sprowadza jej inseminatora i po przyjemności ! MeryK kiedyś opisywała , że jak na wakacjach na wsi bywała to taki na " piździku " przyjeżdżał , znaczy taki chłop - sztuczny byk ! .....Teraz już wiesz co to jest " gzi....k " ? Nooo !
01 września 2015 22:03 / 2 osobom podoba się ten post
Caly jadłospis lezy w Aldiku popakowany w zamrazarkach i w puszkach na polkach
01 września 2015 22:06
Oj Basia Basia za bardzo juz kombinujesz...;)
01 września 2015 22:07 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

No nawet tego nie wiesz ? już Ci tłumaczę : jak kiedyś zobaczysz gdzieś na łące , pastwisku jak krowa na krowę wskakuje to mówią , że się " gzi " .....znaczy się , że jej się do byka chce !.....a perfidny gospodarz sprowadza jej inseminatora i po przyjemności ! MeryK kiedyś opisywała , że jak na wakacjach na wsi bywała to taki na " piździku " przyjeżdżał , znaczy taki chłop - sztuczny byk ! .....Teraz już wiesz co to jest " gzi....k " ? Nooo !:-):-):-)

...w wyniku tych wszelkich czynnosci krowa dala mleko a  z mleka byl serek ktory  poduszony ze smietanka cebulka i tez czasem rzodkiewka nazwano w wielkopolsce gzikiem:D