Uchodźcy

11 września 2015 09:38 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

Masz racje.Strach przed fanatyzmem powoduje takie zachowania.
Nie bronie tu nikogo tylko twierdze ze sa ludzie i ludziska wszedzie.Zobaczymy jak to sie potoczy dalej.Uwazam rowniez ze emigranci powinni sie dostosowac do panujacych zwyczajow w danym kraju.Nie wyklucza to zachowania odrebnosci narodowej.
Mnie tak wychowano,ze jak jestes u kogos to uszanuj jego zwyczaje.
Szkoda ze nie wszyscy maja takie wychowanie.

Emigrańci są w stanie się dostosować, tylko trzeba chcieć. Nikt nie każe każdemu muzułmanowi bigosu co niedziela zajadać czy ubierać choinki, ale nie można też się zgodzić na teksty typu: mężatka powinna siedzieć w domu a nie pracować i studiować bo styka się z mężczyznami i może cię shańbić (ten tekst wygłosił arab do mojego męża odbierającego mnie z zajęć na uczelni). Noż ręce opadają. Jakby się dało to pewnie by mi to przescieradło na głowę włożył, a ja bezczelna nie dość że w szkole to jeszcze w sukience  byłam. Jak nic zatrudnienia w domu publicznym szukałam. Przynajmniej według tej dziwnej nacji.
11 września 2015 09:39 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

We Francji mniejszość /jeszcze/muzułmańska domaga się autonomii,w Anglii podobnie - w dupach się im poprzewracało dokumentnie!!!!Na socjalach żyją bo mało który pracuje-po co jak im się należy i wciąż mało i mało.Polacy w tych krajach tez żyją ,płaca podatki,pracują i nie domagają się autonomii,a w takiej Irlandii spokojnie by mogli -po tubylcach są drudzy co do liczebności:):):)
My nie doczekamy może ,ale nasze prawnuki będą jedynymi katolikami w klasie....tak to się skończy.....

wiesz w czym jeszcze jest nadzieja jesli chodzi o nasz kraj ? W tym ze nasz sposob bycie,nasza impulsywnosc a czasami chamstwo powoduje to ze nie dajemy sobie w kasze dmuchac.Jak ktos nam za bardzo za skore zalezie to poprostu wpier..l dostanie i to bez wzgledu na wyznanie czy konsekwencje.
11 września 2015 09:40 / 6 osobom podoba się ten post
Polska codziennie przyjmuje uchodźców ,najwięcej z Kazachstanu,Syberii,ale także z śrajow Afryki i jakos oni potrafią się zaasymilować u nas.Nawet nasza rodzima mniejszość muzułmańska czyli Polacy wyznania islamskiego na ten gorący temat wypowiadają się z wielka rezerwą-boja się tak samo jak cała Europa-tzn.przeciętni ludzie,bo przecież na to co rządy robią my,szara masa nie mamy żadnego wpływu.Chyba jedynymi przywódcami ,którzy nie boja się przeciwstawić sa Putin,premier Węgier i Bułgarii.Reszta posłuszna pani Merkel....
11 września 2015 09:42 / 1 osobie podoba się ten post
WSTENGA

Emigrańci są w stanie się dostosować, tylko trzeba chcieć. Nikt nie każe każdemu muzułmanowi bigosu co niedziela zajadać czy ubierać choinki, ale nie można też się zgodzić na teksty typu: mężatka powinna siedzieć w domu a nie pracować i studiować bo styka się z mężczyznami i może cię shańbić (ten tekst wygłosił arab do mojego męża odbierającego mnie z zajęć na uczelni). Noż ręce opadają. Jakby się dało to pewnie by mi to przescieradło na głowę włożył, a ja bezczelna nie dość że w szkole to jeszcze w sukience  byłam. Jak nic zatrudnienia w domu publicznym szukałam. Przynajmniej według tej dziwnej nacji.

