Pytania od początkujących opiekunek

02 lipca 2015 20:19 / 2 osobom podoba się ten post
Lawenda

Jowitaa, nie masz maila w profilu, do mnie tez nie napisalaś, to jak mam ci wysłac samouczek?
Nawet gołąb pocztowy musi mieć adres. :))))
Kilka osob zaprosiło mnie do przyjaciół, więc jak sądzę, tez chcą samouczki?
Jesli chcecie, to wy do mnie napiszcie na maila, wtedy będę wiedziala komu mam wysłać, a tak to nie wiem. Ptaszek, tobie też???
Naprawde nie wiem komu.
Mojego maila macie w moim profilu.

widzisz Lawemdko jak Ci sie grono przyjaciol powiekszylo:)))) zapraszam Cie do moich przyjaciol nie ze wzgledu na samouczek, bo ucze sie sama swoimi sposobami, ale dlatego, ze Cie bardzo cenie i lubie. Mam nadzieje, ze zaakceptujesz i przewieziesz mnie swoim autkiem jak kiedys obiecalas.)))))
02 lipca 2015 20:30 / 2 osobom podoba się ten post
leni

widzisz Lawemdko jak Ci sie grono przyjaciol powiekszylo:)))) zapraszam Cie do moich przyjaciol nie ze wzgledu na samouczek, bo ucze sie sama swoimi sposobami, ale dlatego, ze Cie bardzo cenie i lubie. Mam nadzieje, ze zaakceptujesz i przewieziesz mnie swoim autkiem jak kiedys obiecalas.)))))

Noooo. Zaraz się będę czuła jak na facebooku ( którego zresztą nie mam, więc można darować sobie szukanie mnie, a wiem, że co poneiktórzy szukali). Ale spoko, jak dziewczyny są żądne wiedzy, to tak czasowo można, a z usunięciem potem z listy też nie ma problemu.
Nie wiem, jakim przeoczeniem nie miałam ciebie leni, ale już mam.
Jeśli los zagna cię gdzieś nad Bałtyk, to zapraszam również osobiście.
Może nie będzie to taka przejażdżka, o jakiej mówiłyśmy, ale piękna też będzie. :)
03 lipca 2015 08:32 / 5 osobom podoba się ten post
No hej, dziękuję wszystkim bardzo. Fakt, przegiełam z tymi pytaniami, skumulowało się wszystko.
Znalazłam sposób na przyxiągnięcie jej uwagi - robię origami modularne - z prostych elementów i dające szybko efekt W sumie to mam dużo wolnego czasu tylko jest on poszatkowany więc przeznaczę na naukę niemieckiego. Dziękuje wszystkim.
03 lipca 2015 08:50
Bzzzbuczy

No hej, dziękuję wszystkim bardzo. Fakt, przegiełam z tymi pytaniami, skumulowało się wszystko.
Znalazłam sposób na przyxiągnięcie jej uwagi - robię origami modularne - z prostych elementów i dające szybko efekt :-) W sumie to mam dużo wolnego czasu tylko jest on poszatkowany więc przeznaczę na naukę niemieckiego. Dziękuje wszystkim.

Przyjęłam zaproszenie. Pisz na mojego maila.
Wszystkie chętne panie - oferta ważna tylko do dzisiaj. Wysłałam już 3 samouczki.
03 lipca 2015 08:52 / 3 osobom podoba się ten post
Lawenda

Przyjęłam zaproszenie. Pisz na mojego maila.
Wszystkie chętne panie - oferta ważna tylko do dzisiaj. Wysłałam już 3 samouczki.

Czemu tylko panie ???? A ja to co od macochy ????
03 lipca 2015 09:06
ORIM

Czemu tylko panie ???? A ja to co od macochy ????:-)

Sorry, moj drogi, zawsze zapominam o naszych rodzynkach. Moja wina.
Maila w profilu masz. Czekam.:)
Ale mi dzisiaj przyżarło, facebook sie chowa. :)))))
I dobrze, jak ktoś chłonny wiedzy, to czemu nie, ja jak mogę, to pomocy nigdy nie odmówię.
Potem tylko trzeba będzie listę wyczyścić, bo się nie ogarnę z nagłym napływem przyjaciól, ha, ha.
03 lipca 2015 09:20 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

Sorry, moj drogi, zawsze zapominam o naszych rodzynkach. Moja wina.
Maila w profilu masz. Czekam.:)
Ale mi dzisiaj przyżarło, facebook sie chowa. :)))))
I dobrze, jak ktoś chłonny wiedzy, to czemu nie, ja jak mogę, to pomocy nigdy nie odmówię.
Potem tylko trzeba będzie listę wyczyścić, bo się nie ogarnę z nagłym napływem przyjaciól, ha, ha.

e-mail w moim profilu - zgadza sie."przyzarlo" ci juz wczesniej Jestes w gronie moich znajomych i miło mi z tego powodu
03 lipca 2015 09:23 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

e-mail w moim profilu - zgadza sie."przyzarlo" ci juz wczesniej:-) Jestes w gronie moich znajomych i miło mi z tego powodu

Dla mnie to tez przyjemność.
:)
Ide popracować.
03 lipca 2015 09:36 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

Przyjęłam zaproszenie. Pisz na mojego maila.
Wszystkie chętne panie - oferta ważna tylko do dzisiaj. Wysłałam już 3 samouczki.

