Jak zdrowiej żyć - blog Lawendy

18 listopada 2016 15:43 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Z czasem kiedy przybywa mi lat ,zaczynam coraz częściej rozglądać sie za naturalnymi lekami . Kiedyś pisałam,ze za namową Leny 46 zakochałam się w oleju lnianym. Pomaga w wielu dolegliwościach ,ale też skóra i włosy są jak po witaminach z DM-u za 29 € miesięcznie. Codziennie też do musli dosypuję siemie lniane i łyżeczkę miodu. Len pomaga na bardzo wiele przypadłości,szczególnie kobiety powiny go pić. Podam link jakby chciał ktos zerknąć http://www.olej-lniany.net/olej-lniany-dzialanie-oleju-lnianego.html

Dwa razy do roku robie miesieczne kuracje z lnem, ktory zalewam przegotowana woda i pije, smak ma neutralny.
Wlosy i paznokcie mam niezle. 
Szkoda ze na moja wysuszona jak sliwka cere nie moge nic zrobic:(((
Prosze o pomoc!
18 listopada 2016 15:44 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie wypróbowywałam jeszcze, właściwie nie wiem dlaczego, bo też słyszałam o walorach zdrowotnych oleju lnianego.
Często natomiast używam oleju sezamowego do smażenia a to ze względu nie tylko oryginalny smak , ale wysoką temperaturę dymienia, co sprawia, że szybko się nie pali i nie dostarcza się w związku z tym organizmowi szkodliwych związków. Do sałatek lubię używać oleju winogronowego- profilaktyka przeciwmiażdżycowa i niebanalny smak.

Tinóś,olej lniany działa natychmiast,nie trzeb aczekać miesiacami na efekt. Powiem ci,że byłam sama zaskoczona,a Lenie 46 jestem bardzo wdzięczna,że wierciła mi dziurę w brzuchu o ten olej
18 listopada 2016 15:47 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Tinóś,olej lniany działa natychmiast,nie trzeb aczekać miesiacami na efekt. Powiem ci,że byłam sama zaskoczona,a Lenie 46 jestem bardzo wdzięczna,że wierciła mi dziurę w brzuchu o ten olej :-)

A jaki efekty wystąpiły?
18 listopada 2016 15:48 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie wypróbowywałam jeszcze, właściwie nie wiem dlaczego, bo też słyszałam o walorach zdrowotnych oleju lnianego.
Często natomiast używam oleju sezamowego do smażenia a to ze względu nie tylko oryginalny smak , ale wysoką temperaturę dymienia, co sprawia, że szybko się nie pali i nie dostarcza się w związku z tym organizmowi szkodliwych związków. Do sałatek lubię używać oleju winogronowego- profilaktyka przeciwmiażdżycowa i niebanalny smak.

Podobnie do Ciebie, uzywam do smazenia olej sezamowy. Niezly jest rowniez olej orzechowy /dwa rodzaje/.
18 listopada 2016 15:48 / 2 osobom podoba się ten post
kika1

Dwa razy do roku robie miesieczne kuracje z lnem, ktory zalewam przegotowana woda i pije, smak ma neutralny.
Wlosy i paznokcie mam niezle. 
Szkoda ze na moja wysuszona jak sliwka cere nie moge nic zrobic:(((
Prosze o pomoc!

Olej z ogórecznika jest idealny bo ma również szerokie zastosowanie. Muszą jednak uważac osoby o niskim ciśnieniu,żeby nie przedwakować,gdyż olej z ogórecznika ma działanie obniżające ciśnienie. Ja biorę rano i wieczorem kapsułkę. http://www.olej.edu.pl/olej-z-ogorecznika/olej-z-ogorecznika-fenomen-w-naturalnej-ochronie-zdrowia-i-urody/
18 listopada 2016 15:57 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

A jaki efekty wystąpiły?

Przede wszystkim przestały mnie boleć cycki ,to był spory problem ,bo tydzień w miesiącu miałam wyjęty z zyciorysu, ZNP-nie ustąpiło całkiem ale znacznie złagodniało,nawet ustapiły bóle głowy na dzień przed krwawym dniem ... Włosy całkiem przestały wypadać,choć nie wypadały jakos szczególnie,teraz nie musze szczotki wcale czyścić. Na temat skóry i paznokci nie wiem czy mówić,bo np. bardzo dobrze sprawdza się żel z wasem hialuronowym z Aldika na twarz,a na paznokcie mam Regenerum,więc nie wiem kto jest winny tej poprawy.
Poprawił mi się metabolizm,tu nie ma dyskusji co pomogło,olej lniany .
18 listopada 2016 16:08 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Olej z ogórecznika jest idealny bo ma również szerokie zastosowanie. Muszą jednak uważac osoby o niskim ciśnieniu,żeby nie przedwakować,gdyż olej z ogórecznika ma działanie obniżające ciśnienie. Ja biorę rano i wieczorem kapsułkę. http://www.olej.edu.pl/olej-z-ogorecznika/olej-z-ogorecznika-fenomen-w-naturalnej-ochronie-zdrowia-i-urody/

Poczytam wieczorem, na zmacerowana cere tez dziala?
18 listopada 2016 16:10 / 1 osobie podoba się ten post
kika1

Poczytam wieczorem, na zmacerowana cere tez dziala?

