Jeśli coś boli - rady Janusza

09 listopada 2015 11:17 / 3 osobom podoba się ten post
Janusz specjalnie do ciebie i wszystkich " cierpiących"zakładam temat.
09 listopada 2015 11:32 / 2 osobom podoba się ten post
Marta

Janusz specjalnie do ciebie i wszystkich " cierpiących"zakładam temat.

No, nareszcie załozyłaś nowy temat cisnienie spadnie
25 listopada 2015 10:49
Dopiero teraz to zauważyłem.
25 listopada 2015 11:49
Janusz czym mogą być spowodowane bóle pleców u 17- letniego chłopaka? Silne,nie ustępujące nawet po przespanej nocy? Jakie badania,prześwietlenie zrobić? Masaże lecznicze wskazane czy nie? Czy dopiero po konsultacji lekarskiej bo można zaszkodzić?
25 listopada 2015 11:52 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Janusz czym mogą być spowodowane bóle pleców u 17- letniego chłopaka? Silne,nie ustępujące nawet po przespanej nocy? Jakie badania,prześwietlenie zrobić? Masaże lecznicze wskazane czy nie? Czy dopiero po konsultacji lekarskiej bo można zaszkodzić?

Marta ,a nie urósł szybko i dużo w ciągu krótkiego czasu?Miałam kiedys chłopaka co tak właśnie szybko wystrzelił wzwyż, aż mu sie na plecach rozstępy porobiły.
25 listopada 2015 12:05
No urósł..." Bóle wzrostowe" ,możliwe...no ale coś zaradzić trzeba bo chłopak cierpi bardzo...poza tym chyba trzeba się jednak jakoś przekonać czy to na pewno tylko to,bo może też być inna przyczyna?
25 listopada 2015 12:57
Moj syn mial skurcz miesniowy po wysilku-silownia. Lekarz zalecil wtedy przeswietlenie, czy aby z koscmi wszystko ok jest. Dostal leki przeciwzapalne I jakies cud masci. Kiedy stan zapalny minal, to chodzil jeszcze na masaze I rehabilitacje. Minelo juz ok. 5 lat I bol nie wraca
25 listopada 2015 15:07
Marta

Janusz czym mogą być spowodowane bóle pleców u 17- letniego chłopaka? Silne,nie ustępujące nawet po przespanej nocy? Jakie badania,prześwietlenie zrobić? Masaże lecznicze wskazane czy nie? Czy dopiero po konsultacji lekarskiej bo można zaszkodzić?

Przede wszystkim trzeba go zbadać i zdefiniować o który odcinek chodzi. Prześwietlać całego kręgosłupa nie ma sensu, bo być może nie będzie to konieczne. U 17 letniego chłopaka jeśli występują takie bóle, a nie miał żadnych poważnych urazów, to prawdopodobnie mamy do czynienia z wadą wrodzoną, która nie została zdiagnozowana albo po prostu dopadła go choroba cywilizacyjna (siedzący tryb życia w szkole i np. sporo czasu przed komputerem). Ale nie martw się Marto - w tym wieku wszystko można wyprowadzić.
25 listopada 2015 15:18
Wczoraj diagnozę postawiła mi bułgarska przyjaciółka Pdp która jest jak się określiła technikiem ortopedycznym-pracuje i mieszka w De 30 lat .Wg niej mam rwę kulszową.Czy mógłbyś się wypowiedzieć?
Mianowicie-od 2 miesięcy po wstaniu rano z łózka boli mnie biodro,pośladek,udo,kolano a teraz to już często dochodzi łydka.Trochę pochodzę,tak z 15min i ból mija do następnego ranka.Nie jest to tak bardzo bolesne ale upierdliwe.
25 listopada 2015 15:42
opiekun_Janusz

Dopiero teraz to zauważyłem. :-)

Jak znajdziesz chwilke to przeczytaj proszę mój post :)
25 listopada 2015 16:27 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Wczoraj diagnozę postawiła mi bułgarska przyjaciółka Pdp która jest jak się określiła technikiem ortopedycznym-pracuje i mieszka w De 30 lat .Wg niej mam rwę kulszową.Czy mógłbyś się wypowiedzieć?
Mianowicie-od 2 miesięcy po wstaniu rano z łózka boli mnie biodro,pośladek,udo,kolano a teraz to już często dochodzi łydka.Trochę pochodzę,tak z 15min i ból mija do następnego ranka.Nie jest to tak bardzo bolesne ale upierdliwe.

Wiele wskazuje na to że miała rację. Ale Tobie same ćwiczenia powinny pomóc. Zrób prześwietlenie odcinka lędźwiowego, a potem na fizjoterapię.
25 listopada 2015 19:31
opiekun_Janusz

Wiele wskazuje na to że miała rację. Ale Tobie same ćwiczenia powinny pomóc. Zrób prześwietlenie odcinka lędźwiowego, a potem na fizjoterapię.

przeswietlenie jesli mowisz o RTG nie wiele da.Lepiej zrobic rezonans magnetyczny z konterastem
25 listopada 2015 21:26
ORIM

przeswietlenie jesli mowisz o RTG nie wiele da.Lepiej zrobic rezonans magnetyczny z konterastem

Ja jestem przeciwnikiem rezonansu. Uważam że RTG jest lepsze w diagnostyce w pierwszej fazie. Robienie rezonansu to naprawdę ostateczność. Nie rozumiem dlaczego niektórzy wysyłają od razu na rezonans.
25 listopada 2015 21:31 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun_Janusz

Ja jestem przeciwnikiem rezonansu. Uważam że RTG jest lepsze w diagnostyce w pierwszej fazie. Robienie rezonansu to naprawdę ostateczność. Nie rozumiem dlaczego niektórzy wysyłają od razu na rezonans.

Możesz napisać dlaczego?
25 listopada 2015 21:34 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun_Janusz

Ja jestem przeciwnikiem rezonansu. Uważam że RTG jest lepsze w diagnostyce w pierwszej fazie. Robienie rezonansu to naprawdę ostateczność. Nie rozumiem dlaczego niektórzy wysyłają od razu na rezonans.

RTG nie pokazuje wszystkiego dokladnie.Widiczne sa tylko tkanki kostne,a brakuje obrazu tkanek miekich.Czyli jesli masz jakies przepukliny na kregoslupie ktore powoduja podraznienia nerwow to RTG tego nie wykryje