Oszuści na rynku opiekunek i opiekunów

28 lipca 2015 10:03 / 4 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

A ciekawe,co by bylo
Jak by butow nie bylo?
To co by wtedy bylo?
Zimno by w stopy bylo..?
.

Jak to co by było ? Ty lepiej pytaj czego by nie było
Odpowiadam : nie było by odcisków od niewygodnych butów , wrastające paznokcie by nie bolały , nie było by prania skarpet , pończoch , rajstop .
Szewc nie tylko w poniedziałki , ale przez cały tydzień by mógłby być " wczorajszy " i jak by szczęście dopisało to na " Opiekunkowie " ni było by tematu " Wstydliwy problem , śmierdzące stopy " , czy cóś na podób
28 lipca 2015 10:54 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Jak to co by było ? Ty lepiej pytaj czego by nie było :-)
Odpowiadam : nie było by odcisków od niewygodnych butów , wrastające paznokcie by nie bolały , nie było by prania skarpet , pończoch , rajstop .
Szewc nie tylko w poniedziałki , ale przez cały tydzień by mógłby być " wczorajszy " i jak by szczęście dopisało to na " Opiekunkowie " ni było by tematu " Wstydliwy problem , śmierdzące stopy " , czy cóś na podób :-):-):-)

A stopy, by nadal s...ly
Bo by skarpetki mialy..
Bo gdyby skarpet nie mialy
To by bardzo bolaly.



28 lipca 2015 11:04 / 1 osobie podoba się ten post
Tak mi "zasmierdziało" po przeczytaniu tego tematu ,że wszystkie buty poszły się się wietrzyć na werandzie.
28 lipca 2015 12:02 / 1 osobie podoba się ten post
didusia

Tak mi "zasmierdziało" po przeczytaniu tego tematu ,że wszystkie buty poszły się się wietrzyć na werandzie. :-):-):-)

To niech sie,sie wietrza
Moze od dawna im tego brakowalo
Haaa...skarpetki tez...
Oj Didusia..
28 lipca 2015 16:58 / 2 osobom podoba się ten post
Aniak

podaję Moderatorowi pod rozważnie , czy także firmy , które wysyłają ciągle wysyłają opiekunki w miejsca w których warunki pracy i zamieszkania opiekunki są urągające ludzkiej godności ? np , w ciągu pół roku na jednej stelli zmienia się 6-8 opiekunek i każda z nich narzeka na niedożywienie lub mieszkanie w piwnicy i ograniczony dostęp np do prysznica ??? lub opiekunki także często zmieniające się bo np rzeczywiście PDP jest niebezpieczny ? czy taką firmę można zakwalifikować do oszukańczych firm ?

Bingo!Na dodatek agencja nie kontaktuje się w trakcie pracy z opiekunką,nie pyta.Przy wyjeździe podaje nieprawdziwe informacje,których nie weryfikuje.Wypłata zgadza się "średnio na jeża".Oszuści czy nie?
28 lipca 2015 19:40 / 3 osobom podoba się ten post
didusia

Tak mi "zasmierdziało" po przeczytaniu tego tematu ,że wszystkie buty poszły się się wietrzyć na werandzie. :-):-):-)

tylko tego? juz w każdym smierdzi
28 lipca 2015 21:47 / 2 osobom podoba się ten post
terka8

Bingo!Na dodatek agencja nie kontaktuje się w trakcie pracy z opiekunką,nie pyta.Przy wyjeździe podaje nieprawdziwe informacje,których nie weryfikuje.Wypłata zgadza się "średnio na jeża".Oszuści czy nie?

TAK!
28 lipca 2015 22:00
Jakoś się tutaj w końcu się przewietrzyło w temacie zadbał o świeże powietrze. Wracając do tematu ważnego dla opiekunów oszuści byli, są i będą ale trzeba mówić o tym i przestrzegać innych.
28 lipca 2015 22:06 / 2 osobom podoba się ten post
IWA

Jakoś się tutaj w końcu się przewietrzyło w temacie :moderator2: zadbał o świeże powietrze. Wracając do tematu ważnego dla opiekunów oszuści byli, są i będą ale trzeba mówić o tym i przestrzegać innych.

A w jaki sposób? kto napisze nazwisko?czy dane na podstawie ktorych mozna osobę czy firmę "namacać"? takie pisanie anonimowe nic nie daje oprocz szarpania nerwów.  Zdołować kogoś na forum, to mozna sie zmowic w grupie i dać czadu, ale jesli chodzi o udzielenie pomocy czy ostrzezenia to juz nie.

Ja na oszusta nie trafiłam i to jego szczeście
28 lipca 2015 22:08 / 1 osobie podoba się ten post
IWA

Jakoś się tutaj w końcu się przewietrzyło w temacie :moderator2: zadbał o świeże powietrze. Wracając do tematu ważnego dla opiekunów oszuści byli, są i będą ale trzeba mówić o tym i przestrzegać innych.

Opiekunki wyjadą raz z jakąś agencją,zostaną nabitę w butelkę-wracają,uciekają z tej agencji do innej.I milczą o tym,co je spotkało.Na zasadzie"a kij z wami-więcej nie pojadę"To duży błąd.W ten sposób oszuści mają pole do popisu.Trzeba opisywać,ostrzegać.Dlaczego grupka oszustów ma bezkarnie żerować na naszej ciężkiej pracy?
28 lipca 2015 22:17
mleczko1

A w jaki sposób? kto napisze nazwisko?czy dane na podstawie ktorych mozna osobę czy firmę "namacać"? takie pisanie anonimowe nic nie daje oprocz szarpania nerwów.  Zdołować kogoś na forum, to mozna sie zmowic w grupie i dać czadu, ale jesli chodzi o udzielenie pomocy czy ostrzezenia to juz nie.

