Uchodźcy

11 września 2015 08:54 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

To ja jestem pierwsza, która taka kare na USA nakłada - hahahaha. Ale to tylko żart sytuacyjny.

Oni też juz mury budują na granicy Meksyku. Taki jeszcze czarniejszy żart , do Włoch szalupami połowa jakoś, dotrze do Nowego Jorku już raczej nikt. Mogą spać w USA spokojnie.
11 września 2015 08:55 / 7 osobom podoba się ten post
agama

Możecie mnie zlinczować.Wszystko co napisała Wstenga to równiez moje zdanie.
Ja bym tych młodych zdrowych ''uchodźców'' zapakowała w jakikolwiek środek trabsportu i odesłała z powrotem niech walczą o dobre,spokojne zycie u siebie.
Pierwsza rzeczktórą cywilizowany świat to wytłuc w pień szurniętych sku...ów walczacych w imię allaha.

Jak widać na tych zdjęciach na linii frontu zostały kobiety z małymi dziećmi, a zdrowi mężczyźni pędzą zająć miejsce w kolejce po zasiłki. Zamiast zadbać o bezpieczeństwo rodzin to uciekają, ale w Europie będą bardzo waleczni w obronie swoich pseudowartości. Pokazują w reportażach kilka kobiet a w tle całe tabuny mężczyzn. Nie przejmują się żonami bo dla nich są nic niewarte. Jak przeżyją to dobrze, a jak nie .... Allach tak chciał. Ważne, że im w pupy ciepło. Tak naprawdę to uchodźcy zostali w obozach w Afryce bo nie stać ich na opłacenie drogiego przemytnika. Tutaj dostają się różnej maści cwaniaczki. Uciekają od wojny i zamieszania, a nawet w obozach i na statkach się między sobą tłuką. Jakoś nie iwerzę, że w Europie przejdą cudowną przemianę i zaczą żyć w zgodzie. Człowiek uciekający przed wojną jest wdzięczny za każdą pomoc, a nie wybiera od kogo łaskawie ją przyjmie. Człowiek uciekający przed przemocą chce spokoju i pełnego brzucha, a tutaj mężczyźnie już oceniają jak się niemoralnie ubierają europejki. Pomoc powinna być kierowana do tych, którzy zostali, borykają się z głodem i biedą a mimo wszystko chcą walczyć o swoje miejsce na ziemi. A nie dla bandy cwaniaczków uciekających z podkulonym ogonem ale za to bardzo wojowniczej w żądaniu pomocy i swych "praw" w Europie.
11 września 2015 09:00 / 7 osobom podoba się ten post
Najbardziej mnie wkurza, że zarzuca się Polsce ksenofobię. Nikt z zachodnich polityków nie analizuje skutków jakie pociągnie za sobą taka pomoc. My jesteśmy "be" bo widzimy to inaczej i mamy śmiałość to głośno powiedzieć. Ja bardzo lubię inne kultury. Są ciekawe. Ja im niczego nie narzucam, nie burzę niczego to dlaczego oni są często tak agresywni. I co w tym jest dziwnego dla zachodu, że Polacy się bronią przed taką ewentualnością ?? Poza tym nie tak dawno odzyskaliśmy względny spokój, pracujemy dzielnie gdzie się da aby odbudować to, co nam historia bez skrupułów zabrała i teraz znowu jakaś "niespodzianka" ?? Skoro Europa zachodnia na grzbietach tamtejszych kultur budowała swoją potęgę, to niech teraz za to odpowiada. Widocznie w naturze nic nie ginie. I nie ma co zwalać odpowiedzialności na innych albo dzielić się nią po równo.
Jestem za pomocą ale tym rodzinom, które faktycznie uciekają od bomb. Mogą tu przybyć ale na takich warunkach jakie Szwajcaria postawiła. Czyli pełna kontrola i zakaz stawiania meczetów. Pewnie sami sobie program powrotów opracują. Kurcze i nikt Szwajcarów nie wyzywa od ksenofobów. Niemcy uwielbiają obrażać Polaków, przyzwyczaili się do tego przez stulecia. I tak im w głowach zostało co widać i słychać.
11 września 2015 09:06 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Oni też juz mury budują na granicy Meksyku. Taki jeszcze czarniejszy żart , do Włoch szalupami połowa jakoś, dotrze do Nowego Jorku już raczej nikt. Mogą spać w USA spokojnie.

