Uchodźcy

23 listopada 2015 12:33 / 3 osobom podoba się ten post
wichurra2

Dobrze mi te słowa pasują do dzisiejszej rzeczywistości politycznej w naszym kraju. Także tej związanej z uchodźcami.

Socjomanipulacja:( Milego dnia Wichurro:)      
23 listopada 2015 15:31 / 7 osobom podoba się ten post
Co spedza mi sen z oczu...

Ojciec samotnie wychowywujacy trojke dzieci,
zona i dwojka pozostalych dzieci zginela podczas nalotu w Syrii.

16.letni chlopiec, ktory rowniez stracil najblizszych podczas
bombardowania, przyjechal tutaj pod opieka wujka-staruszka. Chlopiec z
podejrzeniem zapalenia opon mozgowych, zostal wczoraj wieczorem do szpitala
wyslany.

Nastepny smutny przyklad... rodzina z Afganistanu, po przybyciu do Niemiec
ojciec rodziny trafil do szpitala i ciagle w nim przebywa. Matka w
7. miesiacu ciazy, opiekuje sie dwojka dzieci, jedno z nich chore na
epilepsje.

Byl tez i pozytywny aspekt wczorajszego dyzuru... przyszly dwie dziewczynki-siostry w wieku 10 i 12
lat, rozmowa byla prowadzona w angielsko-niemiecko-arabskim jezyku, dziewczynki grzeczne,
pojetne, bystre, chlonace wszystko co nowe, one przystosuja sie bardzo szybko
do europejskiego stylu zycia.
23 listopada 2015 15:44 / 3 osobom podoba się ten post
Co ty piszesz Kiko,przecież uchodźcy to chmara dzikich tępych ludzi którzy przybyli tu kraść zabijać i gwałcić oraz zalać islamem całą Europę...No tak tu można było wywnioskować z postów w tym wątku....
23 listopada 2015 15:50 / 3 osobom podoba się ten post
kika1

Chcialabym sie podzielic moimi osobistymi spostrzezeniami i obserwacjami na temat uchodzcow oczekujacych na uzyskanie statusu azylanta. /Przez kilka tygodni pracowalam z rodzinami, ktore mialy juz status azylanta przyznany/.    
 
 Obecne miejsce mojej pracy to hala sportowa /gdzies w Hesji/ gdzie umieszczono ok. 350 uchodzcow, sa to rodziny z dziecmi... najmlodsze ma 2 m-ce.   Oczekujacymi sa Syryjczycy, Afganie, Pakistanczycy.
 
Podzieleni sa na dwie grupy, bardziej lub mniej religijnych muzulmanow. Nie zauwazylam pomiedzymi nimi zadnych gwaltownych konfliktow.  Respektuja regulamin, sa zdyscyplinowani, dbaja o czystosc wokol siebie i higiene ciala.
 
Dzieci zadbane, kochane i rozpieszczane przez obojga rodzicow:)))  
 
Pracuje na oddziale udzielajacej pierwszej medycznej pomocy. Wedlug naszego szacunku sa kierowani do lekarza w pobliskiej miejscowosci lub do szpitala, ktory ma podpisana umowe na udzielanie pomocy uchodzcom.
 
 Do tej pracy zagnala mnie ciekawosc poznania  przyszlych mieszkancow Europy:)  i ich zachowan na obcym sobie kulturowo terenie. Stwierdzam, ze "nie taki diabel straszny, jak go maluja".W/g mnie powinnismy wykazac wiecej zainteresowania, zaangazowania ich sprawami.
 Uchodzcy z ktorymi mialam i mam do czynienia sa wyksztalceni bardziej lub mniej, pochodza z miast lub malych wiosek. Zachowania ich nie roznia sie wiele od naszych. Prosze o wiecej empatii, przeciez jestesmy slowianskim narodem!
 
Jesli ktos chcialby cos wiecej wiedziec na temat zachowan uchodzcow, chetnie odpowiem.
Na temat teroryzmu i jego zagrozen nie bede sie wypowiadala.         
 
Andrejko:) pozdrawiam serdecznie.          

Kika1 , jesteś wielka...masz odwagę ....podziwiam wszystkich którzy pomimo krytyki i niezrozumienia ...pomagają...jesteś po dobrej stronie światła.......
Pisz , ...mam pytanie czy twoje spostrzeżenia mogę wysłam do paru osób w Polsce którzy są po tej przeciwnej stronie.......ze strachu.....?
23 listopada 2015 15:58 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Kika1 , jesteś wielka...masz odwagę ....podziwiam wszystkich którzy pomimo krytyki i niezrozumienia ...pomagają...jesteś po dobrej stronie światła.......
Pisz , ...mam pytanie czy twoje spostrzeżenia mogę wysłam do paru osób w Polsce którzy są po tej przeciwnej stronie.......ze strachu.....?

