Oszuści na rynku opiekunek i opiekunów

29 czerwca 2016 15:46 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Był swego czasu na forum,niby firmę miał,a sie okazało co sie okazało,poszperaj w necie: Freiburg,Roberto  S, jak drzewo:).Nie ma go na forum już, a banany mi szkodzą ostatnio,wolę się nie narażać:)

Sosna?
Czy sekwoja?
A może sumak?
A.... na pewno surmia!!.
29 czerwca 2016 16:34 / 7 osobom podoba się ten post
Trza nie zapominac..i miec sie na bacznosci potem boli serce noi bola kosci........roberto pierdolnieto......
30 czerwca 2016 04:05 / 3 osobom podoba się ten post
Babka

Trza nie zapominac..i miec sie na bacznosci :walka plci: potem boli serce noi bola kosci........roberto pierdolnieto......:lol3:

a to jest na p.
30 czerwca 2016 04:13 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

a to jest na p.

Wazne ze sie rymuje a kazdy wie o kogo chodzi,,moze byc nawet gagatek puchatek,,,,,,,tajemnica obowiazuje,,,bo jeszcze nas kto zachaltuje
31 sierpnia 2016 20:25 / 2 osobom podoba się ten post
Kim są oszuści?---no właśnie kim są ?są to Niemcy ?Islamiści ,,nie to Polacy ,którzy naciągają jeden drugiego,przykre jest to ,że Polak ,Polaka potrafi "wydoić " do cna.Dodam ,że Agencje (nie wszystkie) też biorą w tym udział.Czy to nie oszustwo jeżeli rodzina oferuje jakąś tam kwote dla opiekuna a ona z tych pieniedzy sobie część zawłaszcza?
31 sierpnia 2016 22:20 / 6 osobom podoba się ten post
adamos60

Kim są oszuści?---no właśnie kim są ?są to Niemcy ?Islamiści ,,nie to Polacy ,którzy naciągają jeden drugiego,przykre jest to ,że Polak ,Polaka potrafi "wydoić " do cna.Dodam ,że Agencje (nie wszystkie) też biorą w tym udział.Czy to nie oszustwo jeżeli rodzina oferuje jakąś tam kwote dla opiekuna a ona z tych pieniedzy sobie część zawłaszcza?

Szczerze powiem , że mnie takie wpisy niekiedy irytują ale jak poczytam drugi raz to tylko głową kiwam z politowaniem . No za diabła nie da się zjeść ciasto i mieć ciastko . Agencja oszukańcza "zawłaszcza twoje pieniadze - no to nie daj się - załóż swoją działalność / polska lub niemiecką / wyszukaj klienta i cała kasa twoja , nikt ci nic nie zawłaszczy , nie oszuka . Wprawdzie dosyc dobrze trzeba mówić po niemiecku min B1 , znać niemieckie realia tego rynku pracy , znać trochę ludzi z pokrewnej branzy  , włozyć twochę kasy i czasu w zareklamowanie się i ..... cała kasa twoja . Proste ? - proste .
31 sierpnia 2016 22:28
i masz racje od kilku lat jestem na Gewerbie i nikt mnie nie oszukuje,to co rodzina mi daje jest moje.
31 sierpnia 2016 22:34 / 1 osobie podoba się ten post
jeszcze dodam ,bo tego nie napisałem i nie musisz się tym irytować bo tak jest na fakcie  podam przykład : jest oferta za 1400  ,dzwonisz   a panienka proponuje Ci powiedzmy 900  no bo wg. niej jężyk nie ten ha ha  ,rodzina przeświadczona ,że opiekun ma 1400  a w rzeczywistości 900,pytam gdzie jest reszta tych pieniędzy?  ano potem dana Agencja udaje Mikołaja  daje premie za święta i inne bajery ,ano  a są to pieniądze opiekuna ,których nie dostał a powinienien.To tylko jeden przykład.
31 sierpnia 2016 22:38
zadałam ci pytanie w topiku o gewerbie - jak możesz to odpowiedz
31 sierpnia 2016 22:44
adamos60

jeszcze dodam ,bo tego nie napisałem i nie musisz się tym irytować bo tak jest na fakcie  podam przykład : jest oferta za 1400  ,dzwonisz   a panienka proponuje Ci powiedzmy 900  no bo wg. niej jężyk nie ten ha ha  ,rodzina przeświadczona ,że opiekun ma 1400  a w rzeczywistości 900,pytam gdzie jest reszta tych pieniędzy?  ano potem dana Agencja udaje Mikołaja  daje premie za święta i inne bajery ,ano  a są to pieniądze opiekuna ,których nie dostał a powinienien.To tylko jeden przykład.