I to jest wielkie świństwo !!! USA rozpapra wszędzie jakiś konflikt a że są za oceanem to czują się bezpiecznie. A reszta świata im totalnie zwisa. No chyba, że da się jakieś lody ukręcić.
11 września 2015 09:10 / 4 osobom podoba się ten post
WSTENGA

Jak widać na tych zdjęciach na linii frontu zostały kobiety z małymi dziećmi, a zdrowi mężczyźni pędzą zająć miejsce w kolejce po zasiłki. Zamiast zadbać o bezpieczeństwo rodzin to uciekają, ale w Europie będą bardzo waleczni w obronie swoich pseudowartości. Pokazują w reportażach kilka kobiet a w tle całe tabuny mężczyzn. Nie przejmują się żonami bo dla nich są nic niewarte. Jak przeżyją to dobrze, a jak nie .... Allach tak chciał. Ważne, że im w pupy ciepło. Tak naprawdę to uchodźcy zostali w obozach w Afryce bo nie stać ich na opłacenie drogiego przemytnika. Tutaj dostają się różnej maści cwaniaczki. Uciekają od wojny i zamieszania, a nawet w obozach i na statkach się między sobą tłuką. Jakoś nie iwerzę, że w Europie przejdą cudowną przemianę i zaczą żyć w zgodzie. Człowiek uciekający przed wojną jest wdzięczny za każdą pomoc, a nie wybiera od kogo łaskawie ją przyjmie. Człowiek uciekający przed przemocą chce spokoju i pełnego brzucha, a tutaj mężczyźnie już oceniają jak się niemoralnie ubierają europejki. Pomoc powinna być kierowana do tych, którzy zostali, borykają się z głodem i biedą a mimo wszystko chcą walczyć o swoje miejsce na ziemi. A nie dla bandy cwaniaczków uciekających z podkulonym ogonem ale za to bardzo wojowniczej w żądaniu pomocy i swych "praw" w Europie.

I tak i nie ! Mozna polemizowac,jak to jest z tymi co pozostawili kobiety i dzieci a sami ruszyli na emigracje,z roznych przyczyn
My Polacy tez przez stulecia emigrujemy z kraju.Ja wiem inna kultura,inny region swiata itd.Jednak czy to nie my Polacy zalalismy Anglie,Irlandię ?
Rowniez pojechalo tam wielu cwaniaczkow i kombinatorow.Czas zweryfikowal ich pobyt i zapakowali towarzystwo bedace bez grosza i nocujace na ulicy do autobusow i odesłali do Polski.Zostali ci ktorzy chca poprawic byt swoj i swoich rodzin.
Poza tym nie wierze,ze kraje rozwiniete nie maja w tej calej emigracji jakiegos interesu.Nie wierze w dobre serce Unii Europejskiej czy innych rzadow.
Ktos cos wymyslil aby sie to w przyszlosci oplacalo,a koszty i ryzyko tego pomyslu poniesie cale spoleczenstwo tych panstw - nie politycy ani ekonomisci. 
11 września 2015 09:10 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Nie ulega wątpliwości ,że to jest ogromne obciążenie dla danego kraju, w Polsce to jeszcze brzmi absurdalnie, bo tysiące Polaków emigruj e za praca a ich miejsce teraz zajmną uchodżcy. O ile zostaną na stałe.

Jedyne pocieszenie w tym, że nawet jak ich tutaj przydzielą, to oni i tak po czasie porzucą biedną ale spokojną ziemię katolickich Polaków i zwieją do płynącej mlekiem i miodem niemieckiej ziemi. Tak więc spoko !!!
11 września 2015 09:12 / 4 osobom podoba się ten post
Ja ogólnie mam złe zdanie o tej ideologii (bo religia to nie jest). "Zderzałam" się z tym od najmłodzych lat, aż do teraz. Każde takie spotkanie, rozmowa pozostawiało duży niesmak a wręcz obrzydzenie do tego co reprezentuje islam. Wypowiedzi mężczyzn z tej kultury powodowały odruch wymiotny, a podejście do kobiet to już nawet nie wiem jak opisać. Jestem raczej osobą otwarą, mam znajomych wśród Chińczyków, Argentyńczyków, Hiszpanów. Są różnego wyznania, a ich poglądy niekiedy bawią a innym razem szokują. Ale każdy jest inny. W przypadku muzułmanów to wręcz monstrualna pogarda, wywyższanie się, lekceważenie i opór na jakiekolwiek argumenty. Wszystko wiedzą najlepiej i reszta nie ma nic do gadania.
Jeśli odrzucanie takich ludzi jest rasizmem to naprawdę jestem zatwardziałym egzemplarzem.
11 września 2015 09:15 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

I to jest wielkie świństwo !!! USA rozpapra wszędzie jakiś konflikt a że są za oceanem to czują się bezpiecznie. A reszta świata im totalnie zwisa. No chyba, że da się jakieś lody ukręcić.

