Oto jak moga nas rozbawic nasi podopieczni

11 września 2014 20:38 / 3 osobom podoba się ten post
To rozmowa wyglądała:
K: Miłego wieczoru
Ty: Pani również
K: Nawzajem

Haha:)
11 września 2014 20:39 / 3 osobom podoba się ten post
Dokladnie,automatycznie odpowiedziała.
Ale jakieby nie były te kasjerki podejrzane,to kupiłam sobie co nieco,Najem się w końcu:)
11 września 2014 20:56 / 1 osobie podoba się ten post
A w Tedim już rozłożony asortyment bożonarodzeniowy!
11 września 2014 21:00 / 1 osobie podoba się ten post
Co rok,to wcześniej.W zeszłym roku dopiero,ha,ha,w pażdzierniku to robili.
11 września 2014 21:15
fado

Gleichfals, praktycznie też jest poprawnie, bo słyszę to częściej jak inne. Jestem w środkowych Niemczech.

potwierdzam 
płn-zach niemcy nawet w hesji tak mówią, południe nie wiem
11 września 2014 21:36
wichurra

A w Tedim już rozłożony asortyment bożonarodzeniowy!

Nie tylko tam.
Bodajże w Rewe w zeszłym tygodniu widziałam już świąteczne słodycze,a w Woolworth ozdoby choinkowe :/
11 września 2014 21:37 / 1 osobie podoba się ten post
A ja się dopiero na dynie zaczęłam cieszyć...
11 września 2014 21:49 / 3 osobom podoba się ten post
marshall.area

Znam niemiecki słabo, ale daję rady. Czasem pod wpływem stresu powiem coś innego co bym powinienem, lub nic nie mówię ;)
Ostatno w sklepie gdy odchodziłem od kasy kasjerka powiedziała coś tam typu szyjn tag czy coś podobnego, a ja chciałem odpowiedzieć glajśfals ( to jest wzajemnie według mojego słownika) a odpowiedziałem glajś-zaraz ;/
A co się odpowiada w takich sytuacjach ? ;)

krzycz z daleka..Halllloooooooooooo.............      a potem,.  udawaj, ze szukajsz  czegos po kieszeniach...hahhhahaa
 
sorki, chłopie, kiedy  Ty, sie pozbierasz....moze mniej na forum, a troche  wiecej  czasu poswiec na nauke  niemieckiego...
11 września 2014 21:52 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

A ja się dopiero na dynie zaczęłam cieszyć...

Zajeżdżaj do mnie Wichurka,córka Zysiowa przytargała kurbis wielkości łba bawołu, będzie i hokkaido, i kurbissuppe i na kuchen, a resztą się chyba wysmaruję.
11 września 2014 21:55
Evvex

Zajeżdżaj do mnie Wichurka,córka Zysiowa przytargała kurbis wielkości łba bawołu, będzie i hokkaido, i kurbissuppe i na kuchen, a resztą się chyba wysmaruję.

Ja w swoim prywatnym ogrodzie wyhodowałam piękne dyńki Hokkaido - z nasionek z przywiezionej z Niemiec dyni. Zupy już robiłam latem.
Jutro też będzie zupa dyniowa z mlekiem kokosowym - szkoda, że babcia imbiru nie lubi, bo by jeszcze lepsza była. 
11 września 2014 21:56
Dzisiaj gotowałam zupę kombinowaną z dynią i cukinią.Dynia to chyba była hokkaido,bo za Chiny ludowe nie mogłam jej obrać ,a i kroiło się cięzko.W końcu ją jakoś zmasakrowałam i wrzuciłam do gara.Nawet dobra była zupka.
11 września 2014 21:58 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dzisiaj gotowałam zupę kombinowaną z dynią i cukinią.Dynia to chyba była hokkaido,bo za Chiny ludowe nie mogłam jej obrać ,a i kroiło się cięzko.W końcu ją jakoś zmasakrowałam i wrzuciłam do gara.Nawet dobra była zupka.

Hokkaido się nie obiera:)
Skórka tak mięknie z gotowaniu, że jakby jej nie było. 
11 września 2014 22:00 / 4 osobom podoba się ten post
AMOREK

krzycz z daleka..Halllloooooooooooo.............      a potem,.  udawaj, ze szukajsz  czegos po kieszeniach...hahhhahaa
 
sorki, chłopie, kiedy  Ty, sie pozbierasz....moze mniej na forum, a troche  wiecej  czasu poswiec na nauke  niemieckiego...

nie przepraszaj, wyrażaj swoje wstrętne opinie ;))
11 września 2014 22:01 / 6 osobom podoba się ten post
AMOREK

krzycz z daleka..Halllloooooooooooo.............      a potem,.  udawaj, ze szukajsz  czegos po kieszeniach...hahhhahaa
 
sorki, chłopie, kiedy  Ty, sie pozbierasz....moze mniej na forum, a troche  wiecej  czasu poswiec na nauke  niemieckiego...

ciągle się uczę, nawet z forum, od razu rzymu nie zbudowali
11 września 2014 22:02 / 8 osobom podoba się ten post
marshall.area

ciągle się uczę, nawet z forum, od razu rzymu nie zbudowali

Nie przejmuj sie głupimi wstawkami.Pisz, pytaj i ucz sie wszysto przed Tobą