Adamos, mialam krotka przygode z agencja i to niemiecka. Bylam tam tylko poltorej miesiaca , czekajac na termin tej szteli , gdzie jestem od prawie 3 lat. Chce powiedziec, ze obojetnie jaka agencja, polska czy inna, nabija pracownikow i rodziny w przyslowiowa butelke. Faktem jest, ze zapewniaja prace, ktorej nie trzeba samemu szukac no i dlatego my dostajemy mniej kasy za nasza prace , a rodzina i tak placi duzo. Wiele agencji ma zapisane w umowach , ze pracownicy nie maja prawa rozmawiac z pdp na temat zarobkow. Wiemy wszyscy dlaczego.
31 sierpnia 2016 23:06
leni

Adamos, mialam krotka przygode z agencja i to niemiecka. Bylam tam tylko poltorej miesiaca , czekajac na termin tej szteli , gdzie jestem od prawie 3 lat. Chce powiedziec, ze obojetnie jaka agencja, polska czy inna, nabija pracownikow i rodziny w przyslowiowa butelke. Faktem jest, ze zapewniaja prace, ktorej nie trzeba samemu szukac no i dlatego my dostajemy mniej kasy za nasza prace , a rodzina i tak placi duzo. Wiele agencji ma zapisane w umowach , ze pracownicy nie maja prawa rozmawiac z pdp na temat zarobkow. Wiemy wszyscy dlaczego.

Jestem ciekawa czy te wszystkie zapisy są zgodne z prawem?
31 sierpnia 2016 23:17 / 1 osobie podoba się ten post
poznanianka1

Jestem ciekawa czy te wszystkie zapisy są zgodne z prawem?


jeżeli pracuje się w agencji i ma się umowę o pracę a regulamin pracy agencji zawiera klauzule o poufności wynagrodzeń -  jest to zgodne z prawem , jeżeli świadczy sie usługę na podstawie umowy cywilno-prawnej czyli umowy zlecenia i umowa taka zawiera klauzulę o poufności wynagrodzenia i podpisze się taką umowe - to też oczywiście jest zgodne z prawem . Umowa cywilna ma to do siebie , że można w niej zawrzeć wiele wydawałoby się kontrowersyjnych zapisów ale ale to dwie strony tej umowy podpisując ją zgadzają sie na takie a nie inne warunki .
31 sierpnia 2016 23:38
Aniak


jeżeli pracuje się w agencji i ma się umowę o pracę a regulamin pracy agencji zawiera klauzule o poufności wynagrodzeń -  jest to zgodne z prawem , jeżeli świadczy sie usługę na podstawie umowy cywilno-prawnej czyli umowy zlecenia i umowa taka zawiera klauzulę o poufności wynagrodzenia i podpisze się taką umowe - to też oczywiście jest zgodne z prawem . Umowa cywilna ma to do siebie , że można w niej zawrzeć wiele wydawałoby się kontrowersyjnych zapisów ale ale to dwie strony tej umowy podpisując ją zgadzają sie na takie a nie inne warunki .

To tym bardziej się  cieszę,że nie pracuję z agencją.
01 września 2016 08:00 / 2 osobom podoba się ten post
Aniak


jeżeli pracuje się w agencji i ma się umowę o pracę a regulamin pracy agencji zawiera klauzule o poufności wynagrodzeń -  jest to zgodne z prawem , jeżeli świadczy sie usługę na podstawie umowy cywilno-prawnej czyli umowy zlecenia i umowa taka zawiera klauzulę o poufności wynagrodzenia i podpisze się taką umowe - to też oczywiście jest zgodne z prawem . Umowa cywilna ma to do siebie , że można w niej zawrzeć wiele wydawałoby się kontrowersyjnych zapisów ale ale to dwie strony tej umowy podpisując ją zgadzają sie na takie a nie inne warunki .

Nie do końca tak jest.Samo podpisanie umowy zlecenia przez obydwie strony,nie czyni jeszcze wszystkich zapisów w umowie " zgodnymi z prawem".
01 września 2016 08:54
Marta

Nie do końca tak jest.Samo podpisanie umowy zlecenia przez obydwie strony,nie czyni jeszcze wszystkich zapisów w umowie " zgodnymi z prawem".

Marta , nie będe cytować tutaj listy klauzul niedozwolonych , niestety na tej liście nie ma przypadków odnoszących sie do naszej branzy . Troche masz racje bo w odniesieniu do wszystkich umów zleceń obowiązuje zasada , iż nie moga one zawierać zapisów sprzecznych z dobrymi obyczajami i rażąco naruszjacych interesy jedej ze stron . Czy zapisy naruszają znacząco interesy jeden ze stron - o tym decyduje w każdym indywidualnym przypadku / po znowelizowanoi ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów / Prezes UOKiK w formie decyzji administracyjnej . ogólnie jednak obowiązuje w odniesieniu do umów cywilno-prawnych zasada : Zgodnie z zasadą swobody zawierania umów (art. 3531 K.c.): „strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego”.