Zakres obowiązków opiekuna osoby starszej

11 lutego 2012 21:56
No ale żeście mnie rozbawiły wybrykami waszych babć ja dziś miałam spokuj bo tylko służbowo się odzywała,więc jest cisza oby nie nastąpiła potem burza.
14 lutego 2012 11:18
opiekun_Janusz said:
Jakby mi kazano robić coś w ogródku, to bym powiedział, że poprzednia podopieczna też mnie o to poprosiła i wykopałem stamtąd jej męża, więc mam traumę i tego nie zrobię. ;-) A tak poważnie - nigdy mi czegoś takiego nie kazali robić, w życiu bym się nie zgodził.

o kurka, poryczałam się ze siemiechu buahahahahahahahh :)

14 lutego 2012 11:27
w ogóle jakie Wy tu historie opowiadacie :)



ja miałam kiedyś taką babcię - okropny babsztyl, niby przy niej nic nie musiałam robić bo była sprawna, aż za bardzo bo np poszła do ogródka i stęka i jęczy ale wyplewić musi no to jak nie pomóc a tu słońce praży i weź plew :/ masakra. wgóle wtrącała się we wszystko, mówiła jak mam gotować o ile sama nie gotowała. co chwila miała pretensje do wszystkiego, że rozwiązuję krzyżówkę, że z nią nie rozmawiam ( a nie rozmawiałam bo ona w ogóle nie brała pod uwagę to, że jestem polką i po niemiecku nie umiem perfekcyjnie, np z jej koleżanką rozmawiałam bo ona prostym językiem do mnie mówiła a jak sobie poszła to babsztyl do mnie "dlaczego ja z Magdą rozmawiam a nią nie) to było najgorsze 7 tygodni w moim życiu ;/



a co do telewizora to miała też taką babunię z którą musiałam siedzieć od 15-tej do 22-tej przed telewizorem i odbiornik na cały regulator ;/ masakra :)
14 lutego 2012 18:55
Dziewczyny ale się uśmiałam aż łzy mi poleciały. Moja babcia to wygląda na anioła, wobec waszych podopiecznych. Wstaje ok.10-tej , po toalecie ,która jest lekkim horrorem, krzyczy, wydziera się, najchętniej by wogóle wody nie dotykała, idzie do pokoju na śniadanie. Po śniadaniu śpi twardym snem do obiadu, nieraz jak je obiad to łyżka lub widelec wypada bo usypia nad talerzem, ożywia się gdy je deser, - bardzo lubi słodkie i nie tylko. Po południu jest tak zmęczona, że znów usypia, potrafi spać do 16 oczywiście na krześle. Trochę ożywia się gdy przychodzą goście, ale szybko męczą ją wizyty.Spać kładę moją babinę ok 19 lub przed tą godziną. Kuchnia i wszelkie domowe prace jej nie interesują, zawsze była w domu gosposia,albo jadła w restauracji..Np. dziwi się dlaczego ja nie siedzę z nią tylko coś robię, (mówi, że od roboty pracownicy. Nie myślcie, że zawsze jest tak fajnie, potrafi rozbierać się i ubierać,płacze dlaczego mamy nie ma, oczywiście musi iśc do domu. Babcia ma łóżko dla chorych, więc nie wyjdzie sama i spokojnie śpi lub leży. W nocy nie zaglądam .Pozdrawiam.
14 lutego 2012 19:54
ksysia to ja mam bardzo podobnie do ciebie tylko u mie zaczyna sie o godzinie 14 do 17jest niemozliwa co 5 minut pyta gdzie jest co tu robi i wtedy mi ucieka a ze byla polamana i reke i noge wiec jest niesprawna szybko sie meczy i wtedy latam po calym mieszkani za babcia bo jest pobudzona To sa ciezkie godziny a wieczorem jak pisalam da sie polozyc albo nie wiec tez sa rozne obawy czesto babcia idzie spac o 1lub 2 w nocy ...no i tak codziennie Acha wiem ze nie moge sie jej sprzeciwic bo wlasnie to cos wymysli i nie daje sie do siebie zblizyc .Dodam ze babcia ma demencje
14 lutego 2012 21:24
Ksysia said:
Dziewczyny ale się uśmiałam aż łzy mi poleciały. Moja babcia to wygląda na anioła, wobec waszych podopiecznych. Wstaje ok.10-tej , po toalecie ,która jest lekkim horrorem, krzyczy, wydziera się, najchętniej by wogóle wody nie dotykała, idzie do pokoju na śniadanie. Po śniadaniu śpi twardym snem do obiadu, nieraz jak je obiad to łyżka lub widelec wypada bo usypia nad talerzem, ożywia się gdy je deser, - bardzo lubi słodkie i nie tylko. Po południu jest tak zmęczona, że znów usypia, potrafi spać do 16 oczywiście na krześle. Trochę ożywia się gdy przychodzą goście, ale szybko męczą ją wizyty.Spać kładę moją babinę ok 19 lub przed tą godziną. Kuchnia i wszelkie domowe prace jej nie interesują, zawsze była w domu gosposia,albo jadła w restauracji..Np. dziwi się dlaczego ja nie siedzę z nią tylko coś robię, (mówi, że od roboty pracownicy. Nie myślcie, że zawsze jest tak fajnie, potrafi rozbierać się i ubierać,płacze dlaczego mamy nie ma, oczywiście musi iśc do domu. Babcia ma łóżko dla chorych, więc nie wyjdzie sama i spokojnie śpi lub leży. W nocy nie zaglądam .Pozdrawiam.

