Co dzisiaj gotujesz na obiad?

29 września 2015 19:19 / 2 osobom podoba się ten post
ja dzisiaj serwowałam pulpeciki w sosie pomidorkowym,ziemniaczki i kalafiorka. Na deser jogurt plus owoce.
Znowu dibetyczka mi sie babciunia trafiła
29 września 2015 23:12 / 3 osobom podoba się ten post
salazar

Jeśli dziadkowie mają taki apetyt, że wszystkiemu dali radę, to pewnie dożyją setki :D!

Oni już mają prawie 100 lat, ..niedużo im brakuje 

Podziwiam ich trawienie -żadnych biegunek, wymiotów, pieluch itp. (tylko wkładki).
Dziadek całkowicie samodzielny, szarmancki, do tego lukający na ładne kobiety i krótkie spódniczki , a apetyt ma ...i owszem  do tego różne zachcianki typu golonka, pieczeń itd. To szczupły człowiek - do tej pory marzył o przytyciu przynajmniej 10 kg.....teraz zaczyna się odchudzać 
2xdziennie się gimnastykuje, codziennnie spacer -jak się nie da (pogoda) to spaceruje dokładnie 1/2 godz. po dolnym korytarzu :) - jeszcze w ub.roku prowadził auto 
Babcia -bardzo dementywna, ale przecudowna osoba, ciągle się pyta co ma zrobić i czy jest grzeczna , czy czegoś nie zrobiła .
Żadnych kłopotów w przemianą materii, chociaż b.mało się rusza (ale bierze tabl. -enzymy trawienne, ostatnio lekarka stwierdziła, że ma tak dobrne wyniki, że wystarczy 1 tabl./dzień  ).

Tak prawdziwie kochającego się małżeństwa jeszcze nie widziałam ani w PL ani w DE.
Dogadzam dziadkom również we własnym interesie - bo dopóki są w  miarę samodzielni mam noce przespane, nie muszę dźwigać ....Ich nie da się nie lubić! (chociaż dziadek potrafi pokazać swój "charakterek" jak mu ktoś mocno nastąpi na odcisk).

Trochę boję się, bo wiem, że jak jedno umrze - drugie natychmiast po nim.....a babcia jest coraz słabsza, już zaczyna zapominać jak się wstaje......
Dziadek (jak dotychczas) tryska energią pozazdrośćić....bo mnie nieraz jej brakuje 

29 września 2015 23:15 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś poszłam na łatwizne i zrobiłam kurki w sosie smietanowym do tego makaron.Pyszne było :)
29 września 2015 23:16
ivanilia40

Dziś poszłam na łatwizne i zrobiłam kurki w sosie smietanowym do tego makaron.Pyszne było :)

A skąd miałaś kurki?
29 września 2015 23:24 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

A skąd miałaś kurki?

Też się pytam ...(dla siebie -uwielbiam grzyby, szczególnie kurki, ale też maślaczki ze śmietanką np. do ziemniaków).
Moi pdp niestety grzybów nie jadają - nawet pieczarek! .....więc często mam ograniczone możliwości w menu (sos pieczarkowy, zupka, zapiekanka owszem -ale bez pieczarek!).
29 września 2015 23:31 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

A skąd miałaś kurki?

Edeka dawała
30 września 2015 07:45 / 1 osobie podoba się ten post
Moja dam zyczy czobie bo ma smaka !!Placki ziemniaczane z musem jabłkowym
30 września 2015 07:46 / 1 osobie podoba się ten post
Rosołku sobie nagotuję ,może wystarczy do soboty:)hi hi hi
30 września 2015 07:57 / 1 osobie podoba się ten post
Kotlet z piersi kurczaka, kapusta biała zasmażana, ziemniaki, na deser: wczoraj upiekłam ciasto " jadą goście "- polecam szybkie, tanie, dobre!
30 września 2015 07:59 / 3 osobom podoba się ten post
Ja mam dzisiaj sledzika w smietanie i ziemniaki w mundurkach. Budyń ugotuję bo to potrafie najlepiej a i jeszcze kawe parzę dobrze.
30 września 2015 08:02 / 2 osobom podoba się ten post
Leczo.
Moja córka robiła w niedzielę i mi ślinka pociekła
30 września 2015 08:03 / 1 osobie podoba się ten post
Kartoffelsupe zrobię ,to PDP zje jeszcze na kolację.Bardzo lubi ,a ją zawsze coś kombinuję ,bo musi jeść coś poza kanapkami( przełyk sparaliżowany).
30 września 2015 08:24
teresadd

Kartoffelsupe zrobię ,to PDP zje jeszcze na kolację.Bardzo lubi ,a ją zawsze coś kombinuję ,bo musi jeść coś poza kanapkami( przełyk sparaliżowany).

Napisz jak robisz
30 września 2015 08:28 / 1 osobie podoba się ten post
Zjem coś na mieście
30 września 2015 08:35 / 1 osobie podoba się ten post
No widać żeś na urlopie;)
U mnie będzie...jeszcze nie wiem,co.Naleśniki ostatnio w modzie ,możliwe że właśnie to.