180 dni w delegacji i co dalej?

08 lutego 2016 17:56
ewa14

Dlatego własnie chciałm się dowiedziec jak to wygląda. Bo w swojej  agencji dostałam odpowiedź, ze własnie z powodu tej klauzuli nie mogę pracować, tyle ile bym chciała.

No chyba że agencja ma siedzibę w De?
08 lutego 2016 17:58
Nie Michalinko, nie ma siedziby w DE. Ma siedzibę tylko w PL.
08 lutego 2016 17:59
ewa14

Dlatego własnie chciałm się dowiedziec jak to wygląda. Bo w swojej  agencji dostałam odpowiedź, ze własnie z powodu tej klauzuli nie mogę pracować, tyle ile bym chciała.

Juz wielokrotnie tu straszono ta klauzulą. A ja nie znam nikogo kogo Niemcy ukarali. Najpierw pod lupe poszla by agencja wg mnie?
Wazne to z pewnoscia jest dla tych co na Gewerbie są?
08 lutego 2016 18:12
MeryKy

Juz wielokrotnie tu straszono ta klauzulą. A ja nie znam nikogo kogo Niemcy ukarali. Najpierw pod lupe poszla by agencja wg mnie?
Wazne to z pewnoscia jest dla tych co na Gewerbie są?

MaryKy, masz rację najpierw pod lupę poszłaby agencja.............o ile jeszcze będzie istniała.
W każdym po powrocie do domu , zwrócę się do mojego US o interpretacje na piśmie w/s właśnie tej klauzuli.
08 lutego 2016 18:19 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Juz wielokrotnie tu straszono ta klauzulą. A ja nie znam nikogo kogo Niemcy ukarali. Najpierw pod lupe poszla by agencja wg mnie?
Wazne to z pewnoscia jest dla tych co na Gewerbie są?

Moja firma od  dwuch lat  przestrzega 183 dni....Jedna  z  opiekunkek sama zgłosiła sie  do skarbówki  w DE i  zapłaciła  ponad 1000 e. i firma tez  została ukarana. Teraz firma  dokładnie  oblicza np. do kiedy mogę pracować i  nie  ma szansy na prace dłużej niż 183 dni . Ja oczywiście pracuję dłużej , wyjeżdzam z inną firma.Kilkanascie  firm z  którymi  rozmawiałam  nic nie  wiedzą  o rezydencji podatkowej.
08 lutego 2016 18:21
Damessa

Moja firma od  dwuch lat  przestrzega 183 dni....Jedna  z  opiekunkek sama zgłosiła sie  do skarbówki  w DE i  zapłaciła  ponad 1000 e. i firma tez  została ukarana. Teraz firma  dokładnie  oblicza np. do kiedy mogę pracować i  nie  ma szansy na prace dłużej niż 183 dni . Ja oczywiście pracuję dłużej , wyjeżdzam z inną firma.Kilkanascie  firm z  którymi  rozmawiałam  nic nie  wiedzą  o rezydencji podatkowej.

Damessa , pracujesz na zleceniu, czy na umowę o pracę??
08 lutego 2016 18:21 / 3 osobom podoba się ten post
ewa14

MaryKy, masz rację najpierw pod lupę poszłaby agencja.............o ile jeszcze będzie istniała.
W każdym po powrocie do domu , zwrócę się do mojego US o interpretacje na piśmie w/s właśnie tej klauzuli.

No widzisz najpierw złapią Geronimo a wtedy dyla na Hawaje Przepis dotyczy działalności i umowy o pracę. A poza tym dla pocieszenia po 6 miesiącach pracy w agencji i tak nie wyjdzie Ci podatek do zapłaty w De.
08 lutego 2016 18:24 / 1 osobie podoba się ten post
Michalinka

No widzisz :-) najpierw złapią Geronimo a wtedy dyla na Hawaje :lol2: Przepis dotyczy działalności i umowy o pracę. A poza tym dla pocieszenia po 6 miesiącach pracy w agencji i tak nie wyjdzie Ci podatek do zapłaty w De.

Michalinko, Ty sobie tu jaja robisz   a ja mam powazny życiowy dylemat 
Nie gniewaj się proszę za te słowa. One napisane są w żartobliwym tonie.
 
 
08 lutego 2016 18:30
ewa14

Damessa , pracujesz na zleceniu, czy na umowę o pracę??

Pracuje  na  zleceniu.  Ja ten temat juz kiedys poruszyłam,bo  mam fajne miejsce a po  183 dniach  pracy musze  szukac innego.
08 lutego 2016 18:32
ewa14

Nie Michalinko, nie ma siedziby w DE. Ma siedzibę tylko w PL.