Szczególnie takie lody na których da się świetnie zarobić........a ofiary tego biznesu..........no cóż .........Życie jest twarde i biznes wymaga ofiar. 
To jest właśnie postępowanie polityków USA.

Europa zachodnia natomiast na siłę stara się być poprawna politycznie. Zaślepiona ta poprawnością zdaje się nie zauważać jak bardzo w dłuższej perspektywie szkodzi sobie samej , czyli swoim obywatelom.
11 września 2015 09:17 / 3 osobom podoba się ten post
WSTENGA

Ja ogólnie mam złe zdanie o tej ideologii (bo religia to nie jest). "Zderzałam" się z tym od najmłodzych lat, aż do teraz. Każde takie spotkanie, rozmowa pozostawiało duży niesmak a wręcz obrzydzenie do tego co reprezentuje islam. Wypowiedzi mężczyzn z tej kultury powodowały odruch wymiotny, a podejście do kobiet to już nawet nie wiem jak opisać. Jestem raczej osobą otwarą, mam znajomych wśród Chińczyków, Argentyńczyków, Hiszpanów. Są różnego wyznania, a ich poglądy niekiedy bawią a innym razem szokują. Ale każdy jest inny. W przypadku muzułmanów to wręcz monstrualna pogarda, wywyższanie się, lekceważenie i opór na jakiekolwiek argumenty. Wszystko wiedzą najlepiej i reszta nie ma nic do gadania.
Jeśli odrzucanie takich ludzi jest rasizmem to naprawdę jestem zatwardziałym egzemplarzem.

A katolicy ? Porozmawiaj z jakims "mocherowym beretem"
Kazda religia glosi tolerancje,milosc blizniego itd.Jak jest sami wiemy.
Nie jestem wrogiem wyznan ale nie cierpie fanatykow
11 września 2015 09:17 / 9 osobom podoba się ten post
Nomen omen.....dziś przypada 14 rocznica zamachu na WTC........


Również jestem przeciwna przyjmowaniu uchodźców,a przynajmniej nie w takich ilościach.Niech rząd najpierw sie na własnym poletku wykażę i cokolwiek poprawi dla rodaków.Premier i reszta trzęsą portkami przed Merkel ,a tu sami Niemcy już jej maja po uszy mimo wcześniejszego zachwytu-i tez są przeciwni przyjmowaniu uchodźców.Temat nawet nie rzeka,temat ocean.Ocean islamu ,który zalewa Europę i robi to skutecznie....W mojej ocenie radykalny islam to nie religia to nieokiełznany ,nieobliczalny fanatyzm.....
11 września 2015 09:20 / 5 osobom podoba się ten post
ORIM

I tak i nie ! Mozna polemizowac,jak to jest z tymi co pozostawili kobiety i dzieci a sami ruszyli na emigracje,z roznych przyczyn
My Polacy tez przez stulecia emigrujemy z kraju.Ja wiem inna kultura,inny region swiata itd.Jednak czy to nie my Polacy zalalismy Anglie,Irlandię ?
Rowniez pojechalo tam wielu cwaniaczkow i kombinatorow.Czas zweryfikowal ich pobyt i zapakowali towarzystwo bedace bez grosza i nocujace na ulicy do autobusow i odesłali do Polski.Zostali ci ktorzy chca poprawic byt swoj i swoich rodzin.
Poza tym nie wierze,ze kraje rozwiniete nie maja w tej calej emigracji jakiegos interesu.Nie wierze w dobre serce Unii Europejskiej czy innych rzadow.
Ktos cos wymyslil aby sie to w przyszlosci oplacalo,a koszty i ryzyko tego pomyslu poniesie cale spoleczenstwo tych panstw - nie politycy ani ekonomisci. 