Nauki nigdy dosyć a wszystko może się przydać.Tylko zastanawiam się dlaczego nie ma Cię wśród moich przyjaciół??? Chyba się zagapiłam ale już się poprawiam i będzie mi niezmiernie miło zapraszając Cię 
03 lipca 2015 09:50 / 1 osobie podoba się ten post
Bzzzbuczy

No hej, dziękuję wszystkim bardzo. Fakt, przegiełam z tymi pytaniami, skumulowało się wszystko.
Znalazłam sposób na przyxiągnięcie jej uwagi - robię origami modularne - z prostych elementów i dające szybko efekt :-) W sumie to mam dużo wolnego czasu tylko jest on poszatkowany więc przeznaczę na naukę niemieckiego. Dziękuje wszystkim.

Masz moje poparcie jeżeli tylko będziesz potrzebowała pomocy a bedę w stanie jej udzielić to z wielka chęcią to zrobię.Jesteś jedną z niewielu młodych opiekunek,ktora zaczyna prace i jest zainteresowana nią.Ucz sie języka w chwilach wolnych to procentuje.To bardzo budujące,tak rzadko spotykane podejście opiekunki.Podoba mi się tez,że nie dzielisz włosa na czworo, wiesz co możesz dać i szukasz sposobów na dotarcie do pdp.Będę w domu wyślę Ci płytki z jezykiem niemieckim.Juz raz komus oferowałam, ale nie otrzymałam adresu wiec nie spełniłam obietnicy pocieszam sie,że to nie z mojej winy.Trzymaj sie.Pozdrawiam serdecznie.
03 lipca 2015 10:16 / 2 osobom podoba się ten post
Bzzzbuczy

No hej, dziękuję wszystkim bardzo. Fakt, przegiełam z tymi pytaniami, skumulowało się wszystko.
Znalazłam sposób na przyxiągnięcie jej uwagi - robię origami modularne - z prostych elementów i dające szybko efekt :-) W sumie to mam dużo wolnego czasu tylko jest on poszatkowany więc przeznaczę na naukę niemieckiego. Dziękuje wszystkim.

Ból łydek, ogólnie nóg jest powodem "niefachowego" podciągania pdp, lub podnoszenia. Mięsnie po jakims czasie przestaną boleć, wklejam Ci temathttp://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/133 Piszesz, ze pdp dużo spi, to starość, mam dziadka 100 lat i 5 miesięcy, śpi na okrągło. Moj pdp nie jest dementny, wstaje, chce chodzic, wiec w ciągu dnia "wywlekam" go z beta, siedzimy przy stole, rozmawiamy, oglądamy albumy ze zdjeciami ale wszystko trwa raptem 30-45 min i juz jest zmeczony, chce do łózka. Duzo radosci sprawia mu siedzenie w saloniku choćby nawet te pół godzinki. 
03 lipca 2015 11:18 / 1 osobie podoba się ten post
Witam zarejestrowałam się wreszcie właśnie ze względu na tem samouczek. Forum czytam od dawna, ale nie mam zacięcia do pisania czy komentowania. Nie bardzo umiem też się poruszać po tym Forum. Jak się zaprasza do przyjaciół? Bo rozumiem, że tylko tak zobaczę czyjś e mail. Konkretnie myślę o Lawendzie, która zaoferowała się do pomocy. Ja mam książki z Helpera, "Pomoc domowa" i "Pomoc medyczna" w Niemczech oczywiście. Dotychczas mój niemiecki był wystarczający, mówię czasami poprawnie(proste zdania), a czasami uprawiam radosną twórczość, ale dogadam się wszędzie. Niestety tu gdzie jestem żądają niemieckiego perfekt, choć zgodzili się na komunikatywny. Przypominam im o tym, ale uczę się ciągle, tylko że efekt jest taki, że mam jeszcze większy bałagan w głowie.

Lawendo, jak Cię zaprosić do przyjaciół i poprosić o ten samouczek? Pozdrawiam całe Opiekunkowo. Ania z prawie dwuletnim stażem.
03 lipca 2015 11:57
aniao

Witam zarejestrowałam się wreszcie właśnie ze względu na tem samouczek. Forum czytam od dawna, ale nie mam zacięcia do pisania czy komentowania. Nie bardzo umiem też się poruszać po tym Forum. Jak się zaprasza do przyjaciół? Bo rozumiem, że tylko tak zobaczę czyjś e mail. Konkretnie myślę o Lawendzie, która zaoferowała się do pomocy. Ja mam książki z Helpera, "Pomoc domowa" i "Pomoc medyczna" w Niemczech oczywiście. Dotychczas mój niemiecki był wystarczający, mówię czasami poprawnie(proste zdania), a czasami uprawiam radosną twórczość, ale dogadam się wszędzie. Niestety tu gdzie jestem żądają niemieckiego perfekt, choć zgodzili się na komunikatywny. Przypominam im o tym, ale uczę się ciągle, tylko że efekt jest taki, że mam jeszcze większy bałagan w głowie.

Lawendo, jak Cię zaprosić do przyjaciół i poprosić o ten samouczek? Pozdrawiam całe Opiekunkowo. Ania z prawie dwuletnim stażem.

Jesteś zarejestrowana jako firma, nie jako opiekunka, stąd nie możesz mi wyslać, ani ja tobie zaproszenia.
03 lipca 2015 13:37
Lawenda

Jesteś zarejestrowana jako firma, nie jako opiekunka, stąd nie możesz mi wyslać, ani ja tobie zaproszenia.

Nie wiem,gdzie to zmienić. Wydawało mi się, że rejestruję się jako opiekunka.
03 lipca 2015 13:39
aniao

Nie wiem,gdzie to zmienić. Wydawało mi się, że rejestruję się jako opiekunka.

Napisz do moderatora. Na dole masz ikonke : kontakt, napisz tam.
Ja poczekam na ciebie i ci wyślę, także spoko.