Może  my  z tej samej  firmy.......
08 lutego 2016 18:58
Damessa

Moja firma od  dwuch lat  przestrzega 183 dni....Jedna  z  opiekunkek sama zgłosiła sie  do skarbówki  w DE i  zapłaciła  ponad 1000 e. i firma tez  została ukarana. Teraz firma  dokładnie  oblicza np. do kiedy mogę pracować i  nie  ma szansy na prace dłużej niż 183 dni . Ja oczywiście pracuję dłużej , wyjeżdzam z inną firma.Kilkanascie  firm z  którymi  rozmawiałam  nic nie  wiedzą  o rezydencji podatkowej.

Bo chyba jest wymóg, że firma musi prowadzić taką działalność także w swoim kraju a moja prowadzi, I tak jak pisałam wcześniej  "skoczek" chyba nie może więcej niż 183 dni, bo jeździ na zastępstwa?
Zawsze jak umowa się zmienia to muszę podpisywać gdzie jest moja rezydencja? Czy się nic nie zmieniło?
08 lutego 2016 19:08 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Bo chyba jest wymóg, że firma musi prowadzić taką działalność także w swoim kraju a moja prowadzi, I tak jak pisałam wcześniej  "skoczek" chyba nie może więcej niż 183 dni, bo jeździ na zastępstwa?
Zawsze jak umowa się zmienia to muszę podpisywać gdzie jest moja rezydencja? Czy się nic nie zmieniło?

MeryKy nie wydaje mi sie , zeby to miało znaczenie czy pracujesz w jednej rodzinie / ja tak miałam do tej pory/ czy w kilku.A dokument o rezydencji tez podpisuję
08 lutego 2016 19:39 / 1 osobie podoba się ten post
ewa14

MeryKy nie wydaje mi sie , zeby to miało znaczenie czy pracujesz w jednej rodzinie / ja tak miałam do tej pory/ czy w kilku.A dokument o rezydencji tez podpisuję:-)

Zmień agencję. Z tego co wiem to przy pracy na gewerbie trzeba odprowadzać podatek jeśli przekroczyło się jakiś pułap . O ile się nie mylę  jest to 8000 lub 10 000 euro w stosunku rocznym.  Osobą najbardziej zorintowaną w przepisach jest Emilia. Moża ona potrafi Ci dokładnie wytłumaczyć co i jak. Ja współpracuję z tą samą agencją od 01.11.2012. Zawsze dłużej niż 183 dni w roku. Nigdy nie płaciłam żadnej kary, a u obecnej babci jestem od 01.10.2014. I co? I nic. Pracuję i sobie chwalę. Zarobki mogłyby być trochę lepsze ale przy tej ilości pracy jaką tutaj mam to bez przesady. Wolę mniej, za to spokojniej. Swoje i tak zarobię. 
08 lutego 2016 19:42 / 1 osobie podoba się ten post
ewa14

MeryKy nie wydaje mi sie , zeby to miało znaczenie czy pracujesz w jednej rodzinie / ja tak miałam do tej pory/ czy w kilku.A dokument o rezydencji tez podpisuję:-)

Źle mnie zrozumiałaś. Na ogól skoczek jeździ na zastępstwa, ale jeżeli za kazdym razem pojedzie na sztelę jako pierwsza to nikogo nie zastępuje i wówczas może pracować powyżej 183.
Czytaj dokładnie to co mam do napisania? Piszę o zastępowaniu pracowników bo zdarza mi sie czasem ustawy poczytać:  http://kanzlei-slr.de/index.php/pl/blog-pl/251-prawo-europejskie-delegowanie-pracownikow-za-granice-coraz-trudniejsze
08 lutego 2016 19:45
MeryKy

Źle mnie zrozumiałaś. Na ogól skoczek jeździ na zastępstwa, ale jeżeli za kazdym razem pojedzie na sztelę jako pierwsza to nikogo nie zastępuje i wówczas może pracować powyżej 183.
Czytaj dokładnie to co mam do napisania? Piszę o zastępowaniu pracowników bo zdarza mi sie czasem ustawy poczytać:  http://kanzlei-slr.de/index.php/pl/blog-pl/251-prawo-europejskie-delegowanie-pracownikow-za-granice-coraz-trudniejsze

Wiesz! To chyba też agencje potrafią obejść bo ja na mojej stelli nie jestem pierwszą opiekunką za to tak jak napisałam pracuję tutaj od 01.10.2014.