Orim zastanów się. Polscy cwaniczkowie zostali zapakowani do samolotów i deportowani. Na "polskich kombinatorów zasiłowych" sypią się gromy. Cameron chce odbierać zasiłki na dzieci pozostawione w Polsce. Zabrania się mówić po polsku polskim pracownikom nawet między sobą. I wszyscy temu przyklaskują, a Polacy uszy po sobie i ciężko pracują.
A teraz wyobraź sobie takie samo zachowanie wobec muzułmanów. A tych od zatrzęsienia w WB (mam sporo rodziny to wiem jak to wygląda). Nie pracują, nie znają języka i nie chcą się uczyć, narzucają swoje zabobony mieszkańcom, są problemy w szkołach (w szkole mojej siostrzenicy wymyślili segregację płciową), wyzywają i atakują europejki w letnich strojach na ulicach.  Nie jest rzadkością, że domagają się meczetów i modlą się w miejscach zupełnie przypadkowych. I nikt nawet słowem nie piśnie bo strach. Nie dość, ze może "spalić ci się" mieszkanie to dodatkowo możesz wylądować w sądzie za rasizm. Ale o tym cichutko bo poprawność polityczna
11 września 2015 09:24 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM

A katolicy ? Porozmawiaj z jakims "mocherowym beretem"
Kazda religia glosi tolerancje,milosc blizniego itd.Jak jest sami wiemy.
Nie jestem wrogiem wyznan ale nie cierpie fanatykow

Tylko ten "mocherowy beret" jedyni co może zrobić to powyzywać trochę i sie zapluć. Natomiast w momencie kiedy nie spodoba się Twoje zachowanie takiemu brodatemu panu to wtłuką Ci w kilku a jak zgłosisz na policję to wezwą karetkę, żeby brodatym panom opatrzyć ręce, żeby zakażenia nie dostali a Tobie założą sprawę o rasizm w sądzie.
Dla mnie różnica jest zasadnicza.
11 września 2015 09:26 / 5 osobom podoba się ten post
We Francji mniejszość /jeszcze/muzułmańska domaga się autonomii,w Anglii podobnie - w dupach się im poprzewracało dokumentnie!!!!Na socjalach żyją bo mało który pracuje-po co jak im się należy i wciąż mało i mało.Polacy w tych krajach tez żyją ,płaca podatki,pracują i nie domagają się autonomii,a w takiej Irlandii spokojnie by mogli -po tubylcach są drudzy co do liczebności:):):)
My nie doczekamy może ,ale nasze prawnuki będą jedynymi katolikami w klasie....tak to się skończy.....
11 września 2015 09:31 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

We Francji mniejszość /jeszcze/muzułmańska domaga się autonomii,w Anglii podobnie - w dupach się im poprzewracało dokumentnie!!!!Na socjalach żyją bo mało który pracuje-po co jak im się należy i wciąż mało i mało.Polacy w tych krajach tez żyją ,płaca podatki,pracują i nie domagają się autonomii,a w takiej Irlandii spokojnie by mogli -po tubylcach są drudzy co do liczebności:):):)
My nie doczekamy może ,ale nasze prawnuki będą jedynymi katolikami w klasie....tak to się skończy.....

W Szwecji, tak przyjaznej emigrantom, są enklawy gdzie nawet straż pożarna nie wjeżdża bo są atakowani. Nowi emigranci nie integrują się z mieszkańcami tylko zasilają te getta. Jedyny kontakt ze Szwedami to wizyty kobiet w prześcieradłach na głowach po zasiłki. CO więcej nikt nie wie ile tych dzieci faktycznie jest w rodzinach bo nigdzie nie są rejestrowane prócz opieki sojalnej. Jest relacja na inernecie od repoterki szweckiej dla kanału telewizji anerykańskiej. Chętni mogą obejrzeć. Jak to się stało, że jeszcze nie zablokowano to nie wiem bo z reguły są szybko usuwane.
11 września 2015 09:32 / 5 osobom podoba się ten post
WSTENGA

Tylko ten "mocherowy beret" jedyni co może zrobić to powyzywać trochę i sie zapluć. Natomiast w momencie kiedy nie spodoba się Twoje zachowanie takiemu brodatemu panu to wtłuką Ci w kilku a jak zgłosisz na policję to wezwą karetkę, żeby brodatym panom opatrzyć ręce, żeby zakażenia nie dostali a Tobie założą sprawę o rasizm w sądzie.
Dla mnie różnica jest zasadnicza.

Masz racje.Strach przed fanatyzmem powoduje takie zachowania.
Nie bronie tu nikogo tylko twierdze ze sa ludzie i ludziska wszedzie.Zobaczymy jak to sie potoczy dalej.Uwazam rowniez ze emigranci powinni sie dostosowac do panujacych zwyczajow w danym kraju.Nie wyklucza to zachowania odrebnosci narodowej.
Mnie tak wychowano,ze jak jestes u kogos to uszanuj jego zwyczaje.
Szkoda ze nie wszyscy maja takie wychowanie.