Tak jak napisalem - fanatyzm i kilkuset letnie tradycje i wychowanie.
Polecam film " Kwiat pustyni"
11 września 2015 09:43 / 1 osobie podoba się ten post
WSTENGA

W Szwecji, tak przyjaznej emigrantom, są enklawy gdzie nawet straż pożarna nie wjeżdża bo są atakowani. Nowi emigranci nie integrują się z mieszkańcami tylko zasilają te getta. Jedyny kontakt ze Szwedami to wizyty kobiet w prześcieradłach na głowach po zasiłki. CO więcej nikt nie wie ile tych dzieci faktycznie jest w rodzinach bo nigdzie nie są rejestrowane prócz opieki sojalnej. Jest relacja na inernecie od repoterki szweckiej dla kanału telewizji anerykańskiej. Chętni mogą obejrzeć. Jak to się stało, że jeszcze nie zablokowano to nie wiem bo z reguły są szybko usuwane.

Wychodzi na to, że czołowi politycy europejscy już są islamistami - hahaha. Tylko my o tym jeszcze nic nie wiemy. Bo czyjego interesu oni bronią ??
11 września 2015 09:45 / 8 osobom podoba się ten post
Z Niemcami, jako narodem jest jeden zasadniczy problem. Nie umieją zachować umiaru, nie umieli go zachować w okresie nazistowskim, kiedy mordowali wszelkich innej maści i teraz, kiedy hołubią i przyjmują wszelkich innej maści.
Nie wiem, czy ten naród ma mechanizmy jakiejkolwiek samokontroli, oni przeginają albo w jedną albo w drugą stronę i mają klapki na oczach, widzenie tunelowe. Pukanie się w głowę i zdrowy rozsądek to nie jest mocna strona Niemców.
11 września 2015 09:45 / 8 osobom podoba się ten post
Islamscy fanatycy, to nie to samo, co "mohery" w katolickim kraju. Fanatyk, to maszyna do zabijania. Zaprogramowany pod kopułą w taki sposób, by wszyscy inni stali się wyznawcami Allaha albo zginęli.
A ten "spontan" w przyjmowaniu tych ludzi przez kraje europejskie odbije nam się wszystkim czkawką. Bo oni nie zamierzają się integrować, oni w przyszłości /pewnie wcale nie tak dalekiej jak nam się wydaje/ będą chcieli nas wyrugować z tego kontynentu. Po to by w imię swoich fanatycznych przekonań pozbyć się "niewiernych". Stąd ich dążenie do tworzenia własnych enklaw na terenie innych państw, stąd ich brak zaangażowania w życie społeczności w której mieszkają, stąd ich zamknięcie się na kulturę kraju w którym żyją.
11 września 2015 09:47 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Polska codziennie przyjmuje uchodźców ,najwięcej z Kazachstanu,Syberii,ale także z śrajow Afryki i jakos oni potrafią się zaasymilować u nas.Nawet nasza rodzima mniejszość muzułmańska czyli Polacy wyznania islamskiego na ten gorący temat wypowiadają się z wielka rezerwą-boja się tak samo jak cała Europa-tzn.przeciętni ludzie,bo przecież na to co rządy robią my,szara masa nie mamy żadnego wpływu.Chyba jedynymi przywódcami ,którzy nie boja się przeciwstawić sa Putin,premier Węgier i Bułgarii.Reszta posłuszna pani Merkel....

Wery pękają w szwach, Grecja sama w kryzysie nie dadzą sobie rady. Emocje wzięły górę, już mieszkający/przebywający w De maja kontskt z rodzinami, zbierają pieniądze , bo mowa o ok 10 tys dolarów za przemyt jednej osoby. Rosja woli bron eksportować, Niemcy zresztą też. Jedno jest pewne jak się nie uspokoi sytuacja polityczna w Syrii , generalnie na całym Bliskim Wschodzie to jest sytuacja bez wyjscia.
11 września 2015 09:49 / 5 osobom podoba się ten post
Lawenda

Z Niemcami, jako narodem jest jeden zasadniczy problem. Nie umieją zachować umiaru, nie umieli go zachować w okresie nazistowskim, kiedy mordowali wszelkich innej maści i teraz, kiedy hołubią i przyjmują wszelkich innej maści.
Nie wiem, czy ten naród ma mechanizmy jakiejkolwiek samokontroli, oni przeginają albo w jedną albo w drugą stronę i mają klapki na oczach, widzenie tunelowe. Pukanie się w głowę i zdrowy rozsądek to nie jest mocna strona Niemców.

