Wyżywienie w pracy opiekunki

19 września 2015 13:47
Brzozahej

no to ja chce do Wloch:lol3:

Ale pensja jest niższa i mnie nie zwracali za podróż
19 września 2015 14:13 / 1 osobie podoba się ten post
kotka

Nie miałam takiej sytuacji to była moja pierwsza praca w DE  a pracując we Włoszech nie spotkałam sie z tym.Gotują dużo i obficie podaja .Zasiada cała rodzina do stołu. Tylko talerzy potem duzo do mycia:-)

Ja niedawno zeszłam ze szteli gdzie babcia po Włosku mówiła,  tam byś pasowała idealnie.
Tam też rodzina na jedzeniu i to delikatesów nie oszczedzała. Co Włosi to Włosi
19 września 2015 14:23 / 2 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Ja niedawno zeszłam ze szteli gdzie babcia po Włosku mówiła,  tam byś pasowała idealnie.
Tam też rodzina na jedzeniu i to delikatesów nie oszczedzała. Co Włosi to Włosi

Czy też mamma miała decydujący głos w domu i ostatnie słowo? We Włoszech "mamma' to taka matrona,ktora siedzi i palcem wskazuje co dzieci maja zrobić.Wszystkiego musi kosztować przed podaniem doprawia i decyduje we wszystkich domowych sprawach.
19 września 2015 18:08
kotka

Czy też mamma miała decydujący głos w domu i ostatnie słowo? We Włoszech "mamma' to taka matrona,ktora siedzi i palcem wskazuje co dzieci maja zrobić.Wszystkiego musi kosztować przed podaniem doprawia i decyduje we wszystkich domowych sprawach.

Pewnie kiedyś miała, teraz niestety Demencja ją przytłumiła ale charakterna została hahahaha.
Teraz córka rządzi, a jest jak kwoka, wszędzie jej było pełno . Miło ich wspominam aczkolwiek słyszałam ze moja zmienniczka uciekła po tygodniu wiec nie wszystkim te klimaty pasują.
19 września 2015 18:50 / 7 osobom podoba się ten post
Co do głodu....Nie wiem, moze komuś podpadnę ale napiszę. Dużo czasami jest w tym winy opiekunek.
Ja raz przejęłam sztelę i zmienniczka poskarzyła się ze niedojadała i ze trzeba oszczędzać bo rodzina mało kasy daje. Ja w pierwszym tygodniu wydałam wszystko w 2 dni pokazałam rodzinie rachunki i poprosiłam o wiecej geldów i zaczęłam dostawać podwojoną sumę. Musimy prosic okasę, mimo że to krępuje niektóre.
20 września 2015 15:50 / 1 osobie podoba się ten post
Gosia 1234

Co do głodu....Nie wiem, moze komuś podpadnę ale napiszę. Dużo czasami jest w tym winy opiekunek.
Ja raz przejęłam sztelę i zmienniczka poskarzyła się ze niedojadała i ze trzeba oszczędzać bo rodzina mało kasy daje. Ja w pierwszym tygodniu wydałam wszystko w 2 dni pokazałam rodzinie rachunki i poprosiłam o wiecej geldów i zaczęłam dostawać podwojoną sumę. Musimy prosic okasę, mimo że to krępuje niektóre.

Tak na pewwno krepujace ale wydaje mi siew, ze nie ma wyboru. Natomiast czasami jest pewnie tak, ze mozna mowic i prosic i tak to nic nie da.

Zalezy pewnie gdzie sie trafi. Mnie przeraza brud i balagan jaki maja w domu.... to jeat masakra
20 września 2015 16:21 / 2 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Co do głodu....Nie wiem, moze komuś podpadnę ale napiszę. Dużo czasami jest w tym winy opiekunek.
Ja raz przejęłam sztelę i zmienniczka poskarzyła się ze niedojadała i ze trzeba oszczędzać bo rodzina mało kasy daje. Ja w pierwszym tygodniu wydałam wszystko w 2 dni pokazałam rodzinie rachunki i poprosiłam o wiecej geldów i zaczęłam dostawać podwojoną sumę. Musimy prosic okasę, mimo że to krępuje niektóre.

Mowisz ze potrzeba wiecej geldów na sztelach?? :):) Rozbawilas mnie tymi zwrotami :):)
20 września 2015 17:07 / 2 osobom podoba się ten post
Mazury

Mowisz ze potrzeba wiecej geldów na sztelach?? :):) Rozbawilas mnie tymi zwrotami :):)

A dlaczego taki rozbawiony jestes?  Chyba nie jestes Opiekunem i nie jestes w temacie kolego.
20 września 2015 20:28 / 4 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

A dlaczego taki rozbawiony jestes?  Chyba nie jestes Opiekunem i nie jestes w temacie kolego.

A bo wiesz nie bardzo wiem w jakim to jezyku jest napisane geldów i sztele. Mysle ze nie trzeba do tego byc opiekunem "kolezanko"
20 września 2015 21:17 / 1 osobie podoba się ten post
Mazury

A bo wiesz nie bardzo wiem w jakim to jezyku jest napisane geldów i sztele. Mysle ze nie trzeba do tego byc opiekunem "kolezanko"

E no Mazurek jaja se robisz , że nie wiesz ? czy to Cię może tylko razi ? przeca wiesz , że my tutaj dla zgrywów lubimy sobie pojechać " po wariacku " . Nie zwracaj aż tak uwagi , że ktoś pisze tak jak się mówi a inny tak jak się prawidłowo pisze ......no i szluss , żeby bylo śmieszniej
20 września 2015 22:01 / 1 osobie podoba się ten post
Mazury

A bo wiesz nie bardzo wiem w jakim to jezyku jest napisane geldów i sztele. Mysle ze nie trzeba do tego byc opiekunem "kolezanko"

Ale jednak zrozumiałeś więc o to chodziło.
20 września 2015 22:57 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

E no Mazurek jaja se robisz , że nie wiesz ? czy to Cię może tylko razi ? przeca wiesz , że my tutaj dla zgrywów lubimy sobie pojechać " po wariacku " . Nie zwracaj aż tak uwagi , że ktoś pisze tak jak się mówi a inny tak jak się prawidłowo pisze ......no i szluss , żeby bylo śmieszniej :-):-):-)

Przeciez napisalem ze bardzo mnie to rozbawilo!!!!pozytywnie!!!!:):)
21 września 2015 07:59 / 1 osobie podoba się ten post
Mazury

Przeciez napisalem ze bardzo mnie to rozbawilo!!!!pozytywnie!!!!:):)

To " tyż " zapytałam w pierwszych słowach mojego " listu " , czy se jaja robisz ? dotarło do mnie dopiero teraz , że nie wszyscy " tamtego posta " zrozumieli . Sobie się nie dziwię , bo lata swoje mam i to nadgryzione zębem czasu , ale , że młodsi ( sze ) biorą wszystko na poważnie ?
21 września 2015 08:34
Barbara niepowtarzalna

To " tyż " zapytałam w pierwszych słowach mojego " listu " , czy se jaja robisz ? dotarło do mnie dopiero teraz , że nie wszyscy " tamtego posta " zrozumieli . Sobie się nie dziwię , bo lata swoje mam i to nadgryzione zębem czasu , ale , że młodsi ( sze ) biorą wszystko na poważnie ? :-):-):-)

Bo nie posiadaja inteligencji, która Ty masz, i dlatego.
21 września 2015 08:42 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Bo nie posiadaja inteligencji, która Ty masz, i dlatego.:palka:

Mówisz ? ......może i tak być