Anerik dzieki, ze zauwazylas moje wpisy, oczywiscie przeslij dalej, jesli uwazasz, ze na to zasluguja. Moim zdaniem sa malo emocjonalne ale we mnie  jest tyle bolu, lez ukrytych, moze kiedys bedzie wiecej...
23 listopada 2015 16:01 / 2 osobom podoba się ten post
Mój znajomy choć  jest przeciw wszelkiej imigracji Bawarczyk....też niczego złego do tej pory nie zauważył w zachowaniu uchodzców..........choć przebywa blisko......
jeśli chodzi o te filmiki które krążą....przeważnie są one zrobione przez dzw. dziennikarzy którym tylko zależy na rozgłosie........gdyż te filmy,... są wszystkie w tym samym stylu i jednostronne....
23 listopada 2015 16:11 / 6 osobom podoba się ten post
anerik

Mój znajomy choć  jest przeciw wszelkiej imigracji Bawarczyk....też niczego złego do tej pory nie zauważył w zachowaniu uchodzców..........choć przebywa blisko......
jeśli chodzi o te filmiki które krążą....przeważnie są one zrobione przez dzw. dziennikarzy którym tylko zależy na rozgłosie........gdyż te filmy,... są wszystkie w tym samym stylu i jednostronne....

Polacy to pijacy, zlodzieje i mafia samochodowa.... tak utarlo sie w Niemczech o Polakach mowic... prawda czy klam???

Podobnie z uchodzcami, sa tacy ktorzy uciekaja przed gwaltem i terrorem we wlasnym kraju i tacy co ten terror prowokuja!!!


24 listopada 2015 18:02 / 5 osobom podoba się ten post
kika1

Polacy to pijacy, zlodzieje i mafia samochodowa.... tak utarlo sie w Niemczech o Polakach mowic... prawda czy klam???

Podobnie z uchodzcami, sa tacy ktorzy uciekaja przed gwaltem i terrorem we wlasnym kraju i tacy co ten terror prowokuja!!!


Oczywiście, jeśli chcesz pomagać Kiko to pomagaj. Nikt nie ma prawa Ci tego zabronić ale nie odmawiaj prawa innym aby we własnym kraju prowadzili własną politykę. Na razie to ja chcę aby Polacy nie musieli emigrować z własnego kraju. Niestety w porównaniu z Niemcami Polacy to pijacy. W naszym kraju prowadzono wieloletnią politykę rozpijania narodu i do tej pory istnieje przyzwolenie na picie. Mówi się w sposób zawoalowany " lubi sobie wypić" gdy tak naprawdę  powinno się powiedzieć " ten człowiek jest alkoholikiem" który powinien zostać wysłany na leczenie. Nie o tym jednak chciałam napisać. Mam wrażenie, że litość nie pozwala patrzeć perspektywicznie, a jak pokazuje historia muzułmanie nigdy w historii i to nawet najnowszej nie żyli w zgodzie z chrześcijanami. Zawsze prędzej czy później dochodziło do konflików na tle religijnym. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej? Jeśli Niemcy uważają inaczej mają do tego prawo ale nie mają prawa narzucać swojego zdania innym. W przeciwnym bowiem wypadku odmawiają pańswom w końcu demokratycznym suwerenności, a na to się nie godzę. 
24 listopada 2015 19:01 / 6 osobom podoba się ten post
Alina

Oczywiście, jeśli chcesz pomagać Kiko to pomagaj. Nikt nie ma prawa Ci tego zabronić ale nie odmawiaj prawa innym aby we własnym kraju prowadzili własną politykę. Na razie to ja chcę aby Polacy nie musieli emigrować z własnego kraju. Niestety w porównaniu z Niemcami Polacy to pijacy. W naszym kraju prowadzono wieloletnią politykę rozpijania narodu i do tej pory istnieje przyzwolenie na picie. Mówi się w sposób zawoalowany " lubi sobie wypić" gdy tak naprawdę  powinno się powiedzieć " ten człowiek jest alkoholikiem" który powinien zostać wysłany na leczenie. Nie o tym jednak chciałam napisać. Mam wrażenie, że litość nie pozwala patrzeć perspektywicznie, a jak pokazuje historia muzułmanie nigdy w historii i to nawet najnowszej nie żyli w zgodzie z chrześcijanami. Zawsze prędzej czy później dochodziło do konflików na tle religijnym. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej? Jeśli Niemcy uważają inaczej mają do tego prawo ale nie mają prawa narzucać swojego zdania innym. W przeciwnym bowiem wypadku odmawiają pańswom w końcu demokratycznym suwerenności, a na to się nie godzę. 

