Zakres obowiązków opiekuna osoby starszej

17 stycznia 2012 09:38
Ja naszczescie nie miałam nadgorliwej zmienniczki , zawsze trafialy sie normalnie myslace dziewczyny. Wiem z opowiadan dziewczyn ktore poznaje w miejscach gdzie jade ze rozne osobki sie zdarzaja .
30 stycznia 2012 20:48
Justa masz absdolutna racje.W wolnych chwilach -komputer,ksiazka,moze troche nauki jezyka,drzemka ale na milosc boska nie dodatkowe prace.Chociaz mialam kolezanke,pracowala na czarno i niestety robila co jej kazali,bo bala sie ,ze jej nie zaplaca.Ale jak jest umowa ,to sprawa jest prosta-trzymac sie jej.
30 stycznia 2012 21:28
No tak tym bardziej ze nie dosypiam w nocy to juz dodatkowa robota w moim mysleniu bo rano trzeba myslec a ja musze miec zdwojona czujnosc i w nocy i w dzien .pozdrawiam.
31 stycznia 2012 15:13
Oczywiśnie ogród to dodatkowa praca i nie być ''wyrywnym'', jak mówiła pani Kolska s filmu

Kogel Mogel.

Lepiej pospać - jak ktoś chce, w internecie poszperać lub książkę dobrą przeczytać.

Od prac w ogrodzie jest ogrodnik, od prania firanek jest gosposia, a nie opiekunka.

Ja okien też nie myję - nie należy do moich obowiązków i tego nie robię.
31 stycznia 2012 18:24 / 1 osobie podoba się ten post
Ja tez nie wychodze przed szereg i robie to co mam w umowie.Prace ogrodowe to jednak nie nasz obowiązek.A to że w umowie mamy pomoce domowe nie jest takie bezzasadne.Niestety nie wszystkie mamy odpowiednie certyfikaty żeby pracować jako alteflegerin
31 stycznia 2012 18:29 / 1 osobie podoba się ten post
jak by wszystkie dziewczyny miały takie super podejście jak TY i nie rwały się do nie swoich obowiązków nie było by kopania dołów pod kimś i nie było by wykorzystywania .JESTEŚ super babka
01 lutego 2012 16:42
Marylka, do której pisałaś, że super, pozdrawiam gorąco, ty też jesteś super dziewczyna.-)
01 lutego 2012 18:19
W zasadzie to chyba wszystkie jesteśmy super ;-)
01 lutego 2012 18:29
Fakt-)
08 lutego 2012 20:30
Masz racje.Ogrodek jest dla mnie ok ,ale poza zakresem obowiazkow.
09 lutego 2012 13:09
Witam ,jestem tu nowa :),tez mam pytanko jestem w DU pierwszy raz jako opiekunka, podopieczna jest ok ,pracy przy niej duzo bo cierpi na SLA ale to ujdzie , denerwuje mnie tylko ze nie mam drzwi w swoim pokoju(poddasze) i ze tu praktycznie nic sie nie da zjesc , podopieczna je same owococowe salatki ,czasami jakies miesko a mi niby proponuje zjedz cos.. tyle ze nie ma juz wtedy co zjesc bo co pol banana z lyzka jogurtu???????niby mam miec zapewnione wyzywienie a tu takie kwiatki... Wiec mam jej zwrocic uwagę? czy do firmy dac znac przez ktorą wyjechala? jak odbiora telefon wogole he

09 lutego 2012 16:18
Qixia jeśli nie Ty robisz zakupy, to dzwoń do firmy i powiedz jaka jest sytuacja.
09 lutego 2012 20:54
dobrze ci tu radza dzwon do firmy i to koniecznie
10 lutego 2012 05:42
najpierw porozmawiaj z rodziną, jeśli nie robisz sama zakupów, jeśli nie poskutkuje to dzwoń do firmy.
10 lutego 2012 12:06 / 1 osobie podoba się ten post
Witam! Dziś też miałam wielką drake z podopieczną i jej córką.W czwartek nawalił telefon stacjonarny więc żeby zgłosić użyczyłam swojej komórki no to się tak babka rozgadała z córką że wszystko mi skasowało z konta a awarii dalej nie zgłosiła,więc dla rozwiązania problemu wyjełam kartę z modemu i wswdziłam do telefonu i kazałam zadzwonić do biura i zgłosić awarię,przyjechali coś po dłubali no i był dobry ale jak odjechali to przestał działać i tak codziennie użyczałam im swojego telefonu ale dziś się zdenerwowałam i powiedziwłam że to jest mój telefon i więcej korzystać z niego nie pozwolę bo mnie to drogo wynosi,więc dałam drugi swój telefon z niemiecką kartą i kazałam żeby sobie doładowały za 15 euro i będzie wszystko ok! Boże jak się na mnie wydarła że 15 euro to jest dużo kasy i kupować żadnej karty nie zamierza tylko ja mam jej dać swój telefon i nie wytrzymałam i zadzwoniłam do pośredniczki ona porozmawiała z babką i teraz mam spokój bo przestała się nawet do mnie odzywać.Teraz wiem że nie warto być nadgorliwym bo to się przeciwko nam obraca. No koniec marudzenia bo taki piękny słoneczny dzień życzę miłego popołudnia!