Tego umiaru nie znają tylko politycy. Bo wbrew temu co tak ładnie pokazują media przeciętni Niemcy są przeciwni przyjmowaniu imigrantów islamskich. Przeciwni są nawet Turkowie z którymi rozmawiałam. Oni sami akcentują, że zagrożenie jest zbyt duże, nie nagłaśnia się nawet przypadków przestępstw dokonywanych przez tych imigrantów. Skoro już na wejściu nie przestrzegają prawa to potem może być tylko gorzej. Poczują się bezkarni i pewni to będzie jak w Potopie: proś a jak nie dadzą to sam weź.
11 września 2015 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Wychodzi na to, że czołowi politycy europejscy już są islamistami - hahaha. Tylko my o tym jeszcze nic nie wiemy. Bo czyjego interesu oni bronią ??

Teorii spiskowych jest sporo, nawet papież nie ocalał:) Wczoraj w debacie telewizyjnej vize kanclerz Niemiec powiedział , pomagamy bo to nam się opłaca. Oywarcie granic , ilu Niemców jest przeciwko, zaleją nas Polacy krzyczeli, tania siła robocza , rynki zbytu. bez konca.
Prawie tak samo trzeba by stworzyc takie warunki w Afryce, miejsca pracy, tylko czy to sie komu opłaca . INteres, interes.
11 września 2015 09:54 / 3 osobom podoba się ten post
WSTENGA

Tego umiaru nie znają tylko politycy. Bo wbrew temu co tak ładnie pokazują media przeciętni Niemcy są przeciwni przyjmowaniu imigrantów islamskich. Przeciwni są nawet Turkowie z którymi rozmawiałam. Oni sami akcentują, że zagrożenie jest zbyt duże, nie nagłaśnia się nawet przypadków przestępstw dokonywanych przez tych imigrantów. Skoro już na wejściu nie przestrzegają prawa to potem może być tylko gorzej. Poczują się bezkarni i pewni to będzie jak w Potopie: proś a jak nie dadzą to sam weź.

Tak, tylko jak będa kolejne wybory, to Niemcy znowu grzecznie i karnie zagłosują na Angelę. Burzyć sie trochę mogą, ale ponarzekają, ponarzekają i pójda do urn zagłosować, jak zwykle. Dla mnie to chore, u nas za drobiazgi zmienia się sympatia polityczna ( co też nie jest dobre) a w Niemczech nawet za sprawy fundamentalne nie.
To już wolę Polskę. :)
11 września 2015 09:58
A wiesz ,że dzisiaj mamy 11 września, rocznica zamachów w USA? Nie sądzę ,żeby zamachowcy narażaliżycie swoje na statku, na piechotę, oni maja środki , możliwości desantu swoich ludzi . Czasami przemyka mi mysl ,że jesteśmy sterowani. Ale przez kogo? Dlaczego? Naiwność moja?
11 września 2015 09:58 / 3 osobom podoba się ten post
Dorotee naprwdę myślisz, że muzułmanie tak jak Polacy polecą do pracy? O ile 90% Polaków szukalo pracy a 10% to kombinatorzy to w przypadku islamistów proporce będą odwrócone.
Polacy brali pracę "jak leci" nawet takie jakich nie chcą wykonywać Niemcy i za niskie stawki. Muzułmanie mają wymagania. Byle czego nie wezmą bo wolą zasiłki, a jak nie dadzą to rasizm. Więc nie ma porównania.
11 września 2015 10:00
Lawenda

Tak, tylko jak będa kolejne wybory, to Niemcy znowu grzecznie i karnie zagłosują na Angelę. Burzyć sie trochę mogą, ale ponarzekają, ponarzekają i pójda do urn zagłosować, jak zwykle. Dla mnie to chore, u nas za drobiazgi zmienia się sympatia polityczna ( co też nie jest dobre) a w Niemczech nawet za sprawy fundamentalne nie.
To już wolę Polskę. :)

A to dlaczego pracujesz w De? Skoro w Polsce tak dobrze? troche złosliwe to :)
11 września 2015 10:03 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

A to dlaczego pracujesz w De? Skoro w Polsce tak dobrze? troche złosliwe to :)

Bo nikt jej nie chce w Polsce statusu uchodźcy nadać Ale może to dobry pomysł, wywalić dokumenty i wrócić jako imigrant. plus że znamy język, będziemy spokojnie żyć, a nawet kanapki z szynką jadać Sane zyski dla Polski a i my z rodziną codziennie przy stole....... miodzio.