Alino:)  dzieki pracy z uchodzcami przestalam sie ich bac, poznaje ich zwyczaje a oni nasze,  staramy sie isc na kompromisy. Nie mialam do czynienia z ultrafundamentalistami, stad moja pozytywna ocena dotychczas poznanych ludzi z obcych mi kulturowo krajow. Nie znajac tematu z praktcznej strony, byc moze, ze bym sie nakrecala ogladajac filmiki na yt lub czytajac nieprzychylne artykuly w gazetach. Pracujac z uchodzcami opanowalam lek i wyciszylam obawy.
Nie wypowiadam sie co do przyszlosci Europy, politycy nie sa w stanie tego przewidziec a coz dopiero ja! 
24 listopada 2015 20:45 / 3 osobom podoba się ten post
Ja jednak obstaje przy swoim , ze Afryka nie powinna przenosic sie do Europy, ni zaleznie od sytuacji. Nie mam na mysli kilkuset ludzi potrzebujacych rzeczywiscie pomocy, ale to zakrawa juz na najazd i nic dobrego z tego nie wyniknie bez wzgledu na predkosc przystosowywania sie do europejskich warunkow itd. Ostatecznie zyjemy na jednej Ziemi i nie moge pojac dlaczego jedne kontynenty dopiero co wyszly z jaskin i zamienily maczety na ruskie kalasznikowy, a inne potrafia isc do przodu pomimo czesto niesprzyjajacych warunkow. Moim zdaniem winne jest temu zacofanie religijne , ktore obezwladnia tych ludzi, ale przeciez technika poszla tak daleko do przodu , ze ci uchodzcy wiedza jak wyglada zycie tutaj i nie rozumiem dlaczego nie probuja przeciwstawic sie temu wszystkiemu w ich rodzimych krajach, tylko podazaja tam, gdzie jest latwiej zyc. Coraz bardziej wierze w zamierzony cel i tych przybywajacych i tych ich goszczacych;(
24 listopada 2015 20:53 / 3 osobom podoba się ten post
Powiem taaak, osobiście też nie jestem za uchodzcami bo się ich boję, ale dzieki niektorym wpisom boję się mniej..........
To, że jestem chrześcijanką to też mnie do czegoś zobowiązuje.......stawiam się też w ich położenie, bo gdybym to ja musiała uciekać z własnego kraju.........???

, Tak do końca nigdy nie wiemy kto jest naszym wrogiem, bo czasami jesteśmy my sami i nasza postawa wobec innych buduje mur i wrogość w naszą stronę.....
Niemcy jako naród nie chcą uchodzców bo tak naprawdę to ich nikt nie chce.........ale gdzie się mają podziać ci ludzie którzy rzeczywiście uciekają przed śmiercią???????
Przecież kiedyś Polacy ratowali żydów....czyż nie....??? Teraz polska jako kraj katolicki odmawia ....?  Bo co , żyjemy na wyspie, jesteśmy pępkiem świata.....sami damy radę......skąd wiadomo jaka będzie postawa tych ludzi za kilkanaście lat wobec nas Polaków....i co zamkniemy się w rezerwacie......
Każdy ma prawo do życia w pokoju,....oni też.........i nie można ich zamykać w smochodach gdzie umierają....nie można ich podpalać..itd.....nie można też szydzić z ich wiary, palić flagi, szerzyć postawę nienawiści  itd........przecież ich jest więcej i bedzie jeszcze więcej, bo tego się nie da zmienić.....to w przyszłości odbije się na naszym narodzie, Polska nie jest mocarstwem..........a jeśli im teraz pomożemy to kto wie.............
Mówimy o integracji......ale czy my szukamy z mimi jakiegoś wspólnego języka? nie
Może,,,, ja się mylę może i nie mam racji, ale wierze, że wsród nich są też dobrzy ludzie i że nasza teraźniejsza postawa sprzeciwu odbije się na nas źle...w przyszłości...
24 listopada 2015 20:59 / 3 osobom podoba się ten post
anerik

Powiem taaak, osobiście też nie jestem za uchodzcami bo się ich boję, ale dzieki niektorym wpisom boję się mniej..........
To, że jestem chrześcijanką to też mnie do czegoś zobowiązuje.......stawiam się też w ich położenie, bo gdybym to ja musiała uciekać z własnego kraju.........???

