Uchodźcy

10 września 2015 20:34 / 1 osobie podoba się ten post
Miód lejesz na serce moje, nie wytłumaczę dlaczego ;-)
10 września 2015 21:40 / 6 osobom podoba się ten post
dorotee

Możesz skrótami:agent:

Nie jestem przeciwna uchodźcom, to tragedia. Trzeba im pomóc, bo mają u siebie niewesoło. Ale sposób w jaki są przyjmowani, bez rejestracji, bez dokumentów, bez programów powrotu po czasie do domu ..... to mi się nie podoba. To całe bezmyślne zapraszanie każdego i na siłę, bo poprawność polityczna tego wymaga.... to jest głupota. Niech się więc wałęsają po DE, może to oświeci bezmyślnych moim zdaniem zwolenników pomocy "na dziko".
10 września 2015 21:52 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Nie jestem przeciwna uchodźcom, to tragedia. Trzeba im pomóc, bo mają u siebie niewesoło. Ale sposób w jaki są przyjmowani, bez rejestracji, bez dokumentów, bez programów powrotu po czasie do domu ..... to mi się nie podoba. To całe bezmyślne zapraszanie każdego i na siłę, bo poprawność polityczna tego wymaga.... to jest głupota. Niech się więc wałęsają po DE, może to oświeci bezmyślnych moim zdaniem zwolenników pomocy "na dziko".

O kontroli to juz chyba nikt nie mówi, bo to dzieje się naprawdę na dziko. Tylko ta fala poprzednia, kolejne i nastepne to efekt zaniedbań wieloletnich . Teraz to tylko można poczekać az się potowpią ew poduszą w chłodniach. Grecja, Włochy,Wegry od dawna głośno wołały o pomoc.
Akcja WP Logujmy się dla Nepalu yeż nie spotkała się z pozytywnym odzewm, nawet tutaj na forum:( tylko odbudowując infrastrukturę tam , na miejscu unikniemy kolejnych fal uchodżcców.
10 września 2015 22:03 / 3 osobom podoba się ten post
Mam wrażenie, że ci którzy powinni i mogliby pomóc poświęcają czas na pustosłowie i doskonalenie nauki gestów, żeby lepiej oszukać odbiorców. Nie ma silnych osobowości a jak się pojawią, to ich inni zagrożeni stłamszą w zarodku. Jakieś obrzydlistwo się po Europie rozlewa i zaraża wszystkich w koło. Ludzie staja się mało ważni. Interes, interes, interes ......
10 września 2015 22:11 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Mam wrażenie, że ci którzy powinni i mogliby pomóc poświęcają czas na pustosłowie i doskonalenie nauki gestów, żeby lepiej oszukać odbiorców. Nie ma silnych osobowości a jak się pojawią, to ich inni zagrożeni stłamszą w zarodku. Jakieś obrzydlistwo się po Europie rozlewa i zaraża wszystkich w koło. Ludzie staja się mało ważni. Interes, interes, interes ......

Ropa, bazy wojskowe, strefy wpływów. A po dnie bałtyku kolejny gazociąg solidarności Europy budują:(
10 września 2015 22:15 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Ropa, bazy wojskowe, strefy wpływów. A po dnie bałtyku kolejny gazociąg solidarności Europy budują:(

No i bądź tu człowieku zadowolony i żyj sobie beztrosko.
11 września 2015 07:52 / 1 osobie podoba się ten post
Niemcy podali podział , wg tego mamy przyjąć razem 11 tysięcy. W Polsce kieszonkowe to ok 70 zł na miesiąc , więc nic dziwnego , że wszyscy chcą do Niemiec:)
11 września 2015 07:56 / 9 osobom podoba się ten post
Dodaj do tego proszę "program łączenia rodzin" czyli plus 5-9 osób, które to już musi państw-godpodarz na własny koszt ściągnąć i utrzymać. W ten sposób masz już duże, ćwierćmilonowe miasto. A przyrost naturalny w takich rodzinach jest geomertyczny. Dodaj niechęć do nauki języka, pracy i integrowania się z rdzennymi mieszkańcami. Oraz agresywne wręcz oczekiwanie pomocy i przestrzegania reguł religijnych z głębokiej, średniowiecznej pustyni i masz przepis na regularne zamieszki. Teraz zderz to z naszą "zaangażowaną" policją, mającą problemy z radzeniem sobie z rodzimymi, średnioagresywnymi chuliganami i .... czarno to widzę. Zaczną się samosądy ludzi rozgoryczonych bezradnością państwa, które będą przedstawiane jako rasizm. To spowoduje dalsze rozgoryczenie i nienawiść. Nawet nie chcę myśleć jakie będą dalsze efekty takiego bezmyślnego ściągania imigrantów.
Co do kwoty to masz rację. ma być 1300zł na osobę. Plus darmowe mieszkanie i opiekę medyczną. brzmi jak żart skoro emeryt dostaje 880zł (najniższa), do lekarza czeka kilka lat, a zamiast wykupić leki opłaca mieszkanie, zeby nie wyjądował na ulicy. Bo socjalne mieszkania będą przyznawane obcym.
11 września 2015 08:10 / 3 osobom podoba się ten post
Nie ulega wątpliwości ,że to jest ogromne obciążenie dla danego kraju, w Polsce to jeszcze brzmi absurdalnie, bo tysiące Polaków emigruj e za praca a ich miejsce teraz zajmną uchodżcy. O ile zostaną na stałe.
11 września 2015 08:17 / 11 osobom podoba się ten post
dorotee

