Prywatny dom opieki czasowej - prowadzony przez opiekunkę

22 czerwca 2016 21:04
emilia

Dlaczego? Dolna strefe mam wlasnie do czytania i do pracy przy komputerze, mierzono mi wszystko, z jakiej odleglosci czytam, jak siedze przy kompie.

Napisz ile masz dioprii na pare ,a ile na lewe
22 czerwca 2016 21:08 / 2 osobom podoba się ten post
bieta

Napisz ile masz dioprii na pare ,a ile na lewe

Ja mam progresy, na bliż mam 3.25d, na dal 2.5d sa bardzo wygodne. Teraz tez muszę iśc na sprawdzenie bo cos mi sie juz muli na dal.
22 czerwca 2016 21:08
Gosia 1234

Pisałam wcześniej dlaczego mi je polecono :)
A chodzac cały czas w okularach do czytania wada wzroku sie szybciej pogłebia niestety

Jak mozna chodzic w okularach do czytania ? no czegoś tu nie rozumiem !
22 czerwca 2016 21:08 / 2 osobom podoba się ten post
bieta

Napisz ile masz dioprii na pare ,a ile na lewe

Lewe 3,5, prawe 2,0. Soczewki poprawily mi widzenie do 80 %.
22 czerwca 2016 21:10
emilia

Lewe 3,5, prawe 2,0. Soczewki poprawily mi widzenie do 80 %.

plusy, czy minusy ?
22 czerwca 2016 21:10 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

plusy, czy minusy ?

Plusy, plusy ...
22 czerwca 2016 21:15 / 3 osobom podoba się ten post
emilia

Lewe 3,5, prawe 2,0. Soczewki poprawily mi widzenie do 80 %.

To cieszę się, że tak poprawił sie Twój wzrok, 80 % to niebywałe ! Pozdrwiam.
22 czerwca 2016 21:59 / 4 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Ja tez mam różnicę pomiędzy oczami 1.5 dioptri i muszę robic bryle  .Żadne gotowce nie wchodzą w grę.
Ale zrobię w PL.... bo twoja cena nie do przyjecia dla mojego portfela :)

Dwa miesiace temu kupilam nowe okulary, szkla znakomicie dobrane, niestety oprawki /przy uszach/ jakby sie zluszczaly. 
Mam pewne obawy z reklamacja, bo zaproponowano mi ich ubezpieczenie za 60€ /chodzilo o to, ze mozna byloby w ciagu dwoch lat wymienic na inne, bez podawania przyczyny, lub gdybym je zranila, zgniotla moglabym tez nowe uzyskac/, niestety nie uczynilam tego i zastanawiam sie teraz czy uznaja moja reklamacje. Choc z drugiej strony to jest ewidentna wada materialu i ich ubezpieczenie nie ma tutaj nic do rzeczy. Zgadzasz sie ze mna?

W Polsce kilka lat temu kupilam progresy nowej generacji z calkiem niezla oprawka  za 1700 zl.
Tym razem nie mialam wyjscia, zapodzialam gdzies okulary a bez nich nie widze. Zmuszona bylam wiec kupic tutaj.  Cena zblizona do Emili okularow. Oczywiscie w przyszlym roku odpisze sobie od podatku /jakies 20% bedzie do zwrotu/. Ponadto dostalam szkla kontaktowe i bon na 100€ przy zakupie okularow slonecznych.

Progresywne szkla chronia mnie przed operacja, na jak dlugo.... nie wiem. Wiem natomiast, ze przy mojej wadzie wzroku kasa chorych pokryje koszty operacji.

Tak wiec, zachecam wszystkich co maja plusy i minusy do progresywnych szkiel.
Jeszcze raz o cenie, ktos tutaj pisal, ze zaplacil za progresywne 1200 zl. W przypadku jednakowych dioptrii jest to mozliwe.
Jestem ciekawa opinii innych osob, ktore maja progresy.

http://www.forum.gazeta-optyka.pl/viewtopic.php?t=7076 tutaj mozna sie dowiedziec cos o cenach szkiel progreswnych w Polsce.
23 czerwca 2016 20:47 / 2 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Dobra Kika ...to mów ile kosztują :) moze z szoku wzrok mi sie naprawi hahaha

Ja też od kilku lat noszę progresy. Dla mnie to idealne rozwiązanie. Noszę je cały dzień i nie muszę szukać, chyba że rano. Ostatnie okulary fundnełam sobie w DE u Fielmanna. Byłam w DE i stare popsuły mi się całkowicie, nie mogłam czekać do zjazdu. Kosztowały 300€, ale cena zależy też od jakości wybranych szkieł (są różne) i rodzaju oprawek. Tu u Fielmanna zostałam dokładnie przebadana, zanim dobrali mi odpowiednie okulary. W Polsce u optyka, u którego wcześniej zamawiałam okulary badanie nie były tak dokładne jak tu. Z tych moich okularów jestem bardzo zadowolona.
23 czerwca 2016 20:56 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Ja też od kilku lat noszę progresy. Dla mnie to idealne rozwiązanie. Noszę je cały dzień i nie muszę szukać, chyba że rano. Ostatnie okulary fundnełam sobie w DE u Fielmanna. Byłam w DE i stare popsuły mi się całkowicie, nie mogłam czekać do zjazdu. Kosztowały 300€, ale cena zależy też od jakości wybranych szkieł (są różne) i rodzaju oprawek. Tu u Fielmanna zostałam dokładnie przebadana, zanim dobrali mi odpowiednie okulary. W Polsce u optyka, u którego wcześniej zamawiałam okulary badanie nie były tak dokładne jak tu. Z tych moich okularów jestem bardzo zadowolona.