Nie wiem jak na ciebie będzie działal,ale spokojnie możesz spróbować bo koszt niewielki ,a na pewno nie zaszkodzi. Olej z ogórecznika biorę wlasnie na nawilżenie skóry,i nawilża nie tylko na twarzy ale i na całym ciele. 
18 listopada 2016 16:31 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Przede wszystkim przestały mnie boleć cycki :-) ,to był spory problem ,bo tydzień w miesiącu miałam wyjęty z zyciorysu, ZNP-nie ustąpiło całkiem ale znacznie złagodniało,nawet ustapiły bóle głowy na dzień przed krwawym dniem ... Włosy całkiem przestały wypadać,choć nie wypadały jakos szczególnie,teraz nie musze szczotki wcale czyścić. Na temat skóry i paznokci nie wiem czy mówić,bo np. bardzo dobrze sprawdza się żel z wasem hialuronowym z Aldika na twarz,a na paznokcie mam Regenerum,więc nie wiem kto jest winny tej poprawy.
Poprawił mi się metabolizm,tu nie ma dyskusji co pomogło,olej lniany .

Żel, żelem, ale najważniejsze jest dostarczanie wlasciwych składników do wewnątrz. Może z oleju lnianego są lepiej przyswajalne. Wygląda na to że ma to jakiś wpływ na gospodarkę hormonalną.
A smaczny jest? :)
18 listopada 2016 16:34 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Żel, żelem, ale najważniejsze jest dostarczanie wlasciwych składników do wewnątrz. Może z oleju lnianego są lepiej przyswajalne. Wygląda na to że ma to jakiś wpływ na gospodarkę hormonalną.
A smaczny jest? :)

Ohydny ....ale po jakims czasie można nawet polubić. Najlepiej wchłania się z białym serem,kupowałam więc w Edece bez laktozy serek zisrnisty i wkrajałam szczypiorek,rzodkiewkę ,sól ,pieprz i nawet całkiem dobrze szło. Teraz już łykam z łyzki,ale staram się nie smakować,bo dalej istnieje grożba odwrotu
18 listopada 2016 16:49 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Ohydny ....ale po jakims czasie można nawet polubić. Najlepiej wchłania się z białym serem,kupowałam więc w Edece bez laktozy serek zisrnisty i wkrajałam szczypiorek,rzodkiewkę ,sól ,pieprz i nawet całkiem dobrze szło. Teraz już łykam z łyzki,ale staram się nie smakować,bo dalej istnieje grożba odwrotu :-)

A do sałaty, zamiast oliwy z oliwek nie da rady tego przemycić?

W sumie nic mi nie dolega, odkąd stosuję trutkę na bociany, to PMS-u też nie ma, ale tak czuję, że chyba wzrok mi się skraca :)
18 listopada 2016 16:51
kika1

Podobnie do Ciebie, uzywam do smazenia olej sezamowy. Niezly jest rowniez olej orzechowy /dwa rodzaje/.

Tzn . ten z orzeszków ziemnych?
18 listopada 2016 16:51 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

A do sałaty, zamiast oliwy z oliwek nie da rady tego przemycić?

W sumie nic mi nie dolega, odkąd stosuję trutkę na bociany, to PMS-u też nie ma, ale tak czuję, że chyba wzrok mi się skraca :)

Tak,do sałaty zamiast oliwy też leję. W sałacie smakuje całkiem nieżle.
18 listopada 2016 16:54
tina 100%

A do sałaty, zamiast oliwy z oliwek nie da rady tego przemycić?

W sumie nic mi nie dolega, odkąd stosuję trutkę na bociany, to PMS-u też nie ma, ale tak czuję, że chyba wzrok mi się skraca :)

Też stosuję trutkę na bociany a jednak dolegliwości miałam,szczególnie na wyjazdach. Chyba zmiana kliamtu też ma wpływ.
18 listopada 2016 16:59 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Też stosuję trutkę na bociany a jednak dolegliwości miałam,szczególnie na wyjazdach. Chyba zmiana kliamtu też ma wpływ.

Albo stresik. Często jak mocno nie dokucza, a długfalowo działa , to potrafi namieszać.
Mnie wychodziły włosy, to po suplementacji magnezem przeszło.