Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #5

13 lipca 2015 10:22 / 1 osobie podoba się ten post
Renie

Dziękuję:)

Jak pokroje to sole troche  
13 lipca 2015 10:42
magdzie

Kroje na plasterki,obtaczam w jajku i mace,moze tez byc w bulce i smaze na oliwie:-) :-) :-) 

A nie lepiej po prostu bez tej panierki na grillo-patelni/grillo-wkładce do tostera? Taka tylko pokrojona w paski, delikatnie przypruszona solą?
13 lipca 2015 10:48 / 1 osobie podoba się ten post
wercia

A nie lepiej po prostu bez tej panierki na grillo-patelni/grillo-wkładce do tostera? Taka tylko pokrojona w paski, delikatnie przypruszona solą?

A chyba mozna ,nie praktykowalam tegoz,tak robilam w restauracji greckiej jak pracowalam i tak zostalo,no nic,a nic nie ide z postepem 
13 lipca 2015 10:55 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

A chyba mozna:-) ,nie praktykowalam tegoz,tak robilam w restauracji greckiej jak pracowalam i tak zostalo,no nic,a nic nie ide z postepem:-) 

Haha, rozumiem. To nie był żaden zarzut :) Myślę, że warto szukać nowych sposobów na te same dania. Odkryłam ostatnio na nowo carbonarę tylko tym razem z cheddarem :D
13 lipca 2015 12:33 / 2 osobom podoba się ten post
wercia

Ja dzisiaj idę na łatwiznę i robię spaghetti bolońskie (z pomidorami z puszki i oczywiście mięskiem zmielonym wołowo-wieprzowym!)... Ale mam też świeżą bazylię więc o tyle apetyczniej będzie wyglądać :)

Zrobilam To samo dzisiaj 
14 lipca 2015 09:53
Podpowiedzcie mi proszę.
Pdp-wymarzona tak jak zmienniczka poprosiła mnie o rosół wołowy.Nigdy takowego nie gotowałam bo wszyscy moi domownicy zdecydowanie wolą drobiowy .Wg przepisów internetowych to żadna filozofia tyle,że dłużej.Nie wiem tylko jakiego miesa szukać-jak się po ''ichniemu''nazywa.Oczywiscie u rzeznika.Jak powiem na co potrzebuję żeby mi badziewia nie wcisnęli.Druga sprawa to cebula.Ja do zwykłego rosołu daję ''okopcona''a tutaj tradycyjnie kuchenka elektryczna.Wcale nie dawać?
14 lipca 2015 10:05 / 1 osobie podoba się ten post
Może spróbować dać podsmażoną cebulę? Ja do zupy daję kości (z wieprza czy z wołu) + kawałki jakiegoś tłustego mięsa. To wydaje mi się, że będzie widać po prostu na ladzie :)

Ja dzisiaj robię zupę kalafiorową na żeberkach wieprzowych.
14 lipca 2015 10:45
U mnie wątróbka wieprzowa na zyczenie PDP.
14 lipca 2015 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Podpowiedzcie mi proszę.
Pdp-wymarzona tak jak zmienniczka poprosiła mnie o rosół wołowy.Nigdy takowego nie gotowałam bo wszyscy moi domownicy zdecydowanie wolą drobiowy .Wg przepisów internetowych to żadna filozofia tyle,że dłużej.Nie wiem tylko jakiego miesa szukać-jak się po ''ichniemu''nazywa.Oczywiscie u rzeznika.Jak powiem na co potrzebuję żeby mi badziewia nie wcisnęli.Druga sprawa to cebula.Ja do zwykłego rosołu daję ''okopcona''a tutaj tradycyjnie kuchenka elektryczna.Wcale nie dawać?

To u nich po prostu nazywa się Suppenfleisch (zawsze jest to mięso wołowe). Możesz spokojnie o takowe spytać rzeźnika .....na rosół spokojnie też wzięłabym nieco tłustsze (on Ci na pewno pokaże jak wygląda ....możesz wybrać).
Poza tym dużo smaku dają dodatkowo kości szpikowe (często rzeżnik dokłada za darmo, albo można dokupić).
Opalana cebula - jak najbardziej !!
Ja wstawiam do garnka z zimną wodą na malutki płomień, po zagotowaniu odszumowuję (chociaż niekoniecznie bo to białko i z czasem zniknie) i jeszcze zmniejszam płomień ......powinno się tylko "pyrkotać" - przez ok. 3 godz.
Na ok. 1,5 - 1 godz. przed końcem dodaję warzywa (ja dużo! ....bo lubię taki rosołek o mocnym posmaku warzyw, sczególnie pora i marchewki).
14 lipca 2015 12:04
Ja też daję dużo warzyw.Tylko jak mam tę cebulę opalić? Na tej płycie się da? Nie chce mi się później szorować.
14 lipca 2015 12:07
agama

Ja też daję dużo warzyw.Tylko jak mam tę cebulę opalić? Na tej płycie się da? Nie chce mi się później szorować.

Weź Aga cebule na widelec i opalisz,bez szkody wyrzadzonej kuchence
14 lipca 2015 12:16
Naleśniki ze szpinakiem i budyń owocowy ,nasmażyłam 10sztuk a zjadłyśmy zaledwie 4 no wiec jutro powtórka z obiadem.
14 lipca 2015 12:21
mleczko1

Weź Aga cebule na widelec i opalisz,bez szkody wyrzadzonej kuchence:-)

Ale mi to nadal technicznie nie pasuje
W domu tak robię ale nad płomieniem gazowym-wychodzi przepiekna.
A tu-płyta ceramiczna a grzałki nią przykryte.
Dam już spokój z tą cebulą bo spać nie będę mogła.Gotować rosół będę jutro.Trudno-w końcu mój debiut-jak wyjdzie tak zjemy
14 lipca 2015 12:26 / 3 osobom podoba się ten post
agama

Ale mi to nadal technicznie nie pasuje:-(
W domu tak robię ale nad płomieniem gazowym-wychodzi przepiekna.
A tu-płyta ceramiczna a grzałki nią przykryte.
Dam już spokój z tą cebulą bo spać nie będę mogła.Gotować rosół będę jutro.Trudno-w końcu mój debiut-jak wyjdzie tak zjemy:-)

Agama, możesz opalić cebulę na suchej patelni. Rozgrzewasz, kładziesz przekrojoną na pół lub na ćwiartki cebulę i opiekasz do pożądanego przypalenia :).
Na płycie ceramicznej inaczej się nie da.
14 lipca 2015 12:27 / 4 osobom podoba się ten post
agama

Ja też daję dużo warzyw.Tylko jak mam tę cebulę opalić? Na tej płycie się da? Nie chce mi się później szorować.

Agama połóz cebule na patelni na rozgrzanym palniku,ja tak robie i zawsze bez problemów.

U mnie dziś sos z kurek i szpecle w polskim wydaniu.