, Tak do końca nigdy nie wiemy kto jest naszym wrogiem, bo czasami jesteśmy my sami i nasza postawa wobec innych buduje mur i wrogość w naszą stronę.....
Niemcy jako naród nie chcą uchodzców bo tak naprawdę to ich nikt nie chce.........ale gdzie się mają podziać ci ludzie którzy rzeczywiście uciekają przed śmiercią???????
Przecież kiedyś Polacy ratowali żydów....czyż nie....??? Teraz polska jako kraj katolicki odmawia ....?  Bo co , żyjemy na wyspie, jesteśmy pępkiem świata.....sami damy radę......skąd wiadomo jaka będzie postawa tych ludzi za kilkanaście lat wobec nas Polaków....i co zamkniemy się w rezerwacie......
Każdy ma prawo do życia w pokoju,....oni też.........i nie można ich zamykać w smochodach gdzie umierają....nie można ich podpalać..itd.....nie można też szydzić z ich wiary, palić flagi, szerzyć postawę nienawiści  itd........przecież ich jest więcej i bedzie jeszcze więcej, bo tego się nie da zmienić.....to w przyszłości odbije się na naszym narodzie, Polska nie jest mocarstwem..........a jeśli im teraz pomożemy to kto wie.............
Mówimy o integracji......ale czy my szukamy z mimi jakiegoś wspólnego języka? nie
Może,,,, ja się mylę może i nie mam racji, ale wierze, że wsród nich są też dobrzy ludzie i że nasza teraźniejsza postawa sprzeciwu odbije się na nas źle...w przyszłości...

anerik, pomagac, zgoda, ale to przeroslo juz wszystkich i Niemcy tez! Landy niemieckie sa miedzy soba juz podzielone pod wzgledem pomoc czy tez nie no i Europa takze! Jesli wojna w Syrii trwa od kilku lat, dlaczego nagle w tych ostatnich miesiacach tylu uchodzcow??? widze w tym podstep i to niczego dobrego nie przyniesie dla Europy, w ktorej zyjemy i o ktora walczymy- WSPOLNA- nie mozna czynic czegos, co jest ponad nasze sily bo my zabijemy siebie i nie pomozemy innym
24 listopada 2015 21:15 / 2 osobom podoba się ten post
anerik

Powiem taaak, osobiście też nie jestem za uchodzcami bo się ich boję, ale dzieki niektorym wpisom boję się mniej..........
To, że jestem chrześcijanką to też mnie do czegoś zobowiązuje.......stawiam się też w ich położenie, bo gdybym to ja musiała uciekać z własnego kraju.........???

, Tak do końca nigdy nie wiemy kto jest naszym wrogiem, bo czasami jesteśmy my sami i nasza postawa wobec innych buduje mur i wrogość w naszą stronę.....
Niemcy jako naród nie chcą uchodzców bo tak naprawdę to ich nikt nie chce.........ale gdzie się mają podziać ci ludzie którzy rzeczywiście uciekają przed śmiercią???????
Przecież kiedyś Polacy ratowali żydów....czyż nie....??? Teraz polska jako kraj katolicki odmawia ....?  Bo co , żyjemy na wyspie, jesteśmy pępkiem świata.....sami damy radę......skąd wiadomo jaka będzie postawa tych ludzi za kilkanaście lat wobec nas Polaków....i co zamkniemy się w rezerwacie......
Każdy ma prawo do życia w pokoju,....oni też.........i nie można ich zamykać w smochodach gdzie umierają....nie można ich podpalać..itd.....nie można też szydzić z ich wiary, palić flagi, szerzyć postawę nienawiści  itd........przecież ich jest więcej i bedzie jeszcze więcej, bo tego się nie da zmienić.....to w przyszłości odbije się na naszym narodzie, Polska nie jest mocarstwem..........a jeśli im teraz pomożemy to kto wie.............
Mówimy o integracji......ale czy my szukamy z mimi jakiegoś wspólnego języka? nie
Może,,,, ja się mylę może i nie mam racji, ale wierze, że wsród nich są też dobrzy ludzie i że nasza teraźniejsza postawa sprzeciwu odbije się na nas źle...w przyszłości...

Z tym ratowaniem Żydów przez Polaków to różnie było. Jedwabne nie było wyjątkiem, a antysemityzm w Polsce był duży. 
Z resztą zupełnie się zgadzam:)
24 listopada 2015 21:21 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

Z tym ratowaniem Żydów przez Polaków to różnie było. Jedwabne nie było wyjątkiem, a antysemityzm w Polsce był duży. 
Z resztą zupełnie się zgadzam:)

antysemityzm istnieje na chyba calym swiecie
Taka nasza natura ze nie przepadamy za tymi ktorzy potrafia dorobic sie wiecej niz inni
To tylko takie luzne spostrzezenie
24 listopada 2015 21:27 / 3 osobom podoba się ten post
Leni , dobra kobieto.....ty się państwem nie przejmuj..........tu chodzi o postawę.......o brak tolerancji....o nienawiść......która wróci do nas.
Tu też chodzi o moją postawę wobec drugiego człowieka. Jeśli im się umożliwi, to być może wrócą do swojego kraju kto to wie.....nie można myśleć o najgorszym , bo pamiętaj.....nasze myśli są twórcze........
Jeszcze jedno przeciez nie miałaś wpływu na to , że oni tu są.......... mamy wpływ tylko na własną postawę wobec tych ludzi.......