Arzeczywiscie Twoja babcia to aniol.Moj aniolek dzis o 21 zazyczyl sobie Monte.A potem stwierdzila,ze za wczesnie isc spac.Ale na szczescie jak sie jest stanowczym,to daje za wygrana i po 15 min cieszy sie jak to dobrze w jej lozeczku.

14 lutego 2012 21:32
Kryśka ale masz fajnie :)

ja nie mówię, też miałam fajne miejsca. za 3-cim razem miałam pana z parkinsonem i choć na początku chciałam wracać tak pod koniec sobie jeszcze przedłużyłam o tydzień. co prawda dziadek nie mógł usiedzieć w jednym miejscu i co chwila robił bałagan ale przynajmniej miałam co robić ;). wkurzało mnie tylko to, że czasem się przewalał i żeby go podnieść to była masakra :)



i moja ostatnia babcia była cud miód i orzeszki :) ale rodzina ją do domu starców dała :(
15 lutego 2012 10:27
mam pana cud nad cuda, samotny z demencją, kumaty tylko co kilka dni i wtedy rozumie, co się do niego mówi, w inne dni nic naprawdę, tylko posiłki kojarzy, a co do reszty to niśfersztejn. Żartuję, że jestem na urlopie z dodatkową, małą ilością pracy, rodzina obok nieliczna i ok., natomiast zadupie straszne i na spacery mogę chodzić tylko szosą w lewą albo prawą stronę, do miasta dobre 30 minut drogi autobusem. Ale też miałam kiedyś panią, gdzie musiałam oglądać Tv albo słuchać grającego odbiornika około 7 godzin dziennie i nie dało się inaczej, jej siostra była despotyczna, telewizor grać musiał, bo według niej stymulował panią umysłowo i nie odczuwała samotności, serio.
15 lutego 2012 11:23
Tak, podopieczni są różni, wcześniej też nie miałam różowo. Np miałam osobę z alzhajmerem, była nie do wytrzymania, rozbierała się do naga i biegała w nocy po domu i mnie straszyła, do zmywarki wlewała płyn do naczyń, smarowała się masłem, kroplami od żołądka itd. innym razem pana który sikał gdzie popadło, a póżniej dzwonił do hydraulika i mówił że wszystko się psuje przez opiekunkę, . Mogłabym jeszcze opisywać , ale co za dużo to nie zdrowo.. Pozdrawiam....
31 marca 2012 14:50
Po przeczytaniu wszystkich załączonych postów.....napisze tak,,,Moja babcia to złoto,nigdy więcej nie powiem na nią krzywego słowa,ba nawet nie pomyśle,, Dzieki dziewczyny za otwarcie oczu :D
31 marca 2012 14:53
A we mnie wstąpiła z kolei nadzieja, że jest szansa i dobrze trafić :D
31 marca 2012 17:10
Antje, oczywiście większość szteli jest ok, czasem są jakieś wady, ale gdzie ich nie ma. Tam gdzie miałam za dużo telewizji dziennie mogłam korzystać z płyt z klasyką, było tego coś ponad 500 sztuk, po prostu raj na ziemi, poza tym dostawałam pieniądze dodatkowe od zadowolonej rodziny.Rzadko wyjazd to jest absolutny niewypał, najczęściej mamy większe lub mniejsze niedogodności a poza tym każdy ma też inną tolerancję na nie. Mnie nie przeszkadza brak kontaktu z panem, choć czasem to irytuje, gdy po raz kolejny coś powtarzam, a on i tak nie rozumie, albo udaje że nie rozumie, bo podobno nie lubi Polaków. Natomiast niektórym mogłoby to bardzo przeszkadzać mieszkać z tzw. mumią.
12 kwietnia 2012 22:07
Wiecie, a ja byłam wczesniej u pań takich bardziej "niekumatych"

a teraz jestem u bardzo mądrej kobiety, która może i jest chora, ale bardziej niż chora to jest cwana na swoj sposob. Umie dojsc sama do lazienki na nogach ale kaze sie pchac na wozku, wymysla jakies niestworzone potrawy do gotowania ktore jadala w restauracjach i chce zebym ja jej tez tak gotowala:D Jest po operacji jelita , a mimo to je bardzo niezdrowo i tłusto... Zero zup, codziennie cos smazonego. Kaze mi ogladac ze soba telewizje, jak juz widzi ze jakis film mnie zainteresuje to w polowie sobie przelancza na inny program, a potem sie dziwi ze juz mi sie ogladac nie chce... oj duzo by pisania tu bylo.... jeszcze dwa i pol miesiaca i do domku :)
13 kwietnia 2012 05:30
Ja w lutym byłam w Bonn też u takiej pani to ona tak mi dała popalić że teraz wybieram takie bardziej niekumate i mam spokój:)
13 kwietnia 2012 10:55
Nie ma stelli idealnych,ale ja tez sto razy bardziej wole jak to sie mówi niekumate babcie niż te niby zdrowe na umyśle.Takie to dopiero potrafią umilić życie nieraz.Ja mam babcie z alzheimerem zaawansowanym ale już jest na takim etapie choroby że nic ją nie interesuje.Daje jej maskotke do zabawy i może sie bawić godzinami.Wogóle jest bardzo zgodną osobą ,robi co jej powiem szkoda tylko że czasami trzeba mówic kilka razy.