Opis stanu podopiecznego nie zgadza się

24 października 2016 21:47 / 2 osobom podoba się ten post
Stan podopiecznego niezgodny ze stanem rzeczywistym , więc nauczyłam się czytać między wierszami .Podopieczny chodzący a podano ,że do dyspozycji wózek...No i dużo pytań do rekrutera -zawsze można czegoś się dowiedzieć . Jednak na miejscu często niespodzianki których nie przewidzimy.
Czy chcesz wrócić do wcześniejszego konta? Jest, z tego co widzę również aktywne.
Jak mło ,że odnalezione . Był to mój pierwszy wyjazd  , jest tam tylko o tym jak się boję ,więc pozostanę przy obecnym. 

11 listopada 2016 05:00 / 1 osobie podoba się ten post
Dostałam poczta umowę do podpisania. Wcześniej w trakcie rekrutacji przedstawiono mi telefonicznie stan PDP ale ani w umowie ani w żadnym załączniku nie jest jej stan opisany. Czy powinnam mieć to na piśmie lub przynajmniej w mailu? w umowie brak jest również zapisu, że można domagać się przeniesienia w inne miejsce lub rozwiązania umowy w przypadku gdy stan PDP odbiega znacząco od przedstawianego w trakcie rekrutacji lub uległ znacznemu pogorszeniu już podczas pobytu, jak to wygląda u was? Czy mam się tego domagać?
11 listopada 2016 07:47 / 5 osobom podoba się ten post
nusia2302

Dostałam poczta umowę do podpisania. Wcześniej w trakcie rekrutacji przedstawiono mi telefonicznie stan PDP ale ani w umowie ani w żadnym załączniku nie jest jej stan opisany. Czy powinnam mieć to na piśmie lub przynajmniej w mailu? w umowie brak jest również zapisu, że można domagać się przeniesienia w inne miejsce lub rozwiązania umowy w przypadku gdy stan PDP odbiega znacząco od przedstawianego w trakcie rekrutacji lub uległ znacznemu pogorszeniu już podczas pobytu, jak to wygląda u was? Czy mam się tego domagać?

Nie.Na piśmie raczej stanu Pdp.nie dostaniesz.W zasadzie to jest tylko przekazane ustnie.W umowie masz zawarte tylko punkty umowy między tobą ,a firmą.Czyli typowa umowa o pracę,czy umowa zlecenie .Ja np.mam umowę zlecenie na rok,a na wyjazd mam polecenie wyjazdu z drukami delegacji,zakres czyności.
I to chyba tyle.Każda firma inaczej ma.
11 listopada 2016 07:55 / 2 osobom podoba się ten post
teresadd

Nie.Na piśmie raczej stanu Pdp.nie dostaniesz.W zasadzie to jest tylko przekazane ustnie.W umowie masz zawarte tylko punkty umowy między tobą ,a firmą.Czyli typowa umowa o pracę,czy umowa zlecenie .Ja np.mam umowę zlecenie na rok,a na wyjazd mam polecenie wyjazdu z drukami delegacji,zakres czyności.
I to chyba tyle.Każda firma inaczej ma.

Niektore firmy przesylają Fragebogen, które wypełnia rodzina, albo pracownica firmy czyta przez telefon, trzeba pomolestować trochę te opieszałe, a są i takie, które to robią bez specjalnych próśb. No, ale ten opis też często się nie zgadza w 100 procentach. Jak nie ma jakichś duzych rozbieżności, to jeszcze ujdzie, gorzej gdy zostaną ukryte jakieś fakty, które w rozumieniu rodziny, czy pracownic firmy mogłyby spowodowac zniechęcenie potencjalnej opiekunki.
11 listopada 2016 11:07 / 3 osobom podoba się ten post
To jest racja, dobry wątek, u mnie info od agentów prawie nigdy nie zgadzało się z tym co zastałam. Bardzo ogólnikowy opis : babcia czy dziadek wiek jak się porusza i na co choruje ( w tym też nie wszystkie choroby ) i finito. A człowiek naiwny machnął ręką i jechał w ciemną otchłań a potem płacz i zgrzytanie zębami :)