Dzień wyjazdu i powrotu - czy jest dniem pracy?

25 maja 2015 00:07
Witajcie Kochane,napiszcie mi proszę jak to jest u Was- czy dzień wyjazdu i powrotu wlicza się w dzień pracy?Dojazd do Stelli zajmuje 11godzin, agencja nie wlicza tego dnia, jak i dnia powrotu do wypłaty.Czy u Was też tak jest - dziwne to jak dla mnie, umowa powinna obowiązywać już wraz z podróżą - w końcu nie jadę na wakację i w podróży wszystko może się zdarzyć...a może się mylę?
25 maja 2015 06:22
Ja jadę 20 godzin - nie, za dzień podróży nie mam płacone. Zapłacone mam za każdy dzień pracy w domu podopiecznego - bez względu na to, czy już sama, czy ze zmienniczką.
25 maja 2015 06:39
No niestety. Myślę, że większość firm nie płaci za czas podróży. Natomiast za dzień przyjazdu i odjazdu, niektóre firmy płacą tylko połowę. Ja ta miałam, ale już z tą firmą nie pracuję.
25 maja 2015 06:46
Tak jest mamy płacone za czas przepracowanych u PDP.Czasami po pół dnia jak jest zmieniczka,ewentualnie jedna ma za dzień przyjazdu druga za dzień wyjazdu.Jak w PRL pracowałam i jeździłam na delegacje to podróż była liczona do wyjazdu.Chyba teraz jest tak też ,jak ma się umowę o pracę i normalną firmę.
25 maja 2015 07:11 / 1 osobie podoba się ten post
ja za dzień przyjazdu i wyjazdu miałam płacone po połowie, znowuż w innej firmie, dnia przyjazdu mi nie liczyli, tylko dzień wyjazdu, na to samo wychodzi
25 maja 2015 07:56
Ja przyjeżdżam na stellę przed 6 rano. Opuszczam ją po 22 - dwa normalne dni pracy, dlaczego mam mieć nie zapłacone ?
25 maja 2015 08:11 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Ja przyjeżdżam na stellę przed 6 rano. Opuszczam ją po 22 - dwa normalne dni pracy, dlaczego mam mieć nie zapłacone ?

 a ktoś nie chciał zapłacić? 
no wiesz 
25 maja 2015 08:23 / 1 osobie podoba się ten post
Bez względu na godzinę przyjazdu i wyjazdu oba dni mam płacone 100 %
25 maja 2015 08:35
Ja mam obydwa dni placone normalnie. Za czas podroozy, to chyba nikt nie placi
25 maja 2015 08:39
Dziękuję Wam za odpowiedź - no właśnie to jest niejasne jak dla mnie.
Jadę do Niemiec załużmy w poniedziałek, jestem ok 15 już u pdp -
a umowę mam od wtorku i gdy nie daj Boże coś się w ten dzień wydarzy - to ja jestem jak na "wycieczce".
25 maja 2015 08:43
joannaxd

Ja mam obydwa dni placone normalnie. Za czas podroozy, to chyba nikt nie placi

Nie za bardzo rozumiem? bo te dwa zdania się wykluczają ;)
25 maja 2015 08:47 / 1 osobie podoba się ten post
blondimar

Nie za bardzo rozumiem? bo te dwa zdania się wykluczają ;)

Wyjezdzam z domu np. we wtorek I za ten dzien nikt mi nie placi I czas spedzony w drodze tez nie. Przyjezdzam do pdp w srode I juz mam placone, chociaz jest to zawsze dzien ze zmienniczka. Ona za dzien wyjazdu tez ma placone. Czyli za dzien wymiany polacane sa 2 opiekunki
25 maja 2015 09:01 / 1 osobie podoba się ten post
agamor

 a ktoś nie chciał zapłacić? :zaklopotanie:
no wiesz 

Gdzieżby śmiał !!!!
25 maja 2015 20:46
Chyba podróż liczona jest w ekwiwalencie jak byś dalej w Polsce była ,a już u PDP czas pracy w delegacji.
25 maja 2015 21:06
W mojej pierwszej firmie miałam placone od dnia wyjazdu z domu do dnia powrotu do domu , bo była to umowa o pracę . Teraz jak są te umowy zlecenie to już sama nie wiem. Firmom wszystko wolno, a nam nie , ostatnio to mi firma centa nie dopłaciła, ale niech mają hi hi hi