180 dni w delegacji i co dalej?

18 listopada 2015 15:17
Firma ztrudniła mnie 180 dni w roku i stop za pół roku dalej,jak to jest w praktyce.
18 listopada 2015 15:33
mashel

Firma ztrudniła mnie 180 dni w roku i stop za pół roku dalej,jak to jest w praktyce.

patrz " nowy rok , nowe zasady " 
08 lutego 2016 16:31 / 1 osobie podoba się ten post
Dziewczyny, może, któraś z Was wie, jak jest obecnie z klauzulą 183 dni.
Jeżeli pracuje na umowę zlecenie, i jestem oddelegowana /nie mylic z delegacją/ do pracy w De przez polska agencję, to nie mogę pracować dłużej niż 183 dni, bo po przekroczeniu tego okresu agencja musiałaby odprowadzać podatek w DE, a nie w PL.
I nie ma znaczenia czy pracuję w jednej agencji czy w dziesięciu ????
Dobrze rozumiem, czy z moim myśleniem coś jest nie tak?? Chciałabym pracować np.9 miesiecy w roku przez zgencje własnie, ale wyglada na to, że tak sie nie da.
Wyjasnijcie mi to proszę.
08 lutego 2016 16:42
ewa14

Dziewczyny, może, któraś z Was wie, jak jest obecnie z klauzulą 183 dni.
Jeżeli pracuje na umowę zlecenie, i jestem oddelegowana /nie mylic z delegacją/ do pracy w De przez polska agencję, to nie mogę pracować dłużej niż 183 dni, bo po przekroczeniu tego okresu agencja musiałaby odprowadzać podatek w DE, a nie w PL.
I nie ma znaczenia czy pracuję w jednej agencji czy w dziesięciu ????
Dobrze rozumiem, czy z moim myśleniem coś jest nie tak?? Chciałabym pracować np.9 miesiecy w roku przez zgencje własnie, ale wyglada na to, że tak sie nie da.
Wyjasnijcie mi to proszę.

Ja pracowalam w tamtym roku mniej więcej tyle? I wiele moich koleżanek i nic sie nie dzieje. Trzeba chyba jakies warunki spelniac?  Ja nikogo nie zastepuje tylko jezdze na tą sama sztele mam A1 i EKUZ 
08 lutego 2016 16:44
MeryKy rozumiem ze pracowałaś, ponad te 183 dni jako osoba oddelegowana z polskiej agencji??
08 lutego 2016 16:45
ewa14

MeryKy rozumiem ze pracowałaś, ponad te 183 dni jako osoba oddelegowana z polskiej agencji??

Tak
08 lutego 2016 17:17
MeryKy

Tak

Dzieki MeryKy za odpowiedź. 
Nie wiem jak to jest...........niby jeden kraj a przepisy interpretowane .........jak kto chce.
No cóz w mojej agencji twoerdzą, że nie mogę tego terminu przekroczyć by nie płacic podatku w DE. A z tym podobno wiele zachodu i tyle.

08 lutego 2016 17:17 / 2 osobom podoba się ten post
ewa14

Dziewczyny, może, któraś z Was wie, jak jest obecnie z klauzulą 183 dni.
Jeżeli pracuje na umowę zlecenie, i jestem oddelegowana /nie mylic z delegacją/ do pracy w De przez polska agencję, to nie mogę pracować dłużej niż 183 dni, bo po przekroczeniu tego okresu agencja musiałaby odprowadzać podatek w DE, a nie w PL.
I nie ma znaczenia czy pracuję w jednej agencji czy w dziesięciu ????
Dobrze rozumiem, czy z moim myśleniem coś jest nie tak?? Chciałabym pracować np.9 miesiecy w roku przez zgencje własnie, ale wyglada na to, że tak sie nie da.
Wyjasnijcie mi to proszę.

