Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #5

15 lipca 2015 10:32 / 1 osobie podoba się ten post
ziemniaczki jajeczko szpinak
15 lipca 2015 10:57 / 4 osobom podoba się ten post
Planuje dzisiaj:
- ziemniaki,
- jajko sadzone,
- zestaw surowek (tarta marchew, por ze smietana, pomidor z doniczki-pierwszy dojrzal wlasnie, salata)
Na deser: lody z jagodami.
Cieplo dzisiaj, nie mozna zbyt dlugo kuchenki nadwyrezac)
15 lipca 2015 10:57 / 2 osobom podoba się ten post
Mój podopieczny ma dzisiaj imieniny więc po polsku,
schabowy, ziemniaki, sałata lodowa,
po deser byłam już w piekarni, ciasto z truskawkami.
15 lipca 2015 11:04 / 6 osobom podoba się ten post
Dziś obiad wegetariański :4 kolory papryki,brokuły,bakłażan,cukinia wszystko uduszone w woku na odrobinie oleju z oliwek z dodatkiem świeżej bazylii. Do tego brązywy ryż ugotowany na sypko. Wszystko będzie dość pikantne.Na deser kompot z czerwonych porzeczek własnoręcznie rwanych z krzaka sąsiadów,który wszedł na nasze podwórko z dodatkiem świeżej mięty cytrynowej.
15 lipca 2015 11:08 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Dziś obiad wegetariański :4 kolory papryki,brokuły,bakłażan,cukinia wszystko uduszone w woku na odrobinie oleju z oliwek z dodatkiem świeżej bazylii. Do tego brązywy ryż ugotowany na sypko. Wszystko będzie dość pikantne.Na deser kompot z czerwonych porzeczek własnoręcznie rwanych z krzaka sąsiadów,który wszedł na nasze podwórko z dodatkiem świeżej mięty cytrynowej.

A wiesz, ze jak jeszcze wisi, nawet nad Twoim podworkiem to nalezy jeszcze do sasiada?
Dopiero jak na ziemie spadnie, to Twoje jest.
15 lipca 2015 11:11 / 4 osobom podoba się ten post
amelka

A wiesz, ze jak jeszcze wisi, nawet nad Twoim podworkiem to nalezy jeszcze do sasiada?
Dopiero jak na ziemie spadnie, to Twoje jest.:-)

Płot sąsiada składa się z poziomych desek między którymi są szczeliny i właśnie tymi szczelinamu wlazł krzak na nasze podwórko,pozwoliłam sobie się poczęstować. Sąsiad w nagrode może korzystać z naszych czereśni,które zwisają na jego podwórko,są bardzo,bardzo bio,z wkładką eco 
15 lipca 2015 11:18 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

Planuje dzisiaj:
- ziemniaki,
- jajko sadzone,
- zestaw surowek (tarta marchew, por ze smietana, pomidor z doniczki-pierwszy dojrzal wlasnie, salata)
Na deser: lody z jagodami.
Cieplo dzisiaj, nie mozna zbyt dlugo kuchenki nadwyrezac:-))

Pomidory to juz mamy od dwoch tygodni.Nie sa takie ładne, ale bardzo smaczne. Ogórki już tez są własne.Pyszne dzisiaj do obiadu robię po naszemy ze śmietaną.

Mało tego dobra, pare krzaczków pomidorów i parę ogórków. Ale zajęcie mam co dzień rano rozmawiam z nimi około godziny. A wiesz zauwazyłam,że ogórek jest bardzo podatny na porady. Słucha i zapamiętuje
15 lipca 2015 11:20 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

Pomidory to juz mamy od dwoch tygodni.Nie sa takie ładne, ale bardzo smaczne. Ogórki już tez są własne.Pyszne:-) dzisiaj do obiadu robię po naszemy ze śmietaną.

Mało tego dobra, pare krzaczków pomidorów i parę ogórków. Ale zajęcie mam co dzień rano rozmawiam z nimi około godziny. A wiesz zauwazyłam,że ogórek jest bardzo podatny na porady. Słucha i zapamiętuje:-)

No patrz, nawet taki ogorek..........
15 lipca 2015 11:24 / 1 osobie podoba się ten post
amelka

No patrz, nawet taki ogorek..........:aniolki:

Zaskoczył mnie też
15 lipca 2015 11:26 / 4 osobom podoba się ten post
Filet z kurczaka w paseczki, sosik, mloda kapustka , kartofle, sok do popicia A na deser mufinki
15 lipca 2015 12:15 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Dziś obiad wegetariański :4 kolory papryki,brokuły,bakłażan,cukinia wszystko uduszone w woku na odrobinie oleju z oliwek z dodatkiem świeżej bazylii. Do tego brązywy ryż ugotowany na sypko. Wszystko będzie dość pikantne.Na deser kompot z czerwonych porzeczek własnoręcznie rwanych z krzaka sąsiadów,który wszedł na nasze podwórko z dodatkiem świeżej mięty cytrynowej.

Pitrasiłam podobne danie, tylko przed wrzuceniem warzyw prażyłam pestki słonecznika.Z bardzo dzikim ryżem te warzywka pasują idealnie, a jeżeli ktoś ma kaprycho, to ryba w ziołach, pieczona w foli, bądz podduszona bezpośrednio na warzywach też się fajnie komponuje- ino bez panierki:).

Kompot z czerwonych porzeczek- pyyyycha:).
15 lipca 2015 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
Ziemniaki ,sztuka mięsa wołowego ,sos chrzanowo-smietanowy do tego surówka z pora i jabłka.
15 lipca 2015 13:43 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj drugi dzień z zupą kalafiorową.
15 lipca 2015 14:31 / 1 osobie podoba się ten post
Krokiety z pieczarkami i mieskiem mielonym, barszczyk czerwony ,budyn
15 lipca 2015 14:37 / 1 osobie podoba się ten post
wercia

Dzisiaj drugi dzień z zupą kalafiorową.

Ja jutro drugi dzień z zupą pomidorową.