Głodówka i oczyszczanie organizmu

11 września 2015 22:39
Nawiązuję do "Kącika gezglutenowego" i innych porad w sprawie żywienia w przypadku kłopotów zdrowotnych.
Chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was wypróbował głodówkę i jak na niego wpłynęła.
 
 
Ja robiłam głodówkę (tylko o wodzie, bez żadnych dodatków) kilka razy ....tzn.:
 
 
* 1-szy raz wiele lat temu jako młoda osoba (głupio - bo chodziło o schudnięcie, chociaż wcale nie byłam gruba....ale wiadomo wtedy była moda na "kościotrupy")
 
* 2-gi raz: kłopoty ze zdrowiem - ktoś poradził mi tą metodę (tym razem z odpowiednim przygotowaniem) - pomogło! i to bardzo ...ciężki był tylko pierwszy tydzień, potem poczułam ogromny przypływ energii i siły :) 
* 3-ci raz: też chodziło o zdrowie ....3 tygodniowa głodówka niewiele pomogła (na cerę, włosy - owszem, ale nadal nie czułam się dobrze),
* teraz jestem na kolejnej głodówce (od 3 tygodni) ....co prawda nie jest tak całkowita, bo: nie jadam nic, ale piję poza wodą rumianek i szałwię + 2 małe kawy, poza tym od czasu do czasu biorę do usta landrynkę miętową albo cytrynową (aby zapobiec nagłemu spadkowi cukru). Czuję się o wiele lepiej, nie czuję głodu....chociaż chwilami zaczynam już odczuwać silną chęć zjedzenia czegoś konkretnego -jabłka, pomidora, sałaty czy sera 
 
Dziadek najpierw się cieszył (być może żartował), że zmniejszą mu się koszty opiekunki - teraz namawia mnie na jedzenie. On sam też kiedyś wielokrotnie (co roku przez ponad 20 lat) robił taką kurację, ale w specjalnym ośrodku.  
Co o tym myślicie - ma ktoś jakieś doświadczenia?
12 września 2015 05:15 / 5 osobom podoba się ten post
O ! wreszcie jakaś cudowna dieta dla mnie , tylko , że się trochę obawiam , bo : " kiedyś , jakiś chlop próbował konia oduczyć jedzenia i prawie by mu się to udało , ino , że koń padł ! ...."
Jestem przeciwna wszelkim , głodówkowym dietom , nie twierdzę , że nie działają oczyszczająco , czy coś w tym stylu , ale jak taka dieta ma mi pomóc szczególnie wtedy jak jestem " na projekcie " ? doda mi sił ? Spróbowałabyś "Grevuniu " transferu podczas stosowania takiej diety ? chyba nie , bo prędzej zbierali by Ciebie z podłogi ( razem z PDP ! ) niż Ci się wydaje !
Dobra - żadnej diety wprowadzać nie będę , ale od dzisiaj już koniec , schluss , finito , ende z: tiramisu , ciasteczkami i innymi szkodliwymi memu ciału smakołykami , dlaczego ? bo tak chcę !!!.......wiele razy już tak chciałam !
12 września 2015 09:32 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

O ! wreszcie jakaś cudowna dieta dla mnie , tylko , że się trochę obawiam , bo : " kiedyś , jakiś chlop próbował konia oduczyć jedzenia i prawie by mu się to udało , ino , że koń padł ! ...."
Jestem przeciwna wszelkim , głodówkowym dietom , nie twierdzę , że nie działają oczyszczająco , czy coś w tym stylu , ale jak taka dieta ma mi pomóc szczególnie wtedy jak jestem " na projekcie " ? doda mi sił ? Spróbowałabyś "Grevuniu " transferu podczas stosowania takiej diety ? chyba nie , bo prędzej zbierali by Ciebie z podłogi ( razem z PDP ! ) niż Ci się wydaje !
Dobra - żadnej diety wprowadzać nie będę , ale od dzisiaj już koniec , schluss , finito , ende z: tiramisu , ciasteczkami i innymi szkodliwymi memu ciału smakołykami , dlaczego ? bo tak chcę !!!.......wiele razy już tak chciałam ! :-)

12 września 2015 10:18 / 5 osobom podoba się ten post
Głodówka to najgorsze co może być.
Jak ma to niby pomóc (długotrwale) schudnąć i czuć się dobrze?
bezsensu jak dla mnie. Nie praktykuję.
12 września 2015 11:00
Barbara niepowtarzalna

O ! wreszcie jakaś cudowna dieta dla mnie , tylko , że się trochę obawiam , bo : " kiedyś , jakiś chlop próbował konia oduczyć jedzenia i prawie by mu się to udało , ino , że koń padł ! ...."
Jestem przeciwna wszelkim , głodówkowym dietom , nie twierdzę , że nie działają oczyszczająco , czy coś w tym stylu , ale jak taka dieta ma mi pomóc szczególnie wtedy jak jestem " na projekcie " ? doda mi sił ? Spróbowałabyś "Grevuniu " transferu podczas stosowania takiej diety ? chyba nie , bo prędzej zbierali by Ciebie z podłogi ( razem z PDP ! ) niż Ci się wydaje !
Dobra - żadnej diety wprowadzać nie będę , ale od dzisiaj już koniec , schluss , finito , ende z: tiramisu , ciasteczkami i innymi szkodliwymi memu ciału smakołykami , dlaczego ? bo tak chcę !!!.......wiele razy już tak chciałam ! :-)