No właśnie to mnie ciekawiło. Dziekuje Zosiu.
Myślę ze i ja spróbuję tutaj w takim razie. Aż tak tragiczna cena nie jest da się przeżyć.
23 czerwca 2016 21:02 / 2 osobom podoba się ten post
kika1

Dwa miesiace temu kupilam nowe okulary, szkla znakomicie dobrane, niestety oprawki /przy uszach/ jakby sie zluszczaly. 
Mam pewne obawy z reklamacja, bo zaproponowano mi ich ubezpieczenie za 60€ /chodzilo o to, ze mozna byloby w ciagu dwoch lat wymienic na inne, bez podawania przyczyny, lub gdybym je zranila, zgniotla moglabym tez nowe uzyskac/, niestety nie uczynilam tego i zastanawiam sie teraz czy uznaja moja reklamacje. Choc z drugiej strony to jest ewidentna wada materialu i ich ubezpieczenie nie ma tutaj nic do rzeczy. Zgadzasz sie ze mna?

W Polsce kilka lat temu kupilam progresy nowej generacji z calkiem niezla oprawka  za 1700 zl.
Tym razem nie mialam wyjscia, zapodzialam gdzies okulary a bez nich nie widze. Zmuszona bylam wiec kupic tutaj.  Cena zblizona do Emili okularow. Oczywiscie w przyszlym roku odpisze sobie od podatku /jakies 20% bedzie do zwrotu/. Ponadto dostalam szkla kontaktowe i bon na 100€ przy zakupie okularow slonecznych.

Progresywne szkla chronia mnie przed operacja, na jak dlugo.... nie wiem. Wiem natomiast, ze przy mojej wadzie wzroku kasa chorych pokryje koszty operacji.

Tak wiec, zachecam wszystkich co maja plusy i minusy do progresywnych szkiel.
Jeszcze raz o cenie, ktos tutaj pisal, ze zaplacil za progresywne 1200 zl. W przypadku jednakowych dioptrii jest to mozliwe.
Jestem ciekawa opinii innych osob, ktore maja progresy.

http://www.forum.gazeta-optyka.pl/viewtopic.php?t=7076 tutaj mozna sie dowiedziec cos o cenach szkiel progreswnych w Polsce.

Okulary reklamuj , tu  w DE jakoś inaczej do tego podchodzą.
Ja swojego czasu rozdeptałam dziadkowi okulary, które też nie były ubezpieczone.
Jego córka wzieła je do optyka gdzie je kupował i naprawili bezpłatnie.
Nawet ona była w szoku .
Powiedzieli ze jak towar był kupiony u nich to srwis za darmo.
23 czerwca 2016 21:53
Gosia 1234

No właśnie to mnie ciekawiło. Dziekuje Zosiu.
Myślę ze i ja spróbuję tutaj w takim razie. Aż tak tragiczna cena nie jest da się przeżyć.

Moje dalam zrobic w Apollo, kosztowaly mnie razem z oprawkami, prawie 1000€.
Wszystko zalezy jaka masz wade wzroku, przy moim uposledzonym mocno wzroku, jedno szklo kosztowalo 350€ czyli za dwa zaplacilam 700€ i oprawki CK 260€ , wszystko razem 960€.
Za szkla z najwyzszej polki musialabym zaplacic 1100€, dodac do tego oprawki za 300-400€ wydalabym tyle co Emilia. Tak wiec bylam oszczedna:)
Dodam, ze Emilii okulary sa cudne, gustowne... fason mnie urzekl i szkla z najwyzszej polki. 
Okulary sa proteza dla moich oczu, musze o nie dbac, wiec musza byc wysokiej jakosci!!!  
Zofijka jesli czytasz ten post napisz u jakiego optyka je robilas, za 300€ z oprawkami to niesamowita okazja.
Oprawki bede reklamowala w przyszlym tygodniu, napisze co zdzialalam.
 
 
Pozdrawiam:)
 
 
24 października 2016 18:51
Hej! Dopiero zaczynam swoją przygodę z wyjazdami jako opiekunka, dlatego potrzebuje pomocy od nieco starszych i bardziej doświadczonych koleżanek :)
Mam pytanie, czy któraś z Was pracowała, bądź zna i wie coś na temat współpracy z panią Izabelą Sobocinski z Kassel?
(PCK Pflege Centrum Kassel Ambulanter Pflegedienst 24h/ 1A Izabella Sobocinski)?
Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedz i wskazówkę ! :)