Ja na oszusta nie trafiłam i to jego szczeście:palka:

Jeżeli ma się niezbite dowody na oszustwo to przecież każdy ma prawo złożyć sprawę do sądu ale trzeba się przygotować i mieć dowody. Przestrzec nas że zdażają się różne przypadki.Ja również nie trafiłam nigdy na oszusta. A pisząc na forum bzdury wyssane z palca bez dowodów - to jest karalne.
28 lipca 2015 22:19 / 1 osobie podoba się ten post
terka8

Opiekunki wyjadą raz z jakąś agencją,zostaną nabitę w butelkę-wracają,uciekają z tej agencji do innej.I milczą o tym,co je spotkało.Na zasadzie"a kij z wami-więcej nie pojadę"To duży błąd.W ten sposób oszuści mają pole do popisu.Trzeba opisywać,ostrzegać.Dlaczego grupka oszustów ma bezkarnie żerować na naszej ciężkiej pracy?

Dokładnie masz rację. Trzeba z nimi walczyć ale trzeba mieć argumenty w dłoni. Tzn. zdjęcia z pobytu, filmy. Zabezpieczajmy się na ewentualność, jakby, gdyby coś. A potem dać im po d....!
28 czerwca 2016 17:18 / 1 osobie podoba się ten post
witam
jestem tu nowa i nie wiem co czytam brak mi slow po prostu ,do Niemiec wyjezdzam nie pierwszy raz ,pracowalam i na czarno i przez firmy na czarno praca mi sie oplaca daja duzo kasy ,a firmy to niestety pasozyty  zerujace na tej ciezkiej pracy wiem co pisze bo teraz jechalam przez firme ktora nie wyplaca nawet tego co obiecuje umowili sie na 1200 euro nie wyplacili bo miesiac mial tylko 30 dni czyli trzeba bylo zabrac za jeden dzien z niemcem na czarno podpisuje  umowe  zwraca mi 200 euro za droge za tydzien placi mi od 350 - 450 euro za tydzien a miesiac ma 30-31 dni czyli kasa jest wieksza i moja praca jest wynagradzana .za dom starcow niemcy placa najmniej 3500 euro w zaleznosci od choroby danego pacjenta  to polka i tak im sie oplaca bo maja na tym zysk
na czarno Niemiec mnie szanuje bo to ja stawiam warunki ,przez firmy sprzatam 50-letnie brudy  bo zadna firma nie upomina sie o swojego pracownika liczy sie tylko kasa dla nich Niech zyja Niemcy zatrudniajacy na czarno Brawo
28 czerwca 2016 17:39 / 8 osobom podoba się ten post
Droga Bozeno, ty sama popełniasz oszustwo pracujac na czarno.Jakby Cie tak niemiecka rodzina szanowała,to zatrudniliby cie jako pomoc domowa(rodzina=Arbeitgeber,ty=Arbeitnehmer).Zatrudniane opiekunek na czarno to nie jest wyraz szacunku....Ale jak tobie to pasuje,to prosze bardzo.
28 czerwca 2016 17:56 / 11 osobom podoba się ten post
bozena401

witam
jestem tu nowa i nie wiem co czytam brak mi slow po prostu ,do Niemiec wyjezdzam nie pierwszy raz ,pracowalam i na czarno i przez firmy na czarno praca mi sie oplaca daja duzo kasy ,a firmy to niestety pasozyty  zerujace na tej ciezkiej pracy wiem co pisze bo teraz jechalam przez firme ktora nie wyplaca nawet tego co obiecuje umowili sie na 1200 euro nie wyplacili bo miesiac mial tylko 30 dni czyli trzeba bylo zabrac za jeden dzien z niemcem na czarno podpisuje  umowe  zwraca mi 200 euro za droge za tydzien placi mi od 350 - 450 euro za tydzien a miesiac ma 30-31 dni czyli kasa jest wieksza i moja praca jest wynagradzana .za dom starcow niemcy placa najmniej 3500 euro w zaleznosci od choroby danego pacjenta  to polka i tak im sie oplaca bo maja na tym zysk
na czarno Niemiec mnie szanuje bo to ja stawiam warunki ,przez firmy sprzatam 50-letnie brudy  bo zadna firma nie upomina sie o swojego pracownika liczy sie tylko kasa dla nich Niech zyja Niemcy zatrudniajacy na czarno Brawo
:aniolki:

Znam kupe dziewczyn pracujacych na czarno i zadna,podkresle,zadna z nich nie ma takiej kasy o jakiej mowisz.Sprzataja rowniez brud 50-letni,zasuwaja w ogrodach,myja okna,podlizuja sie rodzinie sprzatajac u kogo sie da,wychodza z psami na spacery i co z tego maja? Wieczny strach przy zadku bo a nuz trafi sie jeszcze bardziej pracowita pszczolka,ktora ja wygryzie ze stelli.W zwiazku z tym knuja przeciwko sobie,obgadujac sie nawzajem i szkalujac,byle tylko pdpd i jego rodzina zechcieli sluchac,jaka to zmienniczka jest beee a ona superancka. Do tego dochodzi brak ubezpieczenia.. Zwrot kosztow za droge? moze dobrze trafilas ale tez roznie to bywa. Polecam poczytac posta naszej kolezanki Kiki 1 w temacie o kwiatkach ogloszeniowych. Jak najbardziej masz prawo preferowac taki a nie inny rodzaj zatrudnienia ale nawolywanie do lamania prawa to juz chyba troche nie na miejscu? I tak z ciekawosci zapytam,czy Ty wiesz ile placi sie kary za przylapanie na pracy na nielegalu? Chba nie bo nie bylabys taka radosna i beztroska.