Jeśli agencja ma siedzibę w PL, Ty masz zameldowanie w PL i ośrodek interesów , podpisujesz umowę zlecenia ( umowy o pracę to nie dotyczy) to płacisz podatek w PL. Mozesz pracować i 12 miesięcy. Dostałam odp od 2 urzędów skarbowych. A dodam tylko, że agencja miała troche inne zdanie, dlatego poszukiwałam odpowiedzi we właściwych miejscach. Rabotaj ile chcesz
08 lutego 2016 17:19
Michalinka

Jeśli agencja ma siedzibę w PL, Ty masz zameldowanie w PL i ośrodek interesów , podpisujesz umowę zlecenia ( umowy o pracę to nie dotyczy) to płacisz podatek w PL. Mozesz pracować i 12 miesięcy. Dostałam odp od 2 urzędów skarbowych. A dodam tylko, że agencja miała troche inne zdanie, dlatego poszukiwałam odpowiedzi we właściwych miejscach. Rabotaj ile chcesz :-)

Widzisz Michalinko, tylko mi nie chodzi o to, że nasz urząd skarbowy się przyczepi.............tylko ten niemiecki ot co. Bo skoro przekroczyłam ten okres o którym mówi klauzula, to podlegam nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w DE.
08 lutego 2016 17:34 / 1 osobie podoba się ten post
ewa14

Widzisz Michalinko, tylko mi nie chodzi o to, że nasz urząd skarbowy się przyczepi.............tylko ten niemiecki ot co. Bo skoro przekroczyłam ten okres o którym mówi klauzula, to podlegam nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w DE.

A skąd ten wniosek? Jeśli US robi mi wykładnie na temat umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Niemcami / okresla rezydencje podatkową  i odp,  że mam nie zgłaszać się w urzędzie niemieckim to z jakiego powodu mam to podważać? 
08 lutego 2016 17:39
Michalinka

A skąd ten wniosek? Jeśli US robi mi wykładnie na temat umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Niemcami / okresla rezydencje podatkową  i odp,  że mam nie zgłaszać się w urzędzie niemieckim to z jakiego powodu mam to podważać? 

http://finanzamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=76 
No właśnie chodzi o to, że aby uniknąc tego podwójnego opodatkowania muszą być spełnione 3 warunki, i tam miedzy innymi jest o tym, ze tych 183 dni nie można przekroczyć, żeby podatku tutaj nie płacić.
Ja juz kompletnie wiem................że nic nie wiem.
08 lutego 2016 17:41 / 1 osobie podoba się ten post
ewa14

http://finanzamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=76 
No właśnie chodzi o to, że aby uniknąc tego podwójnego opodatkowania muszą być spełnione 3 warunki, i tam miedzy innymi jest o tym, ze tych 183 dni nie można przekroczyć, żeby podatku tutaj nie płacić.
Ja juz kompletnie wiem................że nic nie wiem.

Zapytałam o to, dotyczy umowy o pracę. Ja mam zlecenie.
08 lutego 2016 17:45
Michalinka

Zapytałam o to, dotyczy umowy o pracę. Ja mam zlecenie.

A widzisz o tym nie wiedziałam.
Ja tez pracuję na zleceniu.
Dziekuję Michalinko, teraz bedę spokojniejsza i może w końcu bedę pracować ile chcę.
A po powrocie do domu zwrócę się do mojego Urzędu Skarbowego o pisemną interpretację.
08 lutego 2016 17:48 / 3 osobom podoba się ten post
Ja też mam umowę zlecenie i pracuję długoterminowo już od ponad trzech lat. W ubiegłym roku byłam w pl summa summarum 10 tygodni, resztę przesiedziałam w de czyli grubo ponad 183 dni i spoko. Gdyby to było niedozwolone to na pewno moja agencja by o tym wiedziała.
08 lutego 2016 17:55
Alina

Ja też mam umowę zlecenie i pracuję długoterminowo już od ponad trzech lat. W ubiegłym roku byłam w pl summa summarum 10 tygodni, resztę przesiedziałam w de czyli grubo ponad 183 dni i spoko. Gdyby to było niedozwolone to na pewno moja agencja by o tym wiedziała.

Dlatego własnie chciałm się dowiedziec jak to wygląda. Bo w swojej  agencji dostałam odpowiedź, ze własnie z powodu tej klauzuli nie mogę pracować, tyle ile bym chciała.