Basiuniu :), nie próbowałam transferu i na pewno bym jej nie podjęła gdybym miała sztelę z transferem, nockami itp. Tutaj mam miejsce superlajtowe nie obciążające ani fizycznie ani psychicznie.
W ogóle głodówka nie jest na żadną sztelę, ale przymierzałam się do niej od dłuższego czasu w domu w PL i absolutnie jest nie do przprowadzenia .....za dużo biegania, obowiązków, wyjazdów, wizyty u lekarzy i badania ...... Tutaj mam luzik, spokój, świerze powietrze, wysypiam się, a moje dolegliwości tak się nasilały że miałam już wszystkiego dość (lekarze nie umieją mi pomóc). 
Basiu, ja ciebie (ani nikogo) nie próbuję przekonać do tej diety. Chciałam tylko zasięgnąć waszych opinii ....a może podzielić się doświadczeniami jeśli ktoś kiedykolwiek stosował.

Orim 
12 września 2015 11:06 / 2 osobom podoba się ten post
greva

Basiuniu :), nie próbowałam transferu i na pewno bym jej nie podjęła gdybym miała sztelę z transferem, nockami itp. Tutaj mam miejsce superlajtowe nie obciążające ani fizycznie ani psychicznie.
W ogóle głodówka nie jest na żadną sztelę, ale przymierzałam się do niej od dłuższego czasu w domu w PL i absolutnie jest nie do przprowadzenia .....za dużo biegania, obowiązków, wyjazdów, wizyty u lekarzy i badania ...... Tutaj mam luzik, spokój, świerze powietrze, wysypiam się, a moje dolegliwości tak się nasilały że miałam już wszystkiego dość (lekarze nie umieją mi pomóc). 
Basiu, ja ciebie (ani nikogo) nie próbuję przekonać do tej diety. Chciałam tylko zasięgnąć waszych opinii ....a może podzielić się doświadczeniami jeśli ktoś kiedykolwiek stosował.

Orim :-):-)

Ja ??? A po co ???? Piękny,szczuply i młody !!!! Bez dolegliwosci
12 września 2015 11:12
Greva a probowalas innych sposobow na oczyszczanie? Bo glodowka i to taka dluga to raczej z wyniszczeniem a nie oczyszczeniem mi sie kojarzy...
Ja co jakis czas nie jem przez 3 dni. Ale wtedy pije co dwie godziny min.2 szklanki swiezego soku jablkowego. 3 dni dlatego by od jedzenia nie odwyknac. Bo po 3 dniach rzeczywiscie organizm zaczyna sie oswajac
12 września 2015 12:54
Warto sięgnąć po dietę dr Dąbrowskiej
12 września 2015 12:59 / 4 osobom podoba się ten post
Nie rozumiem jednego.....
.....mianowicie dlaczego zdrowa,mądra i myśląca kobieta(może być też w licznbie mnogiej),w czasach gdzie tyle mówi się na tematy zdrowego odżywiania twierdzi,że głodówka to dobre rozwiązanie??!!

Bez urazy bo to ogólnie a nie osobiście:)
12 września 2015 19:28 / 2 osobom podoba się ten post
Co innego 1 x w miesiącu zafundować sobie dzień wody,czy dzień soków albo owoców itp a co innego 3 tygodniowa głodówka-zawsze,powtarzam zawsze takie traktowanie swojego organizmu czyni w nim szkody.I to nie jest tak ,że widać te skutki uboczne od razu-za pół roku,rok wypadają włosy czy zaczynają się problemy z przewodem pokarmowym albo chroniczne bóle głowy.Zdecydowanie odradzam takie metody.Jak już to lepiej pod kontrola dietetyka zmienić sposób odżywiania na zdrowszy.
12 września 2015 19:29
kasia63

Co innego 1 x w miesiącu zafundować sobie dzień wody,czy dzień soków albo owoców itp a co innego 3 tygodniowa głodówka-zawsze,powtarzam zawsze takie traktowanie swojego organizmu czyni w nim szkody.I to nie jest tak ,że widać te skutki uboczne od razu-za pół roku,rok wypadają włosy czy zaczynają się problemy z przewodem pokarmowym albo chroniczne bóle głowy.Zdecydowanie odradzam takie metody.Jak już to lepiej pod kontrola dietetyka zmienić sposób odżywiania na zdrowszy.

po co dietetyk, wystarczy posłuchać Jerzego Ziębę i jego "Ukryte terapie".
12 września 2015 20:42 / 2 osobom podoba się ten post
Andrea, a jakie miał efekty.......bo to była żadna głodówka.....tylko oczyszczanie watroby....robiłam coś podobnego, ale tylko raz......ze skórą było znacznie lepiej.
Głodówka to nie dla mnie i tak jak Kasia napisała z pewnością szkodzi.
12 września 2015 20:44 / 1 osobie podoba się ten post
Dawno sie tak nie usmialem )))))))))
12 września 2015 20:49 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Warto sięgnąć po dietę dr Dąbrowskiej

A najlepiej i nabardziej zdrowo jest zatosowac diete NZT, czyli Nie Zrec Tyle.
12 września 2015 20:51 / 4 osobom podoba się ten post
Boże !!! I przezyl to !!!
Ja tam kiedys mialem taka diete glodowkowa.Jednak to dawno,dawno temu za siedmioma gorami.........bylo.
Pojechalismy pod namiot nad morze.Kasy bylo tyle ze albo browarek i wstep na disco albo jedzenie

Wybor byl ocztwisty  a jak nam sie dziewczyny wylaszczyly po miesiacu takiej diety