Nie ulega wątpliwości ,że to jest ogromne obciążenie dla danego kraju, w Polsce to jeszcze brzmi absurdalnie, bo tysiące Polaków emigruj e za praca a ich miejsce teraz zajmną uchodżcy. O ile zostaną na stałe.

Pomyśl, że gdyby polska rodzina dostała 1300zł na osobę to zapewne nikt by nie wyjeżdżał do Niemiec. Przy 3-osobowej masz 3900zł. A ja znam wiele rodzin z mojego miasta, gdzie utrzymują się za 1500-2000zł. A z tego trzeba opłacić mieszkanie i media. To duże dysproporcje. Osoba tracąca pracę zostaje po pół roku bez żadnego wsparcia, może również stracić prawo do tych paru groszy zasiłu jeśli nie stawi się w urzędzie lub odrzuci absurdalną oferę pracy, a tutaj dużo większe pieniądze za nicnierobienie. Odbiera się rodzinom dzieci zagrożone biedą bo żal pieniędzy na pomoc socjalną, a lekką ręką wydawać pieniądze na obcych, którzy i tak stwierdzą, że za płotem trawa jest zieleńsza?
Dlaczego na taką opiekę nie mogą liczyć Polacy tylko, żeby się utrzymać musimy zostawiać rodziny i wyjeżdżać do pracy?
11 września 2015 08:32 / 9 osobom podoba się ten post
Możecie mnie zlinczować.Wszystko co napisała Wstenga to równiez moje zdanie.
Ja bym tych młodych zdrowych ''uchodźców'' zapakowała w jakikolwiek środek trabsportu i odesłała z powrotem niech walczą o dobre,spokojne zycie u siebie.
Pierwsza rzeczktórą cywilizowany świat to wytłuc w pień szurniętych sku...ów walczacych w imię allaha.

11 września 2015 08:32 / 7 osobom podoba się ten post
11 września 2015 08:46 / 11 osobom podoba się ten post
Zgadzam się co do słowa ze zdaniem Wstengi i Agamy............to również moje zdanie.
Nie wyobrażam sobie jak kraj tak niewydolny finansowo jak PL, utrzyma rzeszę emigrantów.......skąd nagle wezmą się dodatkowe środki finansowe, skąd zaplecze socjalne dla nich, skoro my - obywatele musimy wyjeżdżać za chlebem nie po to, by zbudować willę z basenem, ale po to by żyć normalnie.
Wiem , że nasz kraj nie jest krajem docelowym dla emigrantów........ale przez jakiś czas opiekę trzeba bedzie im zapewnić , a to są koszty i to ogromne.
Pozostaje jeszcze jedno pytanie.....ilu z tych uchodźców to normalni zwykli ludzie, a ilu to bojownicy islamscy??
W jakiejś przepowiedni, które nie tak dawno czytałam było napisane, że flaga z symbolem półksiężyca zatknięta zostanie nad Wisłą, czyżby i to miało się spełnić?
11 września 2015 08:47 / 3 osobom podoba się ten post
agama

Możecie mnie zlinczować.Wszystko co napisała Wstenga to równiez moje zdanie.
Ja bym tych młodych zdrowych ''uchodźców'' zapakowała w jakikolwiek środek trabsportu i odesłała z powrotem niech walczą o dobre,spokojne zycie u siebie.
Pierwsza rzeczktórą cywilizowany świat to wytłuc w pień szurniętych sku...ów walczacych w imię allaha.

Wstenga ma rację, a co co wytłuczenia w pień wszystkich ...... to oni juz to robią , tylko w druga stronę. A wierszyk pasowałby mojej pdp! Ona jeszcze dodaje kto by umiał porządek znowu w Europie zrobić.
11 września 2015 08:48
To ja jestem pierwsza, która taka kare na USA nakłada - hahahaha. Ale to